Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Soká válasza BonFire (#1350) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi!
Ahogy nézem, te olyan nagyon nem használod ezt a fonzkezelőt. Nekem nem is azért kell, hogy telepítgessek, mert azt gondolom úgy is megtehetem, ha behúzom a Fonts mappába a használandó fájlokat, hanem hogy kialakítsak magamnak csoportokat a könnyebb fontválasztáshoz. Talpas antikvák, Groteszk, Kapitálisok, Írott, Vékony, Vastag, Keskeny, Ugráló számok, Kontúros betűk, Reklám, stb. ezeregy szempont szerint. Az meghaladja az agyi kapacitásomat, hogy minden fonton név szerint fejben tartsak :)

A 2004-es cikkel meg úgy vagyok, hogy nem tudom, mit gondoljak windowsékról, ha a fontkezelés témában ezt ajánlják fel... Legalul még az is szerepel, hogy frissítve 2017-ben...

(#1352) BonFire válasza Soká (#1351) üzenetére


BonFire
veterán

Dehogynem használom, csak nem foglalkozom a kategorizálással. Regen egy csomó időt eltöltöttem vele, és egy újratelepítés mindig lenullázta a munkámat. Azon kívül van egy csomó betű, ami több halmazba is beleférne, illetve olyan is, amelyik egyikbe se. Nekem gyorsabb vizuálisan keresni, mint kulcsszavak alapján.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1353) Soká válasza BonFire (#1352) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, akkor én még abban a fázisban vagyok, hogy "egy csomó időt eltöltök vele". :)

(#1354) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Sajnos a munkám miatt túl kevés idő maradt hogy a béna, nagyon amatőr PS tudásommal nagymama születésnapi képével végezzek. Esetleg lenne itt olyan kolléga ( akinek kb 15 perc lehet ), aki segitetne megoldani ezt a dolgot. Priviben elmondanám miről van szó!

Köszönöm!

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1355) Soká válasza L_ajos (#1354) üzenetére


Soká
senior tag

Ha senki nem jelentkezett és még aktuális a dolog, írj privibe, hátha tudok segíteni. Ha nem létező dolgokat kell megfesteni, akkor persze nem én vagyok az embered.
Majdnem átirányítottalak a PS topikban, de a biztonság kedvéért oda is bekukkantottam :)

(#1356) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Van egy csomó szabad kapacitásom. Tudnátok ajánlani, hol tudnék munkákat szerezni, vannak-e olyan freelancer oldalak, amik a segítségemre lehetnek?

We are only Stardust...

(#1357) jjeahh válasza Jinxb1rd (#1356) üzenetére


jjeahh
nagyúr

99designs? Igaz pályázatos cucc.

Más: ha már freelancer oldalak, befuccsolt a StockLogos.com, francba... :((( :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1358) orko válasza Jinxb1rd (#1356) üzenetére


orko
tag

kreanod.hu

(#1359) aldebaran


aldebaran
őstag

Napokban fejeződött be egy logópályázat; Kiskőrös újjáépítésének 300. évfordulójára. Szerintetek a legjobb nyert, vagy a valakinek a valakije? - a kérdés csak költői ;] A cikkben említve van ez a FB oldal, ahol összegyűjtötték a pályaműveket.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1360) ViZion válasza aldebaran (#1359) üzenetére


ViZion
félisten

Itt lakom, nem tudtam róla, mondjuk nem is követem a témát már.
Ha az nyert, akire gondolok, akkor az a polgár (keceli és Fideszes...) egy ügyes, kreatív ember amúgy. Nem, nem ez a legjobb. De ha fogják a ceruzádat, akkor ilyen lesz.

Csináltam "én" is logót úgy, h a kedves megrendelő a vetett árnyéktól az elmosásig és színátmenetig mindent (is) rárakott volna, meg az összes filtert. Menő lett az is, mondhatom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1361) aldebaran válasza ViZion (#1360) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez egy pályázat volt, ahol a legjobbnak kellett volna nyernie. Nem fogják a ceruzádat, nem szól hozzád senki. Megvan a pályázat, arra beadsz egy anyagot és a szakmai zsűri választ.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1362) ViZion válasza aldebaran (#1361) üzenetére


ViZion
félisten

Aha, igen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1363) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ezért kell messziről elkerülni a pályázatokat, versenyeket és társaikat.

