Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-11-25 20:33:37

LOGOUT.hu

TP-Link WDR3600 - N600 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Sonja válasza oba (#10300) üzenetére


Sonja
veterán

Ez nem jó iOS-re?! :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10302) jimmy1801 válasza Sonja (#10301) üzenetére


jimmy1801
tag

De jó, nézegetni. Másra nem, le is írta a készítő.

(#10303) jimmy1801 válasza oba (#10299) üzenetére


jimmy1801
tag

Nekem nincs feltörtve az iPad.

(#10304) oba válasza jimmy1801 (#10303) üzenetére


oba
addikt

mercury browser tud anélkül is letölteni
url alapján nem lehet használni a transmissiont?

#10301:!sajnos csak nézni lehet vele hogy miujság, semmi másra nem jó

[ Szerkesztve ]

(#10305) donmackó válasza oba (#10300) üzenetére


donmackó
őstag

itransmission Nem biztos hogy műxik is. :U

Release the cable hounds!

(#10306) wwenigma válasza spider23 (#10297) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak azt tudom mondani ami a gyari oldalon van leirva.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10307) oba válasza donmackó (#10305) üzenetére


oba
addikt

ez megvan, az újabb verzió is cydiaból, lejjebb írtam már... ezzel tudok az ipaden tölteni... de én az iPadről akarok hozzáadni a routeren futó transmissionhöz torrentet

(#10308) TB


TB
tag

Sziasztok!
van egy ilyen routerem ,de nem nagyon értek hozzá!A gondom az,hogy a gyári firmware-rel az USB-re dugott pendrive-ról nem játsza le az mp4 fájlokat! nem hivatalos firmware megoldaná a problémámat?Ti melyiket ajánljátok hozzá?

(#10309) suste válasza TB (#10308) üzenetére


suste
veterán

a routernek nem is kell lejátszania:)
szóval pontosan mi nem megy?
sima hálózati megosztáson (samba) vagy DLNA-n próbálsz hozzáférni a tartalomhoz?

(#10310) TB válasza suste (#10309) üzenetére


TB
tag

A tv-m dlna-t ír !A böngészőmben a router beállításainál osztottam meg a pendrive tartalmát! Az avi ,mkv megy,az mp4-re azt írja hogy nem támogatott fájltípus!

(#10311) suste válasza TB (#10310) üzenetére


suste
veterán

akkor a TV-d nem támogatja szerintem (hiszen ő a lejátszó)
Közvetlen a TV USB-re dugva megy a TV-n ugyan ez a videó?

(#10312) donmackó válasza TB (#10310) üzenetére


donmackó
őstag

Az én 70k-os tescos tv-m viszi ezeket a formátumokat.

Release the cable hounds!

(#10313) TB


TB
tag

A tv-re dugva viszi ugyanazt az mp4-et! Semmi gond nincs!csak mivel fel lett téve a falra a tv,ezért egyszerűbb a routerbe dugnom a pendrive-ot! Ezért is vettem ilyen routert!

(#10314) suste válasza TB (#10313) üzenetére


suste
veterán

ok, akkor lehet hogy megoldás lehet a custom fw + másik DLNA (pl openwrt + miniDLNA), de nem 100%, mert van hogy a lejátszó nem támogatja a bizonyos médiákat DLNA-n keresztül, annak ellenére, hogy USB-ről meg megy

(#10315) TB válasza suste (#10314) üzenetére


TB
tag

Ok,köszönöm,akkor majd felteszem az openwrt-t !

(#10316) Dadan01 válasza TB (#10315) üzenetére


Dadan01
senior tag

Esetleg nevezd át az mp4-et mondjuk avi-ra.

(#10317) kaciokos válasza suste (#10314) üzenetére


kaciokos
őstag

Ez egyébként szerintem eléggé gáz. Ha egy TV nem kompatibilis a DLNA szerverrel, akkor ne azt írja már ki, hogy "nem támogattott formátum". Egyébként az én Samu TV-m is ezt csinálja bizonyos DLNA szerverekre.

