Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Már megint? Az előző leállásnál is ezt mondták Decemberben. Azóta legalább 3 balesetről tudok.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Attila0 válasza gabor7th (#1) üzenetére


Attila0
őstag

Ami nem működik azt nem kéne erőltetni, mert a taxisofőrnek lenni sem egy utolsó hivatás.

(#3) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Vannak bajok, de jóvanna, minden kezdet nehéz.

(#4) Tuomas válasza Attila0 (#2) üzenetére


Tuomas
addikt

Ami nem működik azt nem kéne erőltetni

Ha mindenki így gondolkodott volna, akkor még mindig a barlangban ülnénk a sötétben. :U

We were here

(#5) anulu


anulu
félisten

"újra"? ez azt feltételezi, hogy valaha volt...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) Attila0 válasza Tuomas (#4) üzenetére


Attila0
őstag

Ez akár igaz is lehetne, ha már a faházat sem fogattuk volna el. De, elfogattuk! Tehát ezért nem élünk már a sötét barlangban. :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#7) stellaz válasza Attila0 (#6) üzenetére


stellaz
addikt

Lehet, hogy a faház működött....

(#8) Attila0 válasza stellaz (#7) üzenetére


Attila0
őstag

A jelek szerint igen, de ennek az, az egyenek következménye, hogy egyszer majd az űrkolóniáknak is működniük kell? Tehát simán csak fogadjuk el. hogy a fejlődés határtalan?

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Akula válasza Attila0 (#2) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Csomó fogalmatlan papi, bepofátlankodó taxis meg béjemvés "vállalkozó" ennél sokkal rosszabbul vezet, nem kéne ott kezdeni a betiltást? A buszon is mindegy lenne hogy egy mesterséges vagy természetes unintelligencia csukja be előtted az ajtót.

[ Szerkesztve ]

(#10) stellaz válasza Attila0 (#8) üzenetére


stellaz
addikt

Erre utaltam én is. A bölcsek köve sem lett meg és a horoszkópok sem működnek, hiába erőltették.

(#11) Attila0 válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Attila0
őstag

De, de az járjon taxival, vagy tömegközlekedéssel. Na, meg a Kreszoktatáson is lenne mit javítani.

(#12) Attila0 válasza stellaz (#10) üzenetére


Attila0
őstag

Ez így van, ennek ellenére továbbra is úgy "istenítik" az önvezetést, mintha az autó is egy utasszállító repülőgép lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13) Tuomas válasza Attila0 (#6) üzenetére


Tuomas
addikt

De az a faház sem termett csak úgy oda, hanem ki kellett fejleszteni, meg kellett építeni. Hány meg hány épület dőlt össze, míg rájöttek, hogy egy épület statikailag hogy a legbiztonságosabb, és hányan sérültek meg ezen az úton. A fejlődés mindig fokozatos, az ősember sem egyszerre ment a barlangból a Burdzs Kalifába.
Tehát az, hogy az önvezetés most nem működik, nem jelenti azt, hogy soha nem is fog. És ezt minden eddigi, ma használt hétköznapi dologról el lehet mondani, hogy elsőre nem biztos hogy sikerül megoldani, de nem jelentette azt, hogy nem lehetett megoldani.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14) match123 válasza Attila0 (#6) üzenetére


match123
tag

Ez akár igaz is lehetne, ha már a faházat sem fogattuk volna el. De, elfogattuk!

Hogy mit csinaltunk?

(#15) Attila0 válasza Tuomas (#13) üzenetére


Attila0
őstag

Persze, mert volt IDŐNK KIFEJLESZTENI őket. De, így így a 21-dik században viszont már azt veszem észre hogy minden újdonság kapcsán AZONNALI eredményeket várunk el. Nem tudom érted-e, hogy mire akarok kilyukadni.

(#16) Attila0 válasza match123 (#14) üzenetére


Attila0
őstag

Igen, jól olvastad. Elfogattuk hogy nem barlangban, hanem fa/téglaházakban lakjunk.

[ Szerkesztve ]

(#17) match123 válasza Attila0 (#16) üzenetére


match123
tag

Nem ertem. Parancsot adtunk a jobbagyoknak hogy essenek neki lasszoval befogni a vadon elo fahazakat? Vagy hogy kell ezt elkepzelni?

(#18) Avicularia válasza Attila0 (#16) üzenetére


Avicularia
veterán

Elfogattuk a rendőrséggel a bűnözőt. Elfogattuk, elfogadtuk, két különböző jelentésű szó.

