Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) qnadam válasza liszi70 (#2900) üzenetére


qnadam
veterán

a rögzítés fontosabb, mert annak realtime kell mennie, a másiknak nem baj, ha elakad egy pillanatra. mondjuk egy 25 mbps stream rögzítése nem sok erőforrást igényel. szóval lehet, hogy nem is kell piszkálni.
task manager, details fül, jobklikk a programra, set priority.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2902) liszi70 válasza qnadam (#2901) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszi!

(#2903) liszi70


liszi70
nagyúr

Hanggal kapcsolatos problémám van. Most már második vhs kazettám, amit betéve a lejátszóba, először tökéletes a hang, aztán amikor néhány másodperc után a sáv-keresés (fej-állítás) befejeződik és sztereóra vált, akkor elmegy a hang. Nem minden kazettával van gond, és több lejátszóban is próbáltam. Csak egy mono lejátszó beszerzése lehet a megoldás, vagy van más tippetek?

(#2904) garga01 válasza liszi70 (#2903) üzenetére


garga01
senior tag

Stereo lejátszón kell lenni gombnak (vagy készüléken vagy távon/menüben) amivel monora tudod váltani. Van ahol dual I/II-nek hívja.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2905) liszi70 válasza garga01 (#2904) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
Hihetetlen, hogy a legegyszerűbb megoldások miért nem jutnak eszünkbe időnként. :D Persze most azért nem, mert én még nem használtam ezt a funkciót, vagy legalábbis nem emlékszem rá. Mind a 4 videómagnómon megtaláltam.... miután elemet tettem a távirányítójukba. :) Van L, R, mono, sztereo beállítás, az egyik samsungon olyan is volt ezeken kívül, hogy mix. Az kicsit halkabban szólt mint a mono.
A kérdéses kazetták alig szóltak sztereóban, mindkét csatorna szinte nulla, monóban viszont tökéletesek. Ezt mi okozhatja? Azt megérteném, hogy az egyik oldal szól, a másik nem, és a monó kiegyenlíti, de hogy sztereóban egyik sem hallatszik érdemlegesen, monóban pedig megjavul, ez nem fér a fejembe. :)

(#2906) qnadam válasza liszi70 (#2905) üzenetére


qnadam
veterán

a vhs-en kétféle hang van, a hifi sztereó meg a lineáris monó. előbbi úgy van felírva a szalagra mint a kép, a másik meg simán mint a magnószalagra, ezért gyengébb is a minősége. lejátszáskor ha van hifi hang, a videó alapból azt használja, ha nincs, akkor a másikat, viszont válthatsz kézzel is, ez pl jó lehet, ha a videó tévesen hiszi, hogy van hifi sáv. a mix (meglepő módon) a két sávot keveri össze.
ha nagyon halk a hifi sáv, az lehet a lejátszó hibája is, lehet a felvételé is... ha van másik sztereó lejátszód, azzal hamar kiderül, melyik esetről van szó.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2907) liszi70 válasza qnadam (#2906) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

"a vhs-en kétféle hang van"

Na, ezt se tudtam.

"ha nagyon halk a hifi sáv, az lehet a lejátszó hibája is, lehet a felvételé is"

A felvétel vagy a kazetta a bűnös, négy sztereó lejátszóval próbáltam, egyiken sem szólal meg normálisan a sztereó sáv. Viszont monóban hibátlanul szól.

[ Szerkesztve ]

(#2908) liszi70


liszi70
nagyúr

Ajánljatok legyetek szívesek egyszerű videóvágó, konvertáló progit. A vhs-ről digitalizált type1 DV AVI-t az általam szerkesztésre használt Movavi Video Editorral szerettem volna áttenni mp4-be, és a 2,5 órás felvétel vége felé eltolódik a hang. Minden beállítással ilyen. Egy másik programom is van, a Corel Video Studio, annál meg nem lehet tetszőlegesen beállítani a kívánt 720x576 vagy 768x576 felbontást és az fps-t. Az Avidemux-ba pedig nem lehet behúzni a konvertálni kívánt dv avi fájlt. Meg vagyok lőve, más progim nincs.

