Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Met válasza TheProb (#49) üzenetére


Met
nagyúr

A jópofaságról, jött hozzánk egy önéletrajz, úgy nézett ki hogy középen egy ferde vonal (A4-es lap, bal felső saroktól jobb alsó sarokba) és annak a vonalnak a két oldalán volt a szöveg ami ugyan úgy meg volt döntve.
Jópofa, igen, használható? nem, a második sor után kitöröltem a levelet.

Lehet grafikus aláírást csinálni logo vagy más biszbasz nélkül is ami szép és valamennyire másabb mint a szokásos aláírások.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52) ViZion válasza Met (#51) üzenetére


ViZion
félisten

Önéletrajznál elég nekem, ha olvasható, igényes, logikus felépítésű, látszik, hogy megpróbálta elrendezni és PDF-ben jön! Sokan beírják a word ismeretet és annyi nincs, h doc helyett pdf-ben hozza...
Nah, meg ne myvip-es kép legyen rajta... ;]

Ahh, és a helyesírás! Az "exel" ismeret már előre vetíti, hogy interkontinentális pro a jelölt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53) TheProb válasza Met (#51) üzenetére


TheProb
veterán

Ilyen irányba azért nem fogok elmenni soha és attól,hogy valami netán formabontó még nem szabad a hasznosságot elhanyagolni! Amúgy nálam alap a .pdf kiterjesztés dokumentumoknál, bár sok helyen. pl. az egyetemen docx-et fogad csak el sok tanár a plágium csekk miatt. persze ez önéletrajznál nyilván nem áll fent.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#55) OhAi27 válasza ViZion (#52) üzenetére


OhAi27
tag

habar ez masik topik temaja de alapvetoen en is .pdf-ben kuldom a cv-t azonban meglatasom szerint sok helyen hatrany.

en minimalis design-t teszek a cv-be es ezzel nincs is gond sot hiszem, hogy elonnyel indulok.

Azonban ha olyan helyre jelentkezel ahol nem kifejezetten kell kokemeny expert szaktudas csak egy stabil word/office hasznalat akkor a .pdf alapbol kuka. Mivel abbol nem derul ki az, hogy az adott jelentkezo, hogy formazza a .doc-ot, mit hasznal bekezdesnek stb. Sajnos sok HR-es igy all a dolgokhoz (tapasztalat).

szerk.: en ezert kuldom mindket formatumban a cv-t egyebkent.

[ Szerkesztve ]

(#57) BonFire válasza OhAi27 (#55) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk a DOC nem ajánlott, hiszen bármilyen eszközön tudni kell olvasni! A PDF azért jó, mert az nyomdakész. A képet lehet benne veszteségmentesen nagyítani, nem hullik szét a formázás, ha mondjuk OO vagy LibreOffice alatt nyitja meg!

[link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#61) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Volt egy kis takarítás. Legyetek szívesek nem a topicban veszekedni. Köszönöm.

(#62) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, léteznek olyan oldalak ahol logókat lehet vásárolni? Ha igen hol találok olyat? Köszi előre is.

(#63) BonFire válasza pufancska (#62) üzenetére


BonFire
veterán

A Stocklogos.com pont ilyen. Olyan logók kerülnek fel rá, amelyek végül is nem kellettek a megrendelőnek, vagy több variáció közül nem ezekre esett a választás.

Azonban fájdalom – bár profi munkák –, kevés köztük az igazán nagy durranás. Sok közöttük eléggé átlagos, bár a kidolgozás mind profi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#64) GergőBp


GergőBp
tag

Én most jönnék itt egy picivel átlagon aluli logóval. Biztos nem fogok rajta változtatni, mert működik sötét és világos képen is. Fotókon fog szolgálni vízjelként.

Fizetős képeken így fog majd megjelenni [link]

Saját magam által megosztottakon pedig így [link] Ennél jobban nem kell, hogy látszódjon. A képet annyira nem zavarja.

Véleményt szívesen meghallgatok, DE nem hallgatok rátok :C

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#65) BonFire válasza GergőBp (#64) üzenetére


BonFire
veterán

A múltkor valami TT monogramos emberke tervezett itt egy hasonlót, arra is azt mondták, hogy Tisza cipő fílingje van a két egymáshoz illesztett megcsonkított T-nek.

