Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Nekem is lenne egy problémám.
Rokonéknál kötöm be harmadik gépre a netet, s nem igazán akar jó lenni.
A fali aljzaton máshogy van a sorrend, nem a megszokott NF, N, ZF, K, KF, Z, BF, B.
Namármost mivel 1-8-ig szépen meg volt számozva, bekötöttem a fent említett módon, normálisan. Mint ahogy anno a másik kettőt, bár ez más fajta vacak. Ha jól emlékszem prodax gyártmány, a kábeleket úgy kell belepaszérolni a helyükre, nem csavaros, mint a régebbiek.
Működni nem akar, teszterem meg nincs. A kábelre is gyanakodtam, de lehet a sorrend a gond? Mondjuk érdekes lenne variálni, hiszen a gép-aljzat közötti kábel is a nemrég leírt sorrendet követi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#152) Armando_19 válasza Móci (#151) üzenetére


Armando_19
őstag

Ha mindkét oldalon ugyanúgy NF,N,ZF,K,KF,Z,BF,B-be kötötted, akkor mennie kellene.Nézd meg hogy nincs e letiltva a hálókártya.Ha engedélyezve van, nézd meg hogy látja e bedugva a gép a kábelt.
Ha nem, akkor nézd meg, hogy az RJ45-ben rendesen végig érnek e a szálak, és hogy a rézfogakat rendesen rányomtad e. ;)

(#153) szeva000


szeva000
addikt

üdv!
Krimpelőfogóból milyet érdemes venni ami nem nagyon drága?
Telefonra és UTP kábelre kellene.(az a baj találtam párat de semmi kép nincs róluk.ennyi van írva a katalógusban:6P4C, 6P6C, 8P8C moduláris dugók krimpelésére alkalmazható.A másik pedig 4p4C, 6P4C, 6P6C, 8P8C moduláris dugók krimpelésére alkalmas.)

(#154) user12 válasza szeva000 (#153) üzenetére


user12
őstag

A második talán jobb választásnak tűnik, amennyiben az ára se horribilis.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#155) Armando_19 válasza szeva000 (#153) üzenetére


Armando_19
őstag

A krimpelőknél nagyon érvényes a szabály, hogy ami csili vili, nem feltétlen hú de jó minőség. Nekem az alap 8-as krimpelőm van otthon, és mindenre hulla jó.
Van mellette egy Yato fogóm, amiben cserélhető a fej 4,6,8 szinteken, de 8ban annyira nem jó, 4(telefonban) hibátlanul működik. Sajna ebben a boltban nem nagyon fognak tudni neked segíteni szerintem, ha csak nem hálózatépítők voltak előtte.
Szerintem simán tudsz venni 2 mezei jó minőségű fogót az 1 kombós árából. Az egyiket simán 4re, a másikat 8as-ra. ;)

(#156) szeva000 válasza Armando_19 (#155) üzenetére


szeva000
addikt

ezen is agyalok,mert még nem vettem meg ezt a kombót,igaz olcsón jutnék hozzá aránylag.kb 3-3500ft.
nekem is volt síma 8-as fogóm,azzal semmi gond nem volt,de elhagytam :) De tudom,azt sem vettem drágán.

(#157) Armando_19 válasza szeva000 (#156) üzenetére


Armando_19
őstag

Azthiszem 1500ft egy sima natúr krimpelő.
Szerintem inkább a 2 fogós megoldást válaszd, egyik sem fog függeni a másiktól! ;)

(#158) Móci válasza Armando_19 (#152) üzenetére


Móci
addikt

Megnézem a kábelt megint valamelyik nap, úgyis sikerült beszereznem egy tesztert. :D
Elméletileg végigérte, átvágták a lemezkék a szálakat.
A hálókari lol, azért az már alap... :C
Remélem kiderül a hiba oka, megint dugózok egy jót...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#159) Armando_19 válasza Móci (#158) üzenetére


Armando_19
őstag

:)
Szerintem rakj rá 2 új dugót. Milyen teszteted van? egy ledes, hogy OK, vagy a szálakat egyesével végig nézi?

