Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) BonFire válasza neko18 (#200) üzenetére


BonFire
veterán

De most hasonlítsuk össze az almát a körtével? Az eredeti PSD fájl kéne, meg a belőle renderelt BMP, hogy mi is lássuk, nálad van-e a hiba forrása, vagy valamilyen általános hibáról van szó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#202) neko18 válasza BonFire (#201) üzenetére


neko18
senior tag

Ha az alapképet megnyitom PS-el akkor már más, hiába JPG. A kék inkább picit lilásabb és nincs annyi kontraszt rajta mint képnéző programban. A PSD már nincs meg :(

kdxsv

(#203) jhos910 válasza OhAi27 (#198) üzenetére


jhos910
aktív tag

Beszélhetünk neked de te írtad meg az elején:

"van egy kiadvanyom ami ugy keszult, h ps-ban nagy felbontasu kepekbol lettek osszerakva az alapoldalak, es indesignban kerult ra a szoveg. ~30 oldal kb."
Nem tudom mit vársz???

A megrendelőnek nem lehet elmondani, hogy mi a helyzet?? "Bocs megrendelőbácsi, de sok szép fotót kért, nem fér bele 6mb-ba, mi legyen? Romoljon a minőség (vagy méret/felbontás csökkentés, ugyebár monitoron nézik, 72dpi lehet max), vagy legyen nagyobb a fileméret?"
Mindenki ezt próbálja meg beadni a szakmában, hogy áááá a megrendelőnek nem lehet semmit se mondani meg, hogy az van amit ő akar. Aha persze ... és HD filmet is ki akarja írni CD-re ugye? Nem fullhülyék ezek az emberek.

Amit az előbb leírtam, de sikerült átsiklanod fölötte: VANNAK PDF OLVASÓ OLDALAK AHOL NEM SZÁMÍT MÁR A MÉRET!

[ Szerkesztve ]

(#204) OhAi27 válasza jhos910 (#203) üzenetére


OhAi27
tag

nem ertem a hangnemet...nem futottam at. Csak epp nem mondtal ujat vele. Issuu-ra peldaul feltoltottem nekik, orultek is mert szep. (Nemcsak issuu-ra egyebkent.)

Es de elmondtam nekik, azonban annyit kertek, h oke legyen 5 mega korul (most epp 8 mega korul van - ez mar sok nekik pedig igy meg vallalhato a minoseg).

A legkissebb felbontas vallalhatatlan, a kivalo minosegu nyomtatas oriasi, a ketto kozott akarhogy csurom, csavarom, tomoritem nincs 4-5 megas verzio, csak 8 (ami mar sok nekik).

Nyilvanvaloan vannak okai, hogy miert szeretnek 5 megabol meguszni az egeszet, azonban a kerdes nem erre vonatkozott es tortenetesen nem is fontos tenyezo.

update: 6 mega! ezt mar (remelem) elfogadjak.

(#205) OhAi27 válasza jhos910 (#197) üzenetére


OhAi27
tag

ja es 2014 van :P

(#206) BonFire válasza OhAi27 (#204) üzenetére


BonFire
veterán

Hm...

A kis fájlméret és az alacsony minőség korrelálnak. Ezt azért nem olyan nagy dolog megemészteni még laikusnak sem. Egy szekérre nem lehet felpakolni két szekér fát…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#207) ViZion válasza OhAi27 (#194) üzenetére


ViZion
félisten

e-mail-ben 4 MB felett küldeni is taplóság, szal. arra nem ez való. Linket bele, töltse le...

(#196) OhAi27: OMfG... akkor olvasd már el hol is kezdődött: PS KÉPEK. ID meg "picit" más, nem rasztert fog exportálni.

ID-t distillerrel használjuk, utána jó a méret. PS-ből RGB legyen és max 800-1200 px széles képeket exportálva újra kellene összepakolni, 72 dpi-n. Mondjuk én alapból máshogy csináltam volna :U Meg mailbe ilyet, uhh... ehh... fura. Mivel magam is marketingen vagyok, elég sok hírlevelet küldünk ki, lehetőleg 1 MB alatt... és olyan csatolmányokkal, amit nem hajítanak ki a céges spamszűrők (pl. pdf-et is ritkán küldünk, inkább a link)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#208) jhos910 válasza OhAi27 (#204) üzenetére


jhos910
aktív tag

Fárasztó vagy kicsit ezzel a mb mizériáddal, ezért vagyok ilyen bocs a hangnemért.
Ha feltöltöttétek ilyen oldalakra akkor nem értem a problémát továbbra sem...?

