Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Eredeti alkatrészekkel szerelik, ha szereltetnek egyáltalán?

Szerk.: készülékkel a legolcsóbb tarifa a 8 ezres, amihez jár 10 GB net és 150 perc. Drága, tré minőségű szolgáltató lett a Yettel, maióra megvette a magyar. Vodásként most már aggódom.

[ Szerkesztve ]

(#2) kcsa válasza janeszgol (#1) üzenetére


kcsa
veterán

"Vodásként most már aggódom."

Még csak most?

(#3) janeszgol válasza kcsa (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, mert az árak nem változtak. Azért durva, hogy a Yettelnél a 8 ezres csomaghoz 10 GB net jár. Menjenek a francba!

(#4) kcsa válasza janeszgol (#3) üzenetére


kcsa
veterán

Kezdek nagyon offba menni, de nem látom a piros mivel lenne jobb:

(#5) LosBlancosRM válasza janeszgol (#1) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

1. Gondolom ezek is olcsón megveszik, majd jóval drágábban továbbadják a készülékeket, mint az összes ilyen. Habiszti átvizsgálással.

2. Lehet, hogy drága a Yettel, de nem tré, főleg egy Vodához képest. Ráadásul már eladta a részesedését a NER.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#6) janeszgol válasza kcsa (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Azzal, hogy az egyiknél az adat korlátlan, a másiknál a hívás. Míg a Yettelnél egyik sem.
De jól megváltoztak a csomagok a Vodánál is. Nekem még a 20GB van havi 5 ezerért, ami nemsokára lejár. Korlátlan belföldi adatra nincs szükségem.

Megint az van, hogy drágítanak, oké a voda sokkal többet ad, de nekem erre nincs szükségem, egy bizonyos összegért meg már nem kapok semmit.

(#7) kcsa válasza janeszgol (#6) üzenetére


kcsa
veterán

Korlátlan, 5mbites sebességgel. Hát köszönöm a nem sokat

(#8) sfefe válasza kcsa (#7) üzenetére


sfefe
őstag

Általános mobilhasználatra az is elég ...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9) janeszgol válasza kcsa (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Az youtube HD-ra elég. FHD-ra már nem biztos. Igen ez nekem sem tetszik annyira, bár amire használom (böngészés, YT HD, levelezés, cset) arra elég.

[ Szerkesztve ]

(#10) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Lécci, off off!
Köszi!

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#11) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Átlagembert átverik vele, de aki kicsit utánanéz, talál jobbat. Rejoynál kiváló állapotú i13 196 ezer, Emagnál újonnan 245 ezer. Náluk feltöltőkártyásban 238 ezer..... :U Havidíjassal nem is számolom, mert ott ami kedvezményt kap az ember, azt meg is eszi az emelt készülékes tarifa. :(((

Az új csomagok tényleg eszméletlen drágák lettek, de a változtatással gondolom az volt a cél, hogy eltereljék a figyelmet az idei 15%-os emelésről.

Nekem flottásban van náluk 175perc/10GB/12,5 Ft csomagom, sokáig 4 ezret fizettem érte, de még az elmúlt két év emeléseivel is csak 5 ezer körül van. Kíváncsi vagyok, mikor jön az üzenet, hogy nekik ez így már nem éri meg. :D Akkor lesz a napja, hogy viszem át Telekom Magentába.

B.Cs.

(#12) DS39 válasza janeszgol (#1) üzenetére


DS39
nagyúr

A Yettel Magyarország cseh tulajdonban van. (PPF csoport)

[ Szerkesztve ]

(#13) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Hát nem tudom... Én egy hónapja váltottam Yettelre és 6 400-ért (most emelték ennyire 5800-rol) korlátlan beszélgetés és 50giga net.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) nicu71


nicu71
addikt

Azért ezek nagyon durva adatok, egyetlen mobiltelefon gyártása 50 kg! ritka-szines stb fém,energia ,szén-dioxidszennyezés... :Y Nem szeretnék nagyon naivnak tűnni,de ezt nem gondoltam volna .Levontam a konklúziót.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15) Lami66 válasza janeszgol (#1) üzenetére


