Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Újratervezés Program (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) donhere


donhere
tag

Szeretném, ha összejönnénk itt, ebben a topikban, akik megcsinálták/-ják ezt az Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal által indított tanfolyamot. Lassan itt a záróvizsga.

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#2) szifon79


szifon79
friss újonc

+1 fő

(#3) stopperos


stopperos
senior tag

+1

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#4) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Én végignéztem, egész jó anyagot dobtak össze. Néhány dolog maradt benne, amit nem oldottak meg végül, és nekem se sikerült.

Az egyik, a Sprint 10-11-ben, hogy a felhasználók lekérése, majd törlés után ne frissüljön az oldal, ne tűnjön el a táblázat. Marha jó, hogy ezt benne hagyták a videóban, szarul. Akárhogy szenvedtem a settings.json-nal, nem jött össze. Még a tanultak alapján a preventDefault-tal is próbálkoztam, eredménytelenül.

Azt amúgy értem, hogy vállalati környezetben kellhet más oldalról bekérni az adatokat, de amúgy ez a fetch nem működik simán a /db/db.json-ra? Próbáltam amúgy, de nem, vagy nem jól írtam az útvonalat. Mert, gondolom, ha az egészet fellököm egy weboldalra, mondjuk a github-ra, akkor szintén nem ér az egész semmit. Szóval ez a része nekem nem állt össze, hogy tök jó, hogy a saját gépre telepített cuccokkal működik, de nem az volna a lényeg.

A másik, hogy ezerszer összehasonlítottam a kódot, de csak nem sikerült, hogy az új felhasználó beviteli mezői a táblázat felett legyenek. Egyelőre nem is jöttem rá, hogy melyik rész hozza létre, annyira bonyolult lett az egész.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#5) MrTwister válasza donhere (#1) üzenetére


MrTwister
őstag

+1 :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#6) donhere válasza Dark Archon (#4) üzenetére


donhere
tag

Ugyan ezek nekem is a problémáim az utolsó résszel. Már én is erre gondoltam, hogy nem jó valami alapból ott sem, vagy az én gépemről hiányzik egy keret.

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#7) donhere


donhere
tag

Nektek indítható a vizsga?

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#8) Dark Archon válasza donhere (#7) üzenetére


Dark Archon
addikt

Aha, megy.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#9) 1100yearsago válasza donhere (#7) üzenetére


1100yearsago
újonc

Nekem nem indult, oldal frissítés után meg ki is dobott, azóta nem indítható a vizsga!

Sebesség, mozgás, dinamika lendül, rohanó kerekek robaja dalunk, zakatol a jelen, készül a jövő rohanó kerekek robaja dalunk

(#10) donhere válasza 1100yearsago (#9) üzenetére


donhere
tag

nekem már aktív a gomb, indítható lenne. még várok egy picit.

Magyarország jobb pozícióba került a korrupciós listán, bár ez nem volt olcsó.

(#11) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Meg is vagyok, 92%-os lett :)
Oklevél letöltve :)

donhere: Mire? Ki tudja, hányan szabadulnak fel estefelé a szerverre. Volt néhány meglepi kérdés, de alapvetően a tudásellenőrzőből vannak.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#12) SteveL válasza Dark Archon (#11) üzenetére


SteveL
aktív tag

Detto 92%. :) 32 percbe telt.

Egyébként a szerver auto frissítés-tiltását a tanagyagban így oldottam meg: az VS Code - Extensions - Live Server - Beállítások alatt hozzáadtam a "liveServer.settings.ignoreFiles" kulcshoz a "**/db.json" tömbelemet. :D

(#13) stopperos válasza Dark Archon (#11) üzenetére


stopperos
senior tag

Nekem 90% lett. Pár kérdést benéztem.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#14) Dark Archon válasza stopperos (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pár kérdés k*cs*gség is volt :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) SteveL válasza Dark Archon (#14) üzenetére


SteveL
aktív tag

Legalább egy az volt, a többit elfelejtettem. :DD

(#16) Dark Archon válasza SteveL (#15) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ami furcsa, az a záróvizsga levélben lévő tartalom. Tehát, lesz még egy kompetenciateszt, majd azok közül semi jut be mindenki, hanem akiket kiválasztanak?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#17) SteveL válasza Dark Archon (#16) üzenetére


SteveL
aktív tag

Igen, ez nekem is furcsa.