(#160) Móci válasza Armando_19 (#159) üzenetére


Móci
addikt

Egyesével nézi végig, jófajta kis cucc.
Egy dugó lesz rá, mivel a másik fali aljzat, de majd áthidalom a problémát egy biztosan jó kábellel...

Kis reklám:

Innen való a teszter, ajánlom mindenkinek. ;)
[link]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#161) windhunter


windhunter
csendes tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem olvasok vissza, de lenne egy kérdésem:

Vettem egy utp kábelt. össze tudok kötni két gépet vele?
adatok mentése lenne a célom.
köszi
hello

(#162) windhunter


windhunter
csendes tag

ja hogy ez a topik már off... :Y :W

(#163) nyunyu válasza windhunter (#161) üzenetére


nyunyu
félisten

Ossze tudod, ha a ket vege keresztbe van kotve. (egyik vegen zolddel, masikon naranccsal kezdodik a szinsorrend)
Ha egyenes (narancs/narancs vagy zold/zold), akkor csak hub/switch+megegy kabellel fog menni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#164) windhunter válasza nyunyu (#163) üzenetére


windhunter
csendes tag

köszi :R

és milyen kábel kell még hozzá?(nem vagyok otthon a témában)
ahogy látom ez egyenes kötésű.

(#165) pentium4


pentium4
senior tag

hali!

tom hogy láma vok de azért megkérdem :D
mi a szarra való a keresztkötés és miben külömbözik az egyenes kötéstől a kábelek sorrendjén kivül????
köszi

P4

(#166) nyunyu válasza pentium4 (#165) üzenetére


nyunyu
félisten

2 vegpont kozott paratlan szamu adas es vetel erparcsere szukseges a kommunikaciohoz.

Erre az volt a szabaly, hogy egyenes kabel kell ket eltero halozati funkcioju eszkoz koze (pl. gep-switch), mivel nincs rajta megcserelve az adas es a vetel erparja, mig a kereszt meg ket azonos funkcioju koze (gep-gep, switch-switch), ezen meg van cserelve.
(switchek regen fixen forditottak, emiatt kellett ket switch koze kereszt, kulonben paros forditas=nincs forditas esete allt fenn.)

De mivel most mar az egypalcas switchek is tudjak az auto-mdi/mdix-et, eldontik, hogy szukseges-e forditani, innentol kezdve neki tokmindegy, hogy milyen a kabel log rajta, igy a kereszt kabel mar csak a gep-gep felallashoz kell.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#167) pentium4 válasza nyunyu (#166) üzenetére


pentium4
senior tag

hmm, akkor a modem és router közé is elég az egyenes és jó a kereszt is?
akkor tom már hogy miért nem tudtunk gémelni haverral, mert egyenessel kötöttük össze a 2 gépet :)

P4

(#168) pentium4


pentium4
senior tag

ja és mi a helyzet a cat6-os kábellel?
azt ugyan igy kell kötni mint a 5-st? egyenes és forditott vagy itt csak egy féle van?
azt tom hogy ez ténylegesen birja a gigabitet, mivel jobb minőség, és hogy ezt gép-gép vagy eszköz-eszköz esetleg eszköz-gép között lehet e használni?
köszi

P4

(#169) nyunyu válasza pentium4 (#168) üzenetére


nyunyu
félisten

Gigabit ethernetnel egyenes ugyanugy nez ki, mint a 100Mbitnel (A-A vagy B-B), viszont kereszt kabelen a masik ket erparat is meg kell cserelni, vagyis a szokasos A-B kotes oda nem jo.
Igy persze ketfele kereszt kabel letezik GbE-hez, attol fuggoen, hogy A-val (zold-feher/zold...) inditottal vagy B-vel (narancs-feher/narancs...)

Elvileg Cat5 helyett hasznalhatsz Cat6-ot, eszkozeidnek nem problema.
100Mbitnek meg az is mindegy, hogy melyik kereszt kotest alkalmazod a 3-bol. (2 fele GbE+hagyomanyos A-B)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#170) nyunyu válasza pentium4 (#167) üzenetére


nyunyu
félisten

Emlekeim szerint a modem halozati kutyunek szamit, nem vegpontnak, igy modem+gep koze egyenes, modem+router/switch koze kereszt kellett. (vagy router/switch nem forditos uplink portja es modem koze egyenes.)

