Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomcsi


tomcsi
senior tag

Öcsém netezés közben összeszedett egy trójait. Amit se a Trojan Hunter, Ad-Aware 6, A-Squared, Nod32 nem tud leirtani. Mivel probáljam meg? Mert reggel óta ezzel szivok és kezdek ideges lenni, de nagyon!

(#2) Gleatcher válasza tomcsi (#1) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Norton?
Panda?
Spybot?
Chemotox?
Kalapács?
Ilyen sorrendben próbáld meg, a hatás garantált.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#3) morzsa


morzsa
aktív tag

spyblaster
avast! antivirus

https://linktr.ee/wbteam21

(#4) console válasza tomcsi (#1) üzenetére


console
aktív tag

Spy Sweeper
Security Task Manager

.

(#5) tomcsi válasza Gleatcher (#2) üzenetére


tomcsi
senior tag

Norton és Pandát kösz még1szer nem. Kalapács, Chemotox kombot is kihagynám..:DD

(#6) tomcsi


tomcsi
senior tag

Most probálom a Ad-Aware Se remélem ez már jobb lesz..:U

(#7) Gleatcher válasza tomcsi (#5) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Pedig jól nézne ki egy kalapács a monitorban...
Spybotot próbáld meg, az szokott segíeni a spywareben.
Ha nincs más, akkor egy kövér backup, bizonyos regkeyek mentése és aztán a bűvos reinstall.
Amúgy nekem is van bajom...
Néha kiad egy hibaüzenetet a gép, hogy távoli izék miatt 60mp-en belül újraindul a gép. DE EZ NEM A MYDOOM, mert az a luk már be van foltozva és van ellene tűzfal is. Asszem a svchost írja ki.
Lefuttattam én is Adawaret meg spybotot meg nortont meg mindent, de nem talált semmit...HELPme

[Szerkesztve]

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#8) ollie válasza tomcsi (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szabadulj meg az öcsédtől. :DDD

***

(#9) Torry válasza ollie (#8) üzenetére


Torry
addikt

:))

Egyébként meg szerintem VIRUSBUSTER!

(#10) console válasza Gleatcher (#7) üzenetére


console
aktív tag

Security Task Manager

.

(#11) Torry válasza tomcsi (#1) üzenetére


Torry
addikt

Virusbuster tuti megfogja.

(#12) tomcsi válasza ollie (#8) üzenetére


tomcsi
senior tag

Rajtavagyok..:D Most megy az uninstal ;]

(#13) Sil válasza tomcsi (#1) üzenetére


Sil
senior tag

Ad-aware 6 már pár hónapja nem frissül, lejárt a támogatása, Ad-aware SE kell helyette. Rendszervisszaállítás letiltása és csökkentett módban újraindítás után sem irtható a cucc? Biztos trójai? Legalább megtalálják?

(#14) tomcsi válasza Sil (#13) üzenetére


tomcsi
senior tag

Minden megtalálja ki is irja de nem nagyon akarják irtani. Habár most úgy nézz ki, hogy az Se és a A-squared leszedte..:U :B Reggel óta ugyan azt csinálom és semmi ..:( Most meg eggyszerüen eltüni..:Y Létezik ilyen? :F

(#15) Sil válasza Gleatcher (#7) üzenetére


Sil
senior tag

Ha jól emlékszem, a ''távoli eljáráshívás befejeződött'' és utána visszaszámolás a Blaster (MSBlast, vagy más néven Lovsan) tipikus tünete, de az egy elég régi vírus, még a Sasser előtt volt, illene megtalálniuk a vírusirtóknak, ha arról van szó...

(#16) Sil válasza tomcsi (#14) üzenetére


Sil
senior tag

Ha megtalálták, azért a nevét ideírhattad volna, talán segített volna...

(#17) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok.
Gondoltam a problémámnak megteszi ez a totsik is ezért nem nyitok ujat.Szóval azt történt hogy karácsonyi ajcsinak kaptam egy jó kis trójait.MSN-ne külstek egy linket,én meg ugye teljes jóhiszemben rákattintottam (fejét falbaverő smájli).
És ez tovább küldi magát minden MSN partneremnek.Rákerestettem TrojScannerrel,és az kilötte a Windows/system32/service/service.exe-ben.Nos ugye nem lehet cskugy törölni,és a progi se tudja( :F ) ráadásul az alkalmazások között is fut :(
VALAKI HA TUD KÉREM SEGÍTSEN.Előre is kösz.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#18) bundas


bundas
csendes tag

Csökkentett módban próbáld meg a vírusírtót ráengedni. Van, amit csak úgy lehet kiirtani.