(#2909) cocka válasza liszi70 (#2908) üzenetére


cocka
veterán

ffmpeg?

(#2910) liszi70 válasza cocka (#2909) üzenetére


liszi70
nagyúr

Fogalmam sincs, hogyan és mire lehet használni, még feltelepíteni sem tudom.

(#2911) qnadam válasza liszi70 (#2910) üzenetére


qnadam
veterán

az avidemux nem támogatja a type 1 dv-t, de át lehet konvertálni type 2-be, például virtualdubbal (át kell kattintani a video menüben direct stream copyra, különben tömörítetlen lesz). mondjuk ha már úgyis nyitva a vdub, az alap vágásokat (elej-vége lecsap, reklám kiszed) rögtön meg is lehet csinálni vele :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2912) cocka válasza qnadam (#2911) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk azt nem tudom, hogy az ffmpeg ezeket a speckó formátumokat támogatja-e, de elvileg mindent is támogat. Mondjuk én vágni is ezzel szoktam. :D Természetesen közben lejátszom a videót és nézem, hogy honnan kéne vágni meddig. Többet is meg lehet adni egyszerre. Szóval először szétdarabolja, aztán összefűzi a darabokat.

(#2913) qnadam válasza cocka (#2912) üzenetére


qnadam
veterán

parancssorból videót vágni az önsorsrontás minősített esete lehet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2914) liszi70


liszi70
nagyúr

Na most van tele a tö..m.
Mivel a type1 DV AVI anyag mp4-be alakításakor csúszik a hang (több programmal tesztelve a konvertálást, Movavi/Corel/OpenShot), ma éjszaka két kis capture progival is type2-es DV AVI--ban rögzítettem a 2,5 órás vhs-t. És csúszik a hang! Ha type1-ben rögzítek, ott nincs elcsúszva a hang, annál mp4-be alakításkor csúszik el. A type2 meg eleve elcsúszottan rögzül. Na, ilyenkor mi van?
Eddig egy tv-tuner kártyával digiztem vhs-t, és nem volt ilyen gondom. Most álltam át az ajánlott tbc-s miniDV kamera (Sony DCR-TRV22E) és firewire kártya kombóra, de ez a hangelcsúszás (kb. 0,5-1 sec) teljesen használhatatlan felvételt eredményez. Most álljak vissza a tv tunerra??? :F
Már nem tudok mire gondolni, lehet köze annak ehhez, hogy az ehhez használt gépemen 32 bites win10 van?

[ Szerkesztve ]

(#2915) qnadam válasza liszi70 (#2914) üzenetére


qnadam
veterán

bármi lehet, sőt bármi is, de ha felteszed valahova az avit, ránézek valamikor (lehet, hogy csak holnap).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2916) garga01 válasza liszi70 (#2914) üzenetére


garga01
senior tag

Ha jól rémlik, full ugyanilyen kamerát használok én is, az nem lehet gond. A Firewire kártyám Texas Instruments chipsetes (de van egy NEC-es is tartalékban). A videó meg JVC TBC-s,
a PC-n 64bites Win10 van, 10 giga RAM-al (2x4+2x1)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#2917) liszi70 válasza qnadam (#2915) üzenetére


liszi70
nagyúr

Túl nagy fájlok a felrakáshoz, 32-34 GB a natív DV AVI. Megvágni nem tudom úgy, hogy a megvágott és elmentett anyag tök ugyanaz legyen mint az eredeti, ha meg kapcsörözök egy pár perces részt, abból nem jön ki a hang-eltolódás. De itt van a mediainfo, remélem rájössz belőle, mi nem klappol. Borzasztóan meg vagyok lőve, itt van nálam harmincvalahány vhs kazetta, amit nemsokára vissza kellene vinni.

Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Commercial name : DVCAM
Format profile : OpenDML
File size : 34.7 GiB
Duration : 2 h 51 min
Overall bit rate mode : Constant
Overall bit rate : 28.9 Mb/s

Video
ID : 0
Format : DV
Commercial name : DVCAM
Duration : 2 h 51 min
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 24.4 Mb/s
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 FPS
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Bottom Field First
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 2.357
Stream size : 34.6 GiB (100%)

Audio
ID : 0-0
Format : PCM
Format settings : Big / Signed
Muxing mode : DV
Muxing mode, more info : Muxed in Video #1
Duration : 2 h 51 min
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 536 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 kHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 1.84 GiB (5%)

[ Szerkesztve ]

(#2918) qnadam válasza liszi70 (#2917) üzenetére


qnadam
veterán

mediainfo alapján passz, de ha a dv-t játszod le, még jó helyen van a hang?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2919) liszi70 válasza qnadam (#2918) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha a dv-t játszod le, még jó helyen van a hang?"

type1 esetén igen, jó helyen van. type2-nél meg el van csúszva. Adná magát a megoldás, hogy akkor type1-be kapcsörözzek, ami meg is történt, de ott meg az mp4-re konvertálásnál jön létre a hang elcsúszás. Nem értem az egészet...... Kínomban holnap újratelepítem a gépet 64 bites win10-el, hátha. De bevallom, nem hiszem, hogy azon múlik.

Millió mini DV-t gépre tettem már, soha, semmilyen problémám nem volt. Ez meg gyakorlatilag ugyanaz az elv, hiszen dv anyag jön ki a sony kamerából, ebből a szempontból tök mindegy, hogy a lánc eleje vhs, nem pedig miniDV.

Vagy esetleg a fire-wire kártyám lenne szar? De hát annak csak az a dolga, hogy beengedje a pc-re a digit anyagot, nem ezen kellene múlnia.

Egyébként nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de ezt írja ki a digitalizált dv anyag lejátszása előtt a VLC: [kép]

(#2920) liszi70 válasza liszi70 (#2919) üzenetére


liszi70
nagyúr

HandBrake végre rendben konvertálja MP4-be a type1 DV AVI-t, nincs hangeltolódás. Köszi djnice!
Vágni nem lehet vele, így sajnos ez még egy menetet jelent, úgyhogy aki tud valami kis egyszerű progit, amivel type 1-es DV AVI-t vágni és hangeltolódás nélkül konvertálni is lehet MP4-be, az ne tartsa magában. :)

1. A natív DV AVI 720x576. Erre állítsam a konvertálás során a felbontást, vagy inkább a 4:3-nak arányosan megfelelő 768x576-ra? (Az fps-t hagynám az eredeti 25-ön)
2. A handbrake ezen beállításai közül nyilván élesítést, zajcsökkentést meg színtérbeállítást nem szeretnék, de a többit (különös tekintettel az interlace-el kapcsolatos dolgokra) hová kell állítani ahhoz, hogy a lehető legjobb minőséget kapjam?

(#2921) djnice válasza liszi70 (#2920) üzenetére


djnice
veterán

720x576 legyen
Vágáshoz próbáld ki a VidCutter-t: [link]
qnadam a vidcoder-hez (ugyanaz mint a handbrake) rakott fel egy jó preset-et: [link]

(#2922) liszi70 válasza djnice (#2921) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!
Kiderült, a 720 nálam nem működik, mert a dune lejátszóm 720 esetén oldalról kicsit összenyomja a képet a 4:3 képarányhoz képest. Ha 768x576-ra konvertálom, akkor a 4:3-hoz közelebb álló, picit szélesebb képarányban jelenik meg a dune-n a kép, szerintem így helyes. (VLC-vel mindkét felbontásban jó.) Lehet hátránya a 768-ra felkonvertálásnak?

A VidCutter nálam szarul működik, nincs kép, meg lefagyogat, pedig vadi új telepítésű win10.

Köszönöm a VidCoder ajánlásodat. Remek progi, részletesen paraméterezhető a konvertálás. Ráadásul elejét-végét vágni is lehet vele. Igaz, nem frame, hanem másodperc pontossággal, de VHS-hez ez is elég lehet, bonyolultabb vágási feladatokhoz meg úgyis kell rendes szerkesztő progi. Igaz, azoknál meg a kimeneti konvertálás nem állítható be optimálisan, úgyhogy úgy fest, hogy választani kell az eredeti minőség, és a szerkesztett, vágott, feliratozott videók lehetősége között. :) qnadam kolléga presetje is remek hozzá, a 25i beállítás hozza a legjobb, legsimább mozgást.

