Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

nah, így 5 perc keresgélés után megtaláltam a témanyitás linkjét (látszik, hogy sűrűn fórumozok itt)... szóval:

van itt valaki, akinek ilyen adaptere van? ha igen, meséljem nekem legyen szíves a tapasztalatairól. ami érdekelne:

- stabilitás (pl. szakad-e időközönként)
- hatótáv (erről csak jót olvastam eddig)
- sebesség (erről semmit nem találtam, a névlegesen kívül), jó lenne, ha az a 300mbps nem csak papíron lenne 300...
- windows 7 telepítés-használat (elvileg semmi gond nincs, a vista driverekkel mennie kéne)
- windows xp telepítés-használat
- linux telepítés-használat (ez elvileg még problémás, de kevésbé érdekel), disztró mindegy, ha egyikben megy, másikban is megoldható

+ sok helyen írták, hogy a mellékelt usb kábellal jobban hasít. na jó, ez logikus, mert az usb csatlakozó általában eldugott helyen van, de ha nem muszáj, nem vezetem ki valahova, tehát az is érdekelne, hogy simán a gép hátuljába dugva hogy megy.

egy wrt320n-hez lenne. ha szerintetek nem jó (remélem, ilyen nem lesz), érdekelne, mit ajánlanátok helyette. nem szeretnék vagyonokat költeni rá, ez meg csak 5k.

[ Szerkesztve ]

(#2) ocso válasza berVi (#1) üzenetére


ocso
tag

Hali,

nekem jövő héten lesz. Asus RT-N13 router-rel fog menni, majd beszámolok, ha aktuális még... :)

(#3) berVi


berVi
senior tag

hát... nekem már van, de ha torrentet indítasz, 5 perc után szakad folyamatosan :( úgyhogy visszatértem a wn321g-hez, ezzel meg még nem tudom, mit kezdek.

(#4) ocso válasza berVi (#3) üzenetére


ocso
tag

Hali,

nekem is az előző 321-es volt, ez pár napja üzemel és nagyon meg vagyok vele elégedve...
Driver frissítés volt? Én Win 7 alól használom.

(#5) berVi válasza ocso (#4) üzenetére


berVi
senior tag

azóta volt reinstall (ws2k3), most nézem win 7 x64 prof-on a tp-link oldalról a V2 driverrel:

TL-WN821N_v2_081224.zip

izzasztom kicsit pár torrenttel, aztán nemsoká mondom, hogy mi a szitu, de nem fűzök hozzá nagy reményeket :)

(#6) berVi


berVi
senior tag

most így fut:

és egész használható. használhatóbb, mint korábban volt, de akkor emlékeim szerint a v1 drivert raktam fel, de a fene tudja már... guglit pingelve átlagban durván 10-ből 1 csomag timeout-ol (vannak stabilabb és kevésbe stabil pillanatai), viszont a router-ről leszakadást még nem vettem észre (fut vagy fél órája), korábban az is volt bőven. mellette egész normális tempóban lehet böngészni is, msn-t is belőttem mellé, az se sivított még, hogy leszakadt volna. a router egyébként egy wrt320n, dd-wrt friss openvpn build-del.

amikor az összes torrent ment, az már megborította (de az már lehet, hogy a 321-et is megborítaná). meg rossz is volt hallgatni a vinyót, ahogy vergődik a terhelés alatt :) most hagyom így, aztán ha megyeget épeszű használat mellett, akkor marad.

[ Szerkesztve ]

(#7) berVi válasza berVi (#6) üzenetére


berVi
senior tag

még annyi, hogy most látom, hogy 54mbps-sel csatlakozik a routerre, ami nem túl vidám. van egy olyan tippem, hogy a dd-wrt hibája, de nem vennék rá mérget. de csak emiatt nem fogok firmware-rel szarakodni, mert kicsit hosszú történet lenne.

utorrent2 rc3-at használok, most belőttem queueing-nél, hogy max 20 torrent futhat, 10 letöltés, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#8) berVi


berVi
senior tag

még egy infó: a v1 és v2 legújabb driverben található vista driverek bitre ugyanazok, csak az xp és win2k drivereknél van különbség, szóval a jelenlegi helyzetben tökmindegy, de mivel ws2k3-on az xp driver ment, ott lehet, hogy ez okozott gubancot, mert ott tényleg kb. használhatatlan volt, ha elkezdtem 4-5 torrentet seed-elni.

a pinget meg kilőttem, mert meguntam, itt a stat:

Ping statistics for 74.125.87.104:
Packets: Sent = 3853, Received = 3554, Lost = 299 (7% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 5ms, Maximum = 852ms, Average = 271ms

átnyomtam a router-en n-only-ra, de így is 54mbps-sel csatlakozik, ami megint csak nem vidám :U ennyit az n-es lufiról...