We are only Stardust...

(#1364) Soká válasza aldebaran (#1359) üzenetére


Soká
senior tag

A teljes képhez hozzátartozik még annyi, hogy tényleg nagyon gyengusz pályázatok nyertek és jó kézzel elkészített, ötletes pályázatok meg nem, de a pályázati kiírás bizonyos pontjainak pont a gyengébbek feleltek meg, a jobbak meg nagyvonalúan nem teljesítették az elvárásokat. Nyilván ilyen helyzetben én - ha rajtam múlna - az alapjaiban ötletes, értelmes pályázatokat választanám ki, azzal a megkötéssel, hogy a kiírásnak nem megfelelő részleteket dolgozzák át. Mert aki képes összehozni egy jó logót, az képes korrigálni is. Viszont akinek csak arra futotta a tehetségéből, hogy összehordja egy lapra az összes kötelező képi elemet, de semmi több, attól utólag hiába kérnék kreativitást. Mint oly sokszor, most is a középszer diadalmaskodott, mert a bizottságban döntő többségében grafikailag dilettáns emberek hozták a döntést, kellően dilettáns módon. Én ezen egyáltalán nem csodálkozom.
Legutóbb ezen fogtam a fejemet.

(#1365) GraphX


GraphX
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, nem túl offtopic és jó helyre írom.

PS-ban kellene nekem segítség (idő híján).
Olyan embert keresek, aki rutinos benne és van egy kis ideje rá. Fotó utómunkával kapcsolatos.
Természetesen úgy, hogy mindenki pozitívan jöjjön ki a sztoriból.
Privátban írj, ha lehet.

köszönöm!

(#1366) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi srácok! Logoground-al valakinek van tapasztalata? Érdekelne pár dolog, amiről nem találtam infót az oldalon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1367) colonia


colonia
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni két ikon szerkesztésében.
Van egy weboldalunk és úgy döntöttünk (legalábbis a többiek :) ), hogy ilyesmi ikonokat szeretnénk vektorosan:

[kép]

A sárga ikon az maradhat ahogy van de a kéknél a motor helyett egy autó vagy autó eleje kellene.

Ha esetleg valaki meg tudná csinálni ezt a két ikont azt megköszönöm! :R
Előre is köszönöm a segítséget! Remélem nem gond, hogy ilyet kértem itt!? Köszönöm! :R

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#1368) szlevit


szlevit
újonc

Sziasztok!

Photoshop X-RAY effect használatában jártas szaki segítségét szeretném kérni konkrét feladat megoldására.
Kérem aki úgy gondolja segítségemre tud lenni, ne fogja vissza magát..
06203142784

Köszönöm!"

(#1369) BonFire válasza szlevit (#1368) üzenetére


BonFire
veterán

Telefonszám érzékeny adat, nem írjuk ki egy nyilvános fórumra, mert valaki visszaélhet vele. Ott a privát, azon keresztül elérhet bárki.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1370) layerke


layerke
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy a mellékelt képnek megfelelő stílusban de nem téglalap formán, hanem négyzeten belül egy ilyen "térkép"-et el tud-e valaki közületek készíteni és elkészítené-e?
Esetleg ha létezik erre egyszerűen használható ilyesmi "cartoon" stílusú rajzoló szoftver, amit tudnék én is használni, akkor megpróbálnám megoldani magam, nem szeretnék feleslegesen terhelni senkit.
kép
Köszönöm szépen a válaszokat, akár privátban is.
Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#1371) Met válasza layerke (#1370) üzenetére


Met
nagyúr

Le lehet tölteni millió vektoros grafikát mindenféle stílusban pl. Freepik
Betűtípust tudsz keresni a Dafont-on pl.
Ahhoz az 1-2 hullámhoz meg letöltesz valami brusht.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1372) layerke válasza Met (#1371) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem is tudtam, hogy van ingyen vektorgrafika. Köszönöm szépen a tippet! :R

(#1373) Sonja


Sonja
veterán

Meghalt a héten a nagymamám, és szeretnék egy képet átalakítani róla. Semmi különös nem kellene, csak a hátteret elhomályosítani mögötte (hasonlóan mint ezen a képen, tehát ne legyen felismerhető a mögötte lévő rész), majd fekete-fehérré alakítani. Megtenne nekem ezt nekem valaki? :F Privátban jelentkezzen aki elvállalná.

