Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Hali.
Elmesélném, hogy mi történt velem a legutóbb.
Van nekem egy 4T-s Wartburgom, aminek kezdett egyre jobban hallhatóan sziszegni a kipufogó rendszere, emellett még menni sem akart (4.-ben 80-KM/H volt a max.), + még a fogyasztása is megugrott. Ez már odáig fajult, hogyha elengedtem a gázpedált, már le is állt a motor. Erre én levettem a hátsó kipufogódobot, ami egyébként még külsőre egészen egészséges volt. Ezután mintha kicserélték volna az autót, jól gyorsult, kíváncsiságból még a 130-at is elértem vele (többet nem mertem ;) ).
Flexel felbontottam a kipufogódob oldalát, és azt láttam, hogy a benne lévő 2 perforált csőből a kimenőnek a furatai szinte mind el voltak dugulva. Ezt kifúrtam nagyobbakra, a többit pedig kitisztítottam. A legnehezebb az volt, hogy találjak valakit aki megheggeszti a dob oldalát, a kipufogós azt mondta rá, hogy "legalább 4 ezer forint lenne a munka, vegyek inkább újat, az csak 7 ezerbe kerül" . Végül egy falumbeli karosszériás megcsinálta sokkal olcsóbban, Visszaraktam az autóra a kipufogódobot és azóta is működik rendesen.

Ha valaki tudja, hogy autóátíratáskor, mennyi a 3cm-enkét fizetendő illeték, az legyenszives írja meg. Én kétfélét, 10 illetve 18 forintost találtam, de hogy mejik az igazi, azt nem tudom.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.