Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga hiba vagy ram hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gesa


gesa
tag

Sziasztok!

Nemrég bővítettem a gépem memóriáját és így már van benne 1GB RAM. Két egyforma 512MB-os modult vettem, ugyanattól a gyártótól. MemTest86 3 óra teszt után sem jelzett hibát, viszont mégis van egy kis gond.
Időnként fagyizik a gép és azt vettem észre, hogy bekapcsolás után a bejelentkező képernyőn (ahol kiírja a megszakításokat) időnként szemetel. Fel-fel tűnik egy kósza karakter pl.: ''='', ''-''. Szerintetek ezt a VGA csinálja vagy a frissen bővített memóriám?
BIOS-ban beállítva a követkzők (Abit BG7E lapom van, tavaly nyáron frissítettem BIOS-t):
- system BIOS cacheable
- video BIOS cacheable
- video RAM cacheable
- enhance DRAM
és a Latency időzítések a legkisebbre véve.

Találkoztatok már ilyennel?
Hol célszerű kezdeni a hibabehatárolást?

Előre is köszi.

(#2) Loretto


Loretto
veterán

probáld meg először másik rammal aztán vga-val ha van lehetőséged.én ezt tenném.

Soirée...

(#3) Raymond válasza gesa (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Volt egyszer egy ilyen gondom meg az GF2MX400-al. A kartya a ludas. Ha jobban megnezed itt ott a BIOS-ban is megjelenhet ha ott ''koszalsz'' veletlenul. Vagy mondjuk jatekoknal is pottyoznie kene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) gesa válasza Raymond (#3) üzenetére


gesa
tag

A BIOS-on belül is vannak kósza karakterek ill. meg nem jelenített karakterek. Játék közben nem vettem észre. Kék halál volt, a windows valami nv4 fájlra panaszkodott, hogy végtelen ciklusba került, ezért leállította a gépet. Eggyel korábbi VGA drivert telepítettem fel.
Túlmelegszik a VGA kártya? Nálad mi volt a megoldás? Idáig hibátlanul működött.

(#5) Raymond válasza gesa (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Kicsereltem a kartyat es megoldodott, mert minden gepben csinalta. :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) gesa válasza Raymond (#5) üzenetére


gesa
tag

A kártya rosszalkodik. Más gépében is ugyanezt produkálta. Sok mindennel próbálkoztam, de egyből a kártyacserével kellett volna. Szerencsére volt még rá egy hónap gari, visszavittem, most várom a fejleményeket.

(#7) Alohamate


Alohamate
csendes tag

Sziasztok!

Nekem hasonló gondom van egy Abit TI4200-8x 128MB DOTH-val.
Mégpedig az hogy bootolás után a Windows logo-ig még eljutok, de aztán az ''Üdvözöljük'' felirat előtt kifagy a gép, monitor lekapcs. Nálam is az nv4_disp.dll-re panaszkodik, szintén végtelen ciklus.
Ezek szerint akkor a kártya a hibás?

juhéjj

(#8) gesa válasza Alohamate (#7) üzenetére


gesa
tag

Két dolog jutott az eszembe:
1. Működik a GPU-n a hűtő ventillátor?
2.Nem tudom melyik drivert használod, de egy korábbit érdemes lenne felpakolnod. Pl.: 45.23. Nálam azt tünt a legmegbízhatóbbnak.

(#9) gesa


gesa
tag

Ma kicserélték a kártyámat. Visszakaptam egy ugyanilyen típusú kártyát (látszik rajta, hogy használt). Ha valami baja van, olyan balhét verek, hogy olyat még nem láttak. Sajnos csak 4-5 óra múlva tudom kipróbálni. Addig is lenne egy kérdésem.
Az adott kártya 3.6ns-os Samsung ramokkal van szerelve, a régi 4ns-osokkal volt.
A régi 250/513-on ment alapon. A mostaninak is ennyi az órajele vagy 250/444?
Előre is köszi, de furdal a kíváncsiság.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga hiba vagy ram hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.