Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) xors válasza ViZion (#1200) üzenetére


xors
senior tag

exportnál hol tudom beállítani hogy a szöveget görbeként mentse? (inDesign)

(#1202) ViZion válasza xors (#1201) üzenetére


ViZion
félisten

Acrobatod nincs? :U
Preflight-ben van, Corelben van, ID-ben passz, látom flatten-t írják, de macerásnak tűnik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1203) xors válasza ViZion (#1202) üzenetére


xors
senior tag

bizony az acrobat még hiányzik az arzenálból, majd igyekszem pótolni azt is :)

(#1204) trialboj válasza xors (#1191) üzenetére


trialboj
őstag

Az a logó a bal oldalon kötelezően kell fekete legyen? Mert nem egy jó ötlet sötét alapra sötét ikont rakni. ABszolút olvashatatlan a szöveg, és a valós nyomat sem lehet sokkal jobb. Fehér tökéletes lenne, vagy ha kötelező a fekete, akkor némi átszervezést igényelne. Illetve kissé közel van a szélekhez a szöveg. Minden nyomda kér bleedet, és ezen kívül még van a safe margin. A jobb alsó szövegbe nagy valószínűséggel bele fognak vágni.

Ez viszont már csak "apró" részlet, az előző problémádhoz képest, remélhetőleg az már megoldódott.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1205) xors válasza trialboj (#1204) üzenetére


xors
senior tag

Köszi a segítséget, sajnos ez már kicsit a "jól van az úgy béla, menjünk ebédelni!" jegyében készült, így már nem volt energiám a logo színét állítgatni. Valójában nagyon sok színben készült ez a névjegy, kéktől a rózsaszínig, így a fekete tűnt a legoptimálisabbnak a logohoz. De valóban a kékbe picit beleolvad, de nem katasztrofális, még így is olvasható, a nyomda jó minőségének hála. A szöveg a szélén, direkt van ott, mert vannak több soros nevek amik mellett csak így férne el az iskola, és az nem is annyira lényeges info. Kifutó lett tervezve hozzá, és a vágástól biztos távolságban van azért :D

A karakter mizériát a nyomda okozta, bár ők sem tudják hogyan, hiszen nem következetes a hiba. Van ahol előfordult, van ahol nem... És a legfurcsább tényleg az, ahol a helyettesítő karakter alatt ott a valódi betű, látszik. Na ez már a gépek lázadása :DD

(#1206) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Ez az első próbálkozásom logóval kapcsolatban, ezért kérem a segítségetek, hogy mit kellene rajtuk módosítani, mi jó, mi nem: egyik másik

Köszi!

(#1207) tikshow válasza szuszinho (#1206) üzenetére


tikshow
addikt

Nem igazán olvasható és nem arányos a cégnév a szimbólummal.

(#1208) Met válasza szuszinho (#1206) üzenetére


Met
nagyúr

első:
- a nő alakról sok minden eszembe jut de a fitness nem ;)
- ahogy írták, kiírva aránytalanul kicsi a felirat az emblémához képest
- az ÉF összeforgatva jó lehet csak ahhoz nem illik a felső kiírt "cégnév"

második:
- na igen, a női alak itt sem az igazi :DDD
- tükrözve írt fitness nem nyerő szerintem

Első körben azt kell kitalálni mire kell a logo (web, nyomdai anyagok, emblémázott termékekre? hímzés, szitázás, tamponozás) emblémázásnál nem szerencsések az apró betűk.

Vannak stock logos oldalak, keress rá a fitnessre ötletet meríteni, vagy google.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1209) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Rég jártam erre, akkor már hozok én is párat a tőlem megszokott "stílusban" :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1210) tikshow válasza jjeahh (#1209) üzenetére


tikshow
addikt

A dinó lemaradt. Dinó mindig kell. :)

Tök jók. :K

(#1211) xors válasza jjeahh (#1209) üzenetére


xors
senior tag

Nagyon jók lettek!
Ezek mind saját terv alapján készültek?

