Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) WOT-H-A-C válasza brownus (#12698) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha szigorúan vesszük , akkor ez nem szakmai topik. A fáradt gőzben vagyun. :) Az más kérdés, hogy a témát mélyebben érintő beszélgeteséket nevezhetnénk "szakmai" beszélgetésnek, de ez attól még nem az! :N

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12702) dokee78


dokee78
félisten

(#12703) LendvaiFeri1 válasza dokee78 (#12702) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

;]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12704) WOT-H-A-C válasza LendvaiFeri1 (#12699) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az első hsz.t simán be lehetne tenni, csak ki kell venni a képet az elejéről és írni kell a modkerbe. Aztán mehetne egy wikipedias leirás. Esetleg egy olyan szekció ami aktualitásokat tartalmaz a sorozatról vagy a szsreplőkröl.. ilyesmik.. Szóval szerintem van létjogosultsága az összefoglalónak. :)

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12705) marilllyo


marilllyo
veterán

S6E10

Most akkor Havas John-nak Rheagar az apja?Tehát amikor elrabolta Lyanna-t akkor fel is csinálta....?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12706) edari válasza marilllyo (#12705) üzenetére


edari
őstag

Ja.

(#12707) LendvaiFeri1 válasza marilllyo (#12705) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Igen, de nem biztos, hogy elrabolta. :N

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12708) fateless válasza WOT-H-A-C (#12704) üzenetére


fateless
veterán

Kifejezetten szükséges egy ilyen összefoglaló, és szerintem Feri van annyira - jó értelemben - "GoT-buzi", hogy élvezettel összeállítaná. Előtte el lehetne olvasni (egy link kell csak), esetleges kiegészíeseket tanácsolni, majd mehet a modkerbe, hogy kerüljön be a topikba. Sokaknak adna egy alap vázat és messze hasznosabb, mint a napi nő belinkelése - lehet, már túl felnőtt vagyok, de az infó nekem többet ér, mint azok a képek.
A topikgazda felelőssége amúgy is rend fenntartása is, így pedig könnyebbé válna a mindennapok folyamata, hiszen ott van fent sok mindenre a válasz, nem lenne annyi felesleges kérdés sem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12709) brownus válasza marilllyo (#12705) üzenetére


brownus
veterán

s06e10,

mi van? robert b. az apja, nem?

(#12710) DaveNo1 válasza marilllyo (#12705) üzenetére


DaveNo1
veterán

Talán még össze is házasodtak, akkor ő a jogos trónörökös

You are not prepared.

(#12711) LendvaiFeri1 válasza fateless (#12708) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Akkor nekiállok.

(#12709) brownus

Nem hiszem. Akkor Ned miért hazudta volna a sajátjának? Azért, hogy Robert ne ölje meg, ergo nem az ő gyereke.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12712) spammer válasza brownus (#12709) üzenetére


spammer
veterán

6x10

Nem, pont azt volt most a csavar: Jon Snow Targaryen apukától van és Startk anyukától, lényegében Ned unokaöccse és nem a zabigyereke. Robert megölte volna a csecsemőt, ha megtudja, hogy valójában Targaryen. De Ned megígérte a húgának, hogy megvédi a gyereket, ezért azt hazudta, hogy az övé a gyerek. Persze ez még nem 100%-ra egyértelmű, mert nem mondták ki (csak utaltak rá), így csak kb. 99%. :D Vagy nem, és lesz még egy csavar a történetben. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12713) Apollyon válasza spammer (#12712) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bingó, most az első könyv elején pont ott tartok, ahol Robert mondja Nednek hogy meg akarja öletni Danyékat is. Illetve asszony már elolvasta mind és amikor néztük 6x10-et megerősítette a sztorit. Szóval az a 99 inkább 100 :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12714) LendvaiFeri1 válasza Apollyon (#12713) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Ennél nem lehet egyértelműbb... :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12715) madgie válasza spammer (#12712) üzenetére


madgie
titán

És Ned a háború után villámgyorsan hazakotort Winterfellbe, valószínűleg azért, mert kiderült, hogy Lyanna hugi önszántából volt Raegarral, így az egész felkelés Robert sértett férfiasságáról szólt, semmi másról.

