Hirdetés

2019. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

(#1) GHouL^

GHouL^
(csendes tag)

hali!

Azt szeretném megtudni hogy hogy kell a szineket kötni ha két gép közé szeretném.
Kérlek írjatok vagy linket is adhattok.
Előre is köszi

A teli söröskorsó sűrűn emelgetve jótékony hatású a bicepszre...

(#2) yankee

yankee
(tag)

Bővebben: link
Neked a kereszt kell, az az oldal alján található

[Szerkesztve]

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#3) GHouL^ válasza yankee (#2) üzenetére

GHouL^
(csendes tag)

két gép közé a kereszt kell?
oks te tudod én nem értek hozzá ;)
köfi :D

(#4) iguana válasza GHouL^ (#3) üzenetére

iguana
(őstag)

igen, kereszt kábel kell hozzá. (cross over)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#5) GHouL^ válasza GHouL^ (#3) üzenetére

GHouL^
(csendes tag)

oks :D
titudjátok

(#6) moonman válasza GHouL^ (#5) üzenetére

moonman
(titán)

párhuzamos, usb vagy crosslink kábellel tudsz összekötni két gépet. vagy router :)

(#7) kriszryan

kriszryan
(csendes tag)

crosslink kabel, ha meg nincs meg a zoldas akkor leirom legkozelebb.
csak szolj

ASUS P4C800-DELUX, 3.0 P4 1MB+ Zalman CNPS 7000-CU, 2X256/500 KINGMAX, CONNECT3D 9800XT+ZALMAN PIPE. ANTEC HAZ.

(#8) rATdrAgOn válasza GHouL^ (#1) üzenetére

rATdrAgOn
(senior tag)

Balrol jobbra, ugy hogy a csati pocke lefele nez. :)
1-ik oldal:
sarga-feher,sarga,zold-feher,kek,kek-feher,zold,barna-feher,barna
2-ik oldal:
zold-feher,zold,sarga-feher,kek,kek-feher,sarga,barna-feher,barna

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#9) Osiris

Osiris
(őstag)

Hi!
Lenne nekem is egy kérdésem:
Vettem 2db fali utp csatlakozó aljzatot és most a két aljzatot szeretném összekötni Cat5-ös UTP kábellel..
Az aljzatban fel van tüntetve két lehetséges színsorrend (egyiksem olyan mint amit itt a topicban írtatok):

A: kék-fehér, kék, zöld-fehér, zöld, narancs-fehér, narancs, barna-fehér, barna
B: kék-fehér, kék, narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, zöld, barna-fehér, barna

Most akkor melyiket válasszam? A? B? vagy ami itt a topicban szerepel?
Esetleg egyik aljzat A másik B?
????

(#10) Flashy válasza Osiris (#9) üzenetére

Flashy
(veterán)

úgy intézd, hogy a két aljzat között egyenes kábel menjen. szerintem ha mindkettőt ugyanarra kötöd az pont jó lesz.

(#11) CuKoR

CuKoR
(senior tag)

egyenesnél egyenes forditottnál 1-3 2-6 csere és kész a szin nem számit ..ugyse látja a bolond elektron :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#12) Flashy válasza CuKoR (#11) üzenetére

Flashy
(veterán)

annyit helyesbítenék, hogy ha lehet, mindig tartsuk be a szabványos színsorrendet. nem véletlenül van így. igenis fontos hogy melyik ereket kötöd az egyes csatlakozókra (jelterjedés, interferencia, adatátvitel külön tudomány). csak akkor használj a szabványtól eltérő színkiosztást ha nagyon muszáj.
persze rövid kábeleknél, zavarmentes útvonalnál még damilon is elmenne :D de szokjuk meg a helyes sorrendet. fejből.

