Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kroni1


Kroni1
veterán

Még nem láttam saját topicot neki, de mivel igen sokan használnak Raspberry-t médialejátszóként, így remélhetőleg lesz rá kereslet. Szóval úgy néz ki itt van a RaspBMC új generációja az OSMC, és hozzá egy új kompakt kis hardver is érkezett:

VERO

Jelenleg az RPi B+ modell árának duplájáért, azaz 199$-ért rendelhető egy ilyen csomagban, (VERO, 8GB SD kártya OSMC-vel, Távirányító, 2m HDMI kábel) ráadásul rengeteget fejlődött a HW is a motorháztető alatt:

Vero Tech Specs
Dual Core 1Ghz Cortex A9 ARMv7 processor
1GB DDR3 RAM
Gigabit Ethernet
Integrated 802.11 a/b/g/n WiFi
Bluetooth 4.0
Integrated IR receiver
Optical S/PDIF output
2x powered USB ports
HDMI 1.4 with CEC (allows you to control Vero with your TV remote)
Full HD 24Hz output
3D ready

[ Szerkesztve ]

(#2) #16820480 válasza Kroni1 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Látom, szépen megcsinált topik, és nulla válasz :B

Használ ilyet valaki? Gondolkozom a második generáción, amiben már van h265 támogatás is.

(#3) #16820480 válasza #16820480 (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bár elég halott a topik, de azért bedobom ide, hogy boldog tulajdonosa vagyok már kb 2-3 hónapja egy Vero 2-nek, szóval ha valakit érdekel, akkor tudok válaszolni kérdésekre, bár a hivatalos fórumuk is elég informatív azért.

(#4) batabe válasza #16820480 (#3) üzenetére


batabe
senior tag

hello

én a rp1-es osmc médialejátszómat szeretném lecserélni, és igazából tetszett a rpi dolog, de mivel másra úgysem használom, gondolkozok valami célirányosabb megoldáson. És mivel osmc, láttam a vero2-t.
Mivel elég fontos, hogy működjön a HDMI-cec révén a tv távirányítóval az irányítás, ezért ez elég jó esélyekkel indul. Más - androidos - lejátszónál ezt a lehtőséget nem találtam meg, vagy csak nem vettem észre?

használod a cuccot dual bootos androidos rendszerrel? mennyire életképes a megoldás?

a 3,5-es jack kimenet az normál jack? a hivatalos specifikációban spdif audio outputként szerepel, tudtommal az spdif kimenet másmilyen.

Frissítések mennyire megbízhatóak? - volt már olyan a Pinél, hogy egy frissítés hazavágta valahogy az egész rendszert, és csinálhattam clean install-t.

van esetleg bármi pozitívum/negatívum, amit érdemes tudni a néhány hónapos használatod alapján?

bakker, most nézem, hogy nincs készleten :( na akkor még ráérek a keresgéléssel.

köszi

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#5) #16820480 válasza batabe (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hello!

Az androidos rendszert még be sem kapcsoltam soha, annyira nem éreztem szükségét. Ez a Debian alapú rendszer és Kodi nekem tökéletes, mindent tud, amire szükségem van. Fut rajta Transmission, FTP szerver, és mpd is (én mpd-vel hallgatok zenét, nem Kodi alól), illetve el lehet ezeket érni helyi hálózaton igen kényelmesen.

A 3,5-es jack az tud analóg jelet is kiadni és digitális SPDIF jelet, ezt a beállításokban lehet szoftveresen módosítani. Normál sztereó 3,5-es jack megy bele (illetve a digitális kimenet esetén nem kell sztereó, mert csak az egyik éren megy úgyis jel).

Frissítésekkel nekem eddig semmi bajom nem volt, viszonylag rendszeresen jönnek (pont 2-3 napja volt egy), és eddig nem okoztak gondot egyáltalán.

