Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#208) +Techno+


+Techno+
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem lakásomba egyik szobából a másikba átvittem a netet UTP-vel (40m)na most a kábel egyik végét bedugtam a routerbe a másikat a laptopba és nem volt net. Ezek után, a csatlakozó RJ45 őn van egy fémrész amit miután összekrimpeltem a csatlakozót rákel tenni. de ha ráteszem és úgy dugom be a laptopba nincs net ha leszedem akkor meg van. Na most csináltam olyat is hogy rajta hagytam és a kábelen belüli fémszálat hozzáérintettem ehhez a fémrészhez és akkor szintén volt net viszont ha a kábel másik felét is így oldottam meg hogy a kábelben lévő fémszálat hozzáérintetem a fémcsatlakozóhoz akkor meg nemvolt net szóval már frankón nem értem hogy milyen csatlakozó kellene és hogyan kéne megoldani ezt a problémát ez egy U / FTP CAT6 kábel (pontosan egy az egyben ilyen: [link]) Az a fém szál a földelés lenne vagy mi? vagy valaki tudja hogyan lehet ezt megoldani ? láttam olyan videót youtube-on ahol miután a kábelt megblankolták visszahajtották a folíát és rátekerték ezt a fémszálat de kipróbáltam és nálam nem vált be. (a szálak bekötése a csatlakozóba hibátlan szóval a sorrend teljesen jó legalábbis szerintem cat6 os színsorrend alapján kötöttem be (youtubeon találtam a videót) meg gondolom akkor nem lett volna netem ha hibás lenne a színsorrend )
Ha valakinek van valami ötlete akkor szívesen venném ha leírná!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.