Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) alitak válasza alitak (#100) üzenetére


alitak
senior tag

Megoldódott, más alhálózaton voltak a dolgok..., kábelek jók voltak.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#102) slayer006 válasza alitak (#101) üzenetére


slayer006
addikt

Hátha kell még valakinek:

Patch (Gép - Hub/Switch közé):
------------------------------
narancs-fehér -- narancs-fehér
narancs -- narancs
zöld-fehér -- zöld-fehér
kék -- kék
kék-fehér -- kék-fehér
zöld -- zöld
barna-fehér -- barna-fehér
barna -- barna



Cross-Link (Gép - Gép közé):
----------------------------
narancs-fehér -- zöld-fehér
narancs -- zöld
zöld-fehér -- narancs-fehér
kék -- kék
kék-fehér -- kék-fehér
zöld -- narancs
barna-fehér -- barna-fehér
barna -- barna

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#103) Petisz84 válasza D.R.O. (#99) üzenetére


Petisz84
tag

Azért nem ment mert a fehér érpárok biztosítják a kábel árnyékolását. Rövid kábel esetében egy ilyen félrekötés, még nem okoz gondot, de egy 25 méteres kábelnél már szükség van megfelelő árnyékolásra. A színsorrendet nem véletlenül találták ki.

(#104) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello!

Vettem par (30) UTP csatit, ossze kene dobni 1 halot viszont krimpelo fogot nem kaptam. Anelkul meg lehet valahogy oldani? Ha jol latom akkor a rez erintkezoket meg azt a muanyag pockot kell benyomni ami a kabelt tartja.

(#105) L3zl13 válasza Chieftec (#104) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Megbízható hálóhoz mindenképpen krimpelő fogó kell. Sőt, abból sem mindegy milyen.
Volt már dolgom olyannal, amivel a csatlakozások fele sz@r lett, pedig ránézésre jónak tünt.

Aki hülye, haljon meg!

(#106) Blackmate válasza Chieftec (#104) üzenetére


Blackmate
senior tag

Bemész egy számtech boltba, és ha normálisak összedobják neked.

(#107) Chieftec válasza Blackmate (#106) üzenetére


Chieftec
őstag

Igen osszedobjak, ugy h 2x akkora szigetelest vagnak le mint kene. MAsreszt pontosan meretre akarom szal inkabb megcsinalom en. Hany K nal kezdodnek a normails fogok?

(#108) Toness


Toness
őstag

Lenne egy kis problémám. Van egy utp kábel ami egy modemből jön ki és a másik vége soros kábelben végződik (mint a régi egerek dugója). Ez a rész teljesen ki van szakadva és vissza kéne forrasztgatnom a kábeleket csak nemtudom hogy hova.
Az utp-ben így néz ki a színsorrend:

fehér-barna-sárga-zöld-piros-fekete-narancs-kék

[kép]

a soros kábel a forrasztási oldalról pedig így va számozva:

[kép]

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#109) ngabor2 válasza Chieftec (#107) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én asszem 3,5k-ért vettem pár éve. azóta pár csomag utp dugót elhasználtam vele, és nagyrészük köszöni szépen, megy.

(#110) Chieftec válasza ngabor2 (#109) üzenetére


Chieftec
őstag

Az a valtozat amelyik megeszi a telefoncsatit is?

(#111) ngabor2 válasza Chieftec (#110) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen. T-568 van ráírva. hogy ki gyártotta, azt nem tudom.

(#112) Chieftec válasza ngabor2 (#111) üzenetére


Chieftec
őstag

Ertem, koszonom mindenkinek a segitseget.

(#113) giul válasza GHouL^ (#1) üzenetére


giul
csendes tag

 

(#114) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Hogy kell bekötni a fali UTP csatlakozót?[A kábeleimet én a fz,z,fn,k,fk,n,fb,b szerint kötöm (ez az A szerinti kötés EIA/TIA 586A).]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#115) user12 válasza supesz (#114) üzenetére


user12
őstag

A sorrend jó, ne feledd, hogy a kábel másik oldalán is ezt a sorrendet kell megtartanod!

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#116) supesz válasza user12 (#115) üzenetére


supesz
aktív tag

Hello,

ÁCSI. A kábel másik felén akkor kell megtartanom a sorrendet, ha ''egyenes'' kábelt azaz straightpatch kábelt szeretnék készíteni. Igaz? Egyébként mi köze van ennek a fali UTP aljzathoz. Igazából én csak szeretném megtudni, hogy miért kell: fb, b, fn, n, fk, k, fz, z (fentről-lefelé) szerint kötni a fali aljzatot? Mi közük van egymáshoz? Mifene alapján dől el, hogy hogyan kell kötni? Mi az elv? Szerintem egy leírás segíthetne nekem igazán. Abban tudsz vagy tud vki segíteni? :F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#117) Finwe válasza slayer006 (#102) üzenetére


Finwe
őstag

Hello!

