Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  UT 2004 első tesztek, ATI, NV, S3, XGI (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

X-Bit Labs már összehozott egy tesztet a bétával: [L]http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/ut2004.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Bálintosz válasza rudi (#1) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Jó kis teszt, sokat elárul.

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#3) gerlaip válasza rudi (#1) üzenetére


gerlaip
addikt

Sok újdonságot nem látok a teljesítmények alakulásában. Én még nem láttam a progit, de megkérdezném, hogy az is az nVidiát reklámozza az introban, mint a 2003?

[Szerkesztve]

lámavakond

(#4) Raymond


Raymond
félisten

Szep igy egyutt latni a szamokat...:)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) anaqer válasza gerlaip (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Igen. (TWIMTBP)

Érdekes, hogy mennyire együtt voltak a hasonló kategóriás ATi és nV kártyák - én több előnyt vártam volna az FX-ek javára. :F Másik meglepő dolog, hogy micsoda bitang CPU igényei vannak - azért egy 3.4-es Hammernek illene jobban kihajtania a kártákat, az a DM-Ranking táblázat elég szörnyű... 100FPS ?! :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) gerlaip válasza anaqer (#5) üzenetére


gerlaip
addikt

Sajna ez a jövő... ''vegyé miné jobb gépet, hogy tuggyá jáccani a miné újabb játékkal kisfiam!'' szlogen...

lámavakond

(#7) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szerintem a DeltaChrome elég ígéretesnek tűnik. Ha jó áron hozzák ki, és a képminőséggel meg a driverrel sincs gond még egész sikeres lehet.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) rudi


rudi
nagyúr

Hát nemtom... Ugyanaz a motor mint a 2003 alatt semmi újítás csak nagyobb és részletgazdagabb pályák. Anno sokat nyomtuk a régi jó UT-t LAN-on [L]netmatch.host.sk[/L] de nekünkm ár a 2003 sem jött be, nem lett annyira zúzós szóval áttértünk CS-re, de néha még előkapjuk a régi jó UT-t (most is fenn figyel a winyón). Asszem ez a 2004sem lesz a kedvencem...

Mindenesetre látni hogy itt-ott már a mai közepes kártyák sem lesznek elegendőek egy egyszerű DX8as gamehez. Lehet hogy a programozókat és a designereket megint el kellene küldeni megtanulni hogyan kell normális gamet csinálni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza L3zl13 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát... Éppen írni akartam hogy a 600-700MHz-s 0,11es VPUval és GDDR3al szerelt közepes VGAk ellen kevés lesz a DeltaChrome...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) RECSKA


RECSKA
veterán

Megyek, letöltöm a demót, Felrakom egy 400-as P2-re, 128MB PC100-as ramra, G2mx400 ( szigorúan 64-bites ), és szétjáccom az agyam....... ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) RECSKA válasza RECSKA (#10) üzenetére


RECSKA
veterán

..... HAVEROMNÁL!!!!! ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#12) RECSKA válasza rudi (#9) üzenetére


RECSKA
veterán

Valami bővebb infó a S3-ról.
Ennél erősebbenek kéne lennie nem?
Vagy a driverek ilyen szarok hozzá?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#13) Raymond válasza RECSKA (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Vagy egyenlore mindketto ? :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) rudi válasza RECSKA (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Pillanatnyilag részletesebb nincs, az X-Bit Labs-nak és a Tech-Report-nak volt egy-egy jó cikkje ahol kb. ugyanezt a szintet hozta, tud olyant hogy szinte NULLA teljesítménycsökkenéses AF EGYETLEN MIP szintből szép minőségben és van egy halom olyan fícsörje ami HDTV és DVD filmnézésnél jön jól, shaderek képjavítást csinálnak a kimeneten. Ezt tudják az ATI cuccok és talán az NVis, csak ők nem domborítottak rá annyira, mert nekik inkább a gamer a cél és nem a filmnéző. A DeltaChrome inkább nem gamer de igényes filmnéző közönségnek lehet jó, főleg azért mert olcsó.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Yutani


Yutani
nagyúr

A gép: 2000 MHz AthlonXP, R9600PRO, 512MB 400MHz DDR.