(#209) zetecR válasza BonFire (#206) üzenetére


zetecR
addikt

:D

(#210) GergőBp válasza zetecR (#209) üzenetére


GergőBp
tag

Elkezdtem próbálkozni a flyer készítéssel. Sketchként tekintsetek rá. Lehet van 1-2 nagyon elfuserált dolog benne, amit majd csak akkor fogok látni reálisan, ha kialudtam magamat. Most pedig ledőlök :) Később kerül rá effekt, mert ez így nagyon snassz :)

[link]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#211) BonFire válasza GergőBp (#210) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs ezzel semmi baj se. Nem effekt kell rá, hanem a részletes infók. Ha minden lényeges dolog rákerül, nem lesz snassz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#212) GergőBp válasza BonFire (#211) üzenetére


GergőBp
tag

Most ébredtem fel :) Kicsit foglalkozom vele. tegnap már fáradt voltam a végén. Ja, meg kellene "bizniszkárdot" is kreálni :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#213) OhAi27


OhAi27
tag

http://www.creativebloq.com/design/free-ebooks-designers-7133700

ingyen ebookok, hatha hasznos lesz vkinek! :)

(#214) BonFire válasza OhAi27 (#213) üzenetére


BonFire
veterán

about:blank jön be nekem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#215) OhAi27 válasza BonFire (#214) üzenetére


OhAi27
tag

(#216) zetecR válasza OhAi27 (#215) üzenetére


zetecR
addikt

:R

(#217) BonFire válasza OhAi27 (#215) üzenetére


BonFire
veterán

Köszönnyük! :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#218) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Vízjelet szeretnék csinálni magamnak,de semmi ötletes dolog nem jut eszembe,tudnátok esetleg valami ötletet adni? :(( Fotós vízjel ez,egyet összedobtam,de ez sajnos nekem túl egyszerűnek tűnik :(

+ még ez is,csak ez se igazán jön be :))

[ Szerkesztve ]

(#219) BonFire válasza Pikaa (#218) üzenetére


BonFire
veterán

A vízjel egyszínű legyen. Tehát ne legyen rajta körvonal, színes kitöltés, vetett árnyék. Ez azért fontos, hogy mind feketében, mind fehérben meg tudjon jelenni. Maga a névlogó lehet egyszerű betűvel szedett is, viszont apró részletes cirádákkal elejét veheted, hogy könnyű legyen kiretusálni. Amit könnyű kijelölni, azt könnyű el is távolítani. Legyen ismétlődő minta, amit az Edit-►Fill-►Pattern menüponttal tudsz megtenni.

A vízjel nem kell, hogy erősen látsszon, inkább jelzés értékű kell legyen, például így:

Ui.: Jól összebarmolja ez a fórummotor a képet!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#220) Pikaa válasza BonFire (#219) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszönöm a véleményed.

Egyszerű és nagyszerű!

Ui.: Esetleg még ehhez hasonló betűtípust tudtok mondani? Mintha kézzel írott lenne.

[ Szerkesztve ]

(#221) BonFire válasza Pikaa (#220) üzenetére


BonFire
veterán

Mihez hasonló? Amúgy van betűtípust keresek topik is. m.prohardver.hu/tema/betutipust_keresek/friss.html

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#222) Pikaa válasza BonFire (#221) üzenetére


Pikaa
aktív tag

A beillesztett fényképen levő vízjel betűtípusára gondoltam. Köszönöm, találtam hasonlókat! :)

(#223) BonFire válasza Pikaa (#222) üzenetére


BonFire
veterán

A BonFire logó az szimpla Myriad Pró, a "design" az Koblenz Seriallal lett írva. (Most sehol nem találtam a kedvenc VAG roundedemet.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#224) Andrew31 válasza BonFire (#223) üzenetére


Andrew31
senior tag

Sztem az övére gondolt.

