Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Újratervezés Program (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Surranó


Surranó
aktív tag

PÓTVIZSGA INFO:
Kaptam levelet, "Meghívó az Újratervezés Program pótvizsgájára" tárggyal.
Technikailag a pótvizsga egy új kurzus:C, amit fel kell venni aug 26 15:00 előtt, és teljesíteni az eredetihez hasonlóan 15 és 19 óra közt lehet.

(#52) Narxis


Narxis
nagyúr

Készüljetek gyerekek, ma már semmilyen technikai malőr szóba sem jöhet. ;]

Thanos was right.

(#53) Surranó


Surranó
aktív tag

Kurzus elvégzésének időpontja: 2020. 08. 26.
Elért eredmény: 92,00%
Sorszám: 2020-1141

:C :C :C

De mi ez a sorszám? Remélem, nem négy számjegyen tárolják, és aki tízezerrel utánam lesz, az felülírja az enyémet... :W

(#54) tegbashar


tegbashar
tag

+1
Vizsga nekem is sikeres, várom a kompetencia tesztet.
Nem értem miért kell húzzák az időt, mire kell várni.

Addig is SanFranciscobol Jottem tanfolyamait tanulom (az alapoktól kezdtem, jót tesz az ismétlés, most már a java tanfolyamon haladok előre).

(#55) Narxis válasza tegbashar (#54) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egy nagy rakás sz.r az egész szervezésileg, essünk már túl a felvételi eljárásokon mert így lóg az egész a levegőben. Azt se tudják megmondani, hogy munka mellett mennyire lehet majd ezt végezni. Szánalom ez a szervezés. :W

Thanos was right.

(#56) kiskeni válasza tegbashar (#54) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Épp eszembe jutott js kapcsán a SanFrancisco-ból jöttem nevű történet, ugyanis elkezdtem az imént említett videósorozatot valamikor régebben és most a tanfolyam alatt beugrott, hogy az is js-ről szólt. Gondoltam felfrissítem az akkoriban tanultakat (nem fejeztem be a SF videósorozatot) és megkeresem a jegyzeteimet. Nagy segítség lett volna egyébként, mert emlékszem mennyire tetszett az az SF-es videósorozat, mennyire érthető módon magyarázott a tag aki csinálta a videót, de hát nem igazán leltem rá azokra a jegyzetekre. Pedig tényleg jól jött volna, későn álltam neki nagyon a tanfolyamnak és szó szerint minden egyes forrást megragadtam, amit csak lehetett. Engem megizzasztott rendesen ez az Újratervezés, 82%-os sikeres vizsga ide vagy oda, de hát na, így jár az aki júni-közepe-vége-júli eleje felé kezdi valahogy (elkezdtem júni közepén, valami miatt elhalogattam picit, majd hatalmas lendülettel júli elején) :DDD

Amúgy akkor most hogyan tovább? Örülnék, ha már nem halogatnák tovább a kompetencia tesztet...

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#57) Dark Archon válasza kiskeni (#56) üzenetére


Dark Archon
addikt

Annyit tudunk, mint te. Majd küldenek egy levelet, vagy megjelenik valami a híreknél a Nexius Learning-en.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#58) Derrewyn válasza Narxis (#55) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Na ja, tuti pénzosztásnak indult a történet, aztán kicsit többen jelentkeztek, és nagyobb nyilvánosságot kapott, mint tervezték. Azóta meg csak a kapkodás megy, mert ha olyan foglalkozna vele, aki meg tud szervezni rendesen egy ilyen kaliberű kiválasztási folyamatot, akkor nem lenne mit zsebre tenni.
Nevetséges, hogy lassan fél év eltelt, és még mindig semmi konkrétum nincs, az erre szánt összeg nagy része meg már elveszítette közpénz jellegét.

(#59) seredy válasza Derrewyn (#58) üzenetére


seredy
tag

Egyrészt ingyen kurzuson az ember ugye ne kérjen számon semmit, legalábbis a Facebook-csoportban mondjak ezt páran, másrészt szerintem meg, ha a laikus ezen végig is verekedte magát, most ott tart, hogy tavasszal elvesztette a munkáját, és azóta is csak reménykedik a szerencsétlenje. Baromi szánalmas és dühítő, hogy a kormány sokadjára is szarba se veszi az embert, jó magasról tesz arra, hogy mi lesz velük. Átvett egy meglévő 2019-es tananyagot, kiegészítette egy Gundel-rizsaval, gyakorlatilag minden, amit hozza kellett volna tenni, teljes kudarc lett. Egy percig se volt megtervezve, atgondolva itt semmi sem.

(#60) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Ingyen kurzus? Lehet a részvételért nem kell fizetni, de akkor sem ingyenes, mert a Training 360, Gundel és egy halom ember pénzt kapott érte az adófizetőktől. Ha pedig közösen fizetünk érte, akkor igenis meg kellene ütnie az elvárható szintet a teljes programnak.
A tananyag nagyjából rendben volt, bár itt-ott leszarták, hogy hibás a kód, és nem javították.
A szervezésről viszont lerí, hogy odavetett csontnak lett szánva az egész program, és nagyon nem tudják, hogy mit kezdjenek ennyi emberrel.

(#61) Narxis


Narxis
nagyúr

Szekunder szégyen ez az egész gyerekek, ha holnap elindítják akkor is ezt mondom mert 3 hónap alatt a szervezés és a kommunikáció is a legnagyobb jóindulattal egy 2-es ha már osztályozni kell de nagyon hajlik az egyes felé. Mindent harapófogóval kell belőlük kihúzni, olyan mintha 1 ember szervezné az egészet de még akkor is annyit illene elmondani, hogy mi a helyzet.Egyetértek azzal is, hogy ez nem ingyenes ugyanis valakik ezért pénzt kaptak, nincs itt semmiféle ingyenesség, maximum nekünk nem kellett közvetlenül MÉG fizetni... :W

Thanos was right.