(#18) Dark Archon válasza SteveL (#17) üzenetére


Dark Archon
addikt

Aha, gondolom akkor a class="FIDESZ" osztályba tartozók előnnyel indulnak :DDD ;] :O

Mintha korábban nem erről lett volna szó.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#19) SteveL válasza Dark Archon (#18) üzenetére


SteveL
aktív tag

Reméljük, nem így lesz. :)

(#20) stopperos


stopperos
senior tag

Én azt hiányoltam, hogy a végén nem volt egy olyan "projekt lezárás" megbeszélés, ahol még jótanácsokat mondtak volna. Pl hogy ha árak vannak a frontend-ben akkor azt a backend-ben is validálni kellene. Mert átírhatom a saját böngészőmben, hogy a hamburger 1 Ft és a kiszállítási díj is 1 Ft, és ha az alapján kalkulálja a rendelést, akkor gond lesz a számlázással.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#21) Dark Archon válasza stopperos (#20) üzenetére


Dark Archon
addikt

Gondolom az adott összegért ennyi anyag fért bele. Bizonyára a 2 éves képzésen már kitérnek erre is. Mert bizony vannak vakfoltok bőven.

Nehogy úgy járjunk, mint a BKK az e-jeggyel :D

Mondjuk az is megérne egy misét, hogy képesek voltak az oklevélben elírni az Újratervezést.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#22) Dark Archon


Dark Archon
addikt

ITT egész jól össze van foglalva, mik a problémák. Egyébként tényleg fura, ha áramszünet van, vagy az internet-szolgáltató bemondja az unalmast, akkor nem folytathatod a vizsgát. Mi még akkor szerencsések voltunk.

Ami viszont nem mindegy, hogy már járna az informatikus képzésen a részvétel.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23) dante2244


dante2244
friss újonc

Sziasztok, uj vagyok itt. Tegnap en is megcsinaltam a tesztet, sajnos nekem csak 62 szazalek lett. Pedig a probatesztek mind 80-90 szazalekosak lettek. Nincsenek meg veletenul valakinek a kerdesek, voltam olyan hulye es nem rogzitettem, pedig most jo lenne atmenni rajtuk, mit rontottam el. Elore is koszonom.

(#24) tsteve


tsteve
senior tag

olvasom hogy sokak sikeres tesztjét nem mentette el a rendszer, hiába írta ki hogy sikerült a vizsga... durva...ez az informatika vizsgák csúcsa eddig nálam... és még ez a cég szervezi, akit birkát őrizni sem engednék nemhogy informatikát oktatni.. legalábbis az olvasott elképesztő informatikai bakik alapján

[ Szerkesztve ]

(#25) dal0503


dal0503
friss újonc

Sziasztok!
Én is levizsgáztam tegnap, de vmiért nem kaptam mailt. Tudtok nekem segíteni, volt benne vmi érdemleges info? :) Előre is köszi, ha vki megírja.

(#26) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Üdv.

Gratulálok minden sikeresen vizsgázónak. :C
Nekem nem sikerült. :(((

A továbiakban is sok sikert. Hajrá. :DD

(#27) Dark Archon válasza dal0503 (#25) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mintha én láttam volna, de eltűnt. A lényeg, hogy várd az újabb mailt a kompetenciatesztről.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#28) dal0503 válasza Dark Archon (#27) üzenetére


dal0503
friss újonc

Jaa, akkor ok. :D Köszi szépen! :)

(#29) Neurotoxin válasza dal0503 (#25) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A záróvizsga információi blokkban volt erről szó, emailt nem kaptam róla, egyébként 75%-ra teljesítettem a vizsgát, de nehezen hiszem, hogy zsinórban 5 kérdésre hibás választ adtam volna - azóta frissült az Index cikke is, az anomáliák rész különösen khm érdekes.