(#1212) jjeahh válasza tikshow (#1210) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz!

xors: Kösz! Igen, nem vagyok egy nagy rajztehetség, de általában rajzolgatok valamiket, beszkennelem, vagy lefotózom őket, majd illustratorban "digitalizálom" pen tool-al, kiszínezem oszt csók, egyszerű :B Anno itt kaptam egy olyan kritikát, hogy a vonalak végeit csináljam vékonyabbra, de sajnos nem lehet, stock-on nem fogadják el... :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1213) Grafirka válasza jjeahh (#1212) üzenetére


Grafirka
őstag

A vonalak vegeit ha jobban elvekonyitod , akkor stockon nem fogadjak el ??? :DDD Megkerdezhetem milyen indokkal utasitjak vissza? Tenyleg roppan kivancsi vagyok, ...es mar evek ota gyujtom az idiota erveket, kereseket, stb

[ Szerkesztve ]

(#1214) jjeahh válasza Grafirka (#1213) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak StockLogos-on vacakolnak, ott mindíg azt írják, hogy a túl vékony meg túl pici elemek kis méretben nem látszanak... :D A többi stock oldalon nincs gond szerencsére.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1215) BonFire válasza jjeahh (#1214) üzenetére


BonFire
veterán

És nem tudják, hogy a logókat többféle méretben és megjelenésben eltérően szoktunk megtervezni? Az egészet egy nagy batyuban arculatként adjuk el.

Egy ecsetvonás meg lehet elvékonyodó, hogy a végén 0 pt a szélessége. Ilyet nem szabad? WTF? :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1216) jjeahh válasza BonFire (#1215) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez még semmi, vannak ennél furább "elveik" is a StockLogos-éknak, de ez van, talán a legnépszerűbb stock oldal logóknak, már beletörődtem :DDD . Többféle méretben és megjelenésben eltérően amúgy sem lehet náluk feltölteni, egy logóhoz csak egy EPS-t fogadnak el, amiben csak egy logó lehet középre igazítva. De csak a stocklogos.com ilyen, máshol általában nincs gond.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1217) trialboj válasza jjeahh (#1216) üzenetére


trialboj
őstag

Szerintem téged kimondottan szivatnak :P Ez az első oldalon volt amit ők választottak.

Azt leszámítva hogy minden szempontból egy félben hagyott grafika, tele van elvékonyodó vonalakkal.

Mellesleg elég fúrcsa hogy szinte csak hányadék logók vannak az első oldalon, míg amiket itt nekünk mutattál egész korrekt alkotások. Úgy tűnik ezek nem olayn felvágós srácok : )) Nem arcoskodnak a minőséggel.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1218) jjeahh válasza trialboj (#1217) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem mindíg kötekednek, az is lehet, hogy nem egy admin fogadja el a logókat, hanem többen dolgoznak náluk és egyik közüllük idióta :D . No meg ezt 2013-ban töltötted fel, akkor még elfogadtak mindent, max a leírásba köttek bele néha.
Amúgy jó ez, vannak ennél sokkal rosszabb logók ott, sőt a másik két logód nekem még tetszik is, rendben vannak... stockon a kínálat tényleg nagyon "vegyes"... :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1219) Grafirka válasza jjeahh (#1214) üzenetére


Grafirka
őstag

Szakmai kituntetes illeti meg oket hogy egy vektoros objektumnal szeintuk letezik "tul vekony" es " tul kicsi" .

(#1220) Met


Met
nagyúr

Póló látványtervezéssel foglalkozik még valaki?
Ugye felrakom a képre a logot aztán ki kellene találni hogy a valóságban mekkora legyen a logo.
Meg szokták tőlem kérdezni hogy mekkora a képen, én meg vissza szoktam kérdezni hogy hehe, a póló mekkora?
Szóval van erre valami rutin?
Mert most úgy szoktuk hogy kinyomtatok valamekkorát aztán rápróbálom a pólóra.