Patch (Gép - Hub/Switch közé):
------------------------------
narancs-fehér -- narancs-fehér
narancs -- narancs
zöld-fehér -- zöld-fehér
kék -- kék
kék-fehér -- kék-fehér
zöld -- zöld
barna-fehér -- barna-fehér
barna -- barna

-ehez a kötéshez kérdezném, h elég csak az egyik oldalon így kötni és akkor a másikon nem válaszom el a zöldeket egymástól, azaz nf-nf, n-n, kf-zf, k-k, zf-kf, z-z, bf-bf, b-b kötésbe rakom? Nekem most így megy, érdemes a másik csatlakozónál is megcserélni őket?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#118) supesz válasza Finwe (#117) üzenetére


supesz
aktív tag

Mindkét felét ugyanúgy kössed be! Ne variálj! Ahogy slayer írta az a szabványos és nem véletlenül.
Igazából akárhogy köthetnéd, mert az elektronok úgysem tudják milyen színű a kábel, de az érpárok össze vannak csavarva. Ez a lényege az UTP-nek. Szóval úgy kössed, ahogy le van írva! :(((

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#119) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Hol lehet Pesten vagy Győrben olcsón CAT5E UTP kábelt venni? kb 50 m kellene. (Lehetőleg Belden márkájú legyen, mert a maradékot felhasználnám hangfalkábelnek - ezt a márkát ajánlották hozzá.)

(#120) frankie!


frankie!
őstag

4 eres kábelt fel lehet használni patchkábelként? Valahol olvastam erről, de nem találom.

(#121) ddanger válasza frankie! (#120) üzenetére


ddanger
aktív tag

Elvileg igen.

(#122) holinorby


holinorby
tag

Sziazstok!
Próbáltam rájönni, de a leírtak alapján nem sikerült dűlüre jutnom..
Szeretnék egy kis tanácsot kérni...
Vettem va egy fali utp aljzatpt(Prodax Classic) és a 4 eres kábelt próbáltam belekötni, a routernél megnéztem h hogy helyezkednek el a szálak, én a szerint bekötöttem...
A gépen feltehetőleg észlelt vaéamit, de nem sikerült rendes kapcsolatot létesítenem..hosszas ip kérés után azt írta ki h a hálózat korlátozva van....
Mit lehet ilyenkor szerintetek tenni???
újra kell kábelezni rendes 8 eres kábellal, esetleg másik aljzatot kell vennem??
Köszi!

(#123) holinorby


holinorby
tag

Senki???

(#124) ddanger válasza holinorby (#122) üzenetére


ddanger
aktív tag

Mit jelent az hogy a ''routernél megnéztem h hogy helyezkednek el a szálak''.

Hogy kötötted be?
Ha leírod jobban lehet segíteni.

(#125) ngabor2 válasza holinorby (#122) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha nem akarsz szívni, akkor rendes 8-eres kábellel kösd össze. való igaz, hogy a 8 érből csak 4 van kihasználva, de azok sodort érpárok, aminek van jelentősége nagy sebességnél.

bekötési színsorrend a csatlakozó hasán nézve, balról jobbra:
narancs-fehér
narancs
zöld-fehér
kék
kék-fehér
zöld
barna-fehér
barna.

adat csak a narancs(-fehér) és a zöld(-fehér) párokon megy. elvileg a kék érpár telefonnak, a barna egyébnek van fenntartva, de még nem láttam olyan helyet, ahol ki lenne használva erre.

(#126) holinorby válasza ngabor2 (#125) üzenetére


holinorby
tag

Sziasztok!
Hát szóval ez nálunk egy kicsit kacifántosan van megoldva...
Szóval...először is...
Van egy 8 eres kábel a tesóm és az én szobám között, tesómnál a ruoter, megy egy telefon a tesómhoz, onnan jön vissza hozzám+ a routertől is jön ide 4 ér és a másik kettő meg halott..
Próbálgattam a színeket mindenhgogy felcserélni, de a gép hosszas ip keresés után mindíg azt írta ki h korlátozva van a hálózat, a hámik helyekre kötöttem be akkor nem is mennt egyáltalán..
Vhol mintha azt olvastam volna h az utp fali csatlakozók csak akkor működnek ha mind a 8 ér be van köttve, de ide hozzám ugye csak 4 jön....
Be lehet azt a négyet úgy kötni h menjen az rendesen, vagy be kell húznom egy 8 ereset tőllem a routerig???