"Amennyiben a tanulónak sikerült a vizsga, akkor a kurzus felületén megjelenik a "A kurzust sikeresen elvégezte! Gratulálunk!" felírat és elérhetővé válik számára a "Részvételi igazolás". Ha a tanuló sikeresen vizsgázott, nem vehet részt a pótvizsgán. Sikeres vizsga esetén nincs más dolga, mint letölteni a "Részvételi igazolás"-t és várni a további információkat a Kompetenciatesztről. Amennyiben nem sikerült a tanuló vizsgája, hamarosan meghívást fog kapni a Pótvizsgára. Kérjük, figyelje az e-mail fiókját."

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#30) dal0503 válasza Neurotoxin (#29) üzenetére


dal0503
friss újonc

Köszönöm a válaszod! :) Igen igen, ezt olvastam én is asszem, sztem ez alapján gondoltam vmiért azt, hogy kapok majd egy mailt, amiben ugye "bővebb információt adnak a kompetenciatesztről". :) De akkor lehet, hogy vmit félreértettem és nem (vagy mondjuk nem egyből) küldenek üzit.

(#31) stopperos


stopperos
senior tag

Javították az oklevelek typo-jait

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#32) drmcflaj


drmcflaj
újonc

"A 46.916 vizsgára jogosult tanulóból 33.942 fő vizsgázott (72,3 %) és ebből megfelelt 5.856 fő (17,3%), sikertelen vizsgát tett, a vizsgakérdésekre nem megfelelő választ adott 27.894 fő (82,2%), továbbá 192 fő (0,6%) vizsgája nem volt értékelhető" Ez volt a válasz a hivataltól az index oldalán.
Nem emlékszem, hogy valaha is lett volna ilyen hatalmas bukási arány egy átlagos egyetemi írásbeli vizsgán. Mindesetre a gyakorlófeladatok nagyban hiányoztak a ellenőrző tesztből, mert azokat tudásellenőrzőnek nem mondanám. Tapasztalatom alapján olyan 10% lehetett a kérdés a korábbi tesztekből.
Tapasztalat hiányában úgy gondolom, egy kezdőnek elég nehéz lehetett megoldani. Nem volt letöltendő dokumentáció sem, ami szerintem alapkövetelmény egy sikeres vizsgához.
Az pedig, hogy ilyen hibák voltak az igazolásban, teljesen nevetségessé teszi, azt is írhatták volna Részvétem igazolás :(

(#33) Atamano


Atamano
csendes tag

Nekem ez az egész újratervezési program egy hatalmas kommunikációs blöffnek tűnt,tűnik,amelyet csak a válság miatt dobtak be. Persze a kormány közeli fickók szép kis hasznot húztak ebből a "képzésből" is.
Még most sincs semmilyen információ arról,hogy egyáltalán milyen képzések lesznek,ha lesz egyáltalán bármilyen képzés is.Hogyan is segítene ez bárkinek is,aki elvesztette az állását mondjuk hónapokkal ezelőtt?
Nem hiszem,hogy pont 30-40 ezer webfejlesztőre lenne szüksége az informatikai iparágnak...
Már a kompetencia teszt is sokatmondónak hangzik,amelybe gyakorlatilag bármit be le lehet rakni. Sejtésem szerint lesz 200-300 ember,aki ténylegesen el kezdhet egy "valamilyen" tanfolyamot.

(#34) misike69


misike69
újonc

Elkezdtem az ujratervezés informatikai kurzusát abba reménykedtem hogy sikrelűni fog de 53% ot értem a minimum 66%-ból A héten volt a vizsga. Nektek mi a véleményetek mert annyi mindent olvastam akadozott a rendszer voltak rossz válaszok is ami szerintük jó volt meg még minden mást is olvastam? Érdekes a 17%-os jó eredmény??? Szerintem kicsit magasra tették a mércét, kiknek csinálták ezt az egészet? Csak szintfelmérő volt. A kapot részvételi lap mire is jó???? Pótvizsga....mi lesz itt???? :)

(#35) Narxis válasza Atamano (#33) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig már volt infó, hogy mi lesz ezután. 1. java programozó 2. frontend fejlesztő 3. szoftvertesztelő 4. üzemeltető

Mondjuk itt semmi nincs kőbe vésve de elvileg ezekre lehet jelentkezni azoknak akiket kiválasztanak. Én 78%-ot értem el de rohadtul nem érzem, hogy tudnék programozni, gondolom ezért lesz a logikai kompetencia teszt, hogy a hozzám hasonlókat kiszűrjék. Én megmondtam korábban is, hogy 5-10 ezer embernek lesz megadva a 100%-os állami támogatás, néhány éve amikor ugyanígy állami támogatással képeztek kamionsofőröket akkor 5 ezer volt a létszám és az szerintem olcsóbb volt mint ezek a programozó képzések. Ez EU-s pénz volt asszem, fel kellett használni, el kellett költeni.