Ez a baj a jó logóval, hogy mindig jön az a „vótmá” érzés, valahonnan ismerős, akkor is, ha nem tudjuk, honnan. Vagy pedig nem ismerős, de nem is sikerül ütősre. Ezért tervezek én is nagyon-nagyon-nagyon ritkán logót, mert korántsem biztos, hogy jól fog sikerülni. Nem tudom garantálni. A sajátom sem tetszik, amely a videóim sarkában díszeleg, csak nem jut eszembe jobb. :DDD

Persze, ha az a cél, hogy a képeinket védjük vele, akkor szinte bármilyen felirat megteszi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#66) GergőBp válasza BonFire (#65) üzenetére


GergőBp
tag

Ezzel a megoldással még sehol sem találkoztam. Egyébként átesett még egy kis javításon, de azt már felesleges lenne megmutatnom. Most már világos, sötét képen is jól mutat. Végül csináltam még 2 egyszerű logót nővérem párjának. Van egy T2-es motoros kis csapatjuk, akik járkálnak néha az országban. Szeretnének a mellényükre egy logót. 1 hónapja lógok vele, de most már beadtam a derekamat és csináltam 2-t. Ez se nagy mutatvány, de a célnak megfelel. Kezdő szinttel + 0 forintos motivációval nem tudok többet kihozni magamból. A jobbikat azért megmutatom.

Volt 1-2 megkötésük vele, szóval kénytelen voltam belerakni.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#67) Met válasza GergőBp (#66) üzenetére


Met
nagyúr

A T2 lehetett volna valami olvashatóbb font.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68) GergőBp válasza Met (#67) üzenetére


GergőBp
tag

Igen, ebben igazat adok. Viszont rohadtul nem érdekelt! :D Szerintem jó lesz ez így nekik!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#69) BonFire válasza GergőBp (#66) üzenetére


BonFire
veterán

No látod, ezért kell tudni előre, mire lesz szánva, mert néhány esetben jó lehet egy ötlet, néhányban pedig kifejezetten rossz. Ha ezt megnézzük, összességében nem lenne rossz, azonban!

A motor apró részletei már ezek a képernyőfelbontáson is csak összepiszkolják a képet. A logóban úgy kell az elemeket megtervezni, hogy rendszeresen ránézünk extra piciben is, hogy úgy is jól mutat-e? És legtöbbször stilizált ábrák sokkal jobban mutatnak, mint a részletgazdagok. Például a motor hűtőbordái vagy a teleszkóp harmonikája csak fölöslegesen zavaróak. Stilizálni meg úgy szoktuk a dolgokat, hogy mindent eltávolítunk az ábráról, ami nem szükséges az azonosításhoz. Csodálkoznál, hogy mennyi részletet el lehet hagyni, és az emberi agy még mindig kiválóan tud asszociálni az eredeti elemre! Néha egy-egy negatív tér is elég hozzá. Gondolom, felismered, mit akar ábrázolni ez a kép, amit most direkt e hsz kedvéért dobtam össze öt perc alatt.

Ez egy stilizált ábra. Logóba ennél bonyolultabb nem kell, főleg, mert a nyomdatechnika sem biztos, hogy ki tudja szolgálni. Ha pólóra szitázzák, az apró részletekbe csak bedugul a festék. Ha felvarrót csináltatnak, a hímzőgép sem boldogul icuri-picuri dolgokkal (volt már hozzá „szerencsém”), arról nem beszélve, hogy mi van, ha elkezd kopni a nyomat, foszlani a cérna?

Egyébként meg gratula a munkához, hogy ilyen hálátlan feladatot elvállaltál! Még csinálsz ilyet vagy ötszázat, és akkor már látni fogod, mi kell rá és mi nem. ;)

Ui.: Én egyébként fontos különbséget tennék brandlogó, zenekari logó (typó) és címer között! Van, ami egyiken kerülendő, a másikon kifejezetten előny. De vannak közös részletek, amelyeket nem árt észben tartani.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#70) jhos910 válasza GergőBp (#66) üzenetére


jhos910
aktív tag

Hát ez az oliva koszorús megoldás pedig elég elterjedt.
Egyet mutatok pl WHO logo.

A másik meg, hogy ha stock képeket (egy az egyben) használsz a logóhoz akkor pikk pakk kiderül plusz nem is lesz egyedi ergo logó sem. Csak egy kis grafika. Egy valami.