(#62) Dark Archon válasza seredy (#59) üzenetére


Dark Archon
addikt

Rejtett női megérzéssel jelentkeztem én is a tanfolyamra, mert akkor ugyan még volt munkám, de már nincs. Még örültem is, hogy ahhoz képest, hogy állami cucc, egész jó a tananyag. Bőven lenne időm most a folytatásra, erre sehol semmi.
Baromira unom már én is, hogy a kormány szarba sem vesz, főleg miután tönkretették a gazdaságot. Szerintem ahányan vizsgáztunk, el kellene látogatnunk a parlamentbe.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#63) seredy válasza Dark Archon (#62) üzenetére


seredy
tag

Persze, igazatok van, én sem mentegetni akartam volna a dolgot, nyilván megkereste rajta mindenki a magáét, épp csak a célközönség lett pofára ejtve. A training360 ugyanarra a tananyagra megkapta sokadjára is a lóvét, az “ügyfélszolgálat” is megkapja a magáét, hiába mondja 3 hónapja ugyanazt.

Sajtóhoz lehetne menni, nem tudom, változtatna-e valamin, de más nem jut eszembe. Meg nyilván parlament elé menni, majd tüntetni, de azt amúgy is évek óta kellene, messzire is visz ez, nem akarok offolni.

(#64) róland


róland
veterán

UP! Hogy megegyen a topik.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#65) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Új hír, jövő héten lesznek a kompetenciatesztek:

Lezárult az Újratervezés program 8 hetes alapozó képzése

(#66) Dark Archon válasza Derrewyn (#65) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mesés, köszi az infót!

A nexiuslearning-re is kiírhatták volna a hírek közé.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#67) Dr Cook


Dr Cook
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos magam is elkeseredtem az "Újratervezés" program körül zajló eseményeken, a korrektség hiányán, a mismásoláson.

A technikai megvalósítás is elkeserítő, rengeteg hibával rendelkezik a rendszer, hogy csak néhányat említsek belőle:

- jelenleg is el lehet indítani a lezárt tananyagokat és teszteket a böngésző előzményeiből

- a záróvizsga ugyanígy indítható az előzményekből

- a tesztkérdések URL-jében manipulálhatóak a paraméterek, így a tanulási idő mennyisége is, az esetlegesen megjelenő menük elérhetősége is... stb.

Az Újratervezés program záróvizsgáján és a kompetencia teszten is sikeresen végző tanulók közül kik és milyen kritériumok alapján választják majd ki a továbbjutókat?

Életkor? Elért eredmények? Vagy esetleg egyéb adatbázisból (aktából) választják majd a "nyerteseket"?

Ez a mondat is elég beszédes:

A kompetenciamérésre jelentkezőknek tudniuk kell, hogy a tervezett államilag támogatott képzések szoros munkarendben folynak, napi több órás elfoglaltsággal, akár mentorálással és azt követő egyéni tanulással járnak, tehát munka mellett nehezen végezhetők.

Forrás: https://ujratervezes.nive.hu/hirek/lezarult-az-ujratervezes-program-8-hetes-alapozo-kepzese

[ Szerkesztve ]

Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

(#68) Dark Archon válasza Dr Cook (#67) üzenetére


Dark Archon
addikt

Addig finomítják a paramétereket, hogy lehetőleg minél kevesebb embert kelljen támogatni. Most az derült ki, hogy az angol tudás és a munkanélküliség lenne elvárt.

Mondjuk két diplomát is szereztem távoktatással, szóval csak szervezés kérdése az egész, és akkor még sehol nem volt semmilyen vírus. Maga a webfejlesztés is olyan, hogy lazán lehet otthonról, saját időbeosztással tolni, ahogy eddig.

Most jött a levél a kompetenciatesztről:

"A záróvizsgán, valamint a kompetenciateszten elért pontszámok alapján kerülnek kiválasztásra azon jelentkezők, akik továbbléphetnek a struktúraváltó képzések következő szakaszába."

Az időpontot egy unipollos linkről kell kiválasztani, azért ez se semmi :DD

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#69) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Jaaa, jött nekem is a levél. Hát... Amennyire tetszett ez a program, annyira kezdek kételkedni és összezavarodni. Az nyugtat még meg, hogy relatíve tartották magukat az elmondottakhoz, hiszen a teszt + egy meg nem határozott feltétel teljesítése volt a követelmény. Aztán ugye a vizsga után elmondták, hogy egy kompetenciateszt lesz ez a plusz feltétel, de erről is volt szó, hogy majd később árulják el, mi az a plusz feltétel. Szóval határeset, de eddig még tűrhető.

Ami viszont nehezen tűrhető, az a végtelen mennyiségű időhúzás... Én mondhatni elközeleztem magam a vizsga mellett, ugyanis engem mindig is érdekelt a témakör bármilyen szinten (az már más, hogy rosszul választottam sulit, de mindegy, hosszú, ne menjünk bele). Direkt azért próbáltam nem elköteleződni bármelyik meló mellett, hogy ne keljen eldobnom egy teszem azt jól bejáratott pozíciót, mert indul a képzés. Erre meg? Ráérünk fél éveket tökölni, nyilván -.- Addig meg a barom maradjon csak "munkanélküli" (ugye feketézés és alkalmi még mindig opció). Az idő meg csak megy és nem jut az ember egyről a kettőre :(((

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#70) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ennek a témának korábban volt már egy topikja, így ezt zárom, folytatás itt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Újratervezés Program (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.