Thanos was right.

(#36) Dark Archon válasza Atamano (#33) üzenetére


Dark Archon
addikt

A videókból kiderült, hogy már 2019 májusában készen voltak a videók. Igazából a tanfolyamokat szervező cégtől valószínűleg szimplán megvett az állam egy tananyagot, és kész.

drmcflaj: ebből látszik, mennyien vették komolyan. Totál kezdő vagyok egyébként weblap fejlesztés terén, van némi C++ tapasztalatom, amennyit a fősulin oktattak, de, ami a fő lényeg, angol tudásom. De, ha valaki tisztességgel végignézte a videókat, a vizsgán meg használhatta a Google-t, és a konzolt, és ezek után sem volt képes összehozni egy megfelelést, szálljon magába.

Tipikusan az ilyen emberek, akik a suliban az emberen lógnak vizsgázáskor, mert annyira nem képesek, hogy megismételjék az órai anyagot, csak más számokkal, vagy kövessenek egy 10 lépésből álló - mondjuk - mérési folyamatot.

Mivel nem volt előfeltétele a dolognak - főiskolára eleve fel sem veszik a hülyéket, vagy kiesnek az első félévben - nem meglepő a "bukási" arány. Gyakorló feladatokkal, vagy a vizsgán tényleges programozási feladattal még ennyien sem ugrották volna meg a lécet.

De most tényleg! Bármit használhattál, elég sok idő is volt rá... még orvosnak is levizsgáznék így, hogy közöm nincs hozzá, de van egy egyébként elég jól felépített videó oktatás, és 25% esélyed, hogy eltaláld a jó választ.

A tanultakkal simán össze tudok rakni egy korszerű alap weboldalt - mert vettem a fáradtságot, és csináltam a videóval szinkronban az anyagot, azaz minden meg van a Visual Studióban. A backend részét így, hogy csak a saját gépemen fut, nem tudom hova tenni, de biztosan jó alap lesz a tényleges backend szerverhez való programozáshoz.

Mindenesetre remélem, hogy a pótvizsgára sem nő jelentősen a vizsgázottak száma, legalább lesz esélye olyanoknak képzéshez jutni, akik nem vették félvállról, hanem tényleg szükségük van átképzésre, mert - például - hála a kormánynak, 20+ év után lapátra tette őket a munkahelye.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#37) Atamano válasza Dark Archon (#36) üzenetére


Atamano
csendes tag

Azért azt nem mondanám,hogy túlságosan jól felépített vagy jól megszerkesztett anyagról lenne szó összességében.

Azért még mindig azt a részét tudom a legjobban kritizálnia a programnak,hogy gyakorlatilag nincsenek információk. Nem tud így tervezni az ember,hogy nem látja milyen ajánlatok, milyen feltételek várják majd a célegyenesben.Egyáltalán hány embernek tudnak szakmai képzést biztosítani.Ezt már a program kihirdetésekor tudnia kellett volna a szervezőknek.

Véleményem szerint úgyis a kompetencia teszttel fogják kiszórni a többséget.Bár azért nem mindegy,hogy 100 vagy 1000 férőhelyről van szó.

(#38) Spec


Spec
őstag

Olvasom itt sokak véleményét, és azt látom, hogy erősen szórnak pro és kontra. Én részemről úgy vagyok ezzel az alapozó tanfolyammal, hogy pozitív csalódás. Amikor beharangozták, akkor rosszabbra számítottam.

Persze volt benne sok logikátlanság, pontatlanság, de alapvetően azt kell mondjam, egy jó alapot tud adni annak, aki tényleg csak most ismerkedik az informatika világával komolyabban.