(#10318) suste válasza kaciokos (#10317) üzenetére


suste
veterán

én viszont nem ezt írtam!
hanem azt, hogy az adott lejátszó (pl most a TV) lejátszik filmeket USB-ről mindenféle formátumban, de nem minden formátumot játszik le DLNA-n
ilyenkor nem a szerver a hibás, hanem tényleg a formátum/TV

a SAMU tv-k meg közismertek arról, hogy válogatósak DLNA ügyben
nekem is ez van, és gyári DLNA-val (ushare) nem hajlandó beszélgetni:)

[ Szerkesztve ]

(#10319) kaciokos válasza suste (#10318) üzenetére


kaciokos
őstag

Én csak amiatt neheztelek rá, hogy ha nem tetszik neki egy DLNA szerver, akkor ne azt írja, hogy "nem támogatott formátum", mert az eléggé félrevezető... :)

(#10320) vargalex válasza kaciokos (#10319) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy suste is írta, ebben az esetben nem a DLNA szerver nem tetszik neki. Egyszerűen a kézikönyvben is más formátumok szerepelhetnek DLNA-ról történő lejátszás és más USB-ről történő lejátszás esetén. Azaz ebben az esetben teljesen helyes a kiírás.

Alex

(#10321) Kicsirics77 válasza vargalex (#10320) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
váltottam 25 megás netről 60 megásra és a load felment 3.03, 2.66, 1.60
gondolom a transmission miatt,javallott ilyenkor letöltési sebesség korlátot állítani?
a router újraindult úgy leterhelte.
újabb load 4.59, 3.21, 1.86

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#10322) vargalex válasza Kicsirics77 (#10321) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, célszerű korlátot beállítani.

Alex

(#10323) Kicsirics77 válasza vargalex (#10322) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
kisérletezgetem vele akkor mert most perpillanat a sebesség is csak 1,5 mega lefelé
lehet a modemet megint restartolni kell

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#10324) donmackó


donmackó
őstag

Érdeklődnék Hogy suste firm alatt működik-e a p910nd? Azt írta a hp support hogy mivel van linux támogatása a nyomtatómnak, így működnie kellene openwrt alatt is, csak telepíteni kell a hplip-et. És ahogy látom ez elérhető a telepíthető csomagok között. Neki veselkednék még egyszer a nyomtató megosztásnak. Mondjuk jó a hp support hogy 1,5 hónap múlva válaszoltak a kérdésemre. :C

Release the cable hounds!

(#10325) vargalex válasza donmackó (#10324) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A p910nd-hez nem kell a hplip. Legfeljebb sane-hoz scan-eléshez.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10326) suste válasza donmackó (#10324) üzenetére


suste
veterán

én a 710-es tplinkemre pont a nyomtatószerver miatt építettem openwrt-t, szóval tuti, hogy működik:)

(#10327) donmackó válasza vargalex (#10325) üzenetére


donmackó
őstag

Hát pont ez az hogy ez egy scanneres multi cucc, és alapjáraton nem ismeri fel csak sima nyomtatónak. Windows-on is mindig scanneres multifunkciós nyomtatónak ismeri fel még driver nélkül is. Szóval hogy idézzem a hp supportot : "Egyik nem megy a másik nélkül, nincs sem hardveresen sem szoftveresen elválasztva. Alapértelmezetten működik mindkettő, nem lehet csak scannernek vagy csak nyomtatónak felismertetni." Na már most én max a nyomtatót akarom megosztani, azt hogy a scanner megy- e az nem lényeges (azt max másolásra használom egy gombnyomásos móddal). Múltkoir eljutottam odáig hogy felismerte hogy valami hp cucc van az usb-n de ismeretlen volt neki. Nem lehet hogy pont a hplip hiányzott neki?

Release the cable hounds!

(#10328) WASP26


WASP26
csendes tag

Hi!
WDR 3600-som van, Vargalex legutolsó firm-mel.(1.1.7.)
Problémám az, hogy WiFi-n (több készülék is) csak max.1,5méteren belül van net! A hálozatot messzebbről is látják a készülékek, de nem tudnak hozzá csatlakozni! 1,5m-en belül nincs semmi probléma stabilan napokig van net.
Olvasgattam a fórumon, de választ nem találok!
Ez ügyben kérném segítségeteket!

"Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!"

(#10329) vargalex válasza WASP26 (#10328) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igaz, nem ebben a topic-ban, de van magyarázat és megoldás is.

Alex

(#10330) vargalex válasza donmackó (#10327) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A p910nd nem kell, hogy felismerje a nyomtatót. Azt a kliensen kell telepíteni, majd az elérését kell TCP/IP alapúra módosítani.
Nyilván a HP support nem igazán találkozik az ilyen embedded device-okra kitalált p910nd-vel, hanem cups-ban gondolkodik. Ott valóban a szerver oldalon van a driver.

Alex

(#10331) donmackó válasza vargalex (#10330) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor valszeg le kell mondanom róla? Mert a hplip listán is rajta van. Nincs mit tenni. Mert az a bajom hogy felismeri hogy hp cucc csak azt nem hogy mi. Deskjet 1510-em van.

Release the cable hounds!

(#10332) vargalex válasza donmackó (#10331) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!
Nem kell lemondanod róla. Pont azt mondom, hogy a router oldalára nem kell semmit telepíteni hozzá! Telepítsd fel a PC-n a nyomtatót, majd állítsd be így.

Alex

(#10333) FNZ


FNZ
őstag

hali!

az normális dolog, ha a router kb. 1 - 1,5 hét után kifagy, nem oszt ip címet dhcp-n?
ezt már eljátszotta párszor. még a gyári fw van rajta.

(#10334) donmackó válasza vargalex (#10332) üzenetére


donmackó
őstag

Oks. Neki fekszem még egyszer. Ezt a leírást eddig nem láttam. :R

Release the cable hounds!

(#10335) suste válasza FNZ (#10333) üzenetére


suste
veterán

gonosz on
-gyári fw-n ez normális :))
gonosz off

ha nem a transmission miatt, akkor általában pont ilyen hibák miatt szoktak fw-t váltani a tplink tulajok......

(#10336) WASP26 válasza vargalex (#10329) üzenetére


WASP26
csendes tag

Nagyon köszönöm a gyors és használható segítséget, bár ez Tőled így szoktuk meg! :R
Még egyszer köszönöm!

Egy hozzánemértő!

[ Szerkesztve ]

"Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!"

(#10337) Zirowe


Zirowe
nagyúr

No, eljött az ideje, hogy elköszönjek, ma eladtam a routert és holnaptól egy asus rt-ac56u-t fogok nyúzni.

Köszönöm szépen a mindenkori segítséget. :R :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10338) doberman válasza Zirowe (#10337) üzenetére


doberman
senior tag

..nem menekülhetsz... :DD itt azt írják, hogy az BB támogatja... :D - no persze csak ha akarod.

8lnu

(#10339) Zirowe válasza doberman (#10338) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amit linkeltél az az n56, én ac56ra váltok. :)
Arra sajnos nincs openwrt, kár is érte, már nagyon megszoktam.
De van merlin, tomato és dd-wrt, utóbbit a hátam közepére nem szeretném.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10340) FNZ válasza suste (#10335) üzenetére


FNZ
őstag

lassan 2 hónapja van meg és ez a fagyogatás már egy kicsit kezd bosszantani.
lehet most már tényleg belevágok az fw frissítésbe.

nem is értem, hogy ez miért normális a gyári esetében?! azért vettem, mert már kellett a wifi + gigabit miatt és elvárnám, hogy azért pár hónapig menjen fagyás nélkül.
egyébként meg bevált, mert szerencsére az 5ghz-es része jól működik a panelban, ráadásul a környékemen csak nekem van az eszközök szerint.