A másik, hogy nem vektorosan készítetted el, ezért nagy méretben használhatatlan lesz, kezdhetsz neki ismét vagy majd más...

(#71) jhos910 válasza GergőBp (#66) üzenetére


jhos910
aktív tag

Sry a duplaposztért.

Ez pont a témához és az előző kommentemhez illik.

Movie Posters Recreated with Comic Sans and Clip Art
/Forrás: Pinterest/

[ Szerkesztve ]

(#72) GergőBp válasza jhos910 (#70) üzenetére


GergőBp
tag

Jaj, engem annyira nem mozgat a logó készítés. Félre értetted a dolgot. Csak megkértek, hogy majd egy szeretnének egy ilyen mintát mellényre csinálni. Nem 1024x768-ban csináltam. Direkt beállítottam rendesen már az elején :) Fred Perryből loptam. Egyébként jó, hogy pont a kevésbé fontos logó miatt "piszkáltok". Inkább a másikat kritizáljátok, mert az saját és szeretném majd használni képek alatt. Egyébként lehet lesz egy font csere, mert nagyon snassz. Viszont nagyon nincs kedvem ékezetekkel bíbelődni és ezért lett az, ami most ott van (nem a motorosról beszélek már, hanem a vízjelről). Na ott nincs lopott ötlet. Bár sima G mellé már biztos raktak fordítottat is, szóval akkor ez nem egyedi logó? Máshogy nem tudtam imitálni az objektív formáját + tetszett is ez a megoldás.

Tamás!

Tudom, hogy néha jobb, ha leegyszerűsítem a dolgokat, de ennél könnyebb módszer már nem lehetett volna :) (kevesebb néha több) Csak beraktam PS-be, CTR + L, állítgatás, aztán annyi. Azt hiszem nagyon nem is piszkáltam. Talán Vector Magic rásegített, de már nem tudom megmondani, hogy azt végül alkalmaztam-e. Annyira a logó készítés nem mozgat, szóval nem si törtem magamat. Nagyon sok kreativitás szükséges hozzá, ami nálam néha nem megy. Attól függ milyen hangulatomban vagyok. Meg emiatt már többször "veszekedtem" nővéremmel, hogy készítsem már el. Ez több, mint kényszer volt :)

Azért köszi srácok a meglátást. Néha tudom hogyan lehetne jobb, de lusta vagyok megcsinálni (most hazudtoltam meg a kiírásomat). :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#73) jhos910 válasza GergőBp (#72) üzenetére


jhos910
aktív tag

"Bár sima G mellé már biztos raktak fordítottat is, szóval akkor ez nem egyedi logó?"

Sajnos nem :(
Bár szokták mondani, hogy az egyedi mindig a legdrágább.
Ha neked tetszik és te ki vagy békülve vele akkor elérted a célt. :)

[ Szerkesztve ]

(#74) BonFire válasza GergőBp (#72) üzenetére


BonFire
veterán

Kreativitása mindenkinek van, csak ezt is tanulni kell. És gyakorolni. Nem szeretem, amikor azt mondja valaki, hogy botfülű, közben pedig nyilvánvalóan meg tudja különböztetni egyik hangsort a másiktól… Szóval…

A kreativitás ott fog kiütközni, amikor túlságosan egyszerű dolgokból kell összeraknod valami nagyon menőt, ráadásul úgy, hogy ezernyi korlát van felállítva. A logótervezés az egyik legnehezebb dolog, mert sok dolognak kell egyszerre megfelelni, és ha csak az egyik nem sikerül, a projekt elveszett. A rajzprogramokkal meg az elején ahogy tanul az ember, megtanul egyre bonyolultabb dolgokat csinálni, csak logónál meg ennek pontosan az ellentéte kell! A Photoshop megtanít, hogy hogyan csicsázz ki valamit, az Illustrator meg rákényszerít, hogy pár primitív alakzatból és egy színből kihozd a tutit. Persze lehet abban is színátmenetet, árnyékot, glóriát, homályosítást csinálni, csak jóval bonyolultabb, mint Photoshopban, és ahogy egyre jobban elmélyedsz benne, azt veszed észre, hogy a munkád egyre inkább letisztul, leegyszerűsödik, a formák kifejezőbbek.

