Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-29 18:41:44

LOGOUT.hu

A témaösszefoglalót kérésre töröltük.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) flash- válasza qnadam (#2450) üzenetére


flash-
veterán

Elég egy quick sync es vga-s intel cpu, ehhez kell black magic és elvileg menne a dolog rendesen?
Vagy ha nem quick sync es a cpu milyen külső vga kellene? (intel g840 mellé lenne)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2452) qnadam válasza flash- (#2451) üzenetére


qnadam
veterán

bőven elég a quick sync.
a blackmagickel annyi a nehezítés, hogy elég háklis az usb chipsetre (nem meglepő, tömörített videónak kell rajta átmennie), annak utána kell nézni, hogy a te gépedben pont jó-e. de biztos van más eszköz is, ami jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2453) flash- válasza qnadam (#2452) üzenetére


flash-
veterán

akkor elvileg a kamera hdmi kimenetét rákötöm a pc usb-jére egy átalakító kábellel és akkor menne blackmagic meg mindenféle külső eszköz nélkül?(elvileg)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2454) qnadam válasza flash- (#2453) üzenetére


qnadam
veterán

ezt hogy következtetted ki abból, amit írtam? hogy kötöd rá külön eszközök nélkül?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2455) flash- válasza qnadam (#2454) üzenetére


flash-
veterán

Neem, kicsit kombináltam..plusz hallottam vmi ilyen hdmi usb atalakítóról de hogy menne e azt nem tudom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2456) qnadam válasza flash- (#2455) üzenetére


qnadam
veterán

gyakorlatilag az intensity shuttle is egy ilyen átalakító.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2457) flash- válasza qnadam (#2456) üzenetére


flash-
veterán

hát igen, csak gondolkodtam hogy hogy lehet megoldani olcsóbban, egy átalakiító kábel pár ezer a shuttle meg 75E huf... de nem offolok tovább, köszi a segítséget :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2458) qnadam válasza flash- (#2457) üzenetére


qnadam
veterán

milyen átalakító az, ami párezer forint, és működik is? az valami más lehet. van olcsóbb a blackmagicnél, ennyivel?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2459) Primary92 válasza qnadam (#2458) üzenetére


Primary92
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy az USB -> HDMI cuccokra gondol. Az emberek jórésze azt gondolja, hogy amit fizikailag össze tud dugni, az működni is fog.

(#2460) Primary92


Primary92
senior tag

Tudnék kölcsön kérni egy Panasnic NV-MX500-as kamerát, ami van analóg bemenet, és elvileg tudja is azt, hogy a DV kimeneten keresztül rögzítsem az anyagot.

Kérdés az, hogy ebben van TBC?
Érdemes keresnem a mono VHS-C kazettákhoz egy S-VHS magnót, vagy nem lesz sokkal jobb ahhoz képest, ha azzal a kamerával játszom le, amivel rögzítésre kerültek.

Sajnos a TBC-s Digital8-as kamerák akár 50000 forintot is elérik 20 éves létükre.

(#2461) qnadam válasza Primary92 (#2460) üzenetére


qnadam
veterán

próbáld ki, senki se tudja látatlanban megmondani, hogy jó lesz-e.

panasonic hs1000 vs tizenkettőegytucat négyfejes aiwa a kétezres évek elejéről, gyári vhs kazettáról

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2462) gban


gban
Közösségépítő

Sziasztok, szeretnék digitalizálni pár videót firewire-n keresztül, de nem jön össze.

W7 64
Ulead VideoStudio 8 - adták a firewire kártyához
Sony DCR-HC51 kamera
Win mindent felismer, a program vezérli a kamerát ha nyomok neki capture-t, csak épp már a Capture fülre kattintáskor is hibát dob: Capture Module initiate failed, Cannot preview
Ha meg rögzítenék, akkor szépen indítja a kamerát, de nem vesz fel, illetve rögzít valamit de MPHC azt írja ki rá, a fájl nem megjeleníthető, hossztól függetlenül minden rögzítés 10 mb, és ezt dobja azonnal: Failed to build a preview graph.
Format DV, ha váltanék bármire, azt írja, Cannot select capture format what you want. Cannot prewiev.