(#9) berVi


berVi
senior tag

nah, közelebb hoztam a routert egy méterrel (kicsit necces volt, mert beépített szekrénybe van begyógyítva, de már no para), belőttem a csatorna szélességet 40 MHz-re, variáltam kicsit a csatornákkal, és most stabilan 300Mbps-nek írja.

szerk: most visszaváltottam g+n mixed-re (albérlő miatt muszáj), most már 216-300 között mozog, de még így is nagy előrelépés :)

[ Szerkesztve ]

(#10) berVi válasza berVi (#9) üzenetére


berVi
senior tag

mégse. a csóró visszalőtte a csatornabeállításokat egy korábbi, rosszabbra, most azt is belőttem újra, és most ismét stabil 300-on, mixed mode-ban is :)

most megint elindítom ezt a sok vackot (torrent), aztán pingelgetek egy ideig, kiderül, most milyen lesz az arány.

[ Szerkesztve ]

(#11) berVi


berVi
senior tag

nah. jó lesz ez :) felvettem a queueing-ben a letöltéseket 15-re, na, ettől kiakadt a rencer :DDD de annyira, hogy le kellett húzni usb-ről a cuccot, mert nem reagált semmire. ez látszik a grafikonon, amikor lemegy 0-ra. visszavettem 10-re, utána stabil volt. de én még ezt se ajánlom zsúfolt torrenteknél, mert a vinyótok hamarabb döglik meg, mint a net :) ja, a kapcsolatok számát torrentenként én felvettem 100-ra, a globális össz kapcsoaltot meg 2000-re :DDD

25 megabites netem van, úgyhogy mondhatni csutkán kihajtja a utorrent. igazából a kapcsolatok miatt nem nagyon lehetne már hova bővíteni, a dd-wrt ipfiltere 4096 kapcsolatot bír max, na, ezt én szépen elértem :)

ja, a ping statisztika:

Ping statistics for 74.125.87.103:
Packets: Sent = 3541, Received = 3350, Lost = 191 (5% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 5ms, Maximum = 282ms, Average = 17ms

érdemes megfigyelni az átlagot, nagyságrendekkel jobb, mint az előbb volt a távolság és a félrekonfigurálás miatt (csatornák...). nem tudom, hogy ha most visszatenném a régi helyére, megmaradna-e így, de nem fogom kipróbálni, mert sokat kéne hozzá pakolni :) a netezés is sokkal-sokkal használhatóbb még izomból torrentezés mellett is.

a lényeg, hogy összegezve: elég jó kis kütyüről van szó jó árban, netre kiváló. ha valaki lanon mozgat gigás cuccokat, ahhoz lehet, hogy kevés lesz (bár belegondolva nem valószínű, mert pl. egy ubuntu cd-t 3-4 perc alatt tudtam lehúzni, szóval nem rossz, és ezt még korlátozza a netem sávszélessége). lanon tesztelni sajnos nem tudom, mert perpill nincs másik gép elérhető közelségben, meg időm és kedvem sincs már rá :)

[ Szerkesztve ]

(#12) berVi válasza berVi (#11) üzenetére


berVi
senior tag

ja, és itt a bizonyíték, nem ígéret :)

[ Szerkesztve ]

(#13) ocso válasza berVi (#12) üzenetére


ocso
tag

Na örülök, hogy sikerült belőnöd. Nekem nem volt ennyi szívás vele, azonnal 300-on ment mixed módban, igaz a router-em: Asus rt-n13

(#14) berVi válasza ocso (#13) üzenetére


berVi
senior tag

vinné az 5 GHz-et, és tökéletes lenne :)

te tesztelted, hogy mennyi a max átvitele? pl. jperf-fel.

