Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  új gép, jó-e így? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Squirrel


Squirrel
őstag

Végre tán a jövő héten megrendelem az új konfigom!
Lenne pár kérdésem,mit lenne érdemes cserélni benne?

alaplap: MSI K8N Neo2 Platinum
proci: Athlon 64 3500+
vid. kari: egyenlőre úgy néz ki, Sapphire X800Pro VIVO de jó lenne helyette HIS X800 XT... a Sapphire mennyire futkosna XT-ként?
memória: 2x512 MB DDR566 A-DATA
vinyó: Seagate Barracuda 200 GB SATA
meghajtó: NEC DVD 3500
egér: Logitech B58
bill.: Genius Slim(...valami)
ház: TT Tsunami Dream (fekete)

táp: ? én 410W-os Sirtec-re gondoltam, olvasgattam sok táp-témát, de igazán nem tudok dönteni... vagy dupla ventis 420W-os Chieftec? sokkal hangosabb, mint az egy 12cm-es táp?

Tényleg bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen vennék. Sajnos nem lesz módomban nagyon bővítgetni egy ideig, most van rá lehetőség erős gépre, azért szeretnék majdnem csúcsgépet. Meg lehet kelleni is fog a teljesítmény.

(#2) kirkri válasza Squirrel (#1) üzenetére


kirkri
addikt

Csak úgy érdeklődés képpen, mennyit kell mindezekért leszurkolnod?

21 éve a Prohardveren! ™

(#3) dilipok válasza Squirrel (#1) üzenetére


dilipok
veterán

Tudlak am sajnalni hogy ilyen gepet rendelsz. Mennyit keresel hogy ilyenre tellik, vagy anyuek veszik? ;]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#4) Jenő válasza Squirrel (#1) üzenetére


Jenő
aktív tag

Ha van pénzed rá most, akkor inkább a HIS X800XT -t. A 410Wattos Sirtec pedig jó lesz hozzá szvsz.

(#5) zsiga667 válasza dilipok (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

''Tényleg bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen vennék. Sajnos nem lesz módomban nagyon bővítgetni egy ideig, most van rá lehetőség erős gépre, azért szeretnék majdnem csúcsgépet.''
Áruld már el hogy mért kell köcsögnek lenni? :F

(#6) dilipok válasza zsiga667 (#5) üzenetére


dilipok
veterán

nem kocsogsegbol mondtam. Nem kell felreerteni. Masnak 4 ev alatt nem gyulik ossze penze ilyen gepre neki meg az a gondja hogy egy ideig nem fogja boviteni. Csak azt nem ertem hogy minek beirni hogy mik a velemenyek mikor mindenbol a legjobbat valasztotta. Szerinted erre mit fognak irni velemenyre?

Szvsz eleg lett volna megkerdezni a tapot meg a vga karit, de meg inkabb azt sem mert 1millio tema van ilyen. Masnak meg csak faj a szive, hogy 1esek miket megengedhetnek...

Bocs squirrel nem kocsogsegbol irom csak ez a velemenyem

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#7) Amoonre válasza Squirrel (#1) üzenetére


Amoonre
tag

Nekem is jó lenne ilyen vas.Nem akarsz egy másik gépet ez helyett.Én is szeretnék cserélni. Nem cserélünk???:B

Amit te látsz biztos hogy a valóság???

(#8) kirkri válasza dilipok (#6) üzenetére


kirkri
addikt

Na most már nem fogom megtudni, hogy mennyit kérnek mindezért. Pedig én tényleg csak kíváncsiságból kérdeztem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#9) jakobkacsa válasza dilipok (#6) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

hat az alaplapot kiveve, amihez nem tudok hozzaszolni, telleg mindenbol kvazi a legjobbat valasztotta

bazi jo gep lesz, irigylem is, en is szeretnem, ha megengedhetnem magamnak, es nekem sem kifejezetten tetszenek az oriasi jovedelemkulombsegek
ennek ellenere nem hiszem, hogy a szulei tamogatasat le kene szolni (mar ha egyaltalan abbol finanszirozza)

Dyslexia for cure found!