Azt vettem észre, hogy netes játék közben a Torlan pályán alaposan belassul a cucc, brutálisan lecsökken az FPS. Azt hogy mennyire, nem tudom számszerűleg, mert nem néztem. A FRAPS tud olyat, hogy history-t csinál az FPS adatokból?

Ha lefuttatom a benchmarkot, akkor olyan 43-44 FPS körül jön ki, ami SZVSZ kevés. Lehetséges (a fenti X-Bit cikkre gondolva), hogy a CPU kevés a játékhoz?

Jah, és ha húzom a kártyát (400/600-ról 500/700-ra) akkor is csak 1-2 FPS-sel lesz több. Ez pedig CPU-limitre utal...

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#16) divot válasza Yutani (#15) üzenetére


divot
veterán

A Fraps-nál beállítod valamelyik kézre eső billentyűt, hogy annak lenyomására kezdje az fps értékek jegyzését, és amikor úgy gondolod, hogy vége, akkor ismét lenyomod ezt a billentyűt. És így lesz min, max, és average értéked a frpas könyvtárban txt-be kimentve.

(#17) anaqer válasza Yutani (#15) üzenetére


anaqer
veterán

''FPS'' tab - ''Save frame rate to file each second'' checkbox.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszi fiúk, ma asszem lemérem.

Más ilyet nam tapasztalt amúgy?

#tarcsad

(#19) divot válasza Yutani (#18) üzenetére


divot
veterán

Már elég rég toltam a gamét: az konkrétan melyik pálya? :F

(#20) Yutani válasza divot (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahol van egy piros és kék bázis, ahonnan indul a két csapat, és középen van egy torony, aminek a legtetején egy Redeemer szokott ''termelődni.'' El kell foglalni a power node-okat, hogy meg tudd az ellenfél power core-ját semmisíteni.

#tarcsad

(#21) divot válasza Yutani (#20) üzenetére


divot
veterán

Hát ha sokan vagyunk a pályán, akkor érezhető némi lassulás, főként a nagyobb csatákban, de ez nálam nem megy az élvezhetőség rovására. Gondolom a vga kártyád nem bírja a fegyverek villódzását, a zárt pályákhoz képest hatalmas nyílt tereppel súlyosbítva.



[Szerkesztve]

(#22) Menthirist


Menthirist
veterán

Nekem a gépemen a demo Onslaughton 1024-ben akadásmentes. Fogalmam sincs, hogy 30 vagy 70 fps, mert nem mértem. De tény, hogy nem akad meg. Ja FSAA nélkül. Azzal már bizonytalan, nem is kicsit.
Egyébként Nagyon ÁÁÁÁLLLLLLAAAATTTTT

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#23) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát az 5900 bizony bedarálja a 9600XT-t AA-val és AF-fel is;]

(#24) Viktor77 válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, egy ''csúcskártyának'' nevezett szar, lenyom egy középkategóriásat. Gratulálok az nVidiának! :C

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) AceTom válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


AceTom
aktív tag

Nem baj, akkor is jobb az Ati!!!! :)

(#26) Alvin_ti4200 válasza Viktor77 (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De ha az 5900XT@5900-at nézzük, akkor már más a helyzet;]:D

(#27) Viktor77 válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Kétségtelen.

De ha az árat is nézzük, akkor már nem annyira. Mi alatt nem adnád el a karidat?

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) Alvin_ti4200 válasza AceTom (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem se baj:DDD

(#29) Alvin_ti4200 válasza Viktor77 (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mondjuk ha csak a kártyát nézzük (tehát Zalman nélkül, de RAM bordákkal), akkor 50 alatt tuti nem adnám el, így is van még rá 20 hónap gari.

[Szerkesztve]

(#30) Viktor77 válasza Alvin_ti4200 (#29) üzenetére


Viktor77
titán

Ez az. A 9600XT meg 40. Szal szép is lenne, ha nem a tied teljesítene jobban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31) Alvin_ti4200 válasza Viktor77 (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

PH!-n lehet, hogy 40:) Amúgy 45-50.