Lami66
őstag

Csak, hogy ne legyen off: vegyetek használtájfónt... de
nem szolgáltatónál kell venni telefont, pláne nem tarifacsomag mellé. Abban nemcsak a szolgáltatás ára van benne, hanem a telefon ára is. Ha már a szolgátató magyarsága a problémád, a Yettelben 25% a magyar tulajdon. Én 20 év után akkor hagytam ott őket, amikor még semmi magyar részesedés nem volt benne. Szarok voltak előtte is. Nem véletlen, hogy az egyetlen hazai szolgáltató, amit adnak-vesznek amióta megvan....
Visszatérve a magyarságra: egy 100%-ig magyar tulajdonú mobilszolgáltató, a Netfone hűség nélkül 8800 Ft-ért ad korlátlan dumát és 100 giga netet (10 hónap hűséggel ugyanez 7600 Ft.) Hozzáteszem, hogy a nagyonmagentás nagyonkedvezményes Telekomos csomagomban levő korlátlan duma korlátlan net mobilcsomagom kétéves hűséggel többe kerül mint a Netfone hasonló csomagja mindenféle kötődés és felesleges plusz szolgáltatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#16) spect80 válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


spect80
senior tag

Rejoynál ha megbontják a telót akkor szinte biztos, hogy utángyártott alkatrészeket tesznek belépjük, amik minősége, tartóssága elég széles spektrumon mozoghat.
Yettel szerintem nem is megy bele felújításba, csak különböző mértékben használt telefonokat árul, legalábbis mindenhol következetesen erre utal a leírás:
"A Yettelnél forgalmazott használt mobiloknál alapvető elvárás, hogy az akku minimum 80 százalékát tudja az újkori kapacitásának, de az A+-os minősítés akár 95 százalékos állapotot is jelenthet."
Ha már kinyitják alap lenne az akku csere szerintem

(#17) janeszgol válasza Lami66 (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

A Netfone-t en is neztem. A Telekom (Netfone Telecom) es a Voda (Netfone, ez volt az elso) halozatat hasznalja, azaz egy virtualis szolgaltato.
Amugy jo árai vannak, en is neztem mar.

(#18) LosBlancosRM válasza Lami66 (#15) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Mi alapján gondolod, hogy az emberek telefon mellé vesznek szolgáltatást, és nem fordítva? Nekem megvolt a csomagom, és vettem hozzá telefont, kedvezménnyel. A csomagom ugyanannyiba kerül, mint előtte. Sokan gondolkoznak tévesen, remélem kifejted az okát.

Nincs már állami befolyás a Yettelben. Az meg, hogy a legkisebb szolgáltatót (Telekom meg Voda azért más liga nemzetközileg (is) ) adják, veszik, nem nagy dolog. Kíváncsi lennék, hogy miben sz*r, mert pl a mobilnet tesztelen elég jó helyen szoktak végezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#19) Shyciii válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


Shyciii
veterán

Rejoy esetén, ha akksit cserélnek, akkor utángyártott akksit raknak bele, és aból sem A3-osat, szal rögtön ahhoz az árhoz hozzáadhatsz egy gyári akksicserét is. Nekem a 13 Pro tőlük úgy kezdődött, hogy fél év után a 98%-os akksi leesett 87%-ra, akkora hulladék az általuk belerakott utángyártott akksi. Gariba kicserélték (szintén ugyanolyan minőségre), amivel elleszek megint kb fél 3/4-ed évig, aztán kap gyári akksit.
A másik, hogy amit tőlük veszel, annak nem tudod, hogy az akksi valójában milyen állapotban van, hány %-os stb, tehát nagyon lutri. És bár nekem a külső minőség megegyezett a leírtakkal, sőtt jobb is volt, de nagyon sokan panaszkodnak, hogy a leírás nem felel meg a külső állapotára leírtakkal, szal a legelején még bátran ajánlottam a Rejoy-t, de ez már egy ideje megváltozott...

(#20) kbyte1024 válasza LosBlancosRM (#18) üzenetére


kbyte1024
veterán

Adom a +1-et :K én 10ev után hagytam ott a T-t. Ég és föld a net sebessége a yettel javára.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#21) spect80 válasza Shyciii (#19) üzenetére


spect80
senior tag

Nem csak az akksi tud problémás lenni sajnos, hanem az utángyártott kijelzők is. Sufni GSM-es gariztatott telóknál kettő esetén is előfordult, hogy kijelző csere után az akku élettartam leesett a 2/3-ára az eredetinek.

