Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Hello!

Az lenne a kérdésem hogy egy Router és a számítógép között mekkora a Maximális UTP (patch) kábel hossz?

20-25m áthidalható így?
Ha nem akkor létezik valamilyen jelregeneráló eszköz?

(#2) The_Tom válasza Flashcash (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

annyi siman. asszem 125m a max kabelhossz.

Üdv.

Szerintem.

(#3) Polesz válasza The_Tom (#2) üzenetére


Polesz
addikt

Inkább 100, de láttam már 140m-es áthidalást is :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) Flashcash válasza The_Tom (#2) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

igen elméletben kábeltipustól függően 100-185m a max. szegmens hossz.
Az a gond hogy a gyakorlatban meg nem akart működni egy 25m-es kábel.
Van valaki aki ennél nagyobb távolságon sikeresen használ normál UTP kábelt?

(#5) The_Tom válasza Polesz (#3) üzenetére


The_Tom
senior tag

ezexerint: asszem pontos erteke=-25m :D

Üdv.

Szerintem.

(#6) Sunzi válasza The_Tom (#2) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ja, épp csak egy kicsit kevesebb

100BaseTX (Cat5 kábellel) : 100 m

Bár ez Flashcash-nak sztem már mindegy :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#7) The_Tom válasza Flashcash (#4) üzenetére


The_Tom
senior tag

nekem a hazban ket emelet kozott van elvezetve az utp, asszem 30 meter kabelt vettem es maradt belole vagy 5 amit levagtam. es a vegen siman 2 rj45-os dugo a lenti be egy hubba a masik vege meg a halokartyamba es megy. mivel ha nem menne nem tudenek most irni... :)

Üdv.

Szerintem.

(#8) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az összeszerelés a kábel és a csatlakozók minősége (házi :) ), mennyire befolyásolhatja a kábel csillapítását?

(#9) Sunzi válasza Flashcash (#4) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Asszem, olyan 30m volt a max, amit használtunk...

Simán működött...

Nem tudod kipróbálni ideiglenesen egy másik rövidebbel? (mégha kicsit cipekedni is kell..) Kiderülne, hogy mi a gubanc. Vagy megmérni, mind a 8 ér egyben van-e... :F

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#10) Flashcash válasza The_Tom (#7) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

OK az a gond hogy itt egy kábelvezető csőben kell mennie a cuccnak és ezért házilag kellett rátenni a csatlakozókat (krimpelő vagy mi nélkül).
Te hogy raktad rá a csatlakozókat a 25m-es kábelnél?

(#11) Flashcash válasza Sunzi (#9) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

rövidebbel működik tehát a 25m kábelnél van a gond.
Rövidzár mérés megvolt és jó. :(

(#12) The_Tom válasza Flashcash (#10) üzenetére


The_Tom
senior tag

vettem fogot.

Üdv.

Szerintem.

(#13) Flashcash válasza The_Tom (#12) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mennyibe kerül egy ilyen cucc?

(#14) Sunzi válasza Flashcash (#11) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Rövidzár mérést csináltál az RJ45 csatlakozón keresztül is? Ha nem, talán érdemes.. persze, így a csöben kicsi viccesebb lesz, de nem hiszem, hogy ne tudnád megoldani :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#15) The_Tom válasza Flashcash (#13) üzenetére


The_Tom
senior tag

az ocsobbak olyan 3-4e, de ezzel ovatosan mert ujabban gagyi muanyag es kb 5-ot tudsz csinalni vele aztan elreped es dobhatod ki. havereknak 3 db ment igy tonkre egymas utan. a komolyabb olyan 10e, de ez tobbet tud.

merre lax? kolcson tudom adni ha kell.

Üdv.

Szerintem.

(#16) Flashcash válasza The_Tom (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

nem nekem hanem vidékre kéne a cucc :(

(#17) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

akkor most hibakeresés és majd leírom mi volt a gond. :)

szerintem a csatlakozóknál vagy az összeszerelésnél lesz a hiba forrása

(#18) The_Tom válasza Flashcash (#16) üzenetére


The_Tom
senior tag

fogo nelkul szerintem remenytelen. el se tudom kepzelni hogyan tudod megcsinalni anelkul, iszonyat babras lehet. mert a kabelbe amikor osszeroppantod akkor kapnak bele azok a kis rez ''fogak''.