Régebben olvastam hogy a firewire-nek xp kell, az a gond itt is vagy más a hiba a leírtak alapján?

Postázást nem vállalok.

(#2463) gban válasza gban (#2462) üzenetére


gban
Közösségépítő

WinDV-vel megy, de az elég egyszerű progi, és darabol is pedig a maximális érték van megadva a max avi size (frames) alatt - jobb lenne ha menne az Ulead VideoStudio 8.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2464) Primary92 válasza gban (#2462) üzenetére


Primary92
senior tag

Az a program lassan már nagykorú lesz, szerintem ne szenvedj vele. Miért ragaszkodsz hozzá?

(#2465) gban válasza Primary92 (#2464) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem ragaszkodok ha van másik ami jó, ingyenes, timestamp alapján darabol, nincs méretkorlát, stb.
Nagyon nem ismerem ezeket, próbálkozni meg elég időigényes hogy mi válik be.
Mit javasolnál?

Postázást nem vállalok.

(#2466) Primary92 válasza gban (#2465) üzenetére


Primary92
senior tag

Én XP-vel digitalizáltam, és a Scenalyzer-t használtam.

(#2467) qnadam válasza gban (#2463) üzenetére


qnadam
veterán

a windv jó. w7 alatt biztosan megy, de szerintem 10 alatt is kellene.
a max avi size az, aminél nagyobbat semmiképp nem enged, de ettől még időkód alapján szétszedi.
kivéve ha nullára állítod a discontinuity tresholdot, mert akkor nem fogja :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2468) gban válasza qnadam (#2467) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm mindenkinek.
WinDV sajnos nem menti egybe a 35 percet.

Annyi kérdésem lenne még, hogy milyen formátumba rögzítsem illetve tároljam a videókat?
Ensoft DV Processorral nagyjából jól lehet rögzíteni, és ki lehet választani rögzítésnek többek között:
Raw DV file
Type 1 és Type 2 DV avi file

Melyik a legjobb minőség?

Ezek után a cél ASUS O!Play-en lejátszás, érdemes konvertálni akár mkv-ba helytakarékosságból? Minőségből veszít ez esetben?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2469) qnadam válasza gban (#2468) üzenetére


qnadam
veterán

nullára állítva is?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2470) gban válasza qnadam (#2469) üzenetére


gban
Közösségépítő

Úgy nem próbáltam, és bocs, szerkesztettem az előzőt még pár kérdéssel :B

Postázást nem vállalok.

(#2471) qnadam válasza gban (#2470) üzenetére


qnadam
veterán

minőségben mind a három ugyanaz, egy az egyben ami lejön a szalagról, ilyen szempontból tehát mindegy. különbség csak a belső elrendezésben van.
a raw dv (mint a neve is mutatja) csak a nyers dv stream, ami jön a kazettáról. kezelni csak vágóprogramok szokták tudni
ha avi lesz, akkor a dv stream bekerül egy avi konténerbe. régebben a type1-gyel voltak kisebb lejátszási gondok windowson, viszont a type2-ben többórás analógról digitalizálás után hajlamos kicsit elcsúszni a kép a hangtól. korszerű rendszeren jó minőségű forrásból, rövidebb anyaggal nagyjából hóttmindegy.

az mkv nem videóformátum, csak egy konténer, a nyers dv streamet is bele lehet tenni, így nem veszít a minőségéből, cserébe ugyanakkora marad. de a médialejátszók jellemzően nem tudnak dv-t lejátszani :)
a cél gondolom valami kisebb fájl, ami hasonlóan néz ki, mint az eredeti. a dv ugye 25 mbps, 4-5 mbps-re le lehet nyomni komolyabb minőségromlás nélkül h264-be, de ha deinterlace-eled (ez a tömörítők alapbeállítása), akkor a mozgások darabosabbak lesznek. érdemes megtartani a váltottsorosságát, és úgy kb jó is lesz minden szemponból.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2472) gban válasza qnadam (#2471) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm a részleteket.

