Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) regos


regos
tag

üdv
két cuccot szeretnék csatlakoztatni a TP Link routeremhez UTP cat 5e kábellel.
az egyik egy Foscam IP kamera lenne
a másik egy Oplay air médialejátszó.
én tenném rá a vezetékekre a dugókat.
meg tudná valaki mondani pontosan a szálak bekötését?egyenes kell vagy kereszt?
thx
Bye

(#202) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem. Mehet 220v és utp kábel egymás mellett a falban kb 2m-es távolságon? Az utp a modemet és a routert köti össze.

Köszi!

(#203) FrozenThrone válasza -cobra- (#202) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Mehet, akkora távolságnál 1000% hogy nem zavar be, sok esetben egymás mellett mennek úgy hogy összeérnek és még akkor sincs gond.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#204) andaman


andaman
tag

Üdv.

Ez jó UTP (30m) ?

Köszönöm.

The man is a snowflake on the river.

(#205) andaman válasza FrozenThrone (#203) üzenetére


andaman
tag

Ez jó hír nekem is :)

The man is a snowflake on the river.

(#206) andaman válasza nyunyu (#197) üzenetére


andaman
tag

Szia,

"Szóval tömör rézdrótos, merev fali kábelhez ferde késes dugó kell,"

Ez hogy néz ki, tudnál linkelni képet esetleg azonosítót ?
Erre
klimpelném.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#207) Primary92


Primary92
senior tag

Van kb 15 m Cat5e kábel a falban. Megszeretném hosszabbítani kb 20 méterrel. Egyik járható út lenne, ha lenne krimpelő fogóm a szimpla toldóval való használat. Lehet mondjuk forrasztással toldani? Ügyelve a színekre, csavarodásra.
Az egész kicserélése nagyon körülményes lenne.

Gigabites eszközök csatlakoznak mindkét oldalon. Ennél kellene mind a 8 ér?

[ Szerkesztve ]

(#208) +Techno+


+Techno+
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem lakásomba egyik szobából a másikba átvittem a netet UTP-vel (40m)na most a kábel egyik végét bedugtam a routerbe a másikat a laptopba és nem volt net. Ezek után, a csatlakozó RJ45 őn van egy fémrész amit miután összekrimpeltem a csatlakozót rákel tenni. de ha ráteszem és úgy dugom be a laptopba nincs net ha leszedem akkor meg van. Na most csináltam olyat is hogy rajta hagytam és a kábelen belüli fémszálat hozzáérintettem ehhez a fémrészhez és akkor szintén volt net viszont ha a kábel másik felét is így oldottam meg hogy a kábelben lévő fémszálat hozzáérintetem a fémcsatlakozóhoz akkor meg nemvolt net szóval már frankón nem értem hogy milyen csatlakozó kellene és hogyan kéne megoldani ezt a problémát ez egy U / FTP CAT6 kábel (pontosan egy az egyben ilyen: [link]) Az a fém szál a földelés lenne vagy mi? vagy valaki tudja hogyan lehet ezt megoldani ? láttam olyan videót youtube-on ahol miután a kábelt megblankolták visszahajtották a folíát és rátekerték ezt a fémszálat de kipróbáltam és nálam nem vált be. (a szálak bekötése a csatlakozóba hibátlan szóval a sorrend teljesen jó legalábbis szerintem cat6 os színsorrend alapján kötöttem be (youtubeon találtam a videót) meg gondolom akkor nem lett volna netem ha hibás lenne a színsorrend )
Ha valakinek van valami ötlete akkor szívesen venném ha leírná!

[ Szerkesztve ]

(#209) fetyiszov


fetyiszov
csendes tag

Hello,

Kérdésem: létezhet az, hogy egy sima utp kábel (cat5e) azért hibásodik meg, mert a ház falán (kint) van elvezetve?
Köszi

(#210) viktor1001


viktor1001
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van kettő darab 4 eres CU telefon kábelem szürke piros fehért fekete színekkel, ezt teszterrel kimértem és bekötöttem, szerinte a jel jó a ledek szépen sorban fel is villannak. A problémám az, hogy hiába jó elméletben, a gépem azt írja, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva. Tehát nem érzékeli, egy másik gépen is kipróbáltam ott viszont felfogta a kábelt de azt írja, hogy nem jó az ip cím. A hálló kártyát újra telepítettem, de semmi. Erre van valami megoldásotok, vagy ötletetek ?

(#211) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok,

Gigabites Telekom netet szeretnek szétosztani, milyen switch es milyen kábelt vegyek? Valamint minden helyiségben ott van a hálózati aljzat, viszont ahogy néztem 4eres, talan telefonkábel van behúzva, gondolom ezt cserélni kellene? Hogyan, milyen sorrendben kellene az uj kábelt bekötni ?

(#212) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Vettem a közelmúltban egy okostévét amit be szeretnék kötni a lakás falban futó UTP kábeles hálózatába. A problémám hogy a szobámban csak egy aljzat van amit jelenleg a PC-m kiszolgálására használok. Jól sejtem hogy az adatcsomagok rendezett továbbításhoz nem lesz elég egy egyszerű 1ből 2-őt varázsoló Y elosztó, kelleni fog egy switch is? Amennyiben így van milyet javasoltok? Sebesség, megbízhatóság területén nem szeretnék kompromisszumot kötni.

Köszi!

(#213) golya87 válasza gologolo (#212) üzenetére


golya87
őstag

Az osztó is jó lehet, ha elég a 100Mbit és mindkét oldalán a kábelnek jól kötöd be az osztót. Egyéb esetben egy akármilyen buta gigabites switch jó lesz.

(#214) EpicLife


EpicLife
friss újonc

Lenne egy Kis kérdésem..

A már felhasznált UTP csatlakozót fel lehet használni Ujra ( azt a Pöckös müanyag dugót 😂)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.