én most sajnos nem tudom tesztelni, mivel most nincs másik gép, illetve amikor van is, g-s wifi van csak benne, lan-ra rákötni meg kicsit bajos lenne a router elhelyezése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#15) ocso válasza berVi (#14) üzenetére


ocso
tag

Nem teszteltem még, pont szoftvert keresetem hozzá. Köszi! Hamarosan kipróbálom.

(#16) Kobe


Kobe
veterán

halo

digi nethez szeretnék applikálni egy tplink wr841nd routert. A quick install szerint először kábelesen kell telepiteni a routert, azonban a sematikus ábra szerint összekötve a gépet és a routert, a hálózat felderitésénél elbukik a dolog. Mindig azt irja ki, hogy Network cable not connected, please check connectivity.

Wifin szeretném majd használni, de elég bosszantó, hogy még telepiteni sem lehet :S

(#17) ocso válasza berVi (#14) üzenetére


ocso
tag

Szia,

passmark-kal néztem, eredmény:

Ave. KBits/Sec.: 29086.6
KBits Sent: 583794
Block Size: 16385

(#18) berVi válasza ocso (#17) üzenetére


berVi
senior tag

öö, ez durván 28Mbps, ami eléggé irreális, mivel a 10mega már csúcsnak számít. nem ismerem a passmark-ot, de ez kicsit érdekes :D

az egyszerűség kedvéért, sima másolás a tplink-ről egy kábellal routerra kötött gépre milyen gyorsan megy (pl. total commander)? :)

(#19) berVi válasza Kobe (#16) üzenetére


berVi
senior tag

nem tudom, mit kéne "telepíteni" egy router-en. szerintem csináld manuálisan, ne ilyen varázslókkal varázsolj :)

[ Szerkesztve ]

(#20) ocso válasza berVi (#18) üzenetére


ocso
tag

6000 KByte /sec körül megy TotalCommander-ben...
Kb. ugyanennyit mutat a passmark is, ha nem fix méetűre teszem a teszt csomagokat, hanem változóra...

[ Szerkesztve ]

(#21) berVi válasza ocso (#20) üzenetére


berVi
senior tag

köszi

(#22) Zafi


Zafi
tag

hali!
D-link 615-el használom és rohatul nem megy stabilan, 120-300 között ingadozik!Ezt be lehet úgy állítani, hogy stabil legyen????Jel szint 80-100% között van!Ha valaki tudja írja le pontosan!! :R

(#23) ocso válasza Zafi (#22) üzenetére


ocso
tag

Nem lehet, hogy a közelben ugyanazt a csatornát használja valaki még?

(#24) Zafi válasza ocso (#23) üzenetére


Zafi
tag

elvileg nem mert autom.-ra állítottam a csatornát és elvileg a legjobbat választja ha igaz!
De azt, hogy tudom meg nézni, hogy a csatornák mennyire terheltek??

(#25) ocso válasza Zafi (#24) üzenetére


ocso
tag

A TP-Link-nek van egy Wireless utility nevű programja, amit az adpter-hez kapsz, azzal meg tudod nézni...

(#26) berVi válasza Zafi (#22) üzenetére


berVi
senior tag

a távtól függően ez már csak ilyen. ez az n szépsége...

nekem egyébként úgy volt a legstabilabb a dd-wrt-s wrt320n-nel, hogy a csatornát 9-esre állítottam, a csatorna szélességet 40 mhz-re, a "wide channel"-t felsőre (ekkor a státusznál 9+7-et ír csatornának).

kísérletezz a csatornákkal, mást nem tudok mondani. a legjobb az lenne, ha 5 ghz-re váltanál, de azt ez az adapter sajnos nem viszi...

[ Szerkesztve ]

(#27) Zafi válasza berVi (#26) üzenetére


Zafi
tag

Ok köszönöm.
A táv az kb 10m, fal nincs közte csak szekrény!
Kísérletezgetek

(#28) Zafi


Zafi
tag

érdekes 1 kicsit odébb rakom vagy forgatom egyből meg van a 300 :Y

(#29) ocso válasza berVi (#18) üzenetére


ocso
tag

Van újabb teszt, most állítgattam a router-t, most jobbak az értékek:

A második a változó méretű csomagok küldeése, az első fix méretű azért majdnem 37 MB/s

[ Szerkesztve ]

(#30) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Valakinek sikerült már működésre bírnia az eszközt Linux alatt? (Én Ubuntu 9.10-et használok.)
Windows alatt sima ügy, de Linux alatt mi kell hozzá?

