Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) inkab válasza Lopa (#50) üzenetére


inkab
aktív tag

Az utcai fesz szerintem több mint 380V, óvatosan kapálozzál mellette....

(#52) WuDu


WuDu
tag

Előbb ha lehet akkor kérd a vellanyáram szolgáltatód engedélyét, hogy használhas a póznáját, mert különben kemény pénzbirságot vágnak a fejedhez. De, hogy szakmai is legyek, 380 elég rendesen zavarja majd a kábeledet, ha árnyékolod rendesen, viszont ha lehet akkor ne alufóliával vagy dróthálóval, mert ha belevág a villám a póznába, akkor tuti nem a 380at fogja megenni, hanem a te árnyékolásodat...

Haveromnál a beton alatt vitték el a csatornában, illetve szomszédban pedig a régi kábelTV huzalon futtaták végig...

(#53) Zordkaszás válasza inkab (#51) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Valóban, mert a 380 ''megszűnt'', helyette van 400 V és az megy az ''utcai'' kábeleken.
Ennél nagyobb csak ritkán van (vagy nem tudom hogy mondjam). és az is csak 10-20 kV.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#54) Zordkaszás válasza Lopa (#50) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Ilyen hosszú távra, meg elektromos vezetékek mellett, ajánlott stp kábel használata, persze ehhez ugye jó földelés is kell :))
Még mindig olcsóbb lez (meg gyorsabb is) mintha wireless hálózatot építenél :)

Engedélyek és mellékhatások terén pedig kérem kérdezze ki háziorvosát vagy az oszlopok tulajdonosát.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#55) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hat egy kicsit utananeztem, mert engem is erdekel, es bizony nagyon fog fajni egy arnyekolt utp kabel. En itt neztem, de azt hittem eldobom az agyam:
Bővebben: link
6480 egy 20m-es darab :Y

[Szerkesztve]

(#56) Zordkaszás válasza Blackmate (#55) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

ne azt nézd az kevés, és ráadásul előre gyártott.
Ha ott helyben rányomnak 1-1 csatlakozót a 100 m-es STP (vagy esetleg FTP) kábelre akkor már nem 324 HUF/m hanem csak kb 110.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#57) Lopa


Lopa
csendes tag

Sziasztok megint!
Köszönöm a segítséget, márcsak aztmondjátok meg hogy az stp és az ftp kábel között mi a különbség, és melyiket érdemes a lentebb vázolt problémára alkalmazni. Köszi

(#58) kgbrg


kgbrg
tag

Hello

UTP kábelen jön a netem 128kbit/s sebességgel.
Fent ven a tetőn egy antenna + router, ebből jön le nekem CAT5 kábel 55+17 méter. 30 méter kábeltévé vezeték mellett megy, további 20 méter telefonvezeték mellet és nagyon szakadozik a net.

Ez a kábel miatt van vagy a szolgáltató hibája?
Ennyire zavarhatja a többi kábel?

(#59) _Petya_ válasza kgbrg (#58) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem hiszem, hogy a telefon és a kábeltv bezevarna. Más lehet ott a gond.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#60) zLegolas válasza Pötyi (#46) üzenetére


zLegolas
őstag

Kiegészítés: a 100 m-es szakaszokból 5 szint lehet egymásba csatolva max. (elvileg), tehát pl.:

Router-100m-bridge-100m-bridge-100m-bridge-100m-bridge-100m-slussz

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#61) zLegolas válasza zLegolas (#60) üzenetére


zLegolas
őstag

Ez a megengedett max. válaszidő/késleltetés értékekből jön, szal a jelterjedéssel van öszefüggésben, ami így jön ki a teljes Ethernet hálózat egészére valahogy...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#62) Lui76


Lui76
őstag

Én az egy telken levő két gépet hasznlom összekötve egy 100m-es dobot vettem két ''konnektorral'' végükön,elég lenne 80m-körül de nem volt szívem elvágni, játszunk rajt meg minden -nincs gond semmi.

www.kezmuveskeramia.hu

(#63) hesszan


hesszan
aktív tag

Üdv. Csak egy gyors kérdés ezért nem akarok külön témát nyitni.

