Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#30) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elvileg ndiswrapper és Windows-os driver kell hozzá, de múltkor végül lsusb-vel kilistáztam az USB-n elérhető eszközöket, és az adaptert egyáltalán nem látta, ezért szimplán átdugtam másik portba, és az összes problémám megoldódott, nem volt hozzá szükség még az ndiswrapper mókolására sem, pedig már épp telepítettem, és állítottam volna be, de ekkor jött az ötlet, hogy megnézem, egyáltalán elérhető-e az eszközök között... (azzal az USB-porttal akkor nem tudom, mi volt, mert azóta működik :D) Aztán le is töröltem az egész ndiswrappert, hogy kipróbáljam, biztosan semmi köze a működéséhez, és tényleg, anélkül is hiba nélkül ment.
Tehát Linux alatt még egyszerűbb életre kelteni az eszközt, mint Windows alatt! Drivert se kellett hozzá telepíteni, és egyből működött, csak a hálózat jelszavát és SSID-jét kellett neki beállítani (ezt értelemszerűen Windows alatt is meg kell csinálni - mármint a jelszóbeírást), és készen volt. :K
Ajánlom tehát a Linux-júzereknek is.
Az eszközről annyit érdemes tudni, hogy pl. egy WR1043ND router jelét két rohadt vastag betonfalon, és még pluszban egy emeleti betontömbön keresztül is "Jó"-nak látja, ami elég megnyugtató eredmény. :) (Persze a WR1043ND is elég erős jelet bocsát ki a 3 antennájával.)

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.