Általában nem tudom hogy mekkora pólók lesznek, de azért meg kérdezik hogy mekkora a logo a képen :W

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1221) tikshow válasza Met (#1220) üzenetére


tikshow
addikt

Egy fix méret, a póló mérete sokat nem oszt nem szorozz, ha nem tudsz a teljes pólóra nyomni.

(#1222) Met válasza tikshow (#1221) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, de pl. ha szívhez kerül logo akkor ott számít.
Meg amikor transzfereztetünk ott általában nem szoktam méretet írni (azoknak nem adunk filmet) hogy mekkora a nyomat, amit küldenek az mindig jó méret. Ezért gondoltam hogy esetleg van valami rutin erre.
A4-es méretig nyomtatom én a filmet a direkt nyomáshoz.
Ha ráírom a látványtervre hogy 280 széles a logo és XS-től M-es méretig vannak pólók akkor az XS-re nem fér rá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1223) trialboj


trialboj
őstag

Talán nagy off de mivel nincs itt élet, szerintem belefér.

Találtam egy idézetet ami tetszik, és használnám néhány grafikán, viszont furán hangzik:

“Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail.”
— Ralph Waldo Emerson

Én a végére "leave the trail"-t írnék, nem tudom indokolni, de úgy hangzik jól... Feltételezem hogy aki írta talán néhány év előnnyel indul az angol nyelvterületen, de azért megkérdezem hátha mégis téved.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1224) tikshow válasza trialboj (#1223) üzenetére


tikshow
addikt

Ami az idezetben van: Hagyj egy nyomot.
Amit te szeretnel: Hagyd ott a nyomod.

(#1225) aldebaran válasza trialboj (#1223) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem, ha a vége:
leave the trail: hagyd el a nyomot
leave a trail: hagyj (egy) nyomot.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1226) ViZion válasza aldebaran (#1225) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Nem kihalt a topik... figyelünk ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1227) trialboj


trialboj
őstag

Kösz, viszont így már nem is tetszik :))) Azt hittem hogy ez a Járt utat a járatlenért... ellentéte. De mindenesetre érdekes, hogy hány más féle értelmet is lehet benne találni, én rásütöttem azt amit érteni akarok, és elhitettem magammal, hogy hibás az alap idézet.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1228) BonFire válasza trialboj (#1227) üzenetére


BonFire
veterán

Az a baj az ilyen idézetekkel, hogy lehet többféleképpen is érteni, és egyértelmű csak akkor lesz, ha szövegkörnyezetben olvasod. Tehát az előtte elmondott néhány mondat is fontos lenne. Mert eléggé kétértelmű. Az én olvasatomban azt jelenti, hogy taposs ki magadnak új ösvényt, ott, ahol még nincs kitaposva. Merj új útra lépni, ne mindig csak mások lába nyomában járj.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1229) DonTuros


DonTuros
tag

Sziasztok! :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni a fejemben lévő kis tervnek (elsősorban grafikus, kéne vektoros nagyítás, hasonlók).

Amennyiben nem gond, valaki tud ebben segíteni?
Privátban le tudnám írni, elmesélni teljesen a "gondom", tervem.
Igazából meglepetésnek készül, csak egyszerűen rengeteg fal van ebben a projektben, melyeket sajnos egyedül nem tudok ledönteni. Viszont tele vagyok kedvvel a "harchoz".

Előre is köszönöm minden segítőkész ember válaszát (meg segítségét)! :)

Peace and Love

https://www.akosturos.com

(#1230) Creepy


Creepy
tag

Üdv!