(#127) ddanger válasza holinorby (#126) üzenetére


ddanger
aktív tag

Szerintem működhet a dolog, bár tapasztalataim nincsenek ezzel kapcsolatban.

(#128) ngabor2 válasza holinorby (#126) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elvileg elég a 4 ér, de ha technikailag megoldható, akkor inkább húzzatok be egy 8-erest, mert sokkal kevesebb a szívás.

az a 4 ér párhuzamosan jön? tehát egy 4-eres telefonvezeték? mert az nem igazán 10/100 megára van tervezve, tehát azon stabil kapcsolat nem lesz.

(#129) holinorby


holinorby
tag

Szaisztok!
Hát ponnt az a baj, h sehogy sem akar mennia net, mert akárhogy kevrem meg azt a 4 szálat, sosem kap a gépem ip-t, mindig azt írja ki h hálózat korlátozva van...
Ez egy utp kábel, de félúton bele van kötve a telefon vonal és úgy oszlik szét..Értitek??Magán az aljzaton akárhogy varjálom a azt a 4 színt akkor nem megy sehogy...

(#130) ngabor2 válasza holinorby (#129) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, akkor végre leírhatnád, hogy a routerbe milyen színek mennek, szépen sorban. pl. a dugót szembefordítod magaddal, majd a hasánál (ahol az érintkezők vannak) szépen megnézed a színeket. utána megnézed, hogy hozzád milyen színek mennek.

ha szabványos bekötésű a vezeték, akkor neked a narancs, narancs-fehér, és a zöld, zöld-fehér pár kell. pontosabban az 1,2,3,6 erek.

(#131) holinorby válasza ngabor2 (#130) üzenetére


holinorby
tag

NA akkor 1.fehér-kék, 2.kék, 3.fehér nari, 6.nari
na de nálam meg úgy jött h 1.fehér-barna,2.barna, 3.fehér zöld, 4.zöld
én semmi mást nem csináltam csak elvágtam a vezetéket, azt a 4 színt kivettem belőple, éás úgy ahogy a kábel csatlakozik az aljzatba úgy bekötöttem azt a 4 színt oda.
azért én sem értem már, h a kék-ből és a narancsból hogy lett zold és barna...
de hát a tel szerelő bizti tudja...
a lényeg...
hogy itt nálam ez a 4 szín a tuti biztos, mert eddig is ez volt, csak én lecsíptem a végét és a falb akartam bekötni, de vmiért nem volt jó..
ja és még valami, itt nálam a fehér-narancson és a narancsona telefon van,ez tuti biztos a kék és a fehér kék meg üres
valószínűleg fennt a padláson át van valami varjiálva ott ahol belecsatlakozik a telefon is...

(#132) holinorby


holinorby
tag

basszus...érzem h ahoz h azt a tetves aljzatot használni tudjam, újra kell h kábelezzem az egészet:)

(#133) ngabor2 válasza holinorby (#131) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor csókoltatom a telefonszerelőt...

előtte azért a padláson nézd meg a szín-átvariálást, hogy hogy lehet az, hogy azokon a vezetékeken jött eddig a neted, amin semmi nem volt.

(#134) holinorby


holinorby
tag

Igen, csak tudod én sztem én is és te is külön dolognál ragadtunk le...
megpróbállak meggyőzni az én értetlenkedésmeről...:)
Azt nem tudom h a varjálás hogy volt, de 3 évig mennt a net eddig.semmi baj nem volt vele
most vettem egy aljztatot és bele szeretném kötni, régi kábelen láttam h 1-2-3-6-ra volt kötve én ugyan úgy rádugdostam, de hosszas ip lekérdezés után azt írta ki h a hálózat le van korlátozva...
és asszem ponnt itt olvastam h ezek az utp aljzatok csak úgy működnek ha mind a 8 ér be van kötve, tehát akkor a kábel mind kettő végén be kéne h legyen kötve, de mivel ez nálam nem lehet, mert ugya a telefon is ezen jön...
szóval ezt a 4 db szálat be tudom-e úgy kötni ebbe az aljzatba h működjön vagy nem?
esetleg 1 szálat 2 helyére (az aljzatban)

tehát....:)
ugyan azt a 4 szálat használtam(nálam) amin 3 éve jön a net, de az aljzat vmiért nem adja tovább rendesen a jelet...:(

(#135) ngabor2 válasza holinorby (#134) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, így már más, tehát elvileg át kellene jönnie a netnek. egy fotót erről a fali aljzatról tudnál dobni? természetesen a belsejéről, ahova a vezetékeket húzod. késes érintkezőjűek? mert ezesetben lehet, hogy nem vágják át eléggé a szigetelést az ereken. vagy előtte az ereket lecsupaszoltad?