Véleményem szerint plakát, flyer, címer, logótervezéshez át kell állni Illustratorra. Nem azért, mintha ugyanazokat nem lehetne megcsinálni Photoshopban, de teljesen másfajta látásmódot és gondolkodást tanít. A Ps továbbra is verhetetlen, ha fotót kell manipulálni, meg talán egy kicsit még a webdizájnban is labdába rúghat, bár én utóbbit is egyre inkább Illustratorban csinálom, mert kényelmesebbek az eszközök, okosak a segédvonalak, pikkpakk a méretezés, Ps-ben meg ezzel folyton szopni kell. Persze ha egy plakátra fotó kerül, azt először Ps-ben dolgozom fel, majd a kész PSD fájl mehet Illustratorba a végső összeállításhoz. Aki meg kiadványt szerkeszt sok-sok oldallal és szöveggel, annak az Illustrator is csak egy második feldolgozási fázis, a végén az összes PSD és AI fájl InDesing-ban találkozik össze a szöveggel.

Ráadásul a profi logótervező brigádok (mert legtöbbször egy logótervezés csapatmunka!) munkáinak 90% is kuka! 10%-ért fizet a megrendelő, és ebből a 10%-ból 1 az igazán jó. Tele van a web másodkézből származó logókkal, pár dollárért megveheted valamelyiket, átírod rajta a feliratot, igazítasz valamit a nem túl jól sikerült ábrán és annyi. De legtöbbjükért azért nem fizetnek, mert tényleg nem átütő. Hiányzik belőle az egyéniség, a megkapó formák, vagy az egyszerűség. Ha a Coca Colából csak a C betű letépett farkincáját mutatom meg, akkor is mindenki felismeri. Ha a háromnegyede hiányzik. Na, ilyet csinálni nehéz! Néha elképesztő, hogy egy-egy hollywood-i produkcióban micsoda dizájn folyik. Nézd meg a Cypertronics logóját az A.I. filmben, ami csak néhány pillanatra látszik, és nem is túl lényeges. De úgy ki van találva, mintha életek múlnának rajta. Vagy a Star Wars-féle filmek mind telis-teli vannak logókkal, kitalált brandekkel, és mindegyik mögött komplett tervezőgárda áll, akkor is, ha a végén az összes jelenet ki lesz vágva.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#75) BonFire válasza BonFire (#74) üzenetére


BonFire
veterán

Ha valakit érdekel még a logók és szimbólumok készítése, az nézzen be időről időre hozzám, mert fogok csinálni néhány stilizálós videót, amiből lehet lesni, hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni, ha egyszerűsített ábrákkal szeretne foglalkozni. Ezek speed up videók lesznek, mert magyarázat nem szükséges hozzá. A szemléletmódot kell elsajátítani, nem az eszközkezelést.

[link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#76) GergőBp válasza BonFire (#75) üzenetére


GergőBp
tag

" A szemléletmódot kell elsajátítani, nem az eszközkezelést."

Az utóbbi időben nagyon sok speed up videót nézek és tényleg sokat segít. VIszont töménytelen mennyiségben kell nézni (mikor már hányni tudsz tőle) és akkor könnyebben fog menni :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#77) BonFire válasza GergőBp (#76) üzenetére


BonFire
veterán

A másik dolog, ami evidenciának tűnhet, mégsem csinálják az emberek:

gyakorolni, gyakorolni!

A gyakorlatot meg nem kell látnia senkinek. Először mindenki béna, majd ha az ezrediket csinálja, az már sokkal jobban fog sikerülni. Járni is botladozva tanulunk meg, néha se99re is esünk, de sebaj.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#78) GergőBp válasza BonFire (#77) üzenetére


GergőBp
tag

Egy idő után meg visszafejlődünk (70 év körül) :DDD

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#79) BonFire válasza GergőBp (#78) üzenetére


BonFire
veterán

Nono! Azért Zórád Ernő még kilencvenévesen is ott volt a szeren. ;) Ha az ember szellemi tréningeket tart és nem hülyíti magát zombivá szeszekkel, egész élete végéig megőrizheti az agya frissességét. Én hét éve szeszt a számba nem vettem, de ezalatt az idő alatt annyi mindent tanultam, mint korábban harminc év alatt.

