Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  új gép, jó-e így? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Squirrel válasza Mike T. (#48) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm.
Ja, a munkaidőm így néz ki: H-P 7:25-17:00 esetleg tovább, SZ-V: 9-11, és ezenkívül egy héten legalább 2, de inkább 3 ügyelet. Jah, nettó 80-ért. De ez van :(

(#52) Amigo78 válasza Squirrel (#47) üzenetére


Amigo78
senior tag

pio108
ram kingmaxhardcore500 vagy geil a ház nem tudom mekkora de nagy hütö is el kell hogy férjen bele ja és a táp: sirteket ne vegyél sirtek= minöségi vizsgán megbukott chieftec háznak én inkább casetek valamit ajánlok

(#53) Mania


Mania
senior tag

Nettó 70-bol spóroltam ossze a konfigomat,igaz 1 év kellett hozzá,de sikerult.Ez havi 5-6ezer forintot jelentett,ennyit koltottem cigire.Inkább letettem.Erre az egyik hozzaszólásom után megkaptam hogy jó neked biztos ennyit meg annyit keresel...

(#54) zsiga667 válasza Amigo78 (#52) üzenetére


zsiga667
addikt

''sirtek= minöségi vizsgán megbukott chieftec''
Ezt mire alapozod? Link?

(#55) Amigo78 válasza Squirrel (#47) üzenetére


Amigo78
senior tag

''majd'' de az olvaso része jobb a pionak tápnak: Zalman, chieftec, enermax, stb

(#56) vtechun válasza Squirrel (#26) üzenetére


vtechun
veterán

porckorongsérv...

(#57) Amigo78 válasza zsiga667 (#54) üzenetére


Amigo78
senior tag

valami német forumon olvastam hogy ugyan ugy mint volt példa rá többször is 1 lorol 20 bört

(#58) GF király


GF király
tag

HI!


Nem Jó a gép kevés a MEMORIA 2db 1GB os ram kell !!!!!!!!! Akkor száguldani fog, így ép hogy megy:((((

szaki

(#59) csudri


csudri
őstag

Nagyjából végigolvastam a topikot és úgy láttam, hogy nem nagyon ajánlotta senki sem a Zalman tápokat. Talán érdemes lenne körülnézni néhány boltban, hogy milyenek vannak most a piacon, estleg meg is hallgatni (bár a Zalman nem a hangoskodó cuccairól híres:D) és elgondolkodni, hogy nem lenne-e jó választás.

Nekem 420-as Chieftec van és elég csendben van. Azt is csak ajánlani tudom.

(#60) zsiga667 válasza Amigo78 (#57) üzenetére


zsiga667
addikt

''volt példa rá többször is''
Én még egyről se hallottam... :F

Egyébként meg arról van szó, hogy a Sirtec gyártja a Chieftec tápok jelentős részét, meg a Tt-ket is, nem arról hogy a gagyi Chieftec-eket Sirtec néven adják el... :P

(#61) Squirrel válasza Amigo78 (#52) üzenetére


Squirrel
őstag

Mikor dvd írót nézegettem, akkor még nem írtak rosszat a Nec 3500-asról, mostmár azért akad rossz vélemény is, lehet hogy 108-as pio lesz. A08-as jobb lenne, de az azért irrealisan többe kerül.

Tápból ha lesz időm felmenni Pestre, akkor az Aquában láttam 410W-os csífteket 12 cm-es ventivel és az lesz. Memóriából meg valamiért tetszik az 566-os A-DATA.

Gorneck ugye jó az 566-os A-DATA? (szerk.)

[Szerkesztve]

(#62) Squirrel válasza vtechun (#56) üzenetére


Squirrel
őstag

Porckorongsérvre tudunk papírt írni :) Operáltak is?

(#63) Jenő


Jenő
aktív tag

Lehet, hogy hülyeség, de tervezéshez nem P4 a jobb?

(#64) Squirrel válasza Jenő (#63) üzenetére


Squirrel
őstag

Lehet h. jobb, de valamiért AMD párti vagyok, sose volt intelem. Vagyis a 386sx az intel volt. De a 486dx2-66-os az Cyrix, a 486 DX4-100@110-es AMD, utána meg Athlon 1000-es meg 2000+-os.

(#65) vtechun válasza Squirrel (#62) üzenetére


vtechun
veterán

igen, operáltak, egy hónapja... + még van egy sérvem... a 4-es csigolyán is

(#66) Squirrel válasza vtechun (#65) üzenetére


Squirrel
őstag

hol? Pesten? a 4-esen is sérv van, vagy csak protrusio?