[ Szerkesztve ]

(#2923) djnice válasza liszi70 (#2922) üzenetére


djnice
veterán

Mindenképp 720x576 legyen az a szabvány PAL felbontás, nem szabadna egyik lejátszón sem torznak lennie.

(#2924) qnadam válasza liszi70 (#2922) üzenetére


qnadam
veterán

nem kell választani, a rendes videószerkesztők nem tömörítik újra a dv-t (ha az a kimenet is), csak ott, ahol pl felirat vagy effekt miatt muszáj. de dv-nél egy generációnyi veszteség se nagyon vészes.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2925) liszi70 válasza djnice (#2923) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, az a PAL szabvány, és én is szívesebben használnám az eredeti (bár anamorph) 720x576 felbontást, de mit csináljak, ha a Dune HD Duo lejátszómon (amiből ráadásul 2 van :) ) nem pontosan jelenik meg. Nincs nagy torzulás, de engem ez a kicsi is marhára zavar.

Én gyakorlatilag nem láttam semmi anomáliát, de elvileg milyen hátránnyal jár a 768-ra felkonvertálás?

(#2926) djnice válasza liszi70 (#2925) üzenetére


djnice
veterán

Lehet a PAR (Pixel Aspect Ratio) nincs jól beállítva, mert ilyenkor nem négyzet alakúak a pixelek.

(#2927) liszi70 válasza qnadam (#2924) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a rendes videószerkesztők nem tömörítik újra a dv-t"

Én mindenképp újra akarom tömöríteni, mert nem akarom megtartani az eredeti DV AVI-t. A fájlméret és a kompatibilitás miatt mp4 lenne a végtermék, de azt úgy akarom, hogy az eredetit legjobban megközelítőek legyenek a tulajdonságok. (Mint a te preseted esetén.) Például maradjon meg a 25i, amit viszont az általam használt és kedvelt videóvágók (Movavi Video Editor, Corel Video Studio) nem támogatnak. Az fps-beállítástól függően a felbontást sem lehet olyan szabadon alakítani, ahogy a VidCoder-ben.
Szóval lehet, hogy a vhs anyagom a vidcoder-konvertálás után még szinte az eredeti minőség marad, de a videóvágóval szerkesztés után már biztosan nem. Hogy ez mennyire látható, vagy mennyire nem, az más kérdés. :)

Ja, a vidcoder írja: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2928) qnadam válasza liszi70 (#2927) üzenetére


qnadam
veterán

megvágod, exportálod dv-ben, és utána a megszokott enkóderbe.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2929) liszi70 válasza qnadam (#2928) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na ja, csak sajnos a fő kedvencem, a movavi dv-ben sem tud menteni. :D A corel tud, és képes az eredeti anyagot konvertálás nélkül exportálni. Ebből a Pro X8 az, ami egyelőre hibátlanul teszi nálam a dolgát, úgyhogy pro X8 és vidcoder kombó marad. (Most már el kell kezdeni az érdemi munkát, mert napok óta csak tesztelek meg próbálgatok, a sok-sok vhs kazettát meg vissza kellene már vinni. :D)

Köszi a segítségeteket!

(#2930) liszi70 válasza qnadam (#2928) üzenetére


liszi70
nagyúr

(Bocs, új hozzászólást akartam.)

[ Szerkesztve ]

(#2931) liszi70


liszi70
nagyúr

Az eredeti DV-vel elvileg azonos, szerkesztés utáni DV-be exportálás eredménye nem teljesen egyforma. Az eredeti és az exportált között ennyi a különbség:
Eredeti
Exportált
Aggódjak, hogy mégsem ugyanazt a minőséget kapom? :)

(#2932) qnadam válasza liszi70 (#2931) üzenetére


qnadam
veterán

a 4:2:2 biztos nem dv. de ha ránézésre rendben van, szerintem nem probléma.
ha van sok szabad helyed, akár egy intermediate codecet is választhatsz, de egy vhs forrásnál nem hiszem, hogy látható különbség van egy újratömörítés után akkor se, ha dv --> dv a folyamat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2933) liszi70 válasza qnadam (#2932) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a 4:2:2 biztos nem dv"