(#22) Shyciii válasza spect80 (#21) üzenetére


Shyciii
veterán

Rejoy esetén elvben nincsen ilyen, mert ennyire hibás készülékekkel nem foglalkoznak. Legalábbis iphone esetén.

(#23) LosBlancosRM válasza Shyciii (#22) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Legalábbis ezt mondják. :D Nekem már az elején bűzlött az a cég.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#24) janeszgol válasza kbyte1024 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Az agyon ajnárzott Telekom sem akkora vásziszdász. Semmivel sem jobb, mint pl a voda vagy a Yettel. Mondjuk a Voda és a Yettel nagyon megérezte a 3G kiesését.

(#25) Shyciii válasza LosBlancosRM (#23) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem "csak" azért bűzlik ez a cég, mert a külső állapot nincsen rendesen tisztázva, és nem csatolnak hozzá fotót. Iphone esetén pedig lehetne tudni az akksi állapotát %-ra, mégse közlik (android esetén nyilván ez nem lehetséges rendesen). Szal ha ezek meglennének, akkor nekem már sokkal korrektebb cégnek minősülne.

(#26) Lami66 válasza LosBlancosRM (#18) üzenetére


Lami66
őstag

A Yettelről nem tudok nyilatkozni. Az elődeiről viszont igen. Nem technikai értelemben volt szar, hanem üzletileg. A Pannon idején még voltak szerethető, ügyfélmegtartó húzásaik, valóban komoly kedvezményeket adtak. Aztán ez szép lassan elfogyott.a totál nullára a Telenor idején. Volt olyan, hogy tizenakárhány éves előfizetéssel kevesebb kedvezményt kaptam, mintha új belépő lettem volna Mondtam is az ügyintézőnek, hogy nézze maguknál ezt kapja egy ügyfél aki 10+ éve előfizető több telefonnal is? Ha ott helyben felmondom az előfizetést, átülök a másik ügyintézőhöz és azt mondom szeretnék önöknél előfizető lenni olcsóbb (nem pár hónapig, hanem tartósan) lett volna ugyanaz a tarifacsomag. Az ügyintéző nem tudott erre mit mondani. Az áraik is rosszabbak voltak mint a Telekomé. Amikor megkötöttem a Magenta szerződést, több kedvezményt kaptam mint a Telenornál 6-8 év alatt összesen. Ráadásul a Telenornak mindegy volt, hogy 1 előfizetésem van, vagy 3. A 3 előfizetés háromszor annyiba került mint az 1. Semmi kedvezmény a több előfizetésre (ja, volt családi csomag.....) Amikor a Magentába regisztráltam be a telefonszámokat a harmadik mobilszám után minden előfizetésem mobilnet tarifája automatikusan csökkent 6800 Ft-ról 4600 Ft-ra telefononként. És a végén kaptam 120 ezer Ft készülékvásárlási kedvezményt is A Telenornál 20 éves előfizetöként volt 10 ezer Ft. (nem elírás) beváltható kedvezményem ha veszek 1 db telefont az előfizetések mellé. De ha a 3 előfizetés mellé 3 telefont akartam volna venni akkor csak az egyik telefonra érvényes a minusz 10 ezer.

(#27) kbyte1024 válasza janeszgol (#24) üzenetére


kbyte1024
veterán

Ne is mond, én 10+év után hagytam ott a T-t mert elegem lett belőlük.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#28) 7Heads Drago válasza janeszgol (#24) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem ajnározás, de a voda, meg a yettel mifelénk teli van fehér foltokkal a térképen. Net semmi, még jó ha hallod mit mondanak a teloban, de legtöbbször szakad, vagy ki se csörög. Kecskemét és környékén mozgok.
A lányomnak a yettelel az egyetemen se volt stabil netje. Szart se ér a sebbeségük, ha sok a vakfolt.
A telekomnak is megvannak a hibái, de stabilabbak, mint a két másik. És gyorsabb is a javítás is.
Illetve mivel nekem több szolgáltatás is van tőlük van pár extra amit nem tudnak a többiek pótolni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.