Nagyjából egy középiskolai számtech tantárgy színvonalának mondanám, persze helyenként azért túlzóan, de talán ehhez illeszkedik leginkább a tanfolyam tartalma, és az előadás mód is sok esetben. Annak aki mondjuk 15-20 éve végzett gimiben, ahol szinte hozzá se köptek a számítástechnikához, vagy maximum MS Word/Excel szinten, annak ez most komoly segítség lehet a felzárkózásban, és arra is valóban alkalmas, hogy valaki eldönthesse magáról, hogy ez nem neki való dolog, nem kellene erőltetni tovább.

A magam részéről kb. 20-25 éve foglalkozom aktívan számítástechnikával hardver, szoftver téren, és mondhatni megéltem már sok mindent, de abszolút csak hobby szinten, nem ebből élek, és nem is ez a végzettségem.

Számomra a homeoffice blokk inkább csak érdekesség volt, de végülis ártani nem ártott. A hardveres, hálózatos, windowsos alapozó részek igazából sok újdonságot nem mondtak. Gyorsan át is pörgetem rajtuk. A webfejlesztési blokkban az elején még semmi gondom nem volt, a html/css alapokkal eddig is nagyjából tisztában voltam, de azért itt már láttam újdonságokat, ötleteket.

A vége felé, talán a webfejlesztés 7-8. leckétől, ahol már belemásztak a javascript programozásba, meg már kifejezetten kezdett bonyolódni a dolog. Igazából utoljára C64-en BASIC-ben programoztam alap dolgokat, szóval ez már mondhatni kihívás volt helyenként.

Én egy dolgot érzek problémásnak leginkább. Ha már elment ebbe az irányba a dolog, hogy javascript frontend programozás, akkor a JSON-ös backend részét én nem erőltettem volna. Annyit még én is tudok, hogy egy valamire való profi dinamikus weboldalt nem érdemes JSON backenddel felépíteni, mivel komoly technikai korlátai és biztonsági kockázatai vannak.
A javascript frontend teljesen rendeben van, de az igazi backend az php/sql-nél kezdődik, vagy rendes java programozással, de az már egy másik lépcsőfok. Én ezt a JSON mókolást nem erőltettem volna, inkább a javasrcipt frontend részét kellett volna kicsit szájbarágósabban leadni, gyakorlat orientáltabban, és akkor többen nem hasaltak volna el a vizsgateszten. De ez az én szuverén véleményem.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#39) seredy


seredy
tag

Nekivágtam en is, a vizsgán 63% lett, szóval bukó, úgy alakult az élet, hogy kevéske egybefüggő szabadidőm volt, úgyhogy a videókat se tudtam úgy pörgetni... a pótvizsgára keszulok, mostmar nyomom a videókat, baromi érdekes, most kezdődik a JavaScript, nagyon izgalmas az egész! Sok közöm nincs az informatikahoz, de nagyon le tud kötni az utóbbi napokban.

a kormány részéről viszont baromi nagy blöff volt ez az egész tanfolyam. A Fb-csoportot nézegetve meg az átlag magyar ember informatikai ismereteit elkepzelve ezzel a nagy többség nem nagyon tudott újratervezni semmit se. Többet értek volna valami más jellegű online kurzussal az emberek, mittudomen, könyvelői alapok, pályázatírási alapok, akármi, ami talán könnyebben csuszik és akkor is lehet kezdeni vele valamit, ha az embernek nem fekszik az informatika. Szerintem középszintű angol azért beugró lenne ebbe a világba, gondolom, előbb-utóbb nagy hátrányba kerül az, aki ezzel el van maradva. A nyelvtudás itthon a béka segge alatt, tudjuk. A vizsga meg sztem baromi komolytalan volt azzal, hogy naponta módosult a vizsgaidopont, lerohadt a szerver, ha és végig lehetett guglizni meg konzolozni az egészet.... persze, a programozó is a stackoverflow-n jar-kel, de azért az ciki, ha annyi energiát se képes beletenni az ember, hogy egy több itteni felhasználó által alapozónak mondott kurzushoz keresőt kell használnia, de nyilván az magánvélemény.

(#40) Spec válasza seredy (#39) üzenetére


Spec
őstag

"Szerintem középszintű angol azért beugró lenne ebbe a világba, gondolom, előbb-utóbb nagy hátrányba kerül az, aki ezzel el van maradva. A nyelvtudás itthon a béka segge alatt, tudjuk."

