Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) jjeahh válasza PumpkinSeed (#498) üzenetére


jjeahh
nagyúr

úgy érted első logód? mert én elsőre sokkal rosszabbakot csináltam ennél :D a szlogen alját nem, vagy kevésbé vágnám le, mert ugy-e logónál elég fontos a könnyen olvashatóság sztem, a gun life-ban meg az "L"-t is nagybetűvel írnám, és lehet, hogy össze is olvasztanám a két szavat, az "n" szára-vége picit fura így levágva, amúgy elsőre sztem elmegy, picit itt-ott finomítani kell rajta, de én ennél sokkal kidolgozatlanabb logóval nyertem már pályázatot :) BonFire-velegyetértek, a betű rontja el az egészet

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#502) PumpkinSeed válasza BonFire (#500) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen azon sokat gondolkodtam, hogy mi legyen aztán végül ez lett, mert úgyis változni fog ha a megrendelő megadja a cégnevet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#503) PumpkinSeed válasza jjeahh (#501) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem első, de nem szoktam logókat készíteni, kb 1 éve csináltam utolsónak, azóta meg se volt nyitva az Illu csak akkor ha valaki olyan jó webdesignt készített, hogy nekem kellett méricskélni az arányokat. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#504) #81999360 válasza BonFire (#500) üzenetére


#81999360
törölt tag

"Tényleg elég szar!"

:DDD

(#505) jjeahh


jjeahh
nagyúr

én sem nagyon mókoltam mostanában, mármint igen, de semmi olyant, amit mutogatnék is, de ha már linkelgettek... valszeg erre is "tényleg elég sz*r" reakció lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#506) Andrew31 válasza jjeahh (#505) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hát, ez inkább egy talicska fos. :D

Szerintem jó.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#507) jjeahh válasza Andrew31 (#506) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kösz! :D mára egy minimál:

PumpkinSeed: azért ha csinálsz még linkelhetsz, ne hagyj egyedül... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#508) PumpkinSeed válasza jjeahh (#507) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem szoktam, mert igazából engem a kódolás érdekel. :D

Egész jó, az ötlet meg főleg. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#509) jjeahh


jjeahh
nagyúr

fesztiválfotózás miatt nem volt időm logózni, de ma a képfeldolgozás mellett összehoztam egy gyors rajzocskát :D lassan laptopot kéne cserélnem, Lr mellett szinte lehetetlen Ai-t is futtatni :(((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#510) BonFire válasza jjeahh (#509) üzenetére


BonFire
veterán

Laptop komoly tevékenységre nem alkalmas. Kicsi a képernyő, kevés a hardver.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#511) jjeahh válasza BonFire (#510) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vékony pénztárca meg jó gép vásárlására nem alkalmas :DDD na meg nekem nagyon fontos a praktikum...ezért most ez van...Illustratorban babrálás még elmegy, de fotó retusálás 15" tn panelen borzalom :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#512) BonFire válasza jjeahh (#511) üzenetére


BonFire
veterán

Egész kis pénzből is egész tűrhető konfigot lehet összeállítani, már ha hajlandó vagy megalkudni (mint én), és mondjuk megelégszel az AMD-vel Intel helyett. VGA-ból sem kell a legújabb, legcsúcsszuperebb modellt venni, mert játékra mások a követelmények, mint grafikára. Egy közepes vagy használt darab is megteszi. HDD kell, ha kevés a pénzed, nem kell beugrani az SSD-mítosznak, mert a Gigabájtonkénti ára fajlagosan irreálisan magas.

A RAM van elszállva mostanában az egekbe, ahogy pár éve a HDD volt, sajnos azt olcsón nem lehet most beszerezni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#513) jjeahh válasza BonFire (#512) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de odalenne a praktikum, hordozhatóság :) valszeg egy jobbacska laptop + méretesebb, kalibrált külső ips kijelző vagy asztali pc + ips kijelző + tablet lenne a tökéletes konfig számomra, de egyelőre másra kell a pénz, meg első szettből a jobbacska laptop rész drága is, második konfigból tablet fronton van a gond, mivel a kva tabletőrület ellenére egy olyan tablet sincs még a piacon, ami nekem is tetszik :DDD valahol mindegyik elvérzik...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#514) PumpkinSeed válasza BonFire (#512) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az SSD-s részbe szólnék bele, hogy SSD és HDD között borzasztóan érezhető a különbség minden téren. Nem a gigabitenkénti árat kell nézni, hanem azt, hogy a számítógép lefagyási problémái varázsütésre megszűnnek egy hozzáértőbb kezében. Amióta SSD-t használok szinte minden eszközömön, kb 100%-al kevesebb idegrostom gyullad ki számítógép használat közben. Ez csak saját tapasztalat, de én eddig akinek tanácsoltam a váltást mindenki hálás szemekkel tekintett rám.