Postázást nem vállalok.

(#2473) gban válasza qnadam (#2471) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mentés megvolt, avi-ba, következő probléma hogy az O!play nem tudja lejátszani őket, a kicsiket sem, tehát nem a fájlméret a gond.
Van valami normális ingyenes konvertáló program? Mire konvertálkak?
Illetve gondolom az avin belül is többféle van, és meg kellene nézni hogy most konkrétan mi van az avin belül?

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2474) qnadam válasza gban (#2473) üzenetére


qnadam
veterán

mondtam, hogy nem fog menni :)
az aviban dv stream van. én mostanában vidcodert használok (ami a handbrake egy forkja, ami viszont gyakorlatilag egy x264 gui), abban ha ezt a presetet használod, az valószínűleg jó is lesz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2475) gban válasza qnadam (#2474) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt hittem csak a Raw DV nem fog menni, az avi igen.
Akkor konvertálunk :))

Postázást nem vállalok.

(#2476) gban válasza qnadam (#2474) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, egy fájlon kipróbáltam, tökéletes a minőség is és az eredmény is :R
És a méret is jó, 7,2 gigából lett 1,6.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2477) qnadam válasza gban (#2476) üzenetére


qnadam
veterán

szuper :) a minőség meg a sebesség csúszkával lehet esetleg játszani, ha gyorsabban kell, kisebb kell stb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2478) gban válasza qnadam (#2477) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ok, rálesek arra is finomításképp, a tv-n jobban kijönnek azért a szögletek az íveken a konvertálás után.

Postázást nem vállalok.

(#2479) qnadam válasza gban (#2478) üzenetére


qnadam
veterán

így látatlanban nehéz tippelni, de az azért is lehet, ha az asus fixen 1080p-re van álíltva, akkor deinterlace-eli a képet, és már úgy küldi a tévére. viszont ilyen lejátszóm még nem volt, szóval ez csak tipp.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2480) gban válasza qnadam (#2479) üzenetére


gban
Közösségépítő

Csúszkát kipróbáltam, összehasonlítom majd a max. minőséget az általad küldött presettel, azt már látom hogy a tiednél 320 mb -> 76 mb, míg max minőségnél 1,2 gb -> 2,1 gb a konvertálás eredménye.
Most futtatok egy félútra állítottat is.
De megérte várni a dologgal, kb. 10 éve vettem a firewire kártyát, hogy elmentem majd a videókat, mennyivel jobb procival tudom most az egészet letudni :DDD
Nem kell semmit elkapkodni :))
De már idegesített az asszony hogy mindig a kamerát kellett a tv-re dugni amikor meg akarta nézni a felvételeket, és kezelni is nekem kellett a kamerát :DD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#2481) kusztax


kusztax
tag

Helló,

A gembird videograbber-én keresztül a VHS lejátszót rákötöttem a gépre. Kaptam hozzá egy honestech TVR 2.5 telepítő CD-t. Viszont sajna ez a program már nem létezik a világhálón, így nem találok hozzá supportot. Az eszköz gyártójával beszéltem, ők az OBS Studiot javasolták a honestech TVR 2.5 helyett, miután telepítettem az eszköz driver-eit. De elakadtam a gyártóval való kommunikációban. Nem igazán értenek ehhez az egész digitalizációhoz, csak legyártják az eszközt és vesznek valami program license-t.

Olyan gondjaim vannak vele, hogy:
1. A videó képe a felvétel során néha elkezd akadozni egy kis időre, de ritkán van hogy onnantól végig akadozik. Ekkor honestech TVR-t használok. Fura módon az előnézetben ez nem tűnik fel, csak a felvételnél.