Előre is köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1374) suits


suits
tag

Nem tudom lehet-e ilyen kérdést feltenni ebben a topikban..
Keresek valakit aki csinálna nekem fényképből ilyen rajzot.Videón elég egyszerűnek látszik kb 10-15 perces munka.Nem ingyen kellene nyilván,ha tetszik csekély összeget(mondjuk 5k-t) paypalon keresztül tudnék érte küldeni."

(#1375) BonFire válasza suits (#1374) üzenetére


BonFire
veterán

Te most viccelsz vagy trollkodsz!?

Ez a lehető legidőigényesebb módja a rajz készítésének, pennel végigpepecselni minden alakzatot külön-külön. Ne zavarjon az se, hogy ez egy time-lapse videó, és ami három percbe van sűrítve, az minimum három óra. Persze csak akkor, ha tudja, mit csinál, mert ha nem tudja, akkor még több.

Aki képet vektoroz, az inkább digitalizáló táblán dolgozik és nem pennel, mert a legkevésbé hatékony eszköz. Ennél különb megoldásokat kapsz bagóért, ha elküldöd a képet a fiverren egy művésznek, aki 5-6 dollárért csinál neked portrét. Például ezek közül válogathatsz. Gyors munka és olcsó. Ezek erre vannak szakosodva. Én csináltattam egy avatart magamnak öt dodóért és másnapra kész volt.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1376) gaara01


gaara01
tag

Sziasztok!

Milyen programmal és hogyan tudok egy videóra úgy szöveget rakni, hogy egy bizonyos pontot bejelölök és ahogy az a pont mozog, úgy mozog vele a felirat. Ehhez egy tutorial lenne a legjobb.
Sony Vegasban Track Motion, amit ismerek, az sajnos nagyon amatőr végeredményt produkál. (Vagy csak én kezelem amatőren.)

Hogy mire gondolok, itt egy gif. Képzeljük el, hogy a golyó sebessége nem állandó, nem tűnik el a fal mögött, csak körbe-körbe járkál.
[link]

(#1377) gaara01


gaara01
tag

Itt egy tökéletes példa. A videón látható módosított írás tökéletesen passzol az ugyan lassan, de mozgó képre. Ezt szeretném én is elérni. Ne látszódjon az a darabos mozgás, amivel korrigálja magát a felirat a képen.
[link]

(#1378) orko válasza gaara01 (#1376) üzenetére


orko
tag

After Effects/Mocha

(#1379) szupermacs válasza BonFire (#1375) üzenetére


szupermacs
veterán

Pedig ceruzával is meg lehet csinálni. Gyakran készítek vektorosan rajzokat fotó alapján, ha kell. Tényleg megvan hamar.

(#1380) Met válasza szupermacs (#1379) üzenetére


Met
nagyúr

Nem azt írta hogy nem lehet hanem hogy 10-15 perc alatt nem lehet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1381) szupermacs válasza Met (#1380) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor sem sokkal több idő, ha az emberben van gyakorlat. De ez attól függ, hogy ki molyen eszközökhöz van szokva.

(#1382) gaara01 válasza orko (#1378) üzenetére


gaara01
tag

Esetleg egy tutorialt tudsz adni, amin prezentálják ezt a részét? :R

(#1383) BonFire válasza szupermacs (#1379) üzenetére


BonFire
veterán

A Photoshop ceruzájára gondolsz? Az nem vektoros eszköz. És Ps-ről volt szó. Ha meg Illustratorra gondolsz, ott valóban vektoros a ceruza, csak éppen nem ez volt a kérdés, mert a videón Photoshop és Pen látható munka közben.