(#513) jjeahh

Mire használnád a tabletet? :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#515) jjeahh válasza PumpkinSeed (#514) üzenetére


jjeahh
nagyúr

zenehallgatáson, filmnézésen, munkán kívül mindenre, vagyis rss hírolvasás, email, közösségi oldalak, netes pletyó, chat, fórum, egyéb internetes dolgok, jegyzetelés, mert baromira gáz a rövidtávú memóriám, + apróságok, pl. modell beleegyező nyilatkozatot aláíratni könnyebb, mint kinyomtatni, összehajtogatás nélkül hordozni majd beszkennelni, portfóliót, modellpózokat mutogatni stb... :D szal nekem elég hasznos lenne, nem csak asztali teniszezni használnám :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#516) PumpkinSeed válasza jjeahh (#515) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, így tényleg van haszna is. Én egyszer vettem egy myaudio sz*rt (a tablet kategóriába nem fért bele), és ha 1-nél több alkalmazás futott akkor használhatatlan volt. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#517) BonFire válasza PumpkinSeed (#514) üzenetére


BonFire
veterán

Ha kicsi a büdzsé, az SSD kifejezetten luxuscikknek számít. Függetlenül attól, hogy mennyire hasznos vagy nem hasznos.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#518) jjeahh


jjeahh
nagyúr

nem tom mennyire on, de a sok telepitett betűtípus lassítja a gépet? nekem mintha úgy tűnik...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#519) ViZion válasza jjeahh (#518) üzenetére


ViZion
félisten

igen. Sőt, ha ott gebasz van, akkor a PS is szenved. Mondjuk CC rugalmasabb, CS4 egy rossz fonttól is borult. Ez nem off...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#520) jjeahh válasza ViZion (#519) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez elég gáz, mert a jelenlegi betűtípusaim pl. uncsik már, de azért megtartanám, és kéne melléjük mindig valami új is, szal... :DDD nem lehet ezt megoldani lassulás nélkül, a végén úgyis törölnöm kell a hőn szeretett kiválogatott font-okból is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#521) ViZion válasza jjeahh (#520) üzenetére


ViZion
félisten

BonFire benne volt ezekben a font manager dolgokban, majd ír valamit rá. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#522) INTELligent válasza jjeahh (#520) üzenetére


INTELligent
senior tag

Vezérlőpult/Megjelenés és személyes beállítások/Betűkészletek/ rámész arra, amelyiket nem használod, elrejtés-> nem látják a programok, így nem kell törölni, később is lehet használni őket (csak egy kis türelem kéne hozzá, és nekem is ki kéne lőnöm egy-két fölös fontot :D )

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#523) Met válasza jjeahh (#520) üzenetére


Met
nagyúr

Én az Amp font viewer-t használom, lehet vele böngészni a nem telepített fontok között szabadon beírható előnézeti képpel és lehet ideiglenesen telepíteni a fontot vele, a program bezárásáig marad a telepített fontok között.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#524) BonFire válasza jjeahh (#520) üzenetére


BonFire
veterán

Én a NexusFont fontmenedzsert használom. Tud mindent, ami kell. A Photoshop és az Illustrator is képes bizonyos betűtípusokat mostohán kezelni (a kínai meg japán meg tudom is én milyen @-vel ellátott Adobe betűkészleteket is). Amikor a listán egyesével lépkedsz, és bejön egy olyan betű, amiből mondjuk hiányzik a hungarumlaut, akkor kihajít egy tetszőleges helyre. Én már lassan leszoktam az ékezeteket nélkülöző betűtípusok tárolásáról. Minden betűkészletbe belerakom az ékezeteket, aztán onnantól kezdve kifogástalanul lehet használni őket. Persze ez hosszadalmas folyamat, és ha van kétezer betűkészeted, akkor sziszifuszi munkának tűnik, de én sorban csináltam egyesével. Ráértem velük elbabrálni.