Köszi! :R

Sk8erPeter

(#31) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#30) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elvileg ndiswrapper és Windows-os driver kell hozzá, de múltkor végül lsusb-vel kilistáztam az USB-n elérhető eszközöket, és az adaptert egyáltalán nem látta, ezért szimplán átdugtam másik portba, és az összes problémám megoldódott, nem volt hozzá szükség még az ndiswrapper mókolására sem, pedig már épp telepítettem, és állítottam volna be, de ekkor jött az ötlet, hogy megnézem, egyáltalán elérhető-e az eszközök között... (azzal az USB-porttal akkor nem tudom, mi volt, mert azóta működik :D) Aztán le is töröltem az egész ndiswrappert, hogy kipróbáljam, biztosan semmi köze a működéséhez, és tényleg, anélkül is hiba nélkül ment.
Tehát Linux alatt még egyszerűbb életre kelteni az eszközt, mint Windows alatt! Drivert se kellett hozzá telepíteni, és egyből működött, csak a hálózat jelszavát és SSID-jét kellett neki beállítani (ezt értelemszerűen Windows alatt is meg kell csinálni - mármint a jelszóbeírást), és készen volt. :K
Ajánlom tehát a Linux-júzereknek is.
Az eszközről annyit érdemes tudni, hogy pl. egy WR1043ND router jelét két rohadt vastag betonfalon, és még pluszban egy emeleti betontömbön keresztül is "Jó"-nak látja, ami elég megnyugtató eredmény. :) (Persze a WR1043ND is elég erős jelet bocsát ki a 3 antennájával.)

Sk8erPeter

(#32) soneec


soneec
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném azzal kapcsolatba hogy szeretnék egy wifi-s internet hálózatott kialakítani itthon ... csak az a baj hogy a tetötér és a földszint között egy 20 cm vastag vasbeton födém választ el. Ez egy asztali és 2 wifis laptopnak kéne.

Mien routert érdemes vennem hogy mindenhol tudjak netezni??? ( 1 v 2 antennás,54-150-v 300mb/s) és mellé még árban is jó..és persze ne keljen minden nap ki be huzigálnom az adaptert mert állandóan lefagy...

Köszi elöre is a segítséget.!

(#33) Sk8erPeter válasza soneec (#32) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A "mindenhol" és az "árban is jó" elég tág fogalmak... Mindenesetre itt van egy fasza router:
TP-LINK TL-WR1043ND (bolt).
Ezzel elég jó a jelerősség vastag betonfal mögül is (én egy emeleti betonfalnál gépezek, és még a földszinten is van egy plusz függőleges betonfal is, tehát lényegében két vastag falon át jön a jel).

Sk8erPeter

(#34) soneec válasza Sk8erPeter (#33) üzenetére


soneec
tag

árban oan 20 alatt gondoltam...a mindenhol pedig az eégsz házban... de mivel nem értek a wifis routerekhez hogy meiknek mien erös a jel szintje hogy 2-3 is tudjanak wifin keresztül netezni. Volt már egy sima smc routerem de az gondolt eggyet és néha lefagyott. köszi a segítséget.

(#35) Sk8erPeter válasza soneec (#34) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, de azért legközelebb magyarul írd meg a hozzászólásaidat, mert az "ien, oan, meik, mien" szavakat ezen a fórumon nem értik. ;]

Sk8erPeter

(#36) soneec


soneec
tag

Szia!

Tudnál nekem egy két jó beállitási tippet adni a tp-link wr1043nd rouerel kapcsolatbam.

Az internet az asztali gépemen jol megy utp kábelal...de valamiért a wifis része nem nagyon akar müködni..:( A gépemen win7 van a laptopon xp amikor rá csatlakozok a wifi hálozatra ezt a hiba üzenetet irja ki: A windows nem talált tanusítványt,amellyel be tudná jelentkeztetni a hálózatba .