(#32) AceTom válasza Viktor77 (#30) üzenetére


AceTom
aktív tag

Az enyém mégjobban teljesít. :D Hajrá Ati!!!

(#33) Viktor77 válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Jah, Mistrálban 37.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) AceTom


AceTom
aktív tag

OFF
Egyébként tényleg gyorsabb a gép 1400Mhz-n, mint 4X AGPvel. (Alvin) :) Eddig pihentettem a CPUt...

(#35) F-ECT$ válasza AceTom (#34) üzenetére


F-ECT$
titán

1-2 teszteredményt megosztanál? Kíváncsi vagyok, hogy mit tud egy ilyen erős, szép, okos, stb... videokártya egy gyenge procival.

Dive ever, work never.

(#36) Alvin_ti4200 válasza AceTom (#34) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Én mondtam:P
ON

(#37) Alvin_ti4200 válasza Viktor77 (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De én bruttóról beszélek:)

(#38) F-ECT$ válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


F-ECT$
titán

OFF
Márciusban +lesz a 10000 hozzászólás? :DDD
ON

Dive ever, work never.

(#39) AceTom válasza F-ECT$ (#35) üzenetére


AceTom
aktív tag

Hát pl. a 3D Mark03 4763 pont volt, a 3D Mark 2001 (330) 8100 körül volt.

(#40) Viktor77 válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


Viktor77
titán

Én is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) AceTom válasza F-ECT$ (#38) üzenetére


AceTom
aktív tag

Na ja, Alvint senki nem piszkálja amiért annyit ír, én meg amiért első nap sokat beszéltem és újonc vagyok, mindenki csesztet... legalábbis abban a bizonyos topicban.. :D

(#42) F-ECT$ válasza AceTom (#39) üzenetére


F-ECT$
titán

UT2k3, 2k4, Q3A, NFSU?

Dive ever, work never.

(#43) AceTom válasza F-ECT$ (#42) üzenetére


AceTom
aktív tag

FPS-es teszteredményeket nem igazán tudok mondani. NFS U-t maxon játszom, 4x-es FSAA és 8x-os Aniso, 800x600ban jól megy. Néha belassulgat, de sehol sem akad, nem zavaró.

mod.: Motion Blur kikapcs, meg még valami fényeffekt asszem, azt nagyon nem szereti a konfig.

[Szerkesztve]

(#44) divot válasza AceTom (#43) üzenetére


divot
veterán

Mért nem játszod 1024*768-ban. Az többet érne.

(#45) AceTom


AceTom
aktív tag

De hogy a témánál maradjak játszottam az UT2k4-demoval is, és ott sem láttam semmi bajt. A 800x600 maradt, azért mert a monitor akkor 100Hz-es. :)
Egyébként neten játszottam Torlant, és tényleg eléggé jól ment, szép, és folyamatos.

(#46) AceTom válasza divot (#44) üzenetére


AceTom
aktív tag

A szemem a lényeg! :D

(#47) Alvin_ti4200 válasza Viktor77 (#40) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Aha, nekem nem jön be teljesen a Mistral árlistája, szóval nemtom ellenőrizni, de hiszek Neked:)

(#48) Alvin_ti4200 válasza F-ECT$ (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Meglegyen?:DDD
ON

(#49) divot válasza AceTom (#46) üzenetére


divot
veterán

A kártya miatt csak egy Junoszty megjelenítőre futotta? :D

(#50) AceTom válasza divot (#49) üzenetére


AceTom
aktív tag

NEC, csak régi.:) És igen, én is jobban örülnék egy hiper-szuper TFTnek, de a 100Hz sztem nem sok monitornak megy 1024*768-ban... nem?

OFF
Valaki nem akar írni a Pioneer dvd rom-ok topicba??? Érdekelnének vélemények a DVD ROMokról...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  UT 2004 első tesztek, ATI, NV, S3, XGI (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.