Még régebben csináltam ezt a "póló" tipót. Hozzáértőt kérdeznék, hogy hogyan sikerűlt? 2 éve kezdtem az ilyen tipós stílust felvenni. 15 éves fejjel és 2 évnyi "tapasztalattal" nem tudom eldönteni hogy jó-e. Meg amúgy senkit sem tudok megkérdezni, mert a családban csak egyedül én foglalkozom számítógépes grafikával vagy is inkább csak én tanulom ezt a családban. Szóval, kérdezem a hozzáértőket. Hogy hogyan sikerűlt, mit kéne javítanom? Ja, és még annyit, hogy ez a méret pólóra, pulcsira megfelel? :B

[kép]

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#1231) Met válasza Creepy (#1230) üzenetére


Met
nagyúr

A 2 R betű miért nem egyforma?
Az R és T betűkben azokban a fehér vonalakban direkt van luk?
A betűkben lévő fehér vonalak miért csámpásak alul? (E, T, második R)
Nekem valahogy furcsa hogy a betűknek van egy háttérszínnel azonos színű kontúrja.
Az S és t betű találkozásánál is van valami furcsaság.
Ja, és még annyit, hogy ez a méret pólóra, pulcsira megfelel?
Milyen méret? 13 cm széles a kép, szívhez nagy, előre középre kicsi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1232) Creepy válasza Met (#1231) üzenetére


Creepy
tag

Azt a 2 R betűt én is észrevettem. Igen, az R és T betűben direkt van úgy a luk.
Viszont olyat is észre vettél, amit én nem, én azt a kontúrt most látom ott először. Ha nem szólsz, lehet nem is veszemészre. Az S és a t betű találkozásánál én nem látok hibát, de neked adok igazat.
A pólót meg majd valahogyan megoldom.

Köszi az értékelést. :R A továbbiakban megpróbálok pontos lenni.

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#1233) BonFire válasza Met (#1231) üzenetére


BonFire
veterán

Vannak egymást átfedő betűk bizonyos betűpítusokban, főleg a folyóírást utánzókban. Ilyenkor a két path kivonódik egymásból, és ilyen luk lesz. Amit persze be szoktunk foltozni, miután a szöveget legörbéztük.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1234) BonFire válasza Creepy (#1232) üzenetére


BonFire
veterán

Előbb próbáld meg fejben tisztázni a képet és eldönteni, merre akarod a térbeliséget ábrázolni? Mert ez most így nagyon randomnak tűnik. A többféle körvonal is esetleges. Egyik belül, másik kívül helyezkedik el. Ha a középső fehér vonalat pennel is csinálod, végül expandold és csapkodd le az alul kilógó végeket, valamint a vonalak között keletkezett űrt foltozd be.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1235) Met válasza BonFire (#1233) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom miért van ott az a luk ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1236) henny


henny
csendes tag

Sziasztok! InDesign-ban keszitettem egy oneletrajzot es kimentettem interaktiv pdf-ben. Kovetkezo lenne a kerdes, mibe mentsem ki az elobbi kiterjesztes helyett, ha azt szeretnem, hogy a szovegek szerkeszthetoek legyenek egyszeruen adobe programok nelkul? Olyan megoldas is erdekel, hogy ha esetleg ezt at lehet vmi olyan kiterjesztesbe konvertalni.
Koszi.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#1237) trialboj


trialboj
őstag

Szeretnék nyomtatni, néhány lehúzóst, viszont még sosem csináltam ilyet, szóval nem tudom hogy kell előkészítsem a grafikákat.

Átlátszó fóliára terveztem, amit körbevágok, és bármire ráragaszthatom, mert nagyjából csak a nyomtatott rész lesz észrevehető.

Ezek lennének a grafikák

Csak fekete és fehér kellene, nem tudom ez hogy működik, végső esetben jó a csak fekete is.