Wireless Settings:
Channel: Auto
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
Max Tx Rate: 300Mbps

Enable Wireless Router Radio
Enable SSID Broadcast

Wireless Security : Automatic (WPA-PSK WPA2-PSK )

Wireless MAC Filtering: Disabled

DHCP Settings

DHCP Server: Disable Enable
Start IP Address:
End IP Address:
Address Lease Time: minutes (1~2880 minutes, the default value is 120)
Default Gateway: (optional)
Default Domain: (optional)
Primary DNS: (optional)
Secondary DNS: (optional)

Változtassak valamit ezeken hogy jó leyen a wifis részeken vagy valahol máshol rontottam el valamit??
Köszi elöre is a segítséget

(#37) Sk8erPeter válasza soneec (#36) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Egy kis segítség: [link] >>> [link] ;)

Sk8erPeter

(#38) Lordus


Lordus
senior tag

Üdv!

tp-link 741-es routerem van, és 25 mbites netem

a gond a következő:
zsinóros rendben, igaz, lassabb, mint a korábbi router, de itt nincs nagy veszteség.

DE!

Wifi-n max 2,4 mbyte/sec a letöltési sebességem, akár mit állítok!!! (3,1 mbyte/sec helyett)

tapasztalt már valaki hasonlót???

illetve ha két gép egyszerre netezik (NEM LETÖLTÉS!!! csak sima netezés) akkor baromira belassítja...

most kell vennem még egy routert, és bár egyébként jó lenne (nem szakad) ez a két dolog asszem nem ok nélkül zavar...

ami még occsó: getnet GNGR124W - ennél a fenti gondok nem jelentkeznek?
köszi

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#39) fbela90


fbela90
csendes tag

Üdv!

Vezeték nélküli internetet szeretnék laptopra. Odáig eljutottam hogy vezeték nélkül, már kiírta hogy van elérhető vezeték nélküli hálózat, és a jelerősség kiváló, de mégsincs internet. Nem tölt be semmilyen weboldalt.

Mi lehet a probléma?

Kösz előre is!!!

(#40) Sk8erPeter válasza fbela90 (#39) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csatlakoztál is ahhoz az elérhető vezeték nélküli hálózathoz (jelszó, stb.)? :F

Sk8erPeter

(#41) fbela90 válasza Sk8erPeter (#40) üzenetére


fbela90
csendes tag

Igen.

(#42) Sk8erPeter válasza fbela90 (#41) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jó, hát talán ha kissé bőbeszédűbb lennél, előbb jutnánk előbbre... :U Nem ártana tudni, hogy a routeren helyesen van-e beállítva a felhasználónév-jelszó, ha PPoE-kapcsolatod van, vagy ha más van, akkor milyen, stb...
De végül is nekem nem fontos.

Sk8erPeter

(#43) rEme


rEme
csendes tag

Olvasgattam a topicot és felmerült bennem a kérdés, hogy akkor mostanság melyik az "ajánlott" router a piacon? Volt feljebb egy link a TL-WR1043ND-hez, az pofásnak tünik. Ezzel a típussal jók a tapasztalatok stabilitásban? Nekem is tp-link routerem van, de az néha különösebb indok nélkül szétdob (pl délben elkezdem használni, 4-5 felé beüt a szakadás és nem képes stabilizálni utána, szakadozik. nem szoktam kivárni míg ez elmúlik, előkaparom az utp kábelt és bedugom úgy a gépet)
Egyáltalán a tp-link a legjobb döntés ha viszonylag olcsón szeretnék stabil hálózatot?

(#44) Sk8erPeter válasza rEme (#43) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem az általad említett router nagyon jó darab. Nekem is ilyenem van.
Itt van a topicja, itt vágják a témát: [link]
Speeedfire meg írt egy elég jó cikket, amiben bemutatja, hogyan lehet még többet kihozni a routerből: TP-Link TL-WR1043ND okosítás

