Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  V - visitors, vagy ahogyan én ismerem: látogatók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pacák


Pacák
senior tag

Először a link: [L]http://thevisitors.info/[/L]

Szégyen, de nem dobta ki a google. Úgyhogy elkezdtem piszkálni ötletszerűen a magyar oldalakon a keresőket.. (A múltkor a Vágó féle műsorról akartam olvasni és a retekklub oldalán találtam egy keresőt. Először a szokásos olasz oldalakat dobta ki, de valahol a második oldalon megtaláltam a hivatalos oldalt.) :)

Nuclear launch detected

(#2) Pacák


Pacák
senior tag

Anno agyonmásolt, magyar hangalámondásos videókazin láttam pár részt, de jó minőségben még soha. C-64 -re egyébként készült ügyességi játék is belőle. De nálunk valahogy nem volt olyan nagy kultusza. Magyar oldal talán nem is létezik, mert eddig egyet sem találtam. :DDD

Remélem van rajtam kívül pár őskövület aki látta pár részét. :)

Szerk.: Húznom kell a vonathoz, de ilyen az én formám, mindig az utolsó utáni pillanatban találok meg mindent. Most megyek, mert /isit.. öö meg kell látogatnunk anyósom-apósom. De hétfőn folytatom.




[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#3) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Nagyon nagy sorozat volt.
Unokatesómmal bámultuk a német adókon, én néztem ő meg fordította nekem :)))
Azóta eltűnt, nem láttam sehol.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#4) Pacák válasza Zordkaszás (#3) üzenetére


Pacák
senior tag

Én meg olyan videókaziról néztem a filmet, aminek német volt a szinkronja, és a szokásos érzelemmentes-hangsúlytalan magyar nyelvű szinkronja volt. Yáy!
Akkoriban általános 7. vagy 8. osztályba jártunk és év vége felé már végeztünk az anyaggal, egy jófej tanerő megengedte, hogy nézzünk videókat, sőt ő is hozott pár klasszikus Jackie Chan és Bruce Lee filmet. De nekem a V volt a kedvencem. :)
Egy srácnak megvolt jópár rész, úgyhogy néztük orrba-szájba.

Aki nem ismerné: a sztori szerint megjelenik pár anyaűrhajó a föld felett, látszólag barátságos idegenekkel a fedélzetükön. A Sirius 4. bolygólyáról indultak el, a fedősztorijuk az, hogy némi vizet szeretnének vételezni, meg a barátságukat kínálják. Az emberiség a keblére öleli a bagázst, akik meglehetősen embernek néznek ki az első megszólalásig: ugyanis fura, fémesen modulált hangjuk van.

Később persze kiderül, hogy mégsem olyan barátságosak. Már nem vágom, hogy miért, milyen ürüggyel, de gyakorlatilag földi politikai támogatással megszálják a katonáik a földet.

Hamarosan ellenállási mozgalom szerveződik, aminek egy Donovan nevű újságíró/operatőr áll az élére. Hamarosan kiderül, hogy hagyományos fegyverekkel (pl.: M-16) kár próbálkozni az idegenek ellen, mert a személyi páncéljuk elég ellenálló, az idegenek sugárfegyverei pedig elég könnyen leszedik az embereket. Hamarosan persze az emberek is szert tesznek pár idegen csúzlira, amit már hatékonyan be lehet vetni...

Folyt. köv...

Szvsz. az interneten fellelhető oldalak száma alapján szerintem az olaszoknál is nagy volt a kultusza a filmeknek/ill. a sorozatnak. Nálunk akkoriban nem volt sok kábeltévé hálózat, a videó is luxusnak számított.


Egyébként volt egy másik, szintén kevésbé ismert film is, amiből viszont könyv is megjelent nálunk: Alien Nation volt a címe. De ismertség szempontjából ez is eléggé a bányászbéka hátsója alatt van

Nuclear launch detected

(#5) Pacák


Pacák
senior tag

Valamiért úgy érzem, hogy ez a topic nem jött be.. :U
A kutyát sem érdekli a téma, én meg nem szeretek magamban írogatni.


Megkérem valamelyik Caps-Lock -ost, hogy törölje a témát. :)

Nuclear launch detected

(#6) PeliScan válasza Pacák (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem tűnik rossznak, bár most hallottam róla először. Azért ha találsz részeket, írj egy mailt légyszi! :)

(#7) Pacák válasza PeliScan (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Komplett részeket nem találtam, viszont néhány érdekesség van ennek az oldalnak az alján: [L]http://thevisitors.info/downloads.html[/L]

Az első széria főcímében van néhány ismerős arc: [L]http://thevisitors.info/downloads/movies/vts-credits1-divx.mov[/L]

Az idegenek szép-szörnyeteg vezetője is ismerős, mintha a Misson Impossible sororzatban játszott volna. Érdekes módon Michael Ironside is játszik a sorozatban, és a főszereplő is: Marc Singer - nem tudom honnan, de ismerős nekem..


De őszintén szólva kezdem feladni a dolgot, pedig nagy sorozat volt. :(

Nuclear launch detected

(#8) Pacák


Pacák
senior tag

Erre a kissé sokkoló jelenetre még én is emlékszem: [L]http://thevisitors.info/downloads/movies/donovans-footage-divx.mov[/L]

Ami még érdekes, az a szereplők hangja. (Mindketten idegeneket játszanak a filmben.) A szép hölgy - Diana - az idegenek tudományos tisztje.