Üdv.

Szerintem.

(#19) Ploszi


Ploszi
senior tag

mi fogóval tettuk fel a csatikat és 40m körül volt a szakaszhossz, problémamentesen, a koli elektomos hálózata mellett :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#20) Flashcash válasza The_Tom (#18) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

igen, mondtam ismerősömnek és most próbálnak szerezni egy fogót valami számtech boltból

(#21) The_Tom válasza Flashcash (#20) üzenetére


The_Tom
senior tag

Na, sikerult megoldani??

Üdv.

Szerintem.

(#22) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Úgy tudom 100m a max, utána jelerősítő kell(repeater). Fogó nélkül meg jobb ha neki sem állsz. Nekem eddig 80m volt a max, amit egy gyártelepen kellet kihúzni és nem volt semmi gáz.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#23) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Igen sikerült megcsinálni.
A házilag készített kábel volt a hibás.
A rendes boltban összerakott kábellel már működik a cucc.

Kösz a segítséget mindenkinek. :)

(#24) Bally


Bally
senior tag

Látom már megvan a válasz, azért elmondom, én kb. ~85m-re vagyok a routertől :U

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#25) slug válasza Flashcash (#4) üzenetére


slug
senior tag

Nekem 30 méter van, tökéletesen működik.

(#26) hiper válasza slug (#25) üzenetére


hiper
tag

Az UTP kábel hossza mindig attól függ mennyi van még a dobon.

De komolyan:
A router és számítógép között szabvány szerint max 100m lehet a távolság, ekkor lehet minősíteni a hálózatot, gyakorlatban csináltunk már 180m-est is, és müködött persze egyes frekvenciákon már csúnyán csillapít, de azért még elment rajta egy gép.
Viszont figyelni kell még a helyes érbekötésre is, ahhoz, hogy akár 1m-in is működjön a rendszer.

(#27) simbazz


simbazz
aktív tag

Hosszabb táv áthidalására nem kellene erőltetni az UTP-t... Maximum a 100 MBit miatt, amit nem hinném, hogy tud hozni nagyobb távolságon.
Nálunk van egy 1 kilométeres LAN, BNC-s (koax), 2 helyen repeater, az egyik repeater egy 3-as elágazásban. Villám megnyalta már párszor a rendszert, az említett 3 portos repeater el is pukkant, helyette egy 386-os gép van beállítva 3 ISA-s hálókártyával és Brilan softtal. Belekerült az egész kb. 0 forintba... Tökéletesen működik, hozza a maxos 10 MBit-et.
UTP mellett szólhat még az egyre divatosabb onboard LAN, ami ugye UTP only. Btw nem bízok az ilyenekben, pláne ha kültéren menne a kábel. Összeszed egy villámot, küldi a levesbe az alaplapot meg úgy alles zusammen az egész gépet. Nálam eddig 2 hálókártyát küldött el a villám, a gép többi cucca simán megúszta.
Szóval...

Elektromos abakusz

(#28) Bally válasza simbazz (#27) üzenetére


Bally
senior tag

ööö nekem az alaplapi lan-ra megy a kültéri kábel, de erre nem is gondoltam....
(lehet be kéne dobni egy lan kártyát, inkább az ''fogja a villámot'':) )

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#29) iwu válasza Flashcash (#4) üzenetére


iwu
addikt

fali kábellel nekem ment 110 méter switch-user.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#30) vernyul válasza Flashcash (#1) üzenetére


vernyul
tag

A szabvány szerint 90m falban + 5-5m lengökábel a végén. A koliba leghosszabb kábel amit bhuztunk kb 80m volt és gond nélkül működött. Csak a bekötésnél a szabványos sorrendet be kell tartani.

What kind of Csatahajo?

