Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Új Radeon 9700 - rossz? Help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Chapell


Chapell
aktív tag

Hi all! A problemem az lenne, hogy most vettem egy Sapphire 9700-et (OEM, a CD-n kívül meg nem lehet mondani hogy ez sapphire), berakom az én jó öreg Asus A7N266-C Nforce alaplapomba az MSI GeForce 2 GTS helyére, majd nuku, semmi kép, speakerből loop-oló rövid sípolás, vissza GeF, megy minden. Help plz, rossz a Radeonom? Mert akkor utazhatok megin fel pestre... :(

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#2) Zsiba válasza Chapell (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Tápod milyen? elbírja látni naftával a videókártyád? Indításkor csipog valamit az alaplap?

''One Ring to rule them all...''

(#3) Zsiba válasza Zsiba (#2) üzenetére


Zsiba
senior tag

Második kérdés törölve... Ez a hőség megöl....

''One Ring to rule them all...''

(#4) Chapell válasza Zsiba (#2) üzenetére


Chapell
aktív tag

300-as Codegen táp, lehet hogy nem bírja. :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#5) Chapell válasza Chapell (#4) üzenetére


Chapell
aktív tag

Megpróbálkozhatok az új Thermaltake 420táppal is, ''hátha'' alapon :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#6) sequator


sequator
senior tag

300 codegennek bírnia kell, nekem is az van a R9700es mellett

pontosan hányat csipog?? hosszút? rövidet? felváltva??

Sautia

sequator

(#7) Chapell válasza sequator (#6) üzenetére


Chapell
aktív tag

Egyfolytában rövideket csipog, amíg ki nem kapcsolom. Ilyet még nem láttam :( Megpróbálom még1szer, hátha rossz a csatlakozás.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#8) Chapell


Chapell
aktív tag

na megvan a hiba, a neve ''láma-user''. monitoron: ''nem csatlakoztatta a power cable-t az ati radeon 9700 kártyájához. Jóvanna, új ez még nekem. :) Egybként a 4-pines csatlakozóba kell dugni a kábelt a kártya belső végén?

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#9) Ragnar válasza Chapell (#8) üzenetére


Ragnar
tag

Egyszer nekem is előfordult , hűtőbütykölés után nem dugtam vissza a plussz csatlakozót ....

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#10) Ragnar válasza Chapell (#8) üzenetére


Ragnar
tag

Egyszer nekem is előfordult , hűtőbütykölés után nem dugtam vissza a plussz csatlakozót ....

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#11) Ra3


Ra3
őstag

pont irni akartam hogy a tápra kösd rá, ez minden ex-GeF-esnél előjön :)))

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#12) Latzee válasza Chapell (#8) üzenetére


Latzee
csendes tag

Ejj ejj...
Nekem is 9700-am van,elotte egy Savage4 volt,de ahogy kibontottam egybol feltunt hogy mi az a csatlakozo ott rajta... raadasul a leirasaban benne volt akkora betukkel mint az allat hogy nehogy elfelejtsem radugni a plusz tapot!! (azt irtak hogy akar tonkre is teheted egy ilyen bakival).

Amugy meg hozza kell hogy tegyem,nekem egy 235W tapom van,es minden gond nelkul megy... (igaz csak 1 vinyom van), bar mostanaban le fogom cserelni.

(#13) Chapell válasza Latzee (#12) üzenetére


Chapell
aktív tag

Nade honnan a halálból tudtam volna? Nincs leírás hozzá, karesz van + 2 kábel, online dokumentációban pedig semmi nincs az installálásról, csak a driverekről.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#14) Latzee válasza Chapell (#13) üzenetére


Latzee
csendes tag

Biztos vagy abban,hogy nincs ez leirva sehova????
Mert akkor vacsojj ide: [L]http://www.sapphiretech.com/vga/9700.asp[/L]
A lap legaljan...

Mielott en beraktam volna a kartyamat,elotte en ugymond ''vegigtetvesztem'' az ati oldalat,es csak utana csinaltam meg a kartyacseret.

Szerintem,azert gondoltak ilyenre a mernokok,ezert nem lett vegzetes kimenetelu a baki.

Az elozo hozzaszolasom nem lecseszes volt... Az a Te kartyad,azt csinalsz vele amit akarsz,csak kar lett volna erte (ha baja lett volna).

(#15) $JD$ válasza Latzee (#14) üzenetére


$JD$
csendes tag

Nekem egy Club3D R9700am van, és jól működik már fél éve. Viszont a masina bekapcsoláskor gyakran csak reset után ad képet. Egyébként sípol. Valószínű, hogy a táp nem tetszik neki (szintén Codegen 300W, érdekes, nem?? de jobb ötletem nincs). Persze ez nem sokára kiderül, most várom, hogy elvámolják a dobozomat (TT Xaser III), és ha kézhez kapom végre, veszek bele egy Enermax tápot.