Sk8erPeter

(#45) Preferia


Preferia
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen típusú routert, de nagyon nem értek a szakkifejezésekhez, a kézikönyv pedig csak angol nyelven van (úgymeg pláne nem értem a szakkifejezéseket).
A problémám a következő:
A házban van egy PC, ami vezetékkel kapcsolódik a routerhez, egy laptop, ami vezeték nélkül, illetve egy másik PC, ami ilyen belkines USB adapterről, vmint egy wifis nyomtató.
A routert összeraktam, összedigtam a PC vel, minden számítógépen volt net. Viszont van egy olyan gyanúm, hogy mindegyik ugyanazt a sávot, vagy csatornát vagy hogyhívják használja. (ugyanis, amikor az egyik gépen letöltök, a többin belassul a net). Ez lehetséges egyáltalán? Létrehoztam egy otthoni hálózatot, amiben megvan osztva min3 gép. Lehet ez a gond?
Illetve amit még észrevettem (ja, és az egyik gépen win 7 van, a másik 2 n xp), hogy egyáltalán nincs semmilyen kapcsolat a gépeken (tehát pl széllessávú kapcsolat vagy ilyesmi, amire külön kell csatlakozni), csak az xp seken van vezeték nélküli kapcsolat, és miután bekapcsoltam a gépet egyből felcsatlakoznak, de úgy hogy ezt nem is jelzi külön. Ez normális vagy mit kellene beállítanom?

A válaszolat előre is köszi:)

(#46) berVi válasza Preferia (#45) üzenetére


berVi
senior tag

A routert összeraktam, összedigtam a PC vel, minden számítógépen volt net. Viszont van egy olyan gyanúm, hogy mindegyik ugyanazt a sávot, vagy csatornát vagy hogyhívják használja. (ugyanis, amikor az egyik gépen letöltök, a többin belassul a net). Ez lehetséges egyáltalán? Létrehoztam egy otthoni hálózatot, amiben megvan osztva min3 gép. Lehet ez a gond?

na ezt nem teljesen értem. a sávszél a routerre vonatkozik, nem minden egyes gépre.

ha te kapsz a szolgáltatótól mondjuk 10 megabitet, aztán az egyik gépen töltesz 8 megabittel, akkor a többi gépnek nyilván már csak 2 megabit fog maradni, nem 10.

de ha pl. torrentezel, akkor megint csak lassulni fog minden, mert a torrent jellemzően olyan dolog, ami erősen terheli a hálózati eszközöket, így a router-eket is.

lletve amit még észrevettem (ja, és az egyik gépen win 7 van, a másik 2 n xp), hogy egyáltalán nincs semmilyen kapcsolat a gépeken (tehát pl széllessávú kapcsolat vagy ilyesmi, amire külön kell csatlakozni), csak az xp seken van vezeték nélküli kapcsolat, és miután bekapcsoltam a gépet egyből felcsatlakoznak, de úgy hogy ezt nem is jelzi külön. Ez normális vagy mit kellene beállítanom?

normális. mivel sima helyi hálózati kapcsolatot használsz, így nem kell külön kapcsolódni (alapbeállításként).

(#47) kmik


kmik
csendes tag

Sziasztok.

Én is vettem egy ilyen routert. Azonban nem sikerül működésre bírnom. Már a hálózat beállításnál elbukik a dolog ugyanis nem tud felcsatlakozni a netre (router nélkül van net). Amikor megpróbáltam autodetectálni a szolgáltatás típusát akkor static IP opciót ajánl, de sajnos fogalmam sincs a statikus IP címről (t-home káblenet) tudnátok segíteni abban hogy mit csináltam rosszul?

Előre is köszönöm
kmik

(#48) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Valaki tudna adni linket,ahonnan letölthető a
TP-LINK wireless client utility programot?
Amiket a keresők dobnak,használhatatlan linkek.

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#49) berVi válasza Zso Ro (#48) üzenetére


berVi
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50) kalcium


kalcium
csendes tag

Vettem egy TP-Link TL-WR841ND routert, hogy az asztali számítógépem mellett a laptopon is tudjak internetezni.
A laptopon Windows 7 van(64 bites), az asztali gépen kétféle op. renszert szoktam használni, XP-t és Windows 7-et(32 bites).

Meglepődtem, hogy az asztali gépemen, ha az XP-t használom, az nem ismeri fel a routert és a routerhez adott lemezzel sem lehet telepíteni.

Találok az interneten olyan drivert, amit, ha feltelepítek, a router mindkét op. rendszeren képes működni?
Kérem, ha tud valaki, segítsen.

kalcium

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.