De most mar tokmindegy, mivel a routered eldonti, hogy forditson, vagy sem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#171) pentium4 válasza nyunyu (#170) üzenetére


pentium4
senior tag

köszönöm a segitséget!

P4

(#172) pentium4 válasza nyunyu (#169) üzenetére


pentium4
senior tag

akkor cat6 nál hogy változik a sorrend kereszt esetén:
NF, N, ZF, K, KF, Z, BF, B
| | | | | | | |
ZF, Z, NF, K, KF, N, BF, B

köszi

P4

(#173) pentium4 válasza pentium4 (#172) üzenetére


pentium4
senior tag

ja és még annyit hogy cat5 és cat6-os kábelhez is rj45-s dugó kell?
vagy ahoz más?

P4

(#174) pentium4 válasza pentium4 (#173) üzenetére


pentium4
senior tag

na rájöttem hogy más kell hozzá, már megis vettem pket, de a gigabites keresztkötés még mindig érdekelne, mert ha nemjó az A-B kötés mint 100 nála kkor hogy van a sorrend?

P4

(#175) nyunyu válasza pentium4 (#174) üzenetére


nyunyu
félisten

Barna es kek erparokat is fel kell cserelni:
NF, N, ZF, K, KF, Z, BF, B
ZF, Z, NF, B, BF, N, KF, K

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#176) pentium4 válasza nyunyu (#175) üzenetére


pentium4
senior tag

zsir, akkor egyenes kötés ugyan az mint cat 5 nél, a kereszt az amit előző hszbe irtam, cat6 kereszt meg amit te irtál!
nagyon szépen köszi a helpet!

P4

(#177) johniee


johniee
senior tag

Üdv!
Routerre kötném itthon a két gépet. Egyik gép a router mellett lenne, másik a másik szobában. Fali csatlakozón vinném át a kábelt a másik szobába. Egy darab kábel az én szobámba, egy a másikba :)
Nem tud valaki szerezni olcsón 2x4m és egy 0,5m hoszzú UTP kábelt nekem?
Patch kábel kell csak, ugye?
vagy egy boltot ha mondana valaki Pesten a Nyugatinál ahol rohadt olcsó, az is jó lenne :))

Előre is köszi

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#178) pentium4 válasza johniee (#177) üzenetére


pentium4
senior tag

ejejej kolléga!
tessék keresni itt PH is számos hirdetés van kábelre, ime egy: [link]
irz neki hogy mi kell és megebszélitek hogy hol vezsed át!
pont

P4

(#179) johniee válasza pentium4 (#178) üzenetére


johniee
senior tag

Kösz, de ezzel ugyanott lennék mintha megvenném itt helyben boltban :O

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#180) pentium4 válasza johniee (#179) üzenetére


pentium4
senior tag

pff, akkor felesleges volt irni, mitgondoltál valaki ingyen megvág valamivel??

P4

(#181) johniee válasza pentium4 (#180) üzenetére


johniee
senior tag

Nem, csak reméltem hogy lesz olcsón :U

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#182) pentium4 válasza johniee (#181) üzenetére


pentium4
senior tag

bazdmeg sóher pöcs 50ft/m a kábelnek!!
425+csatik, 500 pénzből kijön!