...Amit elég nehéz kibogozni, ha nem látnám itt a neved, nem tudnám, hogy mi van ott. (vagy hogy nagyjából mi van ott, mert ott PPKA van? Oo )

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#225) neko18


neko18
senior tag

Szeretnék ismét pár kritikát kapni egy nemrég megcsinált szimulátor versenyfestésemről. :)
Szívesen fogadom a kritikát, nem vagyok sértődős fajta :P ;]
Íme:

Nagyobb kép

kdxsv

(#226) Pikaa válasza Andrew31 (#224) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Igen,a sajátoméra gondoltam,de én írtam el,szóval nem te értetted félre. :)

Igen,nem teljesen látszik jól a Pika név.

(#227) BonFire válasza neko18 (#225) üzenetére


BonFire
veterán

Ha diplomatikusan akarnék fogalmazni, azt mondanám: kaotikus. Ha nyersen, akkor azt mondanám: vegyes, mint a kódusszar. (Má' bocs a kifejezésért!) :D

Láttam már néhány versenyautót, és tény, hogy a szponzorok hirdetéseit nehéz úgy megjeleníteni, hogy legyen benne valami harmónia, de tapasztalataim szerint ez legtöbbször teljesülni szokott. Azért előbb egy egységes színdizájn szokott történni, majd abba illeszkedően rakják a szponzorok logóit. Igyekeznek őket beilleszteni a koncepcióba. Van, amelyiknek a színezetén kell javítani, van, amelyiknek csak a méretén, vagy az elhelyezkedésén. De random kitalált elemeket (hópihe – minek?) nem szoktak rápakolni, csak azért, hogy még zűrzavarosabb legyen az egész, hiszen az a hirdetőnek sem érdeke.

De ez csak szigorúan vett magánvélemény, mások biztosan másképp gondolják majd.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#228) GergőBp válasza Pikaa (#220) üzenetére


GergőBp
tag

"Jónek jó", de a képeden mi éles? Majdnem a srácnak a Nike cipője az lett, de csak majdnem. Dokumentáció fotónak tökéletes, de sportfotónak nem. Lehet inkább lassabb mozgással kéne kezdeni, mert a sportfotózáshoz gyorsabb fókusszal rendelkező váz, obival kell rendelkezni! Nekem se feltétlen borotva élesek a képeim, de egy picivel lassabb sportot fotózom (judo).

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#229) Pala


Pala
veterán

Srácok, valaki tudna esetleg linke(ke)t adni tipográfiai alapismeretekhez (illetve "advanced" ismeretekhez is)? Jöhet akár angolul is, sőt leginkább úgy! :) Az a nagy helyzet, hogy kiadványszerkesztőként, ill. grafikusként dolgozom már 6 éve, de minden tudásomat gyakorlati úton szereztem meg, és most szeretném kicsit bepótolni elmélettel is. Valószínűleg vannak még homályos területek, amikről tudnom kéne. :) (Ezt a "nyamvadt" InDesign-t is meg kellene már tanulni, ahhh..... :) )

[ Szerkesztve ]

(#230) tikshow válasza Pala (#229) üzenetére


tikshow
addikt

link #1
link #2
link #3
link #4
link #5

Ez a pakk így kezdésnek talán nem lesz rossz.

(#231) Pala válasza tikshow (#230) üzenetére


Pala
veterán

OMG, ezer köszönet! :R :R

Vendégem vagy egy málnás-kakaós heringpörköltre! :R

(#232) jhos910 válasza tikshow (#230) üzenetére


jhos910
aktív tag

#1 hsz-be belerakatom, ha nem zavar :)

(#233) tikshow válasza jhos910 (#232) üzenetére


tikshow
addikt

Csak nyugodtan. :)

(#234) trisztan94


trisztan94
őstag

Kaptam ajiba ezt a logót a készülő referencia oldalamhoz:

A TT a nevemet jelentené: Thar Trisztán. Tetszik meg minden, de valamiért úgy érzem, hogy azzal a TT-vel kezdeni kellene valamit. Mindenképpen kellene oda valami, nem elég csak a robotos telefon.

Az oldal neve amúgy "Trisztán Játszótere" lesz.