És nem is áll szándékomban visszatérni a régi rossz szokásaimhoz. Remélem – ha megérem a hetvenet –, nem csinálok majd gagyit.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#80) jhos910 válasza GergőBp (#64) üzenetére


jhos910
aktív tag

Kicsit lentebb görgetve ezen az oldalon találsz hasonlót a te GG logódhoz.

(#81) pufancska válasza BonFire (#74) üzenetére


pufancska
tag

Ezek a logók! Akárhogyan is nézem őket, mindig az jutt eszembe, ha a logó köré egy jó céget építesz akkor akár pocsék, gagyi logód is lehet mindenki tudni és ismerni fogja.
"Ha a Coca Colából csak a C betű letépett farkincáját mutatom meg, akkor is mindenki felismeri." Ez igaz, de ha a Google "G" betűjét mutatom meg valakinek akkor is tudni fogja, hogy az Google és mégis egy ultra gagyi logó (mondjuk ez az én véleményem).
És végszóként a munkahelyemen azt mondták, tervez egy logót vasfelvásárló és idegenországba eladó cégnek, akik még tervezéssel és építkezéssel foglalkoznak. Ennyi infót kaptam és még annyit hogy egy óra múlva megnéznék. (Ezeknek magyarázhatod, hogy mennyit ér egy logó ) És ekkor jött a rutin a meglátás és BonFire által ajánlott link ahol lehet vásárolni logót.

(#82) BonFire válasza pufancska (#81) üzenetére


BonFire
veterán

Nyilván vannak olyan logók, amelyek nem jók, viszont jól bejáratottak, mert a mögötte álló cégnek folyamatosan volt pénze a marketingre. A Google logó pont nem jó példa, mert ha csak egy betűjét látod, azt is színek nélkül, akkor nem tudod felismerni, mert tizenkettő – egy tucat betűtípussal van szedve, és semmi jellegzetes nincs benne. Az ő logójuk az, amit a faviconban is látsz. Kék négyzetben egy „g” betű Catull betűtípussal. De ez nem jó. Amikor megjelent ez a negatív teres g a kék négyzetben, két hónapig törtem rajta a fejem, hogy mi a lóf*szt akar ez ábrázolni. Nem jött át a „g” egyáltalán. Viszont ők megtehetik, hogy xar legyen a logójuk, mert egyébként mindenhol ott vannak. Mr. Maszarik, a vaskereskedő nem teheti meg ugyanezt, mert nincs annyi elpocsékolnivaló tőkéje.

Aztán meg az is meggondolandó, hogy egy vaskereskedőnek szüksége van-e egyáltalán logóra. Minek? Van neki arculata, vevőköre, akiket meg kell szólítani? Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#83) Met


Met
nagyúr

Csak szerintem nem egészen olyannak kellene lennie az Ő ékezetének?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84) Andrew31


Andrew31
senior tag

Festékpórolós.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#85) BonFire válasza Met (#83) üzenetére


BonFire
veterán

Ez vessző. Meg a tábla sem márvány, csak valami olcsó műkő, Olcsó Jánossal elkészíttetve. Azért nincs rendes hungarumlaut se.

Szerk: jobban megnézve nem vessző, hanem ékezet, de túl kicsi és hitvány.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#86) Met válasza BonFire (#85) üzenetére


Met
nagyúr

Jól van, akkor nem csak nekem szúrja szemem, tettek volna rá egy kis körvonalat hogy vastagabb legyen akkor nem lenne gáz. Ha már annyi eszük nem volt hogy a Í-ről szedjék le az ékezetet.

Viszont azon vannak kiakadva hogy kihagyták a halál idejét, csak nem tudom hogy gondolják, a két "--" helyett nem fér be egy évszám és amúgy sem lehet azt kitörölni.

Itt a cikk.

Szerk.: azóta írták be azt a temetős felirat dolgot. Csak ha már ennyit beírtam nem akarom kitörölni :D :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87) BonFire válasza Met (#86) üzenetére


BonFire
veterán

Törőcsik Mari alapból halhatatlan, szóval nem gáz! :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#88) BonFire válasza BonFire (#87) üzenetére


BonFire
veterán

Egyébként úgy látom, a kötőjelet sem sikerült megkülönböztetni a nagykötőjeltől. Én legalábbis mindenütt félkvirtmínuszokat látok, ami hol helyes, hol helytelen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#89) jhos910


jhos910
aktív tag

Tudtok nekem segíteni, hogy honnan lehetne beszerezni valami nagy művészeti egyetem/főiskola tananyagát? Vagy, ha valakinek megvan akkor megosztaná? (akár privátban is)

(#90) OhAi27 válasza jhos910 (#89) üzenetére


OhAi27
tag

ez igy keves...mi neked a nagy muveszeti egyetem/foiskola? milyen szakra kellene tananyag?

egyebkent besetalsz a mome-re es kersz egy tantargyi tematikat, ugyanezt megteheted szerintem a Visart -nal is. Adni fognak.