(#19) neduddki válasza Zomb€€ (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Sysinternals Autoruns...

udv

neduddki

mod: hat nem trojai irto, de ha vmi elindul valahol aszt elodszedi te meg szepen leszeded:- ))) ennyi... nem egy gombos moccer hanem nemileg erteni kell a joszaghoz...
siman mehet csokkentet mod masi kfelhasznalokent meg ijjenek...
amugy en elosszor a fertozes idejeo fuggoen szoktam uj exeket keresni a gepen mongyuk 1 nap ket nap 1 het... erdeks modon oleg jo hatekonsaggalmuxik:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20) Zomb€€ válasza bundas (#18) üzenetére


Zomb€€
őstag

De mostmeg meg se találta ugyanaz a program,de én még ugyanott látom,meg az alkalmazások között is.Jajj nemakartam uj rencert dobni.Esetleg vmi prgoram ami tutibiztos?És ingyenes ;]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#21) Zomb€€ válasza neduddki (#19) üzenetére


Zomb€€
őstag

köszi,de ez mi is tulajdonképpen :B
mod: Ok thx,lecsekkolom.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#22) Lortech válasza Zomb€€ (#17) üzenetére


Lortech
addikt

''ráadásul az alkalmazások között is fut''
Akkor mégis hogy akarod törölni?
Lődd ki a taskmanagerben, és próba úgy, ha nem megy, csökkentett mód, ahogy írták előttem.

Thank you to god for making me an atheist

(#23) Zomb€€ válasza Lortech (#22) üzenetére


Zomb€€
őstag

Tudom hogy akkor nemlehet törölni,viszont az alkalmazások közül se lehet kilőni
---------------------------
Nem lehet bezárni a folyamatot
---------------------------
Ez egy kritikus rendszerfolyamat. A Feladatkezelő nem tudja leállítani.
---------------------------
OK
---------------------------
Probáltam a neduddki által javasolt progival is ,de akkor is ujra belekerül a folyamatok közé :F
Télleg,az ilyen dolgokon tud segíteni a rendszer visszaállítás?Mert az elvileg letörli a visszaállitás dátuma elötti dolkokat,és ezek a mocskok tegnap 21órakor kerültek a gépemre.Egy próbát csakmegér,nem? :U

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#24) neduddki válasza Zomb€€ (#23) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

CSokkentet modban elinditot progi... megnezed hogy mi a kerdese fojjamt es hol van... torolod az osszes gyanus fiklet /eleg atnevezni is en be szoktam kudozgetni...:- )))/ vegignezed az osszes felhasznlonal... egy ijjen progi tobb hejjre tobb nevge is letrehozza magat azert kell vegignezni az osszes lehetosseget az autoruna-val...
mongyuk az igaz nemi gyakorlta meg jartassag kell a szkamaban...

udv

neduddki

mod: ja rendszervisszallitas meg letiltani a francba... ugy bekle tud maszni hogy orom nezni: - ((((

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) Arnold2


Arnold2
őstag

Ajánlom nektek a Sunbelt Softwertől a CounterSpy-t. Nagyon kompakt egy progi,és több feladatra is jó.Sajnos nem teljes verzió.

(#26) Zomb€€


Zomb€€
őstag

:R
Köszönöm szépen a segítségeteket srácok.Elinditottam csökkentett módban és levadásztam a ganyét :)
Megnéztem másik usernél,de nem találtam ilyen jellegü szennyet.Szal remélem sikerült!
Mégegyszer köszönöm!!
És hova tud belenyulni a rencervisszaállítás?Én már használtam többszöris,és nálam nem volt gond

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#27) neduddki válasza Zomb€€ (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Beul egy nyalanksag a renfdswzervisszallitasba es onan alandoan visszapaokja magat...:- (((
Amugy remel ez jo lecke volt hogy ne rendszerggizdakent hasznalda gepet hanem hasznald a run as-t ha nagyon kell...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) Zomb€€ válasza neduddki (#27) üzenetére


Zomb€€
őstag

Mármint hogy csináljak magamnak egy másik usert amit használok?
És az miért jobb,mert ez felse merült bennem,még ezekután se :U

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#29) parandroid válasza neduddki (#27) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nektek nem a rendszervisszaállítás letiltása az első dolgotok?! Mik vannak?
Minap futottam bele egy gépbe, panaszkodott a tulaj, hogy nincs helye, a 20GB-os partíción 4GB-ot evett meg a rendszervisszaállító. :D Egy egyszerű shift+del-lel szereztem neki +4GB-ot. Aztán persze kikapcsoltam azt a vackot. Ja, igen, a lomtár a másik ilyen okos dolog, nyomkodhatok shift-et, ha le akarok törölni valamit... Grrr.