(#12716) LendvaiFeri1 válasza madgie (#12715) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Azért Ned bátyja, meg az apja nem akármilyen módon halt meg.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12717) Dyingsoul válasza k-adi (#12660) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az a kislány valami rettenet ahogy kinéz. Úgy értem egyszerre aranyos de félelmetes is az arca. Olyan igazi horrorfilmbe vagy jó kis ufós sci-fibe való. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12718) madgie válasza LendvaiFeri1 (#12716) üzenetére


madgie
titán

Ó, majd ott is kiderül valami Dallas-csavar :D

(#12719) #45997568


#45997568
törölt tag

Ja, Jon Targaryen neve megvan-e mar nektek, reggel olvastam de most jutottam oda hogy megosszam veletek. :)

Szajrol olvaso szakik megfejtettek, tehat a nev, amire mar evek ota varunk:

The name of
the King in the North
Lord Commander of Castle Black
Son of Ned Stark
Son of Rhaegar Targaryen and Lyanna Stark
the Pince that was promissed
the Azor Ahai
Killer of the Wite Walkers
Warden of the North
Protector of the Andals

Is

Jaehaerys Targaryen

[ Szerkesztve ]

(#12720) LendvaiFeri1 válasza #45997568 (#12719) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Így utólag örülök, hogy végül Jon lett a neve. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12721) WOT-H-A-C válasza fateless (#12708) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Annyival kiegészítem, hogy még modkerbe sem kell beadni. Feri meg tudja nyitni az összefoglalót, és onnan módosítani is. :) A többire +1! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12722) #45997568 válasza LendvaiFeri1 (#12720) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ez egy teoria, a Targaryen nevet nem tarthatta meg erthetoen, uh Ned adott neki egy eszaki nevet :)

(#12723) fateless válasza WOT-H-A-C (#12721) üzenetére


fateless
veterán

Neked pedig van topikgazdás tapasztalatod, amit meg tudsz osztani vele, hogy hogyan csinálja mindezt, az is hasznos lenne.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12724) Dyingsoul válasza LendvaiFeri1 (#12720) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mi bajod van a Dzsáhárisz Tárgáriennel? :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12725) DaveNo1 válasza #45997568 (#12719) üzenetére


DaveNo1
veterán

Akkor most Danyvel jön majd a szájkarate hogy kinek hosszabb a neve? :Y

You are not prepared.

(#12726) WOT-H-A-C válasza fateless (#12723) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Arra ott a Tg topik. :) Egyébiránt látogatja ezt a topikot elég sok Tg úgyhogy itt nincs belőlünk hiány! Szerintem alsóhangon vagyunk itt vagy 6-an 8-an. :D

Tessék jelentkezni uraim, ne szégyenlősködjetek! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#12727) #45997568 válasza DaveNo1 (#12725) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem, mert hivatalosan aki tudja mi a helyzet az nem mondta el senkinek, Jon es Danny meg nem tudnak rola :)

(#12728) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

A hetedik évadra várva...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12729) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hiaba ket nemesi csaladba tartozo ember gyereke Jon ha egyszer torvenytelen, hazassagon kivuli. Ezt se felejtsuk el. Persze joffrey es tommen is az volt de azt senki se tudta. Meg ugye tortenetesen a fattyaknak fekete hajuk van. A hajszin mondjuk elso evadban volt fontos Ned nyomozasa miatt de ugy tunik a torvenyes de minimum nemesi szarmazasu gyerekek apjuk hajat oroklik. Az orult kiraly ugye feher haju/vilagos szoke volt ahogy az osszes Valyr, de felesege mar nem volt csaladtag gyerekeik pedig mind tejfolszokek lettek (Rhaegar es annak gyerekei, Dany, az o batyja is. )

(#12730) Gretel válasza whitezo88 (#12729) üzenetére


Gretel
tag

Ez azért így teljesen nem igaz. Rhaegar lánya is az anyjára ütött, Elia Martell hajszínét örökölte. Szóval nem törvényszerű azért ez a haj+szem dolog. Jon simán a mamára ütött, ugyanúgy, ahol Elia lánya is.
+ Rhaegar simán feleségül is vehette Lyannát titokban. Régebben nagy divatja volt, Hóditó Aegonnak is kettő neje volt.

[ Szerkesztve ]

steam: ziretta

(#12731) Attila2011 válasza whitezo88 (#12729) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ned nyomozása és a hajszínre vonatkoztatott megállapítása kimondottan Baratheon jellemző. Ahol a családban minden felmenő hajszíne és Robert fattyú gyerekeinek is a haszíne egyezett.