(#67) vtechun válasza Squirrel (#66) üzenetére


vtechun
veterán

azt mondta az orvos, hogy kis sérv amit majd lehet,hogy csak 20 év múlva kell műteni :) egyébként mi a te foglalkozásod? [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=83933[/L] egyébként itt hosszászólhatsz a témához..

[Szerkesztve]

(#68) Zomb€€ válasza zsiga667 (#60) üzenetére


Zomb€€
őstag

Végigolvastam ezt a topikot és te végig csak idézgettél!
Nem lehet h te is csorgatod a nyálad aztán itt probálod takargatni?
Inkább szólj a kedves topiknyitó gépéhez mint h állandoan a másik hsz-át ba****tod!
Ne ércs félre nem kostolgatlak csak te mindig ''-vel kezdted a hsz-t

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#69) Jenő válasza Zomb€€ (#68) üzenetére


Jenő
aktív tag

Éppen az, hogy azzal, hogy másik ''butaságait'' felidézte, segített a topiknyitónak a döntésben. A mondatait biztosan nehéz lehet számodra értelmezni, de nem hülyeségeket írt. Na, de mindegy, szerintem ő is meg tudja védeni magát. (én sem ''kóstolgatásnak'' szántam ezt, de olvasd el még egyszer a hozzászólásait inkább!)

[Szerkesztve]

(#70) Zomb€€ válasza Jenő (#69) üzenetére


Zomb€€
őstag

Nem,az értelmező olvasással még nem akadtak gondjaim.
Csak az volt szembetűnő h mindig volt vmi idézet.
Mind1.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#71) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Hi !

Én csak egy dolgot cserélnék a konfigodban: Genius bill. helyetze inkább ajánlanék valamilyen Logitechet pl Logitech Internet Navigator.

Sok sikert a géphez.

(#72) pintyesz


pintyesz
senior tag

Én a helyedben nem ezt a hulladék lapot meg videókártyát venném!
Egy nForce4 SLI támogatású lapot vennék 2 db 6800Ultrával díszítve. :C
Persze erre várni kell egy picit.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#73) BenJoe


BenJoe
senior tag

2 db 6800ultra 1db 170%-át nyújtja, de dfull optimalizálással meg driverrel meg mindennel ez felkúszhat akár 190%-ra is! Na. megyek, bevágom a szunyát! :)

[Szerkesztve]

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#74) Squirrel válasza pintyesz (#72) üzenetére


Squirrel
őstag

Hidd el, én is olyat vennék, de ilyen lap mikor lesz? Február? Március? Sajnos pályázatoknak van időhatára :( Azért annyira nem szenny ez a lap, amíg nem volt nforce4-es referncialap, eléggé dícsérték ezt a deszkát is.

Eredetileg a Logitech bill. volt benne, de valamelyik topikban nagyon dícsérték azt a Genius billentyűzetet.

Köszönök minden eddigi hozzászólást!!!! És ne bántsátok egymást, nem azt akartam elérni.

(#75) Squirrel válasza vtechun (#67) üzenetére


Squirrel
őstag

megy mail, hogy mivel foglalkozok

(#76) Klacus69


Klacus69
tag

mennyibe áll ez össze össszesen??

(#77) Squirrel válasza Klacus69 (#76) üzenetére


Squirrel
őstag

Mivel közbeszerzésből kell a megvenni, ezért kb. a bolti árak+10%, és nem a ready-s féle árakkal számolva :( így a 340k+áfa :( ha ezt nem közbeszerzésből (egyetemmel szerződésben álló cégeken keresztül=jó kis haszon nekik) kéne venni, akkor olyan 60-70 ezer forinttal kevesebből meg lehetne venni. Ehhez meg majd jön még a monitor, azt megpróbálom valahogy máshogy elrendezni.

(#78) vtechun válasza Squirrel (#75) üzenetére


vtechun
veterán

nem kaptam mailt...

(#79) Loretto válasza csudri (#59) üzenetére


Loretto
veterán

hát igen nem, de talán mert egy kicsit huzós, persze nem is lesz gond vele(én nem halottam rosz zalman cuccrol). de ha van a topicnyitónak keret rá bátran veheti.

Soirée...

(#80) Loretto válasza Squirrel (#44) üzenetére


Loretto
veterán

nem feltétlenül lesz gond sataval hisz biztos sokan vannak itt akik csak azzal vannak, de tudod(én ikább patat vettem).
ramok ha nincs ''kiköpi a lap'' szindróma akkor szépen fognak muzsikálni, kis késleltetéssel.