Zombi: ha van egy rendszergazdai jogokkal nem rendelkező user a gépen, és az ő nevében futtatsz egy programot, az nem fog belenyúlni a rendserbe, nem enged telepíteni semmit, és nem b*ssza szét a registry-t. Jó esetben. Ez sem 100%-os megoldás, de sok mindent ki tud védeni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30) Zomb€€ válasza parandroid (#29) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ohh,mit megnemtudni.És ezt a plusz helyet a rendszer particióján foglalja,vagy valamelyik másikon is?
PetrkeT:Köszönöm.De eddig semmi ilyen jellegű gondom nem volt,ezért nem gondoltam erre a megoldásra.És ez nemjelent hátrányt is ugyanígy,ha pl egy programot akarok telepíteni,ami a rendszer ''segítésére'',esetleg updatjére van?

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#31) [HUN]Zolee válasza Zomb€€ (#30) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

azon a partíción foglalja amelyik figyelve van, vagyis ha több partíciót is figyeltetsz, akkor mind a sajátjára pakolja :) Én azért a c-t meghagytam, 1-2x már megúsztam a formatot :DDD

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#32) parandroid válasza Zomb€€ (#30) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minden partíción és meghajtón. :D Meghajtónként kell kikapcsolni. De a legnagyobb a rendszerpartíción van.

De igen. Ha tudod, hogy mit akarsz telepíteni, és biztos vagy benne, hogy az jó, és szükséges, akkor jobb click, 'run as' (futtatás mint, vagy micsoda), és kiválasztod, hogy rendszergazdaként menjen. Onnét nem gond. De fordítva is működik, erre célzott neduddki: rendszergazdaként vagy bejelentkezve, de ha valamiben nem vagy biztos, hogy jót akar, akkor 'run as'-zel korlátozott felhasználóként futtatod. Az előbbi módszer a biztonságosabb, mondanom sem kell...

HunZoli: ha valaki azt sem tudja, hogy ilyen létezik, akkor könnyen többet árt a dolog, mint használ (lassít, helyet foglal - nem is keveset). Egyébként pedig ésszel kell mindneféléket telepíteni, és sosem lesz rá szükség. ;)

Zombi: Egyébként be lehet állítani neki azt is, hogy mennyi helyet foglaljon, elvileg működik, hogy 1GB-ra teszed, és csak a rendszermeghajtón használod.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) Zomb€€ válasza parandroid (#32) üzenetére


Zomb€€
őstag

Hmm... :U
Megnéztem a rendszervisszaállító beállításait és ottvolt hogy az egyik particiomon 8 giga,a másikon 5 gigát vesz igénybe,de kikapcsolás után nem történt semmise,tehát ugyanannyi helyem van mint előtte :F

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#34) parandroid válasza Zomb€€ (#33) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az eddigiekhez nem nyúl, csak ez után már nem ír hozzá. Kapcsold be a 'rejtett és rendszerfájlok mutatását' (Show system and hidden files) és láss csodát, találsz minden meghajtón egy System Restore mappát. Ennek a méretét nézd meg, szörnyülködj egy sort, aztán Shift+Del-t neki!

Azért kell a Shift is, mert sima del-lel csak a lomtárba teszi, ami gyakorlatilag másolást jelent és 10 percig tart, másrészt pedig hely nem fog fizikailag felszabadulni, csak ha a lomtárat üríted.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) várnarancs válasza parandroid (#34) üzenetére


várnarancs
addikt

minek töröljem a rendszervisszaállítót, ha az én Windowsom 1/2 évente szarrá megy, és általábban ez ment meg a formattól, meg az FDisk-től??? amúgy én ezekben a vírusirtókban nem hiszek, egyik rosszabb mint a másik. A bnarátomnak volt Norton 2004-e, utána jött még egy Kaspersky, ami még leszedett 174vírusos fájlt. Nekem most egy Kaspersky van fennt, meg egy halom tűzfal, de nem is jön be semmi már egy éve.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#36) Zomb€€ válasza parandroid (#34) üzenetére


Zomb€€
őstag

Látom a rejtett mappákat is,és csak System Volume Information,meg Recycler mappa van,amik max 20 megásak,ezért kérdeztem.De restore nemigen látok.Ja és mindig Shift + Delezek,alap :B

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#37) neduddki válasza parandroid (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

De en csak nem csaka 80-100 gepemet csinalom, hanem mirko mar a tulaj nem boldogul vel eakkor mashonan is elo szoktak kaparni na az a kedvencem:- ))) hozzam rendbe amit a luzer elb...
amugy meg a luzer mindig megfogagya egy huzos eset utan hogy userken hasznlajaj de fel, ev muvamegint csak rendszergazdakanet hiv hogy elb...:- ((((
a sajat gepeimnela juzetk luzerek max nehany poweruser van:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) parandroid válasza neduddki (#37) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Céges gépek optimális esetben egyformák, az adatok meg szerveren tárolódnak, tessék ghostolni. ;) Én is mindig neki akarok állni csinálni egy frissen telepített Win-ről egy ghost image-et, de mindig elmarad. Amúgy az a gépenként 2-3 órányi Win-reinstall fél-egy évente kell is, hogy formában maradjon az ember.