(#10341) wwenigma válasza FNZ (#10340) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem normalis es nekem nem fagy gyárival. Utolso van rajta?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10342) FNZ válasza wwenigma (#10341) üzenetére


FNZ
őstag

az utolsó előtti van rajta
3.13.34 Build 130909 Rel.53148n

pedig nem terhelem: asztali gép netezés + mobiltelók wifin+ kb. 2 hetente 1-2 nap torrent

(#10343) donmackó válasza vargalex (#10332) üzenetére


donmackó
őstag

Na sikerült. Műxik rendesen a nyomtató. Felismerte egyből. Még egy kérdés, ez a nyomtató automatikusan lekapcsolja magát x idő után. Na már most ha nem használjuk és lekapcsol, akkor elég neki nyomtatás előtt egy bekapcsolás? Tudja a várólistás nyomtatást, de ha kilépett energiatakarékos módba és felpatintom mert szólnak hogy ki kell egy képet nyomtatni, akkor csak egy bekapcs és más nem kell. Akik még rajtam kívül használják még annyit sem értenek az openwrthez mint én (én sem sokat csak amit itt tanultam).

Release the cable hounds!

(#10344) adika4444 válasza FNZ (#10342) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor frissítsd le a legfrissebbre.

The router will reset after upgrading this firmware.
The configure file of old firmware cannot be used in this firmware.

Tehát: Resetelni kell frissítés után, és a régi beállítási fájlt nem lehet rá visszatölteni, így kézzel kell ismét beállítgatnod.

üdv, adika4444

(#10345) vargalex válasza donmackó (#10343) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem ismerem a nyomtatót, így nem tudom, hogy mit csinál energiatakarékos módban. Még az is lehet, hogy magától életre kel, ha feladatot kap. Egy viszont biztos: ha kikapcsolod a nyomtatót, akkor is elég egy bekapcsolás a nyomtatás előtt. Semmi mást nem kell csinálni.

Alex

(#10346) donmackó válasza vargalex (#10345) üzenetére


donmackó
őstag

Feléleszteni nem tudja magát, de végre volt idő kipróbálni. Raktam egy doksit a várósorba, majd 5 perc múlva benyomtam a nyomtatót és szó nélkül elkezdte nyomtatni. Respect a sok segítségedért. :R

Release the cable hounds!

(#10347) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

Sziasztok!
Frissítettem a WDR3600 routeremet Vargalex 1.1.7-ről suste 0.3-as verziójára.Kivettem a pipát a "Beállítások megtartása" szövegnél,de miután a telepítés,beállítás,Hdd csatolás,újraindítás megtörtént,bizonyos opciók megváltoztak.Konkrétan a Rendszer- Szoftver fül alatt az opkg-beállítások,valamint az ütemezett feladatok[L:/dl/upc/2014-12/18/437758_ylopjzwjrpo7iueb_utemezett_feladatok.jpg](IMG:/dl/upc/2014-12/18/437758_ylopjzwjrpo7iueb_utemezett_feladatok.thumb.jpg)(/IMG)[/L].Nem tudom miért.Lehet,hogy a vinyón voltak fájlok amik átírhatták.MiniDLNA-t használok és a vinyón rajta volt(van) a minidlna_rescan.sh.Ennél a firm.-nél ezt le kell törölni?Valaki leírná ezeket az eredeti beállításokat amiket fentebb írtam?

[ Szerkesztve ]

(#10348) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

Valamint a Rendszer-Ütemezett feladatok is átíródtak az előző firm-bélire.

(#10349) suste válasza dzsordzsó (#10348) üzenetére


suste
veterán

Ezeket te is vissza tudod állítani!
De először tedd fel a 0.4-es backup -ot!
Utána a 8081-en találsz egy fájl szerkesztőt, amiben a lenyíló listában benne vannak az eredeti beállításokat tartalmazó fájlok elérései. Ezeket simán ámásolhatod az aktuálisba.....

(#10350) dzsordzsó válasza suste (#10349) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Ha felteszem a 0.4 -es mentést akkor elölről kezdhetem az összes beállítást.Nemde?Csak ezek a bizonyos sorok kellenének és akkor nem kellene újrakonfigolni.A minidlna_rescan.sh-t töröljem a vinyóról?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.