Valakinek valami ötlet? :F

https://heureka-kreativ.hu

(#235) jhos910 válasza trisztan94 (#234) üzenetére


jhos910
aktív tag

T és a J egymásba csúszhatna és a megjelenő téglalap helyére belemehetne a robotos logo.
Viszont a teló gombjait lehetne nagyobbra tenni illetve nem sötét színnel.

(#236) trisztan94 válasza jhos910 (#235) üzenetére


trisztan94
őstag

Valahogy így gondoltad?

https://heureka-kreativ.hu

(#237) jhos910 válasza trisztan94 (#236) üzenetére


jhos910
aktív tag

Valami teljesen szögletes betűt választanék (vagy rajzolnék), ha már a logó csupa szögletes, sehol egy kerek ív. :)

(#238) OhAi27


OhAi27
tag

hello! tanacsra lenne szuksegem, megpedig az alabbi logoval kapcsolatban.

Egy redesign-t kellene vegrehajtani rajta mert ez sehogy sem passzol a ceg profiljahoz.

A ceg eleg sokretu, de alapvetoen orvos/apolo/gyogyszeresz munkakat kozvetit az ugyfelek fele. Tehat valamilyen szinten a medikus dolognak is meg kellene jelennie a logoban. Tovabba ugye maga a ceg neve Correct Group, es velemenyem szerint ez is dominalhatna. Tehat maga a korrektseg, korrekt csoport stb.

Szerintetek milyen motivumokat kellene alkalmazni, milyen szinvilagot? Mi a legmegfelelobb betutipus ehhez?

koszi szepen elore is!

ja igen! kulfoldi (nemet) munkaero kozvetites a profil, tehat talan ez is szamithat a tervezesnel.

[ Szerkesztve ]

(#239) #16514048


#16514048
törölt tag

Készítettem egy eléggé egyszerű infografikát gyakorlás céljából. Az az első ilyen jellegű próbálkozásom, kérhetnék róla néhány építő jellegű kritikát?

[ Szerkesztve ]

(#240) Met válasza #16514048 (#239) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem tetszik ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#241) Bjørgersson válasza #16514048 (#239) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igaz nem vagyok szakmabeli, de nekem már csak a stílus miatt is tetszik. Bár jobb lett volna normális mértékegységekkel. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#242) OhAi27 válasza #16514048 (#239) üzenetére


OhAi27
tag

szep! mennyi ido volt?

(#243) #16514048


#16514048
törölt tag

Örülök, hogy tetszik nektek. :)

kovy29: Sokat gondolkodtam rajta, hogy milyen mértékegységeket használjak, végül ezt választottam, ha már amerikai autóról van szó. Egyébként abszolút nem ismerem ezt a rendszert én sem. :DDD

OhAi27: Vektorosan készült, és szerintem sokkal tovább tartott, mint kellett volna. Pontosan nem tudom, de legalább 15 óra biztosan volt. Ennek kb. a fele az autók, illetve a többi elem megrajzolása volt, a másik fele pedig a sakkozás a színekkel, betűtípusokkal és az elrendezéssel.

(#244) Met válasza #16514048 (#243) üzenetére


Met
nagyúr

Így hogy nulláról rajzoltad meg az egészet szerintem nem volt sok a 15 óra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#245) BonFire válasza #16514048 (#239) üzenetére


BonFire
veterán

Ez teljesen tökéletes.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#246) #16514048 válasza BonFire (#245) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nagyon örülök, hogy így látod :)

(#247) GergőBp válasza #16514048 (#239) üzenetére


GergőBp
tag

Mennyire egyedi az ötlet?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#248) #16514048 válasza GergőBp (#247) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem egy másikról lett koppintva, ha erre gondolsz. :)
Már régebb óta terveztem, hogy csinálok egy infografikát, aztán megláttam ezt a képet, ez adta hozzá az ihletet, illetve fel is használtam a grafika elkészítéséhez. A többi jött magától.

(#249) GergőBp válasza #16514048 (#248) üzenetére


GergőBp
tag

Akkor minden elismerésem. Megfelelően letisztult az egész. Sehol nem szeles, sűrű a képi és szöveg elem. Megtaláltad az aranyközéputat :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#250) OhAi27


OhAi27
tag

ha mar mindenki megdicserte kdavidot akkor esetleg valaki ranezhetne az en postomra is (elotte 1-el) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.