Nekem is egy sima alapfokú angol nyelvvizsgám van, amit anno a diplomához kiszenvedtem magamból, és vígan elboldogultam az egész tanfolyam során. Sőt sokszor még én röhögtem magamban, hogy mennyire hülyén ejt ki bizonyos szavakat az oktató, vagy hogy miket ír el össze-vissza helytelenül. Szóval, nem, szerintem nem kell ehhez középfokú angol, csak egy jó általános angol szövegértési képesség kell, de az még nem középfok. Persze később ha valaki ebben akar dolgozni oda már lehet jobb, ha perfect angolból, de szerintem nem ez a lényeg első sorban.

"A vizsga meg sztem baromi komolytalan volt azzal, hogy naponta módosult a vizsgaidopont, lerohadt a szerver, ha és végig lehetett guglizni meg konzolozni az egészet...."

Ezzel szerintem semmi gond nincs. Éles munka közben is bármikor, bármilyen segédeszközt használhatsz, sőt javasolt, kell is. A dokumentációt ajánlott mindig bújni, és nem kútfőből tolni a hülyeséget inkább. Nekem egyetemen is mindig azt tanították, hogy nem a szakirodalmat kell sosem bebiflázni, és fejből nyomni a dolgokat, hanem a legfontosabb, hogy értse az ember, hogy mit miért csinál, értse a mély összefüggéseket. A képleteket, függvényeket, egyebeket meg bármikor meg lehet nézni, elég ha tudod, hol és miben keresd. Aztán idővel, ha már rutinod lesz benne, akkor úgyis a nagyja megy majd fejből is.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#41) Dark Archon válasza Spec (#38) üzenetére


Dark Archon
addikt

Akkor azért keresek hiába a "real JSON server" meg hasonlókra? Mert, hogy normál esetben senki nem használ ilyet? Talán egy mezei file módosítás is többet ért volna akkor, de mindegy. Meg így nyilván senki sem használja a JSON-t sem gondolom, mivel nincs titkosítva az adat.

Például egy éles felhasználó regisztálást / logint megnéztem volna, hogy kell megcsinálni, de sajnos a megjelenésnél tovább nem boncolgatták.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#42) seredy


seredy
tag

Középszintű angolt írtam és nem középfokút, neked alapfokú nyelvvizsgád van, de gondolom, azért nálad az utóbbi években elő-előkerült az angol,
úgyhogy valamennyire aktív nyelvtudással vágtál neki a tanfolyamnak.. különben nem lenne “általános” angol tudásod.. na a többségről a Fb-posztok alapján meg a saját ismerettségi körből ítélve én ennek a meglétét nehezen tudom elképzelni.

A guglizásról meg az a véleményem, hogy ha annyira elfogadható formája lenne a tanulásnak, akkor az egyetemeken is simán engednék egy-egy vizsga során. És sztem az, h valaki “éles munka” során használja és egy alapozó kurzus vizsgáján, hát, nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#43) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem kell vitázni gyerekek, a többségből nem lesz programozó(belőlem se mielőtt valaki félreértené). Ez amit itt a videókban csak karcolgattunk, na ennél csak nehezebb lesz és elnézve az álláshirdetéseket sokkal több nyelvhez kell valamilyen szinten érteni. Jól írta a hvg, ez nem alapozó hanem szűrő tanfolyam.

Thanos was right.

(#44) Spec válasza Dark Archon (#41) üzenetére


Spec
őstag

A JSON-ös backend megoldással az a probléma amennyire én tudom, hogy a JSON-nel nem tudsz valós szerver oldali védett adatbázist felépíteni, pl. egy SQL szintűt.
Igazából fileokban tárolt sima tömböt/tömböket kezel, ami egyfajta ál-adatbázis, de simán csak file elérésen, és annak kiszolgálásán alapul.
A JSON fileban lévő tömbökből olvassa ki az adatokat. Ezt akár egy sima XML fileból, vagy szélsőséges esetben bármilyen txt állományból is megteheted. Ez viszont komoly biztonsági kockázatot rejt magában, így valamit is magára adó weboldalakat nem építenek JSON backenddel. Ez egy vakvágány. Én ezért nem is foglalkoztam volna ezzel ebbe na kurzusban.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#45) Rimuru válasza Spec (#44) üzenetére


Rimuru
veterán

A JSON csak egy formatum, mint pl az xml.