A corel video studio-nak van egy olyan opciója, hogy Same as First Video Clip. Ez elvileg változtatás nélkül exportálja az anyagot. Nincs is semmiféle beállítási lehetőség, tehát elvileg DV-nek kellene lennie. Nem értem miért nem az..... :F

De ettől nagyobb baj, hogy már jó pár órányi anyagot megvágtam, feliratoztam, hangot javítottam stb. aztán exportáltam őket, és most vettem észre, hogy így is el van tolódva a hang. :O Tehát az eredeti DV-t szerkesztve és elvileg ugyanabban a DV-ben exportálva sem használható a mentett anyag. Az eredeti kapcsörözött DV AVI tökéletes, csúszásmentes. Akármivel próbálom (több szerkesztőt próbáltam) akár mp4-ben, akár dv aviban szerkeszteni és elmenteni, MINDIG el van tolódva a hang. Eddig egyedül a VidCoder (HandBrake) tudta hibátlanul kódolni, csak az ugye nem tud szerkeszteni, az pedig nagyon kellene. Fogalmam sincs, mit csináljak.....

[ Szerkesztve ]

(#2934) qnadam válasza liszi70 (#2933) üzenetére


qnadam
veterán

A corel video studio-nak van egy olyan opciója, hogy Same as First Video Clip. Ez elvileg változtatás nélkül exportálja az anyagot. Nincs is semmiféle beállítási lehetőség, tehát elvileg DV-nek kellene lennie. Nem értem miért nem az..... :F

azt csak a corel alkotói tudják :)
de ha csak same, az jelentheti azt is, hogy a bemeneti formátummal egyezőt csinál, de újratömörítve.

virtualdubbal is csúszik?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2935) cocka válasza qnadam (#2934) üzenetére


cocka
veterán

Meg a kérdés, hogy hogy csúszik mindig ugyanannyit vagy folyamatosan nő a csúszás a videó vége felé vagy összevissza csúszkál ide-oda pozíciótól függetlenül?

(#2936) liszi70 válasza qnadam (#2934) üzenetére


liszi70
nagyúr

A virualdubbal ha jól tudom nem lehet szerkeszteni, pontosabban csak vágni lehet vele. Egyébként nem ismerem személyesen, bár próbálgattam régebben. MP4-be kódoláshoz, vagy capture-höz ajánlod?

cocka: Folyamatosan nő a hangcsúszás.

Most elővettem régi DV AVI-kat, amiket miniDV szalagról rögzítettem annak idején, szintén Sony kamerával. Azoknál bezzeg nem jön elő a probléma, a corel is csúszás nékül exportálja őket. Mondjuk azok type2 hangú videók, viszont most én nem tudok type2-ben kapcsörözni, mert ahogy írtam is, type2 esetén is jelentkezik a hang-eltolódás. A type1 DV AVI jó, de ott meg a szerkesztés és exportálás során jön létre a hang-elcsúszás. :F

(#2937) liszi70


liszi70
nagyúr

Feladtam, nem kísérletezek tovább. Le kell mondanom a pontos vágásról, hangkorrekcióról, feliratokról, tehát a szerkesztésről, mert a jelenlegi hardveres felállásban csak a vidcoderrel konvertálva nem csúszik el a type1-es DV AVI hangja.
De legalább fekete képet tudnék beilleszteni a videó elejébe-végébe. Tudtok olyan konvertálót, ami ugyanúgy kódol mint a handbrake/vidcoder, de el lehet sötétíteni frameket, vagy (fekete) képeket lehet beilleszteni vele?

[ Szerkesztve ]

(#2938) szabi325 válasza liszi70 (#2937) üzenetére


szabi325
tag

Próbáld Adobe Premiere 2020-al, Corellal (X és a 2020 ultimatettel is próbáltam) nekem is folyamatosan elcsúszott a hang (fogalmam sincs hogy miért, pedig minden beállítást végig próbáltam), viszont Adobe-val a szerkesztés után export a kívánt típusra és tökéletes.