Aki csinált már ilyet tudna adni pár tippet, hogy mire érdemes figyelni, és jól van-e a dokumentum így, vagy a fehér részeket ki kellene vágjam? Lehet fehéret is nyomni?
Utolsó kérdés pedig, hogy ez mennyire lehet költséges? egy A4 drágább mint 1000 ft?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1238) tikshow válasza henny (#1236) üzenetére


tikshow
addikt

Sima PDF es ez is konnyeden szerkesztheto egy Acrobat Readerbe, vagy ugyanezzel a programmal exportalhato egy Word .doc fajlba is akar.

trialboj ilyet konkretan meg nem csinaltam, de ugy gondolom a formarol kell egy negativot kesziteni pontosan ott ahol a grafikak vannak. Pl. a Rock Shox logobol csak a lekerekitett teglalapra van szukseg 100% K szinnel.

[ Szerkesztve ]

(#1239) henny válasza tikshow (#1238) üzenetére


henny
csendes tag

Ok, köszi. Kész is lett :)

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#1240) trialboj válasza tikshow (#1238) üzenetére


trialboj
őstag

Szóval valahogy így kellene kinézzen?

Ami most fehér, az lesz fekete, és ami most fekete az átlátszó?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1241) Dluinet válasza trialboj (#1240) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A fehér részek lesznek az átlátszóak, fehér festéket nem használnak, az a nyomathordozó színe lesz a végeredményen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1242) tikshow válasza trialboj (#1240) üzenetére


tikshow
addikt

Dehogy, valahogy így.

(#1243) trialboj válasza tikshow (#1242) üzenetére


trialboj
őstag

Bocs, de ez kb hihetetlen számomra. Ez egy sima téglalap, hogy lesz nekem ebből logo? Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mennyire fognak hülyének nézni a nyomdában :))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1244) tikshow válasza trialboj (#1243) üzenetére


tikshow
addikt

A fenti amit nyomtatnak, az alsó a vágóél/stanc.

(#1245) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv urak/hölgyek!

Van aki vállal esetleg privát munkát? Tehát nem nekem kellene segíteni, hanem van egy elképzelésem, és azt valaki tető alá hozná. Ilyen képátalakításokkal nem nagyon foglalkozom, így nem tudom, hogy mekkora meló egy ilyen, de nem kérném ingyen (bár túl sokat se ér meg nekem a dolog...fogalmam sincs mi a "tarifája" az ilyeneknek és mi az "olcsó", mi a "drága).

Röviden amiről szó lenne: a Looney Toons-os Taz-t kéne olyan formán átalakítani, hogy egy PS4-es kontroller legyen a kezében. A kép nem fix feltétlen (tehát ha lenne jobb alapanyag, akkor hajlékony vagyok), de kb. erre gondoltam:

Ami ugye azzal járna, hogy a tököt kivenni, kontrollert megfelelő szögben és dizájnban (hogy passzoljon a képhez) betenni, kezét átalakítani, a hiányzó részeket pótolni, háteret kitörölni.

Semmi komoly dologra nem kell gondolni, több helyen profilképnek kellene.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1246) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Ez milyen betűtípus?

(#1247) zetecR válasza f(x)=exp(x) (#1246) üzenetére


zetecR
addikt

DIN Pro?

(#1248) f(x)=exp(x) válasza zetecR (#1247) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nagyon hasonlít rá, köszönöm a segítséget!

(#1249) BonFire válasza TazLeacher (#1245) üzenetére


BonFire
veterán

Nem a tököt kell kivenni, mert ugye a kontroller nem egál a tökkel, így bizonyos részletek hiányoznának a kezéből, tehát akkor azt ki kéne egészíteni, viszont a rajzból meg kilógna, tehát gyakorlatilag újra kéne rajzolni az egészet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1250) TazLeacher válasza BonFire (#1249) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jogos...és ebből a képből, a kezét előre hozni és úgy?

Valahogy így gondoltam (nem röhögni...:D):

A kézfejét itt is újra kell rajzolni, meg a karját is hozzá kéne igazítani, de azért ez így már járható(bb)?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.