Soirée...

(#81) joe69


joe69
senior tag

PCI-E-s lapot vegyel, 2gb ram most meg nem kell,es eleg draga, eleg 1 is szvsz

(#82) Loretto válasza Squirrel (#77) üzenetére


Loretto
veterán

szép kis summa.

Soirée...

(#83) Dave0096


Dave0096
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem:
-Milyen alaplapot
-milyen processort
-hány mb(gb) ram-ot
-milyen videokártyát (gfoce-on belül)
-és milyen hűtő(rendszert) ajánlanátok megvizethető áron?
''High-tech'' configra gondolok

Előre is kösz a választ esetleg válaszokat!


:F

by Dave0096

(#84) Loretto válasza Dave0096 (#83) üzenetére


Loretto
veterán

jajajjj. annyit esetleg mielőtt még mindenki itt elmondja hogy ő mit gondolna amd v intel. és sokkal eccerűbb lesz a dolog.
amugy giga ram elfér(akár 2 is)
vga x800pro 6800u
vízhűtés.
etc.

Soirée...

(#85) zsiga667 válasza Zomb€€ (#68) üzenetére


zsiga667
addikt

A kedvedért most nem idézőjellel kezdek, OK? :)

Bocs hogy csak most reagálok, hétvégén ritkán jutok géphez.

1.''Nem lehet h te is csorgatod a nyálad aztán itt probálod takargatni?''
Nem. Előszöris azért, mert nincs szükségem ilyen konfigra. Másodszor meg azért, mert ha lenne, akkor elmennék egy boltba és megvenném. :P
Harmadszor pedig ha kicsit figyelmesebben végigolvasod a topic elejét, én voltam az egyik aki igyekezett védeni a topicnyitót a ''nyálcsorgatókkal'' szemben...

2.''Inkább szólj a kedves topiknyitó gépéhez mint h állandoan a másik hsz-át ba****tod!''
Mivel tavasz óta nem vettem semmit a gépembe, ezért el vagyok maradva egy kicsit hardverügyben, az A64 és X800/6800 ismereteim sajnos hiányosak így nem feltétlenül tudok sok hasznos tanácsot adni. Amit tudtam (pl. hogy 12cm-es ventis tápot vegyen) azt le is írtam. Mások hozzászólásaiból pedig igyekeztem kiemelni és kijavítani a hibás tanácsokat hogy ezzel is a topicnyitónak segítsek. Te viszont eddig nem mondtál semmi építő jellegűt, vagy tévedek? :F

3.''Ne ércs félre nem kostolgatlak csak te mindig ''-vel kezdted a hsz-t''
No problem, csak te se érts félre please.

(#86) zsiga667 válasza Jenő (#69) üzenetére


zsiga667
addikt

Thx. :)

(#87) Loretto válasza zsiga667 (#86) üzenetére


Loretto
veterán

látom azért nem hagyod annyiban :P

Soirée...

(#88) zsiga667 válasza Loretto (#87) üzenetére


zsiga667
addikt

Jaja. :D

Egyébként visszatérve a topicindító hozzászóláshoz, Tt ház helyett szerintem egy Chieftec jobb lenne. Olcsóbb és még normálisabban is néz ki. :)

(#89) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Na átrágtam magam ezen a topikon:
Amit Stleg még hozzátehetek:
420-as csíftek szvsz teljesen korrekt darab(nekem is ilyen van) és nem hangos bár ez mint tudjuk szubjektív dolog.. :D
Amit már tán Viharhozó írt:
Én is vennék egy plusz vinyót a rendszernek: vmi b@xott gyors SATA-t: WD raptor..pl, JA és a nagyvinyónak is Western Digital-t vennék...

Procihűtőt nem írtál: (vagy de? :F) Na mindenesetre Zalman 7000B CU.

Házból is vmi olyat amin elől hátul 12cm-es ventik suhognak (na azok kussban vannak)
Az Antec-nak vannak ilyen szép kis házai, ja és Antec tápok i jók..(Ha neked lennék és új gép lenne a terv a ház tuti antec lenne :) )
[L]http://www.senerit.hu[/L]
nna jól összeszedtem itt a gondolataim..de remélem érthető.
üdv
gege

ja és még vmi: Az A-DATA-król csak jót hallottam, de akingmax hardcoreok is jók

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#90) Squirrel


Squirrel
őstag

Köszi a hsz-okat! Házat már korábban sikerült beszereznem, a TT Tsunami Dream az nem a ''hagyományos'' csicsás tt ház, nekem nagyon tetszik, 2db 12cm-es, és 1db 9cm-es venti van benne (gondolom lesz is hangja :( )
[L]http://www.thermaltake.com/xaserCase/tsunami/bwa/bwa.htm[/L]

Tápból gondolkoztam, hogy elég az 1 12cm-es ventivel ellátott 410W-os (és csendesebb-e) vagy jobb a 2db 9 cm-es ventijú 420W-os, eddig 1:1-re állnak :)

És nem sértődtem meg semelyik hsz-on :) amire úgy éreztem reagálni kell, inkább leírtam miből van a keret.