(#2939) liszi70 válasza szabi325 (#2938) üzenetére


liszi70
nagyúr

Adobe Premiere? Ahhoz ha jól tudom pilótavizsga-szintű tudás kell. Valamikor feltelepítettem valami demót, aztán gyorsan le. :D Premiere Elements az egyszerűbb, azzal talán bepróbálkozom. Köszi, majd beszámolok, hogy sikerült.

(#2940) liszi70 válasza liszi70 (#2939) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, sajnos kevés a gépem az elements-hez. (Nyilván a Pro-hoz még inkább.) Feltelepült az elements, lehetett szerkeszteni is, sőt, nem is csúszik a hang, viszont hanghibák, pattogások vannak a kiírt anyagban. 6. generációs intel, vagy annak megfelelő amd proci kellene, meg min. 8GB ram. Nekem i5-2500, meg 4GB ram van. :B

[ Szerkesztve ]

(#2941) qnadam válasza liszi70 (#2937) üzenetére


qnadam
veterán

pedig még lennének ötleteim :D
pl meg lehet próbálni, hogy kiszeded a hangot, és külön kezeled. vagy akár lehet nyújtani is :)
mennyi idő alatt csúszik el egy másodpercet?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2942) liszi70 válasza qnadam (#2941) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D
Nincs értelme kiszedni a hangot, szerintem reménytelen a csúszást korrigálni. Folyamatosan nő a mértéke, és hosszú idő után látható határozottan. 1 óránál már észrevehető, 1,5-2 óránál már gáz. (Ezért volt hatalmas szopás tesztelni, mert marha sok idő volt, amíg egy csomó változatban kiírtam a hosszú anyagokat, hogy kiderüljön a csúszás vagy nem csúszás. :D )

Egyébként mégsem a gép a gyenge láncszem abban, hogy az Adobe Elements hanghibákat produkál nálam. Ugyanis nem csak az export után vannak hibák (a konvertálás majdnem 100%-os processzorhasználatánál), hanem ahogy behúzom az eredeti anyagot a programba és csak lejátszom benne (10% alatti processzorhasználatnál), akkor is jelentkezik. Az eredetiben NINCS hanghiba. Ahogy bekerül a progiba, onnantól kezdve már szar a hang. És mindig ugyanott vannak a pattogások, apró kihagyások, nem random! Memóriahasználat is alacsony, szóval ez nem gép probléma. A win10-et is újratelepítettem. Először Adobe Premiere Elements 2022 volt fönt, aztán a 2019 és 2020 is. Mind a három ugyanezt csinálja. Viszont nem csúszik a hang! Hanem másképp szar.... :D
szabi325 (vagy bárki) te tapasztaltál ilyet az elementsel?

[ Szerkesztve ]

(#2943) qnadam válasza liszi70 (#2942) üzenetére


qnadam
veterán

ha egyenletesen csúszik el, akkor simán lehet nyújtani a hangot.
viszont amiket leírtál, az alapján van hanghiba, csak nem minden esetben hallod...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2944) liszi70 válasza qnadam (#2943) üzenetére


liszi70
nagyúr

"van hanghiba, csak nem minden esetben hallod"

Akármi másban játszom le az eredeti anyagot (lejátszó vagy szerkesztő programokban) nincs hanghiba. (Vagy legalábbis NEM hallható.) Egyedül Adobe Elementsben jelentkezik, már a programba behúzás után.
Nem tudom, de kezdem azt hinni, valami átok ül a mostani digitalizálásomon. :D Már marha sok időt elb@@tam ezzel a miniDV-s felállással. Hej, régi szép idők, amikor simán csak bement a vhs anyag a tunerkártyába, mpeg2-ben rögzítettem, szerkesztettem, kiírtam..... Mondjuk az sem volt kevés idő annak idején, mire kikristályosodott, hogy tudom ezt hibamentesen megtenni. :)
Jelen felállás az maradt egyelőre, hogy a miniDV kamera által küldött type1 DV AVI-anyagot átkódolom VidCoder-el. Ez így hibamentes, csak hát szerkesztetlen. Pedig ki kellene vágnom részeket, hangot korrigálni, feliratozni, stb. Ha szerkesztem (Movavi Video Editor, Corel Video Studio, Adobe Premiere Elements) akkor export után hanghibák jelentkeznek, vagy csúszás, vagy kis kihagyások. :O