(#19) Attila0 válasza match123 (#17) üzenetére


Attila0
őstag

Pardon, azt hiszem rossz kifejezést használtam. Szóval elfogaDtuk. :W

[ Szerkesztve ]

(#20) Attila0 válasza Avicularia (#18) üzenetére


Attila0
őstag

Oké, már én is rájöttem hogy hibáztam. RELAX :R

[ Szerkesztve ]

(#21) Avicularia válasza Attila0 (#20) üzenetére


Avicularia
veterán

semmi gond :R

(#22) match123 válasza Attila0 (#19) üzenetére


match123
tag

Sebaj, legalabb par hozzaszolas erejeig nemi humor volt a topicban, es nem egymas anyazasa mint ahogy szokott lenni :)

(#23) Tuomas válasza Attila0 (#15) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem értem, hogy mire szeretnél kilyukadni, számomra most ellentmondásos is lett, amit írsz.

Korábbi hozzászólásodban:
Ami nem működik azt nem kéne erőltetni, mert a taxisofőrnek lenni sem egy utolsó hivatás.

Most pedig:
Persze, mert volt IDŐNK KIFEJLESZTENI őket. De, így így a 21-dik században viszont már azt veszem észre hogy minden újdonság kapcsán AZONNALI eredményeket várunk el.

Ebből nekem az jön le, hogy te vársz el azonnali eredményeket, és mivel még nem működik, akkor hagyják is a fenébe.

De elnézést ha esetleg valamit félreértettem.

We were here

(#24) Attila0 válasza Tuomas (#23) üzenetére


Attila0
őstag

"Ebből nekem az jön le, hogy te vársz el azonnali eredményeket, és mivel még nem működik, akkor hagyják is a fenébe.

De elnézést ha esetleg valamit félreértettem."

Bizony hogy félreértetted, mert nem én szeretnék önvezető autót. Ugyanis nekem még 2024-ben is megfelelne egy ember által vezetett taxi. Hiába mondják hogy sokkal kockázatosabb, mint a repülés.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tuomas válasza Attila0 (#24) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor azért ne erőltessék, mert Neked nincs rá szükséged?

We were here

(#26) Attila0 válasza Tuomas (#25) üzenetére


Attila0
őstag

Nem csak az én véleményen hogy minimum korai még átállni a teljes önvezetésre

[ Szerkesztve ]

(#27) Tuomas válasza Attila0 (#26) üzenetére


Tuomas
addikt

Így már értem. :K

We were here

(#28) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Az önvezető autóról és a taxisofőrökről valamiért a liftkezelők jutottak eszembe. Meg az alábbi történet.
[link]

(#29) stellaz válasza Tuomas (#23) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem arra céloz, hogy félkész cuccokat nyomnak ki forgalomba és a vevőket használják béta tesztelőnek.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tuomas válasza stellaz (#29) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, miután levezettük már értem mire gondolt a költő, a #2 hsz-e alapján arra gondoltam, hogy arra céloz, az egészet be kellene szántani.

We were here

(#31) Attila0 válasza Tuomas (#30) üzenetére


Attila0
őstag

"a #2 hsz-e alapján arra gondoltam, hogy arra céloz, az egészet be kellene szántani."

Akkor sem jártál volna messze a valóságtól. Mert így 2024-re már tényleg van olyan fejlesztés, amiknek mondjuk már az évtizedekkel ezelőtt kifejlesztett változatát sem mondanám egy használhatatlan őskövületnek.

[ Szerkesztve ]

(#32) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Engem az érdekelne,hogy az önvezető technológiát milyen szabályok szerint nyilvánítják működő képesnek. Meggyőződésem, hogy még béta verzióban is kevesebb balesetet fog okozni az ilyen jármű arányaiban egy ember vezette járműhöz képest. Persze ha csak a budapesti közlekedésből indulok ki. Bár azt egy vak teve is üverelné.

(#33) stellaz válasza Medocsabi (#32) üzenetére


stellaz
addikt

jelen állapotában Budapesten kb 1-2 naponta karambolozna pl a tesla fsd

(#34) Alusky válasza stellaz (#33) üzenetére


Alusky
aktív tag

Annál szerintem gyakrabban.

Az emberek mélytorokra veszik a BP autósok csatornát aztán azt hiszik az a norma, tipikus esete mikor már nem a szemüknek meg a józan eszüknek hisznek, hanem az annál erősebb ingert adó médiának. És az szerint az ember szar, a gép fasza. A valóságban meg épp fordítva...