(A licencre meg fütyülök!)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#525) jjeahh


jjeahh
nagyúr

köszi, ránézek mindkét progira, az ideiglenes telepítés pont ideálisnak tűnik a problémámra :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#526) jjeahh


jjeahh
nagyúr

nos, Met: tetszik, de amikor beírok egy kívánt szöveget, amit szeretnék látni különféle betűtípusokkal, megoldható valahogy, hogy egyszerre ne csak egy példát lássak? NexusFont-ban pl. ha beírom "hello" az összes font-al megmutatja hogy néz ki, lehet görgetni az egészet...Amp-nál váltogatni kell egyesével a fontok között, ha jól látom, ehhez meg nekem nincs türelmem :D :B van erre valami megoldás?

BonFire: ennek a felülete jobban tetszik, tudja azt amit az Amp-ból hiányolok, viszont hogy lehet nem telepített fontokat is böngészni? és ideiglenes telepítés nincs benne? enélkül számomra értelmetlen lenne sajnos...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#527) Met válasza jjeahh (#526) üzenetére


Met
nagyúr

Az Amp egyenként tudja mutatni, a nexussal az a bajom hogy mindig lescanneli a fontokat amikor belépek egy könyvtárba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#528) jjeahh válasza Met (#527) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na rájöttem, hogy Amp több font-ot is tud mutatni elég nyomni egy F2-őt neki :D options-ban meg lehet változtatni a betűk szövegét...asszem ez tökéletes lesz, bár még arra nem jöttem rá, hogy ilyen "multiview" üzemmódban is mutassa-e azokat a betűket, amik nincsenek telepítve

szerk: aarghh, amikor több betűt mutat csak a telepítetteket mutassa...óóóó... :D miért nem lehet valami hibátlan? a betűk között egyenként váltogatni elég fárasztó...én úgy képzeltem el valahogy, hogy uninstallálok minden betűt, és mindig csak azt telepítem ideiglenes telepítéssel, amelyiket használom...így tök jó lenne, sosem halmozódnának fel az egekig a telepített betűk, és lehetséges is, csak ne egyenként kellene végignézegetni, amikor keresek valamit... :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#529) Met válasza jjeahh (#528) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt nem tudtam:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#530) BonFire válasza jjeahh (#528) üzenetére


BonFire
veterán

Nem telepített betűket is tudsz vele böngészni. Fel kell vetetni a Sample Groupba a fontokat tartalmazó mappákat. KÉP

Két hiányosságát tartom fontosnak megemlíteni a programnak.

1. Tényleg minden egyes mappaváltásnál végigszkenneli az egész tartalmat, ami elég hosszadalmas is lehet.
2. Nem lehet keresni egy bizonyos betűtípusra és azokat listáztatni. Ha beírod, hogy „Condensed”, a legelső találatra ugrik a kurzor. Nem csinál egy szűrt listát. Ez nagyon jó lenne pedig.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#531) BonFire válasza BonFire (#530) üzenetére


BonFire
veterán

Utolsó pont sztornó: Lehet filterezni, csak nem a CTRL+F-et, hanem a jobb felső sarokban lévő keresőmezőt kell használni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#532) alok válasza BonFire (#524) üzenetére


alok
csendes tag

Az ékezeteket milyen progival oldod meg?

(#533) ViZion válasza alok (#532) üzenetére


ViZion
félisten

fotosopp :DDD ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#534) BonFire válasza alok (#532) üzenetére


BonFire
veterán

Most TypeLight-tal, de régebben FontLabbal dolgoztam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#535) alok válasza BonFire (#534) üzenetére


alok
csendes tag

Köszönet!

(#537) jjeahh válasza jhos910 (#536) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem nagyon jók, ma ez a minimál stílus elég menő :) ez a sok mockupolás amihez nekem nincs türelmem... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#538) BonFire válasza jhos910 (#536) üzenetére


BonFire
veterán

Szentes új pálmafás-hullámos logója nekem tetszik, viszont a betűválasztás nem tetszik hozzá. Most hirtelen sejtelmem sincs, mit választanék, de a jelenlegi Myriad Pro Cond-Boldot biztosan nem. Talán a Bold túlzás, és a grotesztk is. Lehet, hogy hagyománytiszteletből valami talpas antikva lenne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#539) Pala válasza jhos910 (#536) üzenetére


Pala
veterán

Szépek!! :R

A mockupokat egyébként hogyan oldod meg? Pl. a CD vagy a tejesdoboz-terv!? Egyszerűen ráhúzod/torzítod Photoshoppal egy már meglévő alapra?
Készítettem egy könyvborító-tervet (illetve csak egy piszkozatot), amiből szeretnék majd később mockupot készíteni, de igazából most csinálnék ilyet először, és nem tudom, van-e erre valami bejáratott koncepció!?