[ Szerkesztve ]

(#2945) liszi70 válasza liszi70 (#2944) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lehet, hogy a DV AVI type1-ben felvett hangsávja a ludas. Ha sikerülne kipróbálnom, hogy type2-ben rögzítek, akkor kiderülne, hogy így van-e. Viszont NEM tudok type2-ben rögzíteni, mert az összes progival (Corel; CaptureFlux; ExsateDVCapture; WinDV) a type1 jó, de type2-ben rögzítve csúszik a hang. Minddel. Pontosan úgy csúszik, mint a type1-es anyag a konvertálás után! Ha sikerülne rájönnöm, mi a közös a type2 rögzítésében, és a type1 konvertálásában, az közelebb vihetne a megoldáshoz. Van ötlete valakinek?

(#2946) szabi325 válasza liszi70 (#2944) üzenetére


szabi325
tag

Nem tapasztaltam Adobe-val az általad említett hanghibákat.
Amit még megpróbálnék a helyedben hogy [link] ezzel a programmal újra átveszem a miniDV ről ilyen beállításokkal és ezt behúzod az Adobe programba hogy így is jön-e a hanghiba.
(Legalábbis gondolom Corellal vetted át a miniDV -ről, ott már évekkel korábban én is szenvedtem ezzel a hangcsúszás hibával amit nem sikerült megoldanom...)

(#2947) liszi70 válasza szabi325 (#2946) üzenetére


liszi70
nagyúr

"gondolom Corellal vetted át a miniDV -ről"

Corellal IS, meg még másik 3 (már összesen 5, mert most virtualdubbal is megpóbáltam) programmal. Mindnél ugyanaz a helyzet, a type1 jó, type2 nem. De ezzel semmi baj nem lenne, elvileg elég a type1, ha lehetne normálisan konvertálni szerkesztő-progikkal is, csúszás vagy pattogás nélkül.
Virtualdub-al meg el sem jutok odáig, hogy type 1 vagy 2, mert olyan durva akadások, frame-eldobások vannak benne már a streaming előnézete közben (!) hogy a fal adja a másikat. És a kiírt anyag is ilyen, használhatatlan. Ezt sem értem, de én mostanában annyi anomáliával találkoztam digitalizálásnál, hogy kezdek immunissá válni. :D

Köszi, megpróbálom még ezt a (hatodik) programot is. Ez a linkelt beállítással type2-ben rögzít?

[ Szerkesztve ]

(#2948) qnadam válasza liszi70 (#2947) üzenetére


qnadam
veterán

abból gondolom, hogy már a kamerából jövő streamben is hibák vannak, hogy a vdub ennyit hibázik. én használtam virtualdubot type 1 és 2 videókra is gond nélkül.
ha pl capture közben jött egy csomó frame drop, akkor a 2-es típus a külön streamek miatt elkezd szécsúszni, az 1-es viszont sokkal jobban össze van ragasztva, ott az ilyen hibákat láthatóan rosszul kezeli némelyik program, viszont nincs csúszás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2949) liszi70 válasza szabi325 (#2946) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kipróbáltam a progit, ugyanazt állítottam be, mint amit linkeltél. Ez lett az eredmény. :D Hang van, kép nincs. Ráadásul előnézeti hang sem megy benne.
Komolyan már kezdek begolyózni, hogy mi a bánat van itt, hogy semmi sem akar normálisan működni nálam. Cseréljek számítógépet, kamerát, vagy mindent, vagy nem attól függ, de akkor mitől??? (Költői kérdések, nem tőletek kérdezem, csak végső elkeseredésemben. :) )

(#2950) qnadam válasza liszi70 (#2949) üzenetére


qnadam
veterán

tedd már fel az egyik ilyen hibás fájlt valahova, komolyan érdekel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.