(#136) holinorby


holinorby
tag

Igen lecsupaszítottasm...sajna nem tudok képet adni...
típusa prodax classic Pid-C5 8 kb2
rajta vannak a színek 2 változattban is....de ettől tekintsünk el mert ha a szerint van bekötve akkor sehogy sem megy...
úgy kötöttem be, hogy amikor a régi dugúját bedugom tehát 1.2.3.6 akkor azok a színek ugyanott legyenek...
de semmi, próbáltam a színeket megfordítani úgy sem lett semmi...

(#137) ddanger válasza holinorby (#136) üzenetére


ddanger
aktív tag

Ilyen ez az elektronika, meg kell vele szenvedni. :)
Kitartás!

(#138) morp


morp
aktív tag

próbált már valaki krimpelő fogó nélkül szerelni utp kábelt? [link] vélemény?
tud valaki boltot bp-en ahol méterre lehet venni kábelt?

(#139) Speederer válasza morp (#138) üzenetére


Speederer
senior tag

Simán + lehet csinálni krimpelő nélkül is! ;) A leírás is jónak tűnik, szal hajrá... :))
Kábelt pedig szerintem bármelyik szám.tech boltban fogsz kapni. Nem hiszem, hogy vhol is csak egész tekercsben (100m) adnák.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#140) morp válasza Speederer (#139) üzenetére


morp
aktív tag

köszi :R , azért jó lenne egy-két konkrét bolt, hogy biztosra menjek

(#141) iwu válasza morp (#140) üzenetére


iwu
addikt

merre vagy pesten? ha útbaesel megcsinálom neked szerszámmal, mondjuk egy tábla csokiért...
Üdw!

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#142) morp válasza iwu (#141) üzenetére


morp
aktív tag

húú ez nagy jófejség lenne tőled :R , de egyenlőre lehet hogy jegelem a témát, még gondolkodom rajta, azért köszi :R , majd lehet hogy megkereslek :)

(#143) morp


morp
aktív tag

ha a fűtés csövön (fém cső és néha meleg :D ) vezetem el az utp kábelt, az jelenthet valami problémát?

(#144) ddanger válasza morp (#143) üzenetére


ddanger
aktív tag

A barátnőmnél így csináltam meg és semmi gond vele. Simán megy a gb-es net. Másolgatás nincs rajta, így arról nincs tapasztalat.
kb. 10 cm-en megy közvetlenül mellette a cső.

(#145) morp válasza ddanger (#144) üzenetére


morp
aktív tag

köszi :R mondjuk én több méteren át akarom a cső mellett vezetni...

(#146) morp


morp
aktív tag

nos a házilag szerelt kábel kész, és működik :D , de jó lenne valahogy tesztelni hogy mennyire stabil, nem zavarja e valami :F . pl pingeljem a routert? vagy ez hülyeség?

(#147) ddanger válasza morp (#146) üzenetére


ddanger
aktív tag

Tester nélkül nincs sok lehetőség.
Marad a ping és szerintem elég is.

(#148) kcs89


kcs89
csendes tag

Hello srácok!!

Kéne egy kis segítség!! utp kábelt fogok szerelni és találtam egy oldalt [link] ahol leírják hogy milyen sorrendben kell a színeket bekötni, de az előző (ami bolti ) csatlakozójánál nem úgy vannak a színek.
Tudna vki segíteni hogy akkor melyik a helyes színkombináció :F

(#149) morp válasza kcs89 (#148) üzenetére


morp
aktív tag

én is ez alapján szereltem és tökéletesen működik :C

(#150) ddanger válasza kcs89 (#148) üzenetére


ddanger
aktív tag

Az egyeneskötésű jó. Az egy A szabványos kötés. Bár már ezt sem használjuk. Inkább a B szabványos kötést.

A kereszt viszont szerintem nem.
Inkább így kösd:
NF, N, ZF, K, KF, Z, BF, B
| | | | | | | |
ZF, Z, NF, K, KF, N, BF, B

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.