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#16) Drizzt válasza $JD$ (#15) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az a ház nagyon durván néz ki, az ára is az lehetett...

I am having fun staying poor.

(#17) Chapell


Chapell
aktív tag

Nah, újabb hiba. [L]http://www.tar.hu/sziki99/hiba.jpg[/L]
Ezt csinálja, pedig alap cataclyst 3.6 van fenn, igaz már alapból Pro-nak látja a Sapphire non-pro kareszt, és olyan sebességen is fut. Nem hűtés gond, mert új hzában megfelelő szellőzéssel is ezt csinálja. Plz help vki, mi lehet a gond?

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#18) Vitus válasza Chapell (#17) üzenetére


Vitus
őstag

a memoria vagy túl van húzva vagy nem jó. A haverom is vett egy ugyan ilyet ugyenez volt a problemja és visszavitte egyből cserélték is. De próbáld elötte visszavenni a memóriát

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#19) Zsiba válasza Chapell (#17) üzenetére


Zsiba
senior tag

Vedd vissza az órajeleket a sima 9700 szintjére.

''One Ring to rule them all...''

(#20) Chapell válasza Zsiba (#19) üzenetére


Chapell
aktív tag

Az mennyi? :) És mivel tom visszavenni?

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#21) maniac válasza Chapell (#17) üzenetére


maniac
senior tag

Dugdd be rendesen a kartyat. Nezdd meg hogy nem melegszik-e. Sztem meg huztad a kartyadat te kis csacsi!

(#22) maniac válasza Chapell (#20) üzenetére


maniac
senior tag

Gondolom hogy ott a vezerlopultban allitgattal vmi frekvenciat nem? Van ott egy olyan hogy default. Azt nyomogasdd!

(#23) Zsiba válasza Chapell (#20) üzenetére


Zsiba
senior tag

Hát hol nézted meg, hogy a 9700Pro sebességén ment???
Egyébként Rage3d nevű szoftverrel tudod állítagatni a sebességet.

''One Ring to rule them all...''

(#24) maniac válasza Zsiba (#23) üzenetére


maniac
senior tag

Meg nehany gyarto is belepakolja a tuning fulet a driverbe alapbol...

(#25) Zsiba válasza maniac (#24) üzenetére


Zsiba
senior tag

Tudom. :)

''One Ring to rule them all...''

(#26) Chapell


Chapell
aktív tag

Nem állítottam semmit, a BIOS default 324/310,50 -re viszi. Egybként a Speciálsban van 1 ClockRate fül, azon néztem +. De ha Pro sebességre viszi a BIOS deafult, akkor vagy alapból Pro Radeon, vagy flashelték Pro-ra, mivel ennek elvileg sima 9700-nek kéne lennie. Esetleg még az lehet, hogy eredetileg Omega drivert raktam föl, azzal szemetelt, és most már a nomrál cataclyst is pronak ismeri fel?

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#27) maniac válasza Chapell (#26) üzenetére


maniac
senior tag

win reinstall! es ne csinalj hulyeseget elso alkalommal. Legeloszor rendesen kell ltetesztelni oszt ha megy johet a tuning!

(#28) Alan válasza maniac (#27) üzenetére


Alan
aktív tag

Értsd már meg, hogy nem húzta szerencsétlen, hanem így kapta :)

(#29) Alan válasza Alan (#28) üzenetére


Alan
aktív tag

Csinálhatod egyébként a beépített Clock Rate rülön is, bár én egyszer-kétszer már erre ráfáztam a Rage3D editornál (szerintem azt rakták bele a driverbe, bár ennek eldöntéséhez képernyőfotó kellene).

(#30) maniac válasza Alan (#28) üzenetére


maniac
senior tag

Akkor vigye vissza, es az elado output nyilasan keresztul nyomja fel egeszen az agyaig. Akkor jol atvertek a fejet :(

(#31) Chapell válasza Alan (#28) üzenetére


Chapell
aktív tag

Thx, megpróbálom, egyébként megnéztem a Samsung oldalán, milyen RAM van a kareszon, és 2A, ezt írta, szal ez nem tom milyen :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#32) Alan válasza Chapell (#31) üzenetére


Alan
aktív tag

Az nagyon jó, 2.8 ns-os, így viszont nem biztos, hogy a RAM a gond. Ha nem oldódik meg az órajelcsökkentéssel, vidd vissza hamar.

(Extrém (és gyors) teszt: mindkét órajelet leviszed a minimumra (200 MHz), és így megnézed, hogy fagy-e, illetve trutymó-e a kép. Ha igen, akkor ennyi.)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Új Radeon 9700 - rossz? Help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.