Szerk.: a filmeket a Divx Playerrel kell lejátszani, mert a Quick Time nem tud vele mit kezdeni. :)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#9) gromble_ziz válasza PeliScan (#6) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

nézz mail-t az itt megadott címen :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#10) Pacák


Pacák
senior tag

Ezeket ma találtam:
[L]http://raincloud.warnerbros.com/wbol/us/whv/med/v/v_diana_and_lydia_300.asx[/L]

[L]http://raincloud.warnerbros.com/wbol/us/whv/med/v/v_flying_away_300.asx[/L]

[L]http://raincloud.warnerbros.com/wbol/us/whv/med/v/v_diana_and_lydia_300.asx[/L]

Nuclear launch detected

(#11) Integra válasza Pacák (#1) üzenetére


Integra
titán

huhh, ezt a sorozatot anno még a Sky One-on láttam végig, akkor nagyon király volt:))
főleg mikor végre a cselekmény is beindult és a töltelék részek kevesebbek lettek!
van még egy két ilyen örökzöld kedvenc sci-fi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Integra válasza Pacák (#4) üzenetére


Integra
titán

aki nem nézett gyerekkorában akkor még kódolatlan Sky-t vagy német csatornákat nagyon sok mindenről lemaradt:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) BRAAJEN


BRAAJEN
tag

az egyik gyíkot a fredikrügert alakító szinész játszotta, még annó

én 4 db 240 perces vhs-en vagy 15 éve szinkronnal végignéztem.

valami 8 részbe adták le.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#14) Integra válasza BRAAJEN (#13) üzenetére


Integra
titán

az a szőkés göndör hajú csóka???
az asszem egy jó alient játszott

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) BRAAJEN válasza Integra (#14) üzenetére


BRAAJEN
tag

ja ja!

úgy derült ki hogy egyszer lejött a bőr a kezéről és kilátszott a gyíkbőr!

a csaj meg egybe nyelte le a patkányokat!

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#16) Integra válasza BRAAJEN (#15) üzenetére


Integra
titán

jaja, mindkét részre emlékszem hogy paráztam ezektől a képsoroktól anno:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) Pacák


Pacák
senior tag

Hogy itt micsoda élet volt, miután hazamentem. :)

Örömmel látom, hogy nem csak én írok ebbe a topicba. :)

Rendes magyar szinkronnal ugye más sem látott a sorozatból egy részt se?
Eddig úgy tudtam, hogy csak hangalámondásos technikával készült ''szinkron'' belőle.

Nuclear launch detected

(#18) Integra válasza Pacák (#17) üzenetére


Integra
titán

nemtom, de szerintem még németül szinkronizálva is hallottam anno

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) Pacák válasza Integra (#18) üzenetére


Pacák
senior tag

Úgy értettem, hogy magyar szinkron nem készült.. A némettel anno én is láttam, ha visszaolvasol ez kiderül. :) Engem most csak a magyar szinkron ill. felirat izgat. :)

Nuclear launch detected

(#20) Pacák


Pacák
senior tag

Jöttem egy kicsit ápolgatni a témámat. Úgyhogy ÁP! :)

Az utóbbi időben nem nagyon fordulgattam elő, mert bekaptam egy csúnya spybot fertőzést. De kigyógyítottam a gépemet. :)

Úgy tűnik, hogy nálunk már nem csapnak le erre a sorozatra az adók, több más régi sci-fi sorozathoz hasonlóan - lásd Alien Nation - viszont külföldön már DVD -n is kijön a V. Nálunk inkább az A-team (Szupercsapat), Magnum és hasonló sorozatokat nyomták a kereskedelmi adók, a sci-fi -ket pedig méltatlanul feledésre ítélik. :(

Az egérevős jelenetek miatt persze biztos nem mernék lejátszani késő délután sem a V -t, arról nem is beszélve, mikor kiderül később, hogy a kedves idegenek nem élve viszik magukkal a Földről kivándorolni szándékozó embereket, hanem egyenként befagyasztva, esik-puffan alapon kapszulákba zárva. Szóval: proteinforrásnak használnak minden jelentkezőt Szóval húsevők és a fiziológiájuk sokkal inkább emléztet a földi krokodilokéra, mint az emlősökére. :Y

Ja, ha valaki látott pár részt anno videón vagy a német adókon, esetleg a Sky -on, az nyugodtan megoszthatja az emlékeit, hátha pont azt a részt nem láttam/tuk. :)

Nuclear launch detected

(#21) BRAAJEN


BRAAJEN
tag

én mint említettem, az egészet láttam, 4x240 es vhs en, de nem emlékszem, de lehet hogy alámondásos volt a hang, az egyik havernak meg volt, de 20 éve!

de voltak scifik, az a föld nevű bolygó, valami diplomáciai, abbol nem sokat láttam, meg az a másik, amiben a 4-ik D-ből jöttek a látogatók és szadizták az embereket, csak nem emlékszem milett a vége.
A V-meg a végére át ment teljesen partizán filmbe, földalatti ellenállás, beépített ember, ja és vagy két este néztem meg az egész sorozatot!

ahogy néztem 2 DVD-n kiadták a filmet, meg valami 3. részt final izét is csináltak hozzá, jó amerikai szokás szerint!

most megy a 3.tipusú ...

[Szerkesztve]

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  V - visitors, vagy ahogyan én ismerem: látogatók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.