(#31) simbazz válasza Bally (#28) üzenetére


simbazz
aktív tag

Persze, nem közvetlen villámcsapás volt, akkor elégett volna a kábel is. Csak a dróthoz közel csapott le valahol, és összeszedte a kábel a töltést. Ennyi elég a hálókártyának. Csúnya is lenne, ha a villám beköszönne a dróton :)

Elektromos abakusz

(#32) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Nekem 40m hosszu UTP kábel van a lakásban. 20+20 meter egy toldoval. ami 1500ftba került. És tökéletesen müködik rajta a hálozatt és a net. Nekem azt mondták hogy max.200-300m.

"Later Nerd!"

(#33) Pötyi


Pötyi
őstag

Na jó! Egyszer és mindenkorra ELÉG VOLT[/B a lelkes amatőrök hozzászólásaibó! Nincs több ''szerintem 100 méter'' meg ''nekem azt mondták 150 méter'' és ''nálam 200 méterre is elmegy a jel''!

Mérnökök vagyunk! TUDJUK, hogy az ethernetet egy SZABVÁNY írja le! Egyszerűen csak rá kell kerseni a Xerox honlapján!

De mivel tudom, hogy az ember egy lusta állat, ezért adok egy linket... :D

http://www.ictp.trieste.it/~radionet/1998_school/networking_presentation/ethernet.html

QNX is cool!

(#34) Pötyi


Pötyi
őstag

(Egy moderátor legyen szíves és rakja be a záró ] tagot a BOLD után... :D )

QNX is cool!

(#35) simbazz válasza Pötyi (#33) üzenetére


simbazz
aktív tag

Na jó! Nyugi van! :)
Ember. A szabvánnyal legtöbbünk tisztában van. A topiknyitó arra volt kíváncsi, hogy a szabványt lesz*rva kinek mennyi sikerült. Nálam BNC-s (koax) háló van, a (gyagyás) szabvány szerint 185 méter lehet a max. szegmenshossz, és max 5 szegmens lehet. Ezzel szemben van 4 szegmensünk és összesen 1 kilométerünk. A szabvány meg menjen Kenyába.

Elektromos abakusz

(#36) Flashcash válasza Pötyi (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

azért nem kell ennyire idegesnek lenni :)

A szabvány valóban leírja a maximális távolságot a felhasználható kábeltipust a méretezési módszereket stb.

De itt most otthoni, hobbi felhasználásról volt szó a gyakorlatban. Nem ipari, céges egyéb nagy megbízhatóságot és szabványos sebességet megkövetelő alkalmazásokról.

A szabvány tartalmazhat megfelelő ráhagyásokat, biztonsági tényezőket, emiatt lehetséges az hogy otthon működhet a rendszer szabvány max. hossztól eltérő távolságokra is persze kisebb sebességgel és megbízhatósággal.

(#37) iwu válasza simbazz (#35) üzenetére


iwu
addikt

akkor Ti nem is működtök!:DD

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#38) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Olyan lehet hogy 1hálozaton belül legyen 2switch?

"Later Nerd!"

(#39) Pötyi válasza simbazz (#35) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem kell nyugizni, nem vagyok ideges, nem azért lett vastag az egész szöveg, mert ordítást akarok vele kifejezni, egyszerűen csak elbasztam a vastag szöveget záró ]-tagot... :D

Mondjuk elolvastam mégeccer a témaindító üzenetet, nem volt benne szó olyasmiről, hogy szabványt leszarva... :D Ne felejtsd el, hogy az, aki megalkotta a szabványt, az csak az adott kábelhosszig garantálja a a hibamentes átvitelt. LEHET, hogy átvisz nagyobb távolságot is, de már nem garantált a hibamentes működés...

(Hasonlat: LEHET, hogy a 600-as SEL Merga tud gyorsabban is menni, mint 300 km/óra, de azért a biztonság kedvéért elektronikusan le van tiltva a nagyobb sebesség. A fiúk ott Stuttgartban tudhatnak valamit... Te meg próbálj magyarázkodni a Mozaik utcában a Közlekedési Főfelügyeletnél, amikor nem kapod meg az üzemben tartási engedélyt, hogy miért piszkáltál bele... :D )

QNX is cool!

(#40) Pötyi


Pötyi
őstag

Különben is, kár az interneten vitakozni.. Inkább a kocsmában verekedjünk! :D

QNX is cool!