(#10) Squirrel


Squirrel
őstag

Ha elárulnám mennyit keresek magam is elsírom magam :O

Pályázatokból jött össze rá a keret, MRI képeket kell rajta rekonstruálni 3 dimenziós formába. Azért mellette persze játszanék is vele :) szabadidőben.
HIS kártyát szerettem volna, de eddig úgy néz ki, ilyen sapphire van csak. Van olyan bolt, ahol ténylegesen lehet HIS X800Xt-t kapni? Sajnos a ready-féle előrendelés nem lenne lehetséges.

És tápból akkor az egy 12cm, vagy a két 9 cm-es a halkabb?

(#11) Squirrel válasza dilipok (#6) üzenetére


Squirrel
őstag

Nincs harag, a konfigot azért írtam, elég-e a 410W, mert mint mondtam, a tép fórum-témákban mindenféle véleményt olvastam már.

(#12) zsiga667 válasza dilipok (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

''nem kocsogsegbol mondtam.''
Akkor sorry.

''Masnak 4 ev alatt nem gyulik ossze penze ilyen gepre''
És ez téged miért zavar? :F (Mármint az, hogy topicnyitó kollegának van pénze egy ilyen konfigra.)

''Szerinted erre mit fognak irni velemenyre?''
Pl. hogy ne Sapphire-t vegyen, hanem a HIS-t inkább, vagy hogy talán elférne egy kicsivel erősebb táp, de mindenképp 12cm-es venti legyen benne, esetleg valaki más alaplapot ajánl, vagy prociból egy másikat (nemtom ez éppen milyen, de A64-nél tudtommal az órajel fontosabb mint a cache vagy a DC, szóval ha ez egy dualchanneles 1M cache-es változat akkor esetleg egy 512-est SC memvezérlővel.). Vagy akár a NEC helyett egy Pio-t, a TT ház helyett egy CoolerMastert...


Szerk.:
''Masnak meg csak faj a szive, hogy 1esek miket megengedhetnek...''
Az értelmesebbje meg inkább meggondolja hogy van-e ilyenre szüksége, és ha tényleg van, akkor valahogy előteremti rá a pénzt. Akár évek alatt. Én pl. egy ''egyszerű'' Nikon F65 fényképezőgéppel fotózok, és nem irígykedem a profi fotós haveromra amiért neki 2millás gépe van (+ kb. ugyanennyi a kiegészítők), mert tudom hogy nincs rá szükségem. Viszont egy Canon 20D nagyon jó lenne, és siránkozás helyett inkább dolgozom az egyetem mellett, meg hétvégenként, + spórolok kocsmázás helyett, hogy meg tudjam venni majd talán 5-6 hónap múlva... :P

[Szerkesztve]

(#13) dilipok válasza Squirrel (#10) üzenetére


dilipok
veterán

12es halkabb.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#14) dilipok válasza zsiga667 (#12) üzenetére


dilipok
veterán

erre irtam hogy eleg lett volna annyit kerdezni. mind1

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#15) kirkri válasza Squirrel (#10) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor már miért nem veszel hozzá egy jó kis vízhűtést is? Olyan pofásan néznek ki:)

21 éve a Prohardveren! ™

(#16) bélanéni válasza zsiga667 (#5) üzenetére


bélanéni
őstag

dilipok: ne légy irígy! :)

zsiga667: azt a véleményt osztom, hogy kissé agyhúzó ez a gépkérdés. inkább nyálcsorgatás, mint valódi probléma. (szerintem)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#17) zsiga667 válasza bélanéni (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

''ne légy irígy!''
Asszem nekem is meg kellene tanulnom ilyen röviden és lényegretörően fogalmazni. :)

''azt a véleményt osztom, hogy kissé agyhúzó ez a gépkérdés. inkább nyálcsorgatás, mint valódi probléma.''
Szerintem aki csúcsgépet vesz az is megérdemli hogy segítsünk neki hogy a legtöbbet kapja a pénzéért. :P

(#18) Squirrel


Squirrel
őstag

nem nyálcsorgatásnak szántam. Azért ha beleolvas az ember egy-két a64-esek klubja, vagy Nv6800-asok, X800-asok fórumaiba, ott is vannak hasonló konfigok. És még az aláírásomba sem írom be. Vid. kareszt kérdeztem eddig sokszor, nem igazán válaszoltak rá, másnak is van hasonló problémája (?) ahogy láttam. Táp ügyében nem tudok mit lépni, mert Sirtec tápot Szegeden csak a Misztrálban láttam, ott meg nem igazán lenne kedvem megvenni, de lehet, hogy kénytelen leszek. uez. lesz az A-DATA ramokkal is, kivéve, ha lenne Pesten HIS kártya, mert akkor azt megpróbálnám beszerezni és akkor a néznék ott tápot.