Saját tapasztalatom az, hogy a system restore nem old meg semmit sajnos - legalábbis nekem eddig nem segített. Mondjuk az elmúlt 5 évben talán ha 2x volt rá szükségem...

Nem vetek meg senkit, aki használja, sőt, elismerésem annak, aki tudja használni, nekem nem jött be - nekem ez a tapasztalatom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39) BigBadPlaYeR válasza Zomb€€ (#36) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv! Nekem is ez a problémám. Valaki szóljon légyszi, ha ebben tud valami segítséget adni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#40) Benmartin válasza BigBadPlaYeR (#39) üzenetére


Benmartin
senior tag

hát nem nagyon értem mért kérdezed meg mégeygszer amikot már válaszoltak rá csökkentett módban mindenféle trojan elenörző progi futtatása kapcsolatnélküli módban.nézd meg hijack thissel utána küld el elemzésre: www.hijackthis.de
hijackthis: [link]

(#41) gbravo


gbravo
csendes tag

stinger?

(#42) neduddki válasza parandroid (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mennyel be egy egyetemre es majd ragyusz mijjen homogen a park...:- ))) amire van piz es eppen ahoinan ocsobbb... en acapmusos xp mutottam meg nlite-val azota a particionalas utan mindent maga intez, es mire visszamagyek addigra kesz van:- ))) most keszul az ujabb beledriotozva egy rakas driver meg update csak legyen ra idom mert mindig akad vmi ami hihetelenul fonros...
enmeg eltemben nem hasznaltam a recovery-t ill. a legelejenegy egyeszer de annaksi csak egy alapos fejreallas lett az eredmenye... /de annyira hogy getbackdata kellet a adatok visszaszedesehez/:- ((( azota hanyagol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43) BigBadPlaYeR válasza Benmartin (#40) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Félreértés van közöttünk :) trójaiaktól és egyéb szeméttől hál istennek nem szenvedek (router, kerio, antivirXP), viszont én se találom a system recovery mappákat, miután kikapcsoltam a rendszervisszaállítást. Pedig +4GB-os szabad helyeknek én is örülnék :)

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#44) neduddki válasza parandroid (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nalma amennyien csokkentem a restre meretett abban a masodpercben felszbadul...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
A gépen van a következő:
Win32/TrojanDownloader.Agent.AWF
Mivel lehet eltávolítani? Sok .exe fájlt megfertőzött már.
A NOD32 nem bír vele, megtalálja a fertőzött fáljt, de nem írtja ki.
A VirusBuster is megtalálja, a fertőzött fájlokat , de nem tudja teljesen kiirtani.
Bekapcsoláskor újra megjelenik.

(#46) Apollyon válasza hdf (#45) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csökkentett módban adjál neki! És/vagy próválj trójai írtó progit futtatni (próbát megér), mondjuk az AD Aware-t.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47) ftc válasza hdf (#45) üzenetére


ftc
nagyúr

csökkentett módban legyen iirtva hálozati kapcsolatok nélkül....

néha gyorsabb egy win reinstal mint a virus irtás....

[Szerkesztve]

(#48) hdf válasza Apollyon (#46) üzenetére


hdf
tag

Spyware Termitátort futtattam, talált 10 fertőzött fájlt, azt elvileg törölte.
De most újraindításkor megint van. :W
Valószínű csökkentett módban fogok irtani.
De csak holnap, mára elegem van.
:(((

(#49) hdf válasza hdf (#48) üzenetére


hdf
tag

Talán sikerült a tisztítás.
Csökkentett mód, rendszervisszaállítás kikapcvsolva.
Már két napja minden rendben van. :DD

(#50) siofok


siofok
őstag

:O sziasztok
nekem meg ezt kezdte el kidobálni a nod32,amikor elindítom az explorert!!
Fájl:http//down.v369.com/qqxia/2.exe
vírus:win32/PSW.Agent.KV trójai módosulat

légyszives segítsetek,se a spyboot,se adawere nem törölte ki! :O

OnePlus nord 2t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.