Hétfőn megrendelem az alaplap+proci+DVD (akkor pio108-as vagy NEC3500???) +vinyó (a WD raptor az nem SCSI? ) triót, vid. karesszal várok péntekig, user-be akkorra ígértek HIS X800XT-t, ha nem lesz, marad a Sapphire X800pro VIVO és remélem húzható lesz XT-re.

(#91) Squirrel válasza vtechun (#78) üzenetére


Squirrel
őstag

most kaptam, hogy nem kaptad meg. vtec@freemail.hu?

[Szerkesztve]

(#92) Loretto válasza Squirrel (#90) üzenetére


Loretto
veterán

nos ne tudom mire kell a gép(lusta vagyok visszaolvasni9 de vmi óccsóbb ház+bill+egér lenne akkor lehetne +1 hdd(vagy két ''kisebb'' hdd).
pio 108-at javaslom(bár elfogult vagyok:D)

Soirée...

(#93) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Még egy szavazat a 12 centis síftekre (vagy szirtekre? nem tökmindegy?).
Nekem is olyan van és nagyon szép kék fényt okád ki magából és egyáltalán nem hangos.
Pontosabban nem hallom a másik két házventitől, de elég nagy meleget hajt ki hátul.
Szal én ajállom neked a 12-eset, de semmiképpen se mistrálba vedd, ha nem muszáj. A garis ügyintézése elég problémás is tud lenni...Az aqua-t és a bluefish-t tudom ajánlani, nekem bejöttek...

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#94) Squirrel válasza Gleatcher (#93) üzenetére


Squirrel
őstag

Én is aqua-ra vagy bluefish-re gondoltam. Neki a fordulatszáma automatikusan változik? Biztos olvastam már, mert volt ilyenről szó, csak nem emlékszem rá. A kéken világító venti megy is a ház kék ledéhez :)

HIS kari ügyében küldtem mail-t+üzenetet a magicomp-nak (előtte hívtam őket) pénteken, de eddig b*sztak visszaírni :(

[Szerkesztve]

(#95) Squirrel


Squirrel
őstag

Na, vinyó ügyében utánaolvastam, le vagyok maradva, tényleg ott van a 36 gigás RAPTOR 24.5+áfáért.

Azért a Barracuda vinyók nem annyira gázak? A sok forum össze-vissza zavarja az ember gondolatait...

(#96) Gleatcher válasza Squirrel (#94) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Annyiban változik, amennyit egy normál venti szokott vagyis +-10%. Nekem most 800-al pörög és a proci 43, az alaplap 38 celziusz fokos, és a tápventi a procira nyílik.A kék szín viszont sajna nem láccik jól a gépben abban az esetben, ha van mellette fénycső, vagy LASER LED vagy bármi nagy fényerejű eszköz, mert az simán elnyomja, de ha önállóan van beépítve, akkor egész kellemest színt visz a házba, pláne ha plexis (ha jól olvastam tt házad lesz, ugye?)

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#97) Squirrel válasza Gleatcher (#96) üzenetére


Squirrel
őstag

az már van is, feljebb a link, nézd meg :) gyönyörű ház szerintem!

(#98) Gleatcher válasza Squirrel (#97) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Télleg gyönyörű.
Tud vki nekem olyan plexis házat ajánlani, aminek 5 vagy több 5,25''-ös helye van elől és viszonylag olcsó, tehát nem a30ezres kat-ban?

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#99) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Vegigrohantam csak a topikon.
Hasonló gépet készulok venni - persze kicsit olcsobban :)
Szerintem megfontolando lenne:
ABIT AX8 - felteve hogy mar kaphato Mo.-n
Inkabb valamelyik Nvidia 6800 kartya
(Mindketto PCI-E)

(#100) Squirrel válasza Pizzafutar (#99) üzenetére


Squirrel
őstag

AX8 az nf4-es? őket nem ismerem...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  új gép, jó-e így? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.