És mondom tudományos pályázatokból jönne, jó célt is szolgálna, és sajnálom, hogy nem ilyen az elterjedt gép, ha nem lenne ilyen pályázat, soha nem tudnám összerakni magamnak. Ja, és szülői támogatás sem lenne, édesanyám tanári fizetésből nem igazán lenne képes támogatni....

(#19) vtechun


vtechun
veterán

mit izéltek? csak 1 giga ramja lesz, beférne oda 2-3 giga is...

(#20) kirkri


kirkri
addikt

Én sem értem minek kell cseszegetni. Megosztotta velünk az örömét és kész. Most már én is boldog vagyok. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#21) Squirrel válasza vtechun (#19) üzenetére


Squirrel
őstag

nem láttam 1 gigás 566-os A-DATA-t, abból kéne 2... :D

(#22) vtechun válasza Squirrel (#21) üzenetére


vtechun
veterán

:)) csak százalékoljanak le, veszek olyan gépet :))

(#23) Squirrel válasza vtechun (#22) üzenetére


Squirrel
őstag

írjunk olyan papírt? :D

(#24) bélanéni válasza Squirrel (#21) üzenetére


bélanéni
őstag

bocs, nem akartalak megbántani. főleg, hogy megdolgoztál érte. még1x bocsesz :P

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#25) vtechun válasza Squirrel (#23) üzenetére


vtechun
veterán

most várom az eredményt... remélem kedvező lesz... :))

(#26) Squirrel válasza vtechun (#25) üzenetére


Squirrel
őstag

Mi miatt? Porckorongsérv? Vagy valami trauma?

(#27) Squirrel válasza bélanéni (#24) üzenetére


Squirrel
őstag

nem bántottál meg, én is hasonlóan ''szeretem'' ha valaki anyuci-apuci BT-jére bármit megtehet, mikor Te vagy én piszok sokat dolgozik, és örül ha normális kajára van pénze. Azért havi 80e-ből mondom soha nem lennék képes ilyen gépet venni, és nem is akarnék. De egyrészt dolgozni is kell majd vele, és az ilyen 3D-s rekonstrukciók piszok gépigényesek, ezért kell az Erő. Igaz játékokra is alkalmas lesz :)

Ja, a monitor egy 19colos Sony tft lesz :D ezt nem írtam eddig :D

(#28) kirkri válasza Squirrel (#27) üzenetére


kirkri
addikt

'' Ja, a monitor egy 19colos Sony tft lesz ''

Na most már én sem szeretlek.:))

21 éve a Prohardveren! ™

(#29) viharhozo


viharhozo
addikt

Vmi butdrajvot rakjal a gepbe. Ha nem scsit, akkor legalabb egy WD Raptort.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#30) BenJoe


BenJoe
senior tag

Most nekem is tök jóú kedvem va' :))
Sok szerencsét az új géphez... ...Doomozz rajta sokat! És nyugodtan kezdheted a graf., beállításokat maxról állítgatni... :DD :DD :DD

Táp ügyében ugyan nem tok segíteni, de legalább megajándékoztalak eme értelmetlen hozzászólással...

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#31) Squirrel válasza kirkri (#28) üzenetére


Squirrel
őstag

:)

(#32) BenJoe


BenJoe
senior tag

Új-e geip-e, jóú-e így-e?? :DDD

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#33) Squirrel


Squirrel
őstag

Örülök, hogy örültök :) Én is nagyon!!!! Csak legyen itt!!! A monitor majd csak kb. egy hónap múlva lesz.