(#540) jhos910 válasza Pala (#539) üzenetére


jhos910
aktív tag

CD mockup letöltött. A tejesdoboz mockupot meg én készítettem, ha gondolod átdobom, nem szöszöltem vele olyan sokat de működik és korrekt képet ad.

[ Szerkesztve ]

(#541) Pala válasza jhos910 (#540) üzenetére


Pala
veterán

Ha feltöltöd valahova, azt megköszönöm! :R

Csak a kíváncsiság végett vetnék rá egy pillantást... de miben készült? PS? ID?

(#542) jhos910 válasza Pala (#541) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mail címed dobd át priviben és küldöm.
A grafikák Illuban készültek ehhez is van sablon amit kiexportálva be kell húzni ps-be a látványterv készítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#543) BonFire válasza Pala (#539) üzenetére


BonFire
veterán

Én könyvborítókat csináltam… A módszer: Illustratorban létrehoztam a 3D alakzatot, majd Photoshopban textúráztam.

kemény fedelű

Kicsit több munka volt a hajlítások miatt a

puha kötésű

Itt a fények és az árnyékok gondos Ps-munka eredményei. Ezek persze nem igazi munkák, csak tanulmányok voltak. Egyszerűbb dolgokat Illustratoban is lehet 3D modellezni. A könyveket laponként raktam össze. A lapok síkokból állnak, és egymáshoz képes kissé el vannak tolva-forgatva.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#544) Dluinet válasza BonFire (#543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a teaültetvény borítóját te csináltad?
vagy csak belinkeltél egy random képet? :U

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#545) BonFire válasza Dluinet (#544) üzenetére


BonFire
veterán

A borító festményét természetesen nem én készítettem. A kép a Google-ból való. Csak felhasználtam a mockup tanulmányaim során.

A sátán kutyájához is találtam megfelelő festményt, a tipó viszont az én művem. Ilyen kiadás nem jelent meg magyarul, de tetszene ilyen formában.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#546) Pala válasza BonFire (#543) üzenetére


Pala
veterán

:R:R

Illustratorban sajnos még nem vagyok túl erős, muszáj lesz felturbóznom magam minél hamarabb. :B

Szépek amúgy!

Könyvborítókat én is csináltam már párat, de valahogy sose jutottam el odáig, hogy mockupot kelljen csinálni belőle. Most viszont jól jönne majd az alábbihoz:

[link]

Egy vékony kis könyvecske lesz ebből (ez még csak egy durva vázlat), úgy akarom megoldani majd a végén, hogy az arc emberi fele a borító elejére, míg a tigris a hátuljára essen, és ehhez akarok majd valami látványtervet gyártani. Bár nem tudom mennyire lesz ez így életképes, a könyv vastagsága várhatóan 0.5cm körül lesz, hogy ez zavaró-e ezzel az elrendezéssel....!? Jó kérdés, pont ezért akarom látni majd. :)

(#547) ViZion válasza Pala (#546) üzenetére


ViZion
félisten

...akkor tükrözni kell, mert sztem pont az ember van hátul így, nem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#548) BonFire válasza Pala (#546) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem ennek valami hasonló széthajtogatott mockupnak kell lennie.

Aztán csinálhatsz egy olyan mockupot mellé, amin összehajtott állapotban van a könyv, és csak az első borító illetve a gerinc látható. A kettőt érdemes egy képre, egymás mellé tenni.

Szerk: a hátsó borítót benéztem és keskeny lett: természetesen olyan szélesnek kell lennie, mint az első kettő összehajtott együtt. No. Értsd jól. :)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#549) Pala válasza BonFire (#548) üzenetére


Pala
veterán

Hmm, nem is rossz ötlet, erre nem is gondoltam. :R Persze, ahogy Vizion is jelezte, előbb tükrözni kell. Illetve az általad javasolt megolásnál még tükrözni se, ugyebár ha jól értem, akkor itt a fej jobb oldala lenne behajtva a b2-re, b1-en lenne az arc emberi fele + a cím + a szerző, b4-en meg valami ismertető-féle.

(#550) BonFire válasza Pala (#549) üzenetére


BonFire
veterán

Könyvborítónál különösen kell a mockup, mert alapállapotában nehéz elképzelni, mi fog belőle látszani a végén.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.