(#41) kymco válasza Flashcash (#4) üzenetére


kymco
veterán

Nem olvastam végig a topicot, de nálunk a 25 m akkor nem működött, ha
100 Mbps makartu nk működtetni egy ''rosszul'' krimpelt kábelt. Fizikailag a krimpelés helyes volt, csak nem szabványos (Szabvány: nf,n,zf,k,kf,z,bf,b). Ha ''rosszul'' krimpeljük, akkor rossz a zajszűrés, és akkor nem működik...

www.refujvaros.hu

(#42) Pötyi


Pötyi
őstag

Ez meg a másik! Igenis olvasd végig a topikot, mert ha nem, akkor Twollah hozza a faszkorbácsot! :D
Ha vennéd a fáradságot, és nem a 60 hozzászólás közül a negyediknél reagálnál, akkor megkímélnéll minket is, meg magadat is olyasmitől, amit már elmondtak! Lehet, hogy hárommal lejjebb, a hetedik hozzászólásnál... :D

QNX is cool!

(#43) aluser válasza Dr.Burn (#38) üzenetére


aluser
tag

Igen lehet 1hálózaton belül 2 switch!
A kábel hosszáról annyit, hogy bármilyen hosszú lehet a kábel, csak bírja a sebességet. Kb. 100 m-ig bírja a 100MB/s-t, a fölött már gyengül a jel minősége (csomagok vesznek el), így a hálókártya/switch újra küldi az elveszett csomagokat, és így lassab lesz az átvitel, mint 100Mb/s. Persze a jel minősége függ a csatlakozók szerelésétől is.

(#44) Dr.Burn válasza aluser (#43) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Köszi.

"Later Nerd!"

(#45) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

Nekem nem jött le ebből infó inkább kérdezek mégegyet!
Egy laptopot és egy PC-t kellene falban elhúzott kábelen összekötni hálóban(gép-gép)
Milyen tip. kábel kell és milyen hosszú lehet max?!!

Köszi!

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#46) Pötyi


Pötyi
őstag

Most sóhajtok... Tehát igenis NEM TUDTOK olvasni... :D

KOAX: (Tudod, ami olyan, mint a TV antenna) a szabvány szerint max hossza 200 m lehet

UTP: (Tudod, amiben 8 színes kis kábelecske van párosával összepödörve) szabvány szerint max hossza 100 lehet

Attól függ, hogy direkt akarod őket kötni, vagy közéjük akarsz iktani egy aktív eszközt, mondjuk egy HUB-ot, vagy egy SWITCH-et?

Ha nem akarsz közéjük iktatni aktív eszközt, akkor használd a koaxot, vagy CROSS-OVER UTP kábelt.

Ha akad a kezed ügyében aktív eszköz, akkor használj sima UTP kábelt...

Esküszöm, mint a dedóban! Csak tudnám, minek van a kereső?! :D

QNX is cool!

(#47) Lopa


Lopa
csendes tag

Sziasztok. 5 éve nem regisztráltam semmilyen fórumba, demost kérdésem van :) Ez a topic talán ami a legközelebb áll a problémámhoz. Meséljetek nekem tapasztalatokat arról, hogy akkor is elmegy e a 100 mbit 100 méterig ha nagyfesz mellett megy az utp. Utca felett kellene átvezetni a villanypóznán, a 380V (vagy mennyi) mellett. Mik az esélyeim ? Ha ne is reménykedjek, akkor mit ajánlotok ?

köszönöm

(#48) Sanya válasza Lopa (#47) üzenetére


Sanya
nagyúr

nagy fesz szerintem rendesen zavarni fogja, le kéne árnyékolnod rendesen azt a kábelt

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49) Lopa


Lopa
csendes tag

Osztán amme' hogy ?

köszi

(#50) Lopa


Lopa
csendes tag

Úgyértem, hogy akkor az nem utp. Hanem ? stp ? ftp ? Mi a különbség ? Melyik kell nekem ? Mibe fog az nekem fájni ? Megtud dobni valaki egy url-lel ahonnan megokosodok ?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.