(#12732) brownus válasza spammer (#12712) üzenetére


brownus
veterán

uhh, köszi :D

(#12733) #45997568 válasza Attila2011 (#12731) üzenetére


#45997568
törölt tag

Azzal a kulonbseggel. hogy mielott Robert "ratehette volna a kezet" mar el is tunt Lyanna :K

(#12734) #07331584 válasza whitezo88 (#12729) üzenetére


#07331584
törölt tag

"ha egyszer torvenytelen, hazassagon kivuli."

Simán lehet, hogy azért mentek el, hogy összeházasodjanak. Ezután pedig Jon lenne a trón jogos örököse.

(#12735) Attila2011 válasza #45997568 (#12733) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Nem állítottam, hogy nem. Csupán arra céloztam, helytelen következtetész vont le fórumtárs a hajszínekről.

(#12734) turtledoghu
Elvileg sehogy sem lehetne törvényes örökös. Aegon esetén ki is fejtettem miért, nos itt még kevésbé sem.

(#12736) whitezo88 válasza Attila2011 (#12735) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mivel I. Robert sem volt törvényes, hanem bitorló és hódító, lényegtelen ki törvényes és ki nem :DDD

(#12737) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Kiváló kérdés...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12738) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12739) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#12738) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:))

Üdv. Johnny

(#12740) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Game of Thrones: vége a 6. évadnak

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12741) dokee78 válasza LendvaiFeri1 (#12740) üzenetére


dokee78
félisten

(#12742) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Most már hivatalosan is tudni, hány rész készül még a Trónok harcából

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#12743) edari válasza gyuromoj (#12742) üzenetére


edari
őstag

Gondolom a 7. évadban Cerseit nyírják ki közösen, utolsó évadban meg lesz ami lesz.

(#12744) dokee78 válasza edari (#12743) üzenetére


dokee78
félisten

Az én tippem,az lenne,hogy:
Cersei elég sokáig élni fog talán meg sem hal,max letaszítják,elmenekül a trónról.Ezt nem tettem Spoilerbe,mert ezt csak én érzem így.
Most azon gondolkodom mely meghatározó karakterek fognak meghalni a következő évadban.
Mert én Margaery-t sem gondoltam,hogy meghal,mert Olennának is adott egy rózsát szalvétán,amiből az esett le,hogy valamit sumákol vagy megjátssza magát High Sparrow előtt,hogy szabaduljon.

Most látom a GoT virtuális temetőben Walder Frey is kapott eddig 960 virágot.

[ Szerkesztve ]

(#12745) edari válasza dokee78 (#12744) üzenetére


edari
őstag

Szerintem Margaery se így tervezte.

(#12746) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Már Siri is tudja, kik Jon Snow szülei

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12747) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#12746) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Vótmá (még te raktál fel képet) :))

Üdv. Johnny

(#12748) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#12749) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha Cersei fejét akarja valaki, akkor lassan sorszámot kell húznia. Lassan minden megmaradt királyság ellene van. Én mondjuk ha fogadni kellene Arya Stark-ra tennék nagyobb pénzt. Vajon kinek az arcát használja majd? A hegyet viszont talán a Kingslayer teszi el láb alól.

Viszont emiatt Daenery-s várhatóan szinte akadály nélkül vonulhat King's Landing falaihoz, mert Cerseinek a Lanister házat kivéve, csak bosszúszomjas ellenségei vannak. Daenerys eddig is kerülte a harcot és neki csak a trónja kell, szóval kétlem, hogy körbe járná egész Westeros-t hogy mindenkivel csatázzon, de ha úgy is lenne, egyik ház sincs olyan állapotban, hogy ellenálljon neki (inkább csatlakoznak). Ez viszont túl egyszerű lenne, szóval várható valami. Talán Dorne-nál szállnak partra és az ottaniak amúgy is nagyon harciasok...szóval összejöhet egy nagyobb csata a Martell-Tyrell vs. Targaryen vonalon.

A hetedik évadot szerintem Cersei halála és a Night King első csapása zárja majd. Mikor Daenery-s kényelembe helyezné magát a trónon, szükség lesz rá és a sárkányaira.

Amúgy a könyv jobb mint a film, érdemes belekezdeni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12750) LendvaiFeri1 válasza Tigerclaw (#12749) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Nagyon el lenne húzva, ha az első csapással zárulna a dolog.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.