(#34) Qorthral


Qorthral
őstag

Ha én lennék a helyedben 420W-os Chieftecet vennék, nagyon jókat mondanak róla. Mondjuk az is biztos hogy egy ilyen géphez alaposan körül kell nézni és nem akármilyen tápot venni. Persze amiket írtál azok sem akármilyenek :))

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#35) kirkri válasza Squirrel (#33) üzenetére


kirkri
addikt

Addig kösd rá a plazma TV-re. :)) :DD

[Szerkesztve]

21 éve a Prohardveren! ™

(#36) Squirrel válasza kirkri (#35) üzenetére


Squirrel
őstag

van egy 38 cm-es 20 éves tv, és az is a barátnőmé :D

(#37) kirkri válasza Squirrel (#36) üzenetére


kirkri
addikt

Az gáz. :P Akkor viszont vegyél a gépbe egy Tv kártyát is, hogy legyen min nézni kedd este a Vészhelyzetet.:)

21 éve a Prohardveren! ™

(#38) kirkri


kirkri
addikt

Kérdeznék még valamit! Mi az az aláírásodban, ami büdös, de jó? Az olajos hal? :)) Egyre jobb kedvem van. :DD Na, de nem off-olom szét a topikodat, tehát befejeztem. Sok sikert a géphez, irigyellek, hogy ilyen jó masinád lesz.

21 éve a Prohardveren! ™

(#39) Squirrel válasza kirkri (#38) üzenetére


Squirrel
őstag

A vid. karesz az vivo-s, azon elvileg bejön a tv, nem? a 19-es tft meg csak elég lesz :D

(#40) Loretto válasza Squirrel (#1) üzenetére


Loretto
veterán

amit javallanék hogy a lap -ram párosról próbálj infót szereni nehogy aztán nem menjen szépen. esetleg egy 450-es táp.
amugy télleg sokan csorgatják a nyálukat ilyen gép után.
Szerk: látom mindenki csak baszogatta a másikat.tápban tudok annyival szolgálni hogy nekem is 410 sirtec van.nos zalmannál nem hangosabb ami nekem 1560-on megy. nem tudom még hogy esetleg nem szurhat ki veled a satas hdd.
zsiga: nyugi :DD

[Szerkesztve]

Soirée...

(#41) Loretto


Loretto
veterán

ja igen monitort nem veszel? vagy van?szal az én tápom 12cm ledes naggyon csendes csak terhelésnél melexik(mint minden táp). ha már ekkora vásárlás lesz esetleg törekedj a csendre.

Soirée...

(#42) Amigo78 válasza Squirrel (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

hát sztam teljesen felesleges az 566 os memcsi a Nec sem egy hübazzeg ez igen minöség seagatet se vennék

(#43) Gorneck


Gorneck
titán

Erről a topic-ról nekem a 60as évek tipikus amerikai filmjei jutnak eszembe! Balhé, oszt a végén együtt szívnak el egy spanglit a felek és mindenki boldog!:D

Gorneck#1239

(#44) Squirrel válasza Loretto (#41) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszi, ilyen tanácsokra, tapasztalatra vártam. Ha tényleg csendes, elég lesz a 410Wos Sirtec is. SATA-s vinyó tényleg ennyire gáz lehet? A ram-okat a''sima'' k8 neo állítólag szereti, remélem ez sem fog problémázni vele.

Monitor is lesz, de csak később, addig jó lesz a régi noname-s CRT.

(#45) Loretto válasza Gorneck (#43) üzenetére


Loretto
veterán

bár ott tartanánk :DD

Soirée...

(#46) Amigo78 válasza Squirrel (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

ez messze nem csucskategoria sok felesleges pénzpocséklás de ha van sok egészségedre

(#47) Squirrel válasza Amigo78 (#42) üzenetére


Squirrel
őstag

Akkor milyen író? Pio 108-as? Majdnem ugyanaz a belső, nem? Van jobb 5-leted írd meg bátran!!!!

(#48) Mike T.


Mike T.
tag

Gratula a géphez! :C
Szvsz nem kellene irígykedni akkor sem, ha nem támogatásból venné.
Megdolgozhatott érte.
És ha a szülei vennék, akkor talán ők is megdolgozhattak a pénzért nem???
Egyébként én is dolgozom már vagy tíz éve, így tudom értékelni, ha valamit a keresetemből veszek. Mert megérdemlem!!! :))

(#49) Squirrel válasza Gorneck (#43) üzenetére


Squirrel
őstag

Hali! Te mit szólsz az 566-os A-DATA-khoz?

(#50) Mania válasza Squirrel (#10) üzenetére


Mania
senior tag


Szerintem nyugodtan vedd meg a Sapphire kártyát,nekem már egy éve az van és nagyon bevált.Az elso kártya amitol nem akarok surgosen megszabadulni...:)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  új gép, jó-e így? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.