Adott NF7 alaplapi 10/100 hálókártya, benne egy 20 méteres crosskábel a másik vége az én gépemben. NF7 nek modemje is van. Háló, modemnet kiosztva is megy. Két gépen Xp. KÉRDÉS: Hol tudom beállítani a WAKE ON LAN funkciót az NF7en (BIOS? XP?) úgy, hogy az én gépemről fel se kellene állni és elindul a gép. Tehát megy a gépem és mit csináljak hogy elinduljon az NF7. KÉRDÉS2: Le lehet -e állítani a lanon keresztül az NF7et? (ugy hogy az xp csak addig bootol be hogy felhasználót kell választani)
Csak hogy én is megértsem: éjfél után nem akarok átmenni a fél házon csak azért hogy bekapcsoljam az NF7est, majd miután befejeztem a netezést szintén végigcsörtetni a fél házon hogy kikapcsoljam.

Elöre is köszi. Bocs az offért de ez volt a legelső/felső hálózatos topic.

Sungdurung

(#64) TrollBalint válasza hesszan (#63) üzenetére


TrollBalint
addikt

a wake on lan-nak mindenképpen a biosban kell bekapcsolni. És utánna lehet még xp-be is kell valamit, de ebben nem vagyok biztos. leállitani, meg esetleg lehet egy olyan trükkel, hogy távoli asztal elérés (azt hiszem igy hivják) akkro eléred a géped és tudsz rajta ezt - azt csinálni (mintha ott ülnél előtte)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#65) hesszan válasza TrollBalint (#64) üzenetére


hesszan
aktív tag

még a biossal megbirkoznék (remélem) ám utánna mi van leülök a gép elé és azt mondom csiribá? Bocsi de ez igy egy kicsit felületes nekem. kb ennyit tudtam én is. Távelérésen is gondolkoztam már, ám a problémát ott látom hogy a wake on lan miatt csak a felhasználo választásig ''jön'' be az xp. onnan is távelérem? Ha igen akkor mivel érem el? Kicsit lebegtetem még a témát. (+netes gép xp prof enyém meg csak oem home megy-e)

Most a gép egy free programmal áll le ezt már legalább megoldottam. azt esetleg ha beállítom hogy minden nap adott időpontba kikapcsoljon.... viszont ahhoz be kell jelentkezni a felhasználommal. És áram/letöltés szempontból sem a legjobb hogy mindig fix időpontban kapcsol ki a gép. Áhhh nem igazán látom a megoldást. Wake on lan is segítene mert akkor csak elég lenne a leállításnál ott lenni.

csak gondolkoztam. Bocs az offért. nincs ennek valahol témája? csak én vagyok ilyen *?!%!% hogy ezen gondolkozok?

Sungdurung

(#66) TrollBalint válasza hesszan (#65) üzenetére


TrollBalint
addikt

az XP topicban tuti megoldják a gondodat. A távol asztal elérés, szerintem benne van a HOME-ba is.
Amúgy szerintem eléred a távoli asztaleléréssel a login képernyőt, de ez csak tipp. Arra alapozom, hogy ha odáig eljut a windows, akkor már egy két progit elinditott, ami indul a windowssal. Pl. a Serv-U is ilyen. Be van állítva, hogy induljon el a windows-zal akkor még be sem lépett az egyszeri user, de már tudnak tőle ftp-n húzni

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#67) hesszan válasza TrollBalint (#66) üzenetére


hesszan
aktív tag

megkeresem az xp topicot. kössz.

Sungdurung

(#68) elektron3


elektron3
csendes tag

Üdv!
A táp és a router (Linksys WRT54GL) között hány méter utp (poe rendszer), vagy elektromos vezeték lehet, úgy, hogy a router még megfelelően működjön? Tehát hány méterig kapja meg a szükséges mennyiségű áramot? 50m-ig jó?

(#69) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok.

Jelenleg 120 mbps net van a hazbanami emeletes. Fent jon be a coax sagem thome routerba. Onann oszlik szet 4 helyre egy patch segitsegevel. Mindegyik kabel cat5e. Fent megvan mindenhol a 120 de amit leviszek a nappaliba az bevan rakva egy 100as switch de kozbe megvan hosszabitva is egy toldoval, csak max 80 mbps t nyom egy tp link ap vel, lanon az lg tvn nyomtam speedtestet ott meg csak 50 jon es a nas is erre a switchre van rakotve azon is szinten max50 mbps jon. Kerdes hogy hol lehet a hiba? Az utp toldot offolnam mert kiprobaltam switchel es ugyanannyi volt. A switch egy 8as elosztasu tp link.
Koszonom elore is.

(#70) z1RoX válasza z1RoX (#69) üzenetére


z1RoX
tag

Esetleg arnyekolas a fodem miatt vagy nemtudom.. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.