(#35) ha3flt


ha3flt
tag

Vezető nélküli autó pótvezetővel. Illik a korszellemhez. : -)

Egyébként szerintem a valószínűségekről szól ez is: hogy mikor sikerül a felmerülő "rendkívüli" helyzetekből eleget leprogramozni, mikor jutunk el egy elfogadhatóan alacsony előfordulási szinthez.

Elfogyni nem fognak, így időnként emberek halnak majd meg később is a valódi gondolkodás rugalmasságának hiánya miatt - ezt vagy elfogadjuk, vagy nem.

(#36) btprg válasza Medocsabi (#32) üzenetére


btprg
senior tag

Pont ez mutatja jól, hogy ennyi idióta vezető, ennyi nem létező vagy szar felfestés, kátyúdzsungel, értelmezhetetlen forgalmi rend mellett is egész jól működik. Ilyen körülmények között ezek az "önvezető" pre-alfa verziós cuccok A-ból B-be nem jutnának el, nem csak az lenne a kérdés hogy hányszor balesetezik közben.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#37) btprg válasza Tuomas (#13) üzenetére


btprg
senior tag

A faházas analógia akkor stimmelne, ha az ökrös szekér meg a gyaloghintó lennének a legfejlettebb közlekedési eszközök, és így fejlesztenék az Önvezető 2024-es Modern Autót.

A helyes házas analógia az lenne, ha most 2024-ben kezdenének el fejleszteni egy kutyaszarból épített házat. Hatalmas mérnöki kihívás, már párat tesztelnek is, ha elkészül akkor nagyon környezetbarát és jó hőszigetelő lesz :D De most még meg kell oldani, hogy ne legyen olyan büdös, ne omoljon rá néha a benne lévőkre...
No és persze az összes utat kutyaszarházakon kell majd keresztülvezetni, hogy bárkire bármikor ráomolhasson – analógiaként arra, hogy ha ezek a közúton el lesznek engedve akkor bárkit bármikor megölhet, összetörhet.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#38) Attila0 válasza btprg (#37) üzenetére


Attila0
őstag

Nekem ez a "kutyaszaros" analógia eszembe sem jutott volna, de teljesen igazad van. :C

[ Szerkesztve ]

(#39) ncc1701


ncc1701
veterán

Az én bizalmam még el sem nyerték. Visszanyerniük végképp nehéz lesz.

(#40) janeszgol


janeszgol
félisten

En azt orommel olvastam, amikor felgyujtottak egy ilyen autot. Ezt kene a tobbivel is.

(#41) Fecogame válasza janeszgol (#40) üzenetére


Fecogame
veterán

Főleg ha az a sajátod. Akkor is örömmel vennéd? ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42) Attila0 válasza Fecogame (#41) üzenetére


Attila0
őstag

Értsd jól. Tehát gondolom ezzel arra céloz, hogy ő sem venne önvezető autót. ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) janeszgol válasza Fecogame (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem vennék. Ha a kutyám vagy egy gyereket ütne el, nem lennék boldog. Így is vannak olyan autók, amik sofőrrel együtt csinálnak balesetet. Hát még nélküle.
Sokkal alaposabban fel kellene paraméterezni szoftveresen ezeket az autókat.

(#44) TESCO-Zsömle válasza janeszgol (#43) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha demagóg akarnék lenni, most mondhatnám, hogy több kutyát/embert ütöttek el sofőrös járművek, mint sofőr nélküliek. ;] :P

Az önvezető autók tanulsága, hogy 1-2 anomáliától eltekintve egyik sem okozott olyan balesetet, amilyet egy sofőrös autó (akár pont ugyanabban a helyzetben) ne okozott volna ugyanúgy. Ellenben kiesik egy csomó olyan eset, amire a gépi sofőr immunis (fáradtság, részegség, ingerültség, rosszullét, egyéb biológiai problémák).

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) V.Milán válasza TESCO-Zsömle (#44) üzenetére


V.Milán
tag
LOGOUT blog

+1. Ha csak MI sofőrök mennének az utakon, már most se lenne kb. hiba; de ez a hibrid rendszer nem fog sehogy működni :/ Amíg emberek vannak többségben, az MI nem fog tudni 100% alkalmazkodni, de ha meg MI lenne több az utakon, az ember veszne el (női vezető esete)

K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̆˜”*°•.˜”*°• E-L-I-T-E •°*”˜.•°*”˜K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̠͓͉̭͉̆

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.