Amit érdemes tudni, hogy HEVC (h.265) 10 bites színpalettát nem tud kezelni sajnos. Ezen kívül lényegében mindent megevett, amit adtam neki, 1080p anyagokat bírja h.264 és h.265 kódolással is, csak a 10 bites színtér nem megy (8 bites a legtöbb dolog azért, de terjed a 10 bites is már "sajna").
Ezen kívül néha van olyan, hogy áll magában (nem szoktam kikapcsolni soha), és reggel akarok valamit róla, de nem reagál semmire, ilyenkor tápkábel kihúz, bedug, és újra minden tökéletes. Nem igazán zavaró, mert használat közben nem fagyott meg még így, csak valahogy idle módban mintha elmenne sleepbe, ahonnan nem tudom mivel feléleszteni. Nem foglalkoztam még a dologgal mélyebben.
Most egy 2TB-os USB vinyóról veszi a médiát, eddig semmi bajom nem volt ezzel sem.

A support elképesztően jó, ha írsz a fórumjára, akkor a fejlesztő srác (Sam) általában perceken belül válaszol és próbál segíteni, csak adni kell neki értelmezhető hibaleírást meg esetleg rendszernaplót. Nekem eddig ezzel csak pozitív tapasztalat van.

(#6) batabe válasza #16820480 (#5) üzenetére


batabe
senior tag

hát pi is néha elfagyta magát és csak a power kihúz segített.
egyelőre még keresgélek cec-képes másik médialejátszót, aztán hátha lesz hamarosan készleten.

még a xiaomi mi box új verziója tetszene, ha lenne rajta lan és tudná a cec-t.

ha még valami felmerül, kereslek. köszi

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#7) #16820480 válasza batabe (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom szereztél-e, de most ahogy elnézem már a 4K verzió érhető el a Vero 2 helyett.

(#8) esox válasza #16820480 (#7) üzenetére


esox
senior tag

Pá napja rendeltem egy 4K verziót (99GBP áron) Pi3-at váltja, mivel jön az új tévé is mellé.
Content egyelőre még kevés van, de így volt anno ez HDval is, most meg már anyósom is HDban néz mindent...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#9) sirály69 válasza esox (#8) üzenetére


sirály69
őstag

Szia!
Megérkezett? Tapasztalataid? :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#10) esox válasza sirály69 (#9) üzenetére


esox
senior tag

Szia, persze már rég. Eddig semmi extra, ugyanis 4K tv még nincs hozzá.
Dióhéjban: sokkal gyorsabb, mint az rpi3, network elérés, pluginek...stb. A hozzáadott távirányító is szuper jó.
Bundled jó minőségű hdmi kábel és IRDA hosszabító már csak külön extra.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#11) djnice válasza esox (#10) üzenetére


djnice
veterán

Egy baj van csak vele, hogy a Vero 4K egy rebrandelt X96 ami 30$ körül van. Kicserélték a távját és rászitáztak egy saját logót.

[ Szerkesztve ]

(#12) [SFC]xCx válasza djnice (#11) üzenetére


[SFC]xCx
csendes tag

Tisztelt djnice,

Esetleg egy olyan kérésem/kérdésem lehetne, hogy melyik X96-ra gondolt? Vagy ebben az osmc által forgalmazott kütyüben nincs ac-s wifi, csak sima n-es?

Megtisztelő válaszát köszönöm szépen előre is :) .

(#13) djnice válasza [SFC]xCx (#12) üzenetére


djnice
veterán

A wifi chipet is kicserélték ac-sre, azt nem írtam, de ez egy pár dolláros usb stickkel könnyen orvosolható.
Amúgy Csicsóka jóvoltából pár napja már bármelyik S905X-re feltelepíthető az OSMC: [link]

(#14) esox válasza djnice (#13) üzenetére


esox
senior tag

Amihez kellett egy vero4k is :)

Egyébként nem bántam meg, hogy megvettem a vero4k-t. Akciós is volt, távirányítója nagyon kis pöpec... ota update...megbízható gyors kis vas. Van mellé egy MeCool 8SP+ is, hamarosan osmc-vel by Csicsóka...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#15) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Nyilt az eszkoz? Lehet telepiteni-konfigolni-okositani kedvunk szerint? Gondolkodom egy ilyenen.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.