(#13) biker válasza Flashy (#12) üzenetére

biker
(nagyúr)

igen, hogy megértse barátunk, kiegészíteném eme remek mondókát.

a csavart érpárok miatt nem mindegy, melyik szál mellé mit kötsz, az elektronnak mindegy, csak azon a sebességen a zavarnak nem mindegy.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Csomagoló gép szerviz | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.csomagologepalkatresz.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) Flashy válasza biker (#13) üzenetére

Flashy
(veterán)

jogos. pont azt nem írtam le hogy miért nem mindegy...
szóval érpáronként van csavarva a kábel, és a párok még egymással. az érpáranként árnyékolt kábelben a 4 pár van egyenként árnyékolva, és a végén az egész megint. nem mindegy, hogy melyik párokat használod a párok tagjai és az érpárok közötti áthallás és a külső zavarösszeszedés miatt. a szabványos színsorrendek ezeknek a figyelembe vételével vannak meghatározva.

(#15) CuKoR

CuKoR
(senior tag)

Érdekes :D 2 gyári KTI kábel mind2 egyenesen van kötve ..de nem ugyanaz a szinsorrend :D

(#16) Flashy válasza CuKoR (#15) üzenetére

Flashy
(veterán)

2 színkiosztás van, A és B, ha a kábel mindkét vége azonos akkor egyenes a kábel, ha különböző akkor crosslink. (a narancsok vannak a zöldekkel felcserélve amúgy) nem emlékszek, hogy van-e ajánlott egyenes kábel esetén A-A vagy B-B közül, de azt hiszem mindegy. ki melyiket szokta meg azt használja.

(#17) CuKoR

CuKoR
(senior tag)

találtam még egy kábelt ez még bontatlan....egyenes mint a többi ...és a poén kedvéért ez se olyan mint a másik kettöböl valamelyik ;)

Szabvány Rulez

Multkor majdnem kinyirtam egy 250k-s USB-s fényképezöt mert a gyárto a lapra nem szabvány szinsorrendben rakta az USB lábakat

Szabvány fekete piros fehér zöld

ez meg piros fehér zöld fekete nemtudom milyen alaplap de a leirásban benne volt....kár h mikorra a leirást megnéztem elsült az USB

hullajo ;) de legalább a fényképezö megmaradt meg az alaplap is 90% ban :D:D

(#18) Flashy válasza CuKoR (#17) üzenetére

Flashy
(veterán)

én USB-s compactflash olvasót nyírtam ki vele. via alaplapok szeretik nem párhuzamosan hanem ellentétes irányban kivezetni a 2 tüskesort :) nálam előbb halt meg az olvasó minthogy az alaplapnak baja lett volna :D

(#19) Pokerle

Pokerle
(tag)

Helló!

A kérdésem az, hogy melyik vezetékeket kell kivágnom ahhoz, hogy csak 10 Megás legyen a kábel?

(#20) szesz válasza Pokerle (#19) üzenetére

szesz
(tag)

a kozepso 8-at:))))

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#21) szesz

szesz
(tag)

Hi!

Ha mar elindul egy jo kis tyukbel tanfolyam, akkor megkerdeznem, hogy tudtok-e olyan osszegzo oldalt, ahol mondjuk meg az 1-2 4-5 bekotesu kereszt kabel is fel van tuntetve szepen.

Koszi,
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#22) chicken

chicken
(senior tag)

Egyik ismerősöm szeretné, hogy csinálják a meglevő 4eres crosskábeléből 4eres sima UTP kábelt (router és gép közé), de a kábel 35 méteres. Szeretném tudni, milyen gond lehet ezzel (zaj, sebesség stb). Köszi előre is.

mens sana in campari soda

(#23) Divi válasza chicken (#22) üzenetére

Divi
(aktív tag)

35 méter szerintem nem fog fájni...

De ha biztosra akartok menni, akkor teszteljetek kihűzás előtt

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#24) Jégbor válasza chicken (#22) üzenetére

Jégbor
(tag)

Először próbálja ki ezzel a kábellel. A mai routerek vannak olyan okosak, hogy mindkét kábellel mennek. Ha mégsem, akkor sem lesz gond a 35 méter. Elvileg 100 métert tudnia kell egy UTP kábelnek.

(#25) chicken válasza Jégbor (#24) üzenetére

chicken
(senior tag)

A router egy smc barricade. Viszont a 4 érről azt olvastam, hogy sokkal erősebb a zaj, mint a 8 érnél, és az sem mindegy, hányszor csvarodik méterenként :F

(#26) GP-Sz

GP-Sz
(senior tag)

Az SMC Barricade-ek tudtommal auto MDI/MDIX portosak, úgyhogy elvileg mennie kéne a crosskábellel is, nem kell átgányolni :).