Az hogy az adat tarolas hogy van megoldva semmit nem befolyasol azon hogy milyen formaban kuldod tovabb backendrol.

Vigyázat, csalok!

(#46) Dark Archon válasza Spec (#44) üzenetére


Dark Archon
addikt

Értem, köszönöm a felvilágosítást :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#47) Surranó


Surranó
aktív tag

Sziasztok!
Valamiért (ki tudja...) én 15-ére számítottam mint vizsga, és 14-éig a Balcsiban áztam, szóval most várom a pótvizsgáról az értesítőt, de egyáltalán nem látom garantáltnak, hogy aki elsőre passzolt, annak másodjára egyáltalán kiküldik a ... khm... meghívót... Ezért kérem, hogy ha valaki már kapott pótvizsga meghívót, akkor jelezze. Köszi!

A videók sarkában levő logóról... A Training360 tudtommal (csak?) egy oktatásszervező cég, (azt nem tudom, nekik vannak-e egyáltalán oktatóik), én rajtuk keresztül egy másik céghez kerültem (Webváltó, az ő nevüket szívesen le is írom, jó fejek voltak).

A videók szerkesztetlensége szerintem pont azért volt jó, mert néhol bénázott az előadó, és legalább azt is láttuk, kicsit emberközelibb lett tőle. Meg némelyik poén se volt annyira gyenge. Az mondjuk tény, hogy voltak a videóban tárgyi tévedések (bár lusta voltam utánaellenőrizni, hogy adott bug tényleg bug-e)

Egyetértek Narxis-szal (-szel?), meg akkor ezek szerint a HVG-vel is, hogy ez szűrő, de talán nem is annyira a képzők, mint a jelentkezők részéről. A feleségemet is buzdítottam, hogy vágjon bele, mert többször mondta már, hogy megnézné, milyen egy informatikus munkája. Hát, érdeklődés hiányában nem jutott el a második sprintig :)

(#48) Dark Archon válasza Surranó (#47) üzenetére


Dark Archon
addikt

Milyen meghívót, talán a normál időpontra kaptál? Belépsz a rendszerbe, aztán látod.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#49) Surranó válasza Dark Archon (#48) üzenetére


Surranó
aktív tag

"Amennyiben nem sikerült a tanuló vizsgája, hamarosan meghívást fog kapni a Pótvizsgára. Kérjük, figyelje az e-mail fiókját."

Ezt a meghívót.
Az eredeti vizsgára is kaptam "meghívót", ilyenfélét:

dátum:2020. aug. 10. 1:02
tárgy:Újratervezés Program záróvizsga
küldő:nive.hu

Kedves ...!
Tájékoztatunk, hogy az Újratervezés Program záróvizsgája 2020.08.12. szerda 15:00 és 19:00 óra között teljesíthető.
(...)

Rendszerbe belépve hol látom? A kurzuslistában van egy "Záróvizsga" tétel, aug 12 20:00 határidővel, de "pótvizsga" tétel nincs.

Szóval akkor pontosítok: ha bárki bármilyen formában lát konkrétat: email, webfelület, stb, de nemcsak szájhagyomány útján, hogy igen, ekkorésekkor idebökve lesz majd elérhető a pótvizsga, akkor lécci szóljatok.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50) Monday69


Monday69
újonc

Skacok! :N
dante2244 topiktársunk már érdeklődött, de nem tudom, hogy kapott-e választ (ha igen, lehet nem néz már be ide :-D , de nincs meg valakinek a 12-i vizsga kérdéssor?

Köszi előre, ha tud valaki segíteni, sajnos a tanulótársamnak nem jött össze, át szeretnénk még nézni.

Gratu mindenkinek, akinek sikerült, csak kapkodom a fejem, a 90+% és a 30 perces kitöltések miatt :-) Nekem 72 % lett, és bizony 1 óra 10 perc kellett hozzá, de nem akartam kapkodni sem, és amit lehetett - mert volt idő - gyakorlatban teszteltem és oldottam meg.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Újratervezés Program (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.