P4

(#183) peppejoe


peppejoe
csendes tag

Helósztok. Hogyan tudok egy patch kábelből crosslink kábelt csinálni? A csatlakozót bontani nem lehet, a kábel megbontása meg eléggé... tehát van megoldás vagy a jó öreg boltba ballagás lenne a megoldás?
Válaszokat köszöni: Peppejoe

(#184) nyunyu válasza peppejoe (#183) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerszam+uj dugo+toresgatlo nelkul sehogy.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#185) Roderic


Roderic
tag

Sziasztok!!
Lenne 1 kérdésem..,Manapság melyik UTP-s kábellel lehet elérni a legnagyobb sebességet??
Amugy itthon igy van a sorrend, és nem tom h milyen kábelt mire használjak!!
telefonkábel-->modem-->router--> 1. gép ,2. gép

Válaszokat előre is köszi!! :R :R

[ Szerkesztve ]

"No pain, No gain"

(#186) nolika


nolika
aktív tag

UTP kábel futhat a 220-szal együtt egy aprónyi szakaszon?(kb fél méter)

(#187) Atos23 válasza nolika (#186) üzenetére


Atos23
senior tag

Belefér bőven :)

(#188) GReddy válasza nolika (#186) üzenetére


GReddy
tag

Azért ha nagyon lassú, vagy lagozik a hálózat, akkor gondolj arra, hogy NEM ILLIK nagyfesz mellé rakni, főleg a 70+ méteres UTP kábelek háklisak rá. Azok közül is a sima egyeres (nem sodrott, mert az OFC-ből van, (oxigen free copper) az meg kevéssé háklis a zavaró erősáramú vagy nagyfrekis jelekre) falikábelre igaz. Márpedig falba nem illik lengőkábelt tenni.. (bár nem tudom, mennyire professzionális hálózatot építesz, én itthon behúztam dréncsőbe, (...220 mellé... ;) ) kapott süllyesztett fali aljzatot, mint egy konnektor, csak CAT5-E kábel megy benne. De hát itt összesen 12 méterről beszélünk.. Egy közepes házban már simán gond lehet a 85 méteres limited.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#189) nyunyu válasza Atos23 (#187) üzenetére


nyunyu
félisten

Belefér bőven :)

Szabvany szerint minimum 20 centi tavolsagot kell tartani a 220V es az adatkabelek kozott.
Keresztezni keresztezhetik egymast, de kozos gegecsorol szo sem lehet.

Exmelohelyem szivott egyszer, mert egy etetohelyen a 380V mellett vittek el a fakezu villanyszerelok az UTP-t, aztan harom ipariPC alaplap leegett, mire meg lett fejtve, hogy a 2+kW-os ipari suto bekapcsolasa rantotta meg a halozatot, aztan indukalt akkora lob*szo tuskeket a UTP-ben, hogy rossz volt nezni...

Villanyszerelo vissza lett rangatva, hogy akarmennyire nem tetszik neki, hogy meg ket helyen at kell furnia a beton fodemet, villany mellett NEM mehet az adatkabel...
Ja, meg jo lenne, ha kifizetne a nem megfeleloen kiepitett elektromos rendszer altal okozott tobbszazezres kart, mert a tajvani beszallito nem pusziert csereli a leegett cuccokat...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#190) Atos23 válasza nyunyu (#189) üzenetére


Atos23
senior tag

Sima 220-ról volt szó, nem alumíniumkohót akar szerintem a srác üzemeltetni 75 KiloVoltról. Akkor nem itt kérdezősködne.

Igen, futhat 30 centin 220 (230) mellett az UTP, semmi gond nem lesz, ezt továbbra is tartom.

Persze célszerű ilyenkor törekedni a távolságtartásra, illetve ha kicsi a tartható távolság a nagyfesz kábeltől, akkor SFTP kábel használatára.

De ha az a szitu, hogy van egy 30 centis vasbetonfal a Kovács család házában, amin egy lyuk van a 230-nak és az UTP-nek egyaránt, akkor görcsöljön új lyuk fúrásával a halál.

Én számos hálózati projektben még hozzá is gyorskötözőzném a kisujjaddal együtt, csak hogy dühöngj :P

[ Szerkesztve ]

(#191) nolika


nolika
aktív tag

Végül nem húztam be 220 mellett, mert én is olvastam hogy 20 centi távolság kell.
Így behúztam az koax rendszer mellett(azok most használaton kívül vannak), ami még árnyékolt is.
220 mellett csak kb 40 centin kellett volna mennie, de inkább nem kockáztattam.
Az egész kábelezés max 15-20 méter :)

Érdekes kérdés: Telefonkábel, ami 4 eres azon tudna menni LAN?(elméletben a csatlakozó felhasználható, és vannak kisebb szabványú UTP kábelek, mint a telefonkábel)

(#192) Atos23 válasza nolika (#191) üzenetére


Atos23
senior tag

Csavarás nélkül nem. 1-2 méter után normál árnyékolatlan szalagkábelnél elveszik a jel, vagy elmegy áthallásba (egymásban indukálnak áramot az "érpárak").