(#91) jhos910 válasza OhAi27 (#90) üzenetére


jhos910
aktív tag

Heyho
Alkalmazott grafikai topikban vagyunk, ezért nem írtam szakot. Tipográfus vagy tervezőgrafikus szak érdekelne nagyon. MOME,PTE, MKE anyaga lenne a legjobb, Visartot is megnézném. A tematika meg édes kevés szerintem.

(#92) OhAi27 válasza jhos910 (#91) üzenetére


OhAi27
tag

ja hat teljes tananyagot beszerezni szerintem eleg nehez lesz.
en a helyedben kernek egy tematikat es osszegyujtenem hozza a szukseges dolgokat, netrol, jelenlegi diakoktol stb.

(#93) jhos910 válasza OhAi27 (#92) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem szükséges teljes...mivel nincs diák kapcsolatom ezért írtam ide, hátha van valakinek. :(

(#94) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egy Windows Phone-os menetrend alkalmazás tervezési fázisában vagyok.

Ezt a vázlatot sikerült összedobnom, ki mit gondol róla? Van valami amin lehetne javítani, érdemes lenne változtatni?

A külső szürke keret nem a design része.

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#95) Met válasza trisztan94 (#94) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem lehetne kék a számok melletti "oszlop" és a négyzetek helyett lehetne kör.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96) trisztan94 válasza Met (#95) üzenetére


trisztan94
őstag

Megnézem holnap kékkel az "oszlopot" :K

Viszont a négyzetek biztos jobbak lennének körökkel? Direkt azért raktam négyzeteket, hogy egyértelműen más legyen, mint a végállomás, ami a fenti kör. Szted?

https://heureka-kreativ.hu

(#97) Fandango válasza trisztan94 (#96) üzenetére


Fandango
veterán

Mi lenne, ha forditva csinalnad, a vegallomas negyzet, a koztes allomasok korok.

Vagy eleve hasznalhatnad a BKK designt (ha szabad ilyet), itt egy masik kep.

[ Szerkesztve ]

(#98) BonFire válasza trisztan94 (#96) üzenetére


BonFire
veterán

Azért jobbak ilyen esetben a körök, mert arról a céltáblára asszociál az ember. Ezekkel az összefűzött négyzetekkel meg egy nyakláncra. A szimbolikus ábrázolás nem tűri az áthallást, a csapongásokat. Körök kellenének, a célállomás meg lehet inverz és nagyobb, vagy színes és nagyobb. De mindenképpen hangsúlyosan kontrasztosan eltérő legyen. De az is lehet kör attól még.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#99) Met válasza trisztan94 (#96) üzenetére


Met
nagyúr

Kis kör megálló, nagy kör végállomás :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100) trisztan94 válasza Fandango (#97) üzenetére


trisztan94
őstag

Nézegettem a BKK stílusát, de annyira nem illeszkedik a WP környezetébe. (Persze az élénk színeken kívül, amik jók és használva is lesznek)

Gondolom egyikőtöknek sem új a metro stílus (ha mégis: A Windows 8, Windows Phone "csempés" felülete). Valami olyasmi feelinget szeretnék az alkalmazásnak, mert ez WP-only lesz, ne azt érezze a felhasználó, hogy ez egy átlag app, hanem hogy csak és kizárólag specifikusan csak az ő szeretett oprendszerére lett kifejlesztve. Ezért gondolkoztam a négyzeteken, meg a szögletességen, de ezek szerint nem jó ötlet. Bár mondjuk a design többi része tartalmazza a szögletességet.

(#98) BonFire + (#99) Met:

Módosítottam az ajánlásotok szerint. Mit gondoltok?

A belső a kicsi körökben lévő belső kört ne szedjem ki?

https://heureka-kreativ.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.