2. Ha OBS-t használok, akkor is látom a jelenséget. De OBS-nél viszont csíkozódás van, pontosabban le van tiltva a váltosorosság (ezt a gyártó már egyáltalán nem értette). Viszont ha beállítok váltósorosságot, akkor a videó képe lassabbnak tűnik, akadozik egy minimálisat. Fura módon, ha az akadozás közben variálok a váltósorossággal, akkor a kép akadozása megszűnik és a csíkozódás is megszűnik, de csak egy darabig, és ha utána visszaállítom amikor nincs letiltva a váltósorosság, akkor megint jó a kép sebessége, viszont a csíkozódás előjön. Úgy vettem észre, hogy talán az okozza ezt, hogy éppen a látható képen lévő színek többségében sötétek vagy világosak. Úgy tűnik, hogy a világos színeknél az a jó, ha a váltosorosság le van tiltva (de ekkor van csíkozódás), a sötét színeknél pedig az a jó ha engedélyezve van a váltósorosság (vegyítés, lineáris és a Yadif szokott jó lenni).

Úgy észlelem, hogy inkább szoftveres probléma ez. Van valami megoldási javaslatotok erre? Nyilván a digitalizálás közben nem akarom folyamatosan nézni a képernyőt, hogy mikor mire váltsak, meg az eredmény se lesz így jó.

Nagyon köszi!

(#2482) qnadam válasza kusztax (#2481) üzenetére


qnadam
veterán

dobd ki a g...
először próbáld ki, hogy stabil, jó minőségű jellel (tévé, kamera élőkép) mit csinál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2483) qnadam


qnadam
veterán

pech rovat: fb-n árul valaki felszámolásból régi tévés cuccokat, többek között hat darab betasp vtr-t 8e forintért darabját, ennyiért akár döglöttek is lehettek volna :) a hirdetés négy órája volt fent, amikor felhívtam, azt mondta hogy épp most pakolja fel a cuccokat a vevő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2484) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Canon xl1s kamerát kapott a jóbarátom, amin csak firewire kimenet van, viszont a laptopján nincs firewire aljzat. Hogyan lehetne rögzíteni digitálisan a kameráról? Létezik működőképes firewire > usb átalakító?

(#2485) djnice válasza liszi70 (#2484) üzenetére


djnice
veterán

Pinnacle MovieBox-ok tudják ha találsz még vhol használtan.

(#2486) qnadam válasza djnice (#2485) üzenetére


qnadam
veterán

néha előfordul ebayen. egy megfelelő laptop olcsóbb :)
vagy létezik expresscard fw, ha van slot a gépen, az jó megoldás lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2487) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok! VHS témakör...
Hátha ti tudjátok mi lehet ez.
A probléma abszolút a VHS/VCR oldalon van. Van egy régebbi Pana VCR-em (NV-SD3)

A létező összes kazettát patentul játsza. Mindewféle márkájú kazin mindeféle forrásból jött házi felvételek. Kivéve egy. Egy 1995-ös esküvő.

Kép, szín, minden jó, csak 1-2mp után 95%osan zajos paca lesz. Pauseolva a képet kiélesedik, jó lesz, lejátszáskor ismét hányás. kazetta ki-be, lejátszás, s ismét 2-3mp-ig jó a kép. Tehát nem aszabvány. Olyan mintha a kazettaszalag nyúlva lenne. de végig pont ugyanúgy a 96perc?

Tipp hogy ez miféle dolog? Grabbelésről minta:
[link]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2488) qnadam válasza Kleroo (#2487) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy maga a lejátszó is kezd megfáradni, mindenképp megpróbálnám másik videóban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2489) Kleroo válasza qnadam (#2488) üzenetére


Kleroo
veterán

előtte és utána is hibátlanul megy/ment bármelyik másik kazetta.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2490) gban válasza Kleroo (#2489) üzenetére


gban
Közösségépítő

De simán lehet hogy azok minőségibb kazetták, amik szépen futnak, míg az egy ami nem frankó, szorul picit.
Ha a lejátszó kuplungja gyengül, akkor előfordulhat hogy picit nehezebben viszi a kazettát, és ez okozza a gondot.
Ezért lehet hasznos megnézni másik lejátszóban - tudom, ez manapság nem annyira egyszerű feladat mint 25 éve volt.