(#27) Taltosparipa válasza Osiris (#9) üzenetére

Taltosparipa
(tag)

A csatlakozoknal maskent vezetik ki az erintkezoket. A csatin levo felirat szerinti kotest kell csinalni, mert ellenkezoleg igen erdekes dolgokkal fogsz talalkozni.

(#28) chicken válasza GP-Sz (#26) üzenetére

chicken
(senior tag)

Köszi, így lett. Hibátlanul megy a 4eres crossal :)

(#29) Divi

Divi
(aktív tag)

Hol lehet legolcsóbban UTP kábelt venni Budapesten?
Vagy van valakinek elfekvőben 10 méter UTPje? :B

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#30) Andrej84 válasza Divi (#29) üzenetére

Andrej84
(tag)

Konkretan a pesti arakat nem tudom,de 70-100Ft/m ar korul vannak a CAT5-os kabelek.

(#31) moonman válasza Divi (#29) üzenetére

moonman
(titán)

tökmindegy, az utazásra többet költesz, míg megtalálod a legolcsóbb boltot. 15-20 métert simán megkapsz bárhol 2000 Ft-ból.

(#32) Deathcourier

Deathcourier
(aktív tag)

Akkor most nem vágom.2 gép 2 hálókártya sima bekötásű Cat5 kell nem?Ha már pl Lan party switch vagy hub akkor minden hálókártyába a sima elrendezésű dugú(rj-45) a hubba meg a fordított(crosslink)elrendezésű kell?Arról mit tudtok van lehetőség arra ha most kábelnetet vagy ADSL-t kötettetek a késöbbiekben nagyobb sávszélességre való váltás?És ugyannyiba ugyanolyan sávszélű ADSL és kábelnet közül melyiket az érdemesebb választani.Kapcsolatot ne vágja le,vagy mit szoktak írni,stabil és laggmentes legyen.Mit javasoltok?

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#33) Andrej84 válasza Deathcourier (#32) üzenetére

Andrej84
(tag)

Ha ket gepet akarsz osszekotni,akkor crosslink kabel kell...Ha meg a gepet akarod egy routerrel vagy modemmel,akkor meg patch.
Szerintem, ha most fizetsz elo ADSL-re, akkor mar megemelt sebessegen kapod...Legalabbis igy lenne logikus...
Én Matáv területen vagyok és az Invitel a net szolgáltatóm,nekem semmi bajom nincs így a dologgal,Invitel körzetében állítólag sok probléma van.

(#34) Cyberslider

Cyberslider
(őstag)

Azt szeretném kérdezni,hogy pesten hol lehet patch kábelt venni méterre, ahol esetleg meg is csinálják a két végét rányomják stb?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#35) corm válasza Cyberslider (#34) üzenetére

corm
(senior tag)

Szerintem szinte mindenhol kapsz, és ha kéred tuti ráis nyomják, bár azért tuti felszámítanak pénzt, pedigcsak 5perces meló

Y N W A

(#36) Cyberslider válasza corm (#35) üzenetére

Cyberslider
(őstag)

Gondolom,dehát nekem nincs szerszámom.. Nem érdekes.
Szóval bármelyik számtech bolt.. Ok,hát megpróbálom.

Kicsit off,de D-link router,vagy SMC inkább? :) (adsl-re) patch vagy kereszt,gondolom mindegy,de akkor már patch-al fogom csinálni.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#37) corm válasza Cyberslider (#36) üzenetére

corm
(senior tag)

1. Erre van jónéhány topic, ahol ha nagyon akarsz sokat megtudhatsz, öszehasinlíthatod a két márkát.
2. kereszttel nemfog menni, egyenes kell...

Y N W A

(#38) ReJim

ReJim
(őstag)

valaki tudna segíteni???
nem tudom kibogarászni...
szóval a crosslinkhez melyik ereket kell megfordítani???
a száma kellene.. lévén hogy a krimpelt felét nem bontom szét... ez egy 20cmes utpdarab, és egy konektor! :)
és mindenki azt mondja, hogy a szinsorrend mindegy....
az én kábelvégem:
1 K
2 KF
3 B
4 BF
5 N
6 NF
7 Z
8 ZF

akkor melyiket fordítom??? hármast hatossal??