(#193) kidike


kidike
csendes tag

Sziasztok
olvasgattam az alabbi bejegyzeseket.Nekem a problemam a kovetkezo :Van egy kb 50
foldala lefektetett kabel egy regebbi tipusu multikabel(video kamarakhoz hasznaltak) Talatam benne 4db egymasba csavart ,sodort kabelt kulon arnyekolt harisnyaval. Szerintetek ezen mily sebessgi atvitelt hozhatnak ki esetleg jelerostovel?

(#194) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

érdekes kérdés :)

(#195) flash-


flash-
veterán

sziasztok

routert szeretnék összekötni pc-vel
azt kérdezném hogy melyiket ajánljátok ezek közül?
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#196) Bombolo


Bombolo
csendes tag

Sajnos az ügyes villanyszerelők elkövették azt a merényletet, hogy a falba húzott UTP kábel egyik vége csatlakozó, a másik vége pedig aljzat. Milyen bekötést kell alkalmaznom, ha a csatlakozót közvetlenül a routerbe dugom, a fali aljzatból pedig normál UTP-vel kötném össze a gépet? Előre is köszönöm a segítséget.

Ja, és az új tulajdonos a NIMFAS Corporation...

(#197) nyunyu válasza Bombolo (#196) üzenetére


nyunyu
félisten

Elso korben ellenoriznem, hogy nem-e szinvak a villanyasz, aki az aljzatot kototte (tobbseguk csak a fekete, barna, kek, piros, sarga+zold csikos szineket ismeri!), masodik korben meg a tulso vegere is aljzatot raknek.

Ugyanis ha fali kabelre sima RJ45 dugot raksz, azt akarhogyan krimpeled ra, nem fog rendesen erintkezni.

Szoval tomor rezdrotos, merev fali kabelhez ferde keses dugo kell, tobb szalbol sodrott, hajlekony patch kabelhez viszont olyan, amin merolegesen vannak a kesek az erekre. (ilyen a dugok 99%-a)

Egyebkent neked egyenes kotesu kabel kell az aljzat es a gep koze, felteve ha a fakezu villanyasz nem barmolta el az aljzatot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#198) Bombolo válasza nyunyu (#197) üzenetére


Bombolo
csendes tag

Köszönöm a választ.
A kábel nekem gyanús, van a vezetéken valami felírat, amiből kiderül, hogy milyen? Lengő vagy falba építendő? A fali aljzat is katasztrófa, kis zöld, ráhajtható műanyag retesz fogná a kábeleket, de nagyon úgy néz ki, hogy csak 4 kábel fogadására alakították ki, mert a 8 kábelnél nem lehet ráhajtani. Persze van 8 kábel érintkező, tehát LAN. A lakásban a kiépített 4 végpontból csak 1-nél jelenik meg a kapcsolati fény a hálókártyán (a másik oldalon rá van dugva a router mind a 4 UTP csatira, pont-pont párokat húztak ki a mesterek), az összes többinél sötét.

Ja, és az új tulajdonos a NIMFAS Corporation...

(#199) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

LAN versenyen a válaszidő szempontjából milyen UTP kábelt érdemes venni?
-gép és router közé-
Ha csak egy ms-t lehet nyerni a jó kábel választással már érdekel a dolog.
Gondolok itt ilyenre, hogy patch vagy crosslink vagy ezekre a jelölésekre:
-Cat.6E
-Cat.6
-Cat.5E
-Cat.5

Esetleg a márka számíthat?

Köszi előre is a választ!

Real life is just a hobby.

(#200) FrozenThrone válasza the dealer (#199) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ez engem is érdekelne :B

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.