Postázást nem vállalok.

(#2491) qnadam válasza gban (#2490) üzenetére


qnadam
veterán

pontosan, van úgy, hogy más kazettákkal még pont rendben van, határeset helyzetben viszont hibázik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2492) Kleroo válasza gban (#2490) üzenetére


Kleroo
veterán

Á!, aha, érdekes, valid lehet. Pedig 9 féle korú/márkájú kazit flawless visz.
kuplungjával nem lehet valamit kezdeni? Másik VCR kb totál esélytelen :DVAgy a kazettán vmit mókolni

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2493) qnadam válasza Kleroo (#2492) üzenetére


qnadam
veterán

én nem a szalagtovábbításra gyanakszom, inkább valami olyasmire, hogy a kazettán gyengébb jelek vannak, amit a videód nem tud kellő mértékben erősíteni.
de másik eszközben próba nélkül nem sok értelme van tippelgetni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2494) liszi70 válasza djnice (#2485) üzenetére


liszi70
nagyúr

és (#2486) qnadam

Pinnacle MovieBox vagy firewire expresscard, ha van slot a gépen

Köszönöm nektek! Igen, ezeket találtam én is első körben, ezt a videót találtam róla. Azt hittem létezik valami egyszerű firewire-usb átalakító, de úgy tűnik nincs átjárás a két digitális csatoló között. :F

[ Szerkesztve ]

(#2495) qnadam válasza liszi70 (#2494) üzenetére


qnadam
veterán

sajnos ez ilyen. ha lenne rá komolyabb igény, akkor a movieboxnak biztosan lenne alternatívája, de az is csak a dv kamerák csatolását oldaná meg, a többi firewire eszközét nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2496) zapkorte válasza gban (#2490) üzenetére


zapkorte
tag

Az tuti, hogy érdemes. Nekem hat különböző VHS van kéznél (Panasonic, Philips, JVC, Sharp, LG, Samsung), és bizony olykor-olykor akad olyan kazetta, amelyet csak az egyik vagy csak a másik tud hibátlanul lejátszani. A panasonicnál a kép szokott ugrálni, ha gyenge a jel, az LG-nél a hang szokott ide-oda váltogatni a normál és a hifi hangsáv között, mindnek megvan a maga gyenge pontja, az áramköri és mechanikai megvalósitástól függően. A legtöbb kazettát mind viszi, de vannak olyan elfuserált felvételek, amelyeket nem mind.

(#2497) cas01


cas01
csendes tag

Sziasztok!
Adva van tbc-s Panasonic NV-HS960 S-vhs videó,Sony RDR-AT200 hdd-s dvd felvevő s-video + rca stereo összekötéssel,(remélem AT200 alkalmas lesz digizésre, tbc nélkül) milyen beállításokkal érem el a legjobb képmínőséget ? Utána pc-n milyen programmal milyen beállításokat érdemes használni ? végén mibe érdemes átkonvertálni ?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2498) qnadam válasza cas01 (#2497) üzenetére


qnadam
veterán

hát... a sonyban beállítod a minőséget hq-ra, felveszed amit szeretnél, szétvágod egyórás darabokra amiket kiírsz dvd-re, utána behúzod számítógépre, összerakod újra, és átkonvertálod valamibe, ami leginkább attól függ, hogy mi a célod vele.

tehát ha nem dvd a cél, akkor elég macerás megoldás ez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2499) cas01 válasza qnadam (#2498) üzenetére


cas01
csendes tag

Értem,nekem elég lenne dvd is ha jó minőség lesz,ha túl hosszú az anyag milyen programmal érdemes összefűzni ? Váltosoros/50p témával mikor kell foglalkozni ?

Köszi.

(#2500) qnadam válasza cas01 (#2499) üzenetére


qnadam
veterán

még mindig nem tudjuk, hogy mit szeretnél csinálni az anyaggal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.