</end.?>

(#39) Flashy válasza ReJim (#38) üzenetére

Flashy
(veterán)

1->3 2->6 tehát ami egyik végén 2-es az a szín a másik végén 6-os

nf n zf k kf z bf b
zf z nf k kf n bf b

bármilyen kábel vagy csatlakozó kell barátod a hardwarebook: Bővebben: link

ja, a színsorrend szabvány szerint nem mindegy, bár rövid távon elmegy bármilyen sorrenddel...

[Szerkesztve]

(#40) iguana válasza ReJim (#38) üzenetére

iguana
(őstag)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#41) ReJim válasza Flashy (#39) üzenetére

ReJim
(őstag)

köszi...
a honlapot ismerem, sőt megvan a gépemen is.. letöltöttem :DD ez lett volna a második ahova nyúlok, csak nem akartam annyit keresni...
szabvány: működik az anélkül is...:)
a bratyó meló helyén is, meg itthon is szabvány nélkül van csinálva! :DDD
de természetessen a szin, szin-fehér szabályosan párba van.. na mind1...

iguana: köszi, ezt is lementettem... :)

szerk: hehe jól volt bekötve, én meg bajdnem szétszedtemm :DD

[Szerkesztve]

</end.?>

(#42) Flashy válasza ReJim (#41) üzenetére

Flashy
(veterán)

azért inkább az legyen a sorrend hogy először utánanézel, aztán ha nem megy, akkor a fórum. főleg ha tudod hol kell keresni és le is van mentve a weboldal... :Y

(#43) ReJim válasza Flashy (#42) üzenetére

ReJim
(őstag)

ok, csak valamelyik cd-n van meg :(
egyébként aszem neked írtam mailt....

</end.?>

(#44) matthews

matthews
(tag)

Nosakkor!
Sziasztok.
Elnézést a zavarásért.
Megvan a crosslink, beleje is van dugva a hálókártyába és akkor innen hova tovább ha azt jelzi, hogy nincs egy kábel bedugva és nem akaródzik neki két gép között kapcsolatot létesíteni? Van esetleg megoldás?
Köszi előre is.:F

"No brain, no problem"

(#45) amargo

amargo
(addikt)

Hajj!

Szerintetek mennyire birja ki az utp kábel csomagolása a kinti életet?
Arra gondoltam, hogy utpvel szomszéddal áthidalnánk egy kb 20m szakaszt, mármint ennyi lenne kitéve essőnek, cugnak, viharnak-> mindennek! Szerintetek birná? a Rögzitést is max csak annyira tudnánk megoldani, hogy kicsit feszesebbre vesszük (de sajna ezt sem lehet túlzottan), a másik szomszádommal annyira jóban meg nem vegyok, hogy megkérjem, hogy az ablakuk alatt hadd vigyem el.. Vagy pedig wifi? De az már egy másik topic.

amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46) X-COM válasza amargo (#45) üzenetére

X-COM
(nagyúr)

hát szerintem nem nagyon, a coax talán jobban szereti az ilyen viszonyokat, vannak kültéri kábelek is, csak nemtom, hogy milyen árban.

viszont wifi az működhet szerintem.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#47) bcs válasza X-COM (#46) üzenetére

bcs
(aktív tag)

ja, meg ha belecsap a villám, az is mókás.

(#48) iwu válasza amargo (#45) üzenetére

iwu
(addikt)

acélsodrony, rá a gégecső, abba meg a kábel...(még mindig olcsóbb, mint 1 db wifi kari...)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#49) iwu válasza matthews (#44) üzenetére

iwu
(addikt)

mikor csinálták a kábelt, ki lett tesztelve, hogy jó-e?
van 1-2 ''bugos'' dugó...
a hálókari tutti jó?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#50) amargo válasza X-COM (#46) üzenetére

amargo
(addikt)

Sejtettem, hogy wifi lesz ebből-> előre látoan oda is írtam, hogy milyen kellhet.

Remélem az ASUS is megfelel a célnak :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.