Azért tudom, hogy ennyire fel van gyorsítva, mert már én is csináltam hasonló videót, és a videoszerkesztők négyszeres maximális gyorsítása alapesetben nem volt sose elég. Mondjuk a duplája már igen. Tehát ami videón 3 perc, azt nyugodtan felszorozhatod nyolccal, meg belekalkulálhatod, amiket kivág, mert azt nem veszed észre egy felgyorsított videón.

Ha Illustratorban csinálnám, csak a legfontosabb részleteket csinálnám Pennel, amilyen például a szem vagy az ajkak. Az ilyen egzotikus dolgokkal, mint a haj csillogása vagy az árnyékolás, nyugodtan lehet Brush a hozzárendelt egyéni ecsetvonással, Kés és Live Paint technika. Azzal lehet hatékonyan dolgozni. Nem Pennel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1384) szupermacs válasza BonFire (#1383) üzenetére


szupermacs
veterán

Elnéztem ez tényleg PS. De ki akar abban szendevni ezzel, ha van gyorsabb megoldás? :DDD

(#1385) BonFire válasza szupermacs (#1384) üzenetére


BonFire
veterán

Mert mondjuk egyszoftveres licence van, vagy nem is akarja az Illustratort használni, mert nem ismeri. Ezért kényszerűségből Ps-ben vektorozik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1386) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Egy ilyen fajta font-ot keresek mint ez

(#1387) BonFire válasza ToBeY (#1386) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem simán custom font. Azaz ezt a két árva betűt megrajzolták öt perc alatt egy görbéből meg egy hozzáillesztett egyenesből. Nem kizárt, hogy hasonlót találsz, de két betűből nehéz megítélni, hogy tényleg olyan-e.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1388) ToBeY válasza BonFire (#1387) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Rendben köszi szépen.

Volna még egy kérdésem: PS-ben csináltam egy három betűből álló logószerű valamit,hogyan lehetne vektorizálni,hogy ténylegesen használható legyen bármire?(főleg egyenesekből áll)

[ Szerkesztve ]

(#1389) ToBeY válasza ToBeY (#1388) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bedobom a képet,hátha Illustrator-ban valaki szebben megtudja oldani mint én PS-ben kinlódva....[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1390) BonFire válasza ToBeY (#1389) üzenetére


BonFire
veterán

Megcsinálom neked délután, ha kibírod estig.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1391) ToBeY válasza BonFire (#1390) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt Nagyon megköszönöm. :R (igazából nagyon ráér +1-2 hét is lehetne az se gond)
Próbáltam végig pen-ni PS-ben de béna lett a szélei... :B

[ Szerkesztve ]

(#1392) BonFire válasza ToBeY (#1391) üzenetére


BonFire
veterán

Egyébként szándékosan ilyen szabálytalan? Mert nincs benne két egyforma vastagságú vonal, és a két félkör is nagyon furcsán görbül. Egyszerűbb a nulláról újat rajzolni, ami arányos és kerek, mint ezt a csálét kipofozgatni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1393) ToBeY válasza BonFire (#1392) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezek sima betűk(talán Bahnschrift),amik egymásba lettek forgatva free-transform-al ps-ben (lehet akkor deformálódott ell,mert tényleg görbe) Majd megpróbálom újrarajzolni nulláról,hátha nem olyan lesz mint az ökörh****zás..

[ Szerkesztve ]

(#1394) szupermacs válasza ToBeY (#1393) üzenetére


szupermacs
veterán

Egyszerűbb ha Illustratorban csinálsz egy text boxot, begépeled a kívánt betűket és utána objectté alakítod. Utána már nem is kell rajzolgatnod, csak egymásra pakolni a betűket és pathfinderrel egybeolvasztani.

(#1395) ToBeY válasza szupermacs (#1394) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az a baj,hogy az nincs Illustratorom. És ha volna is,nem értenék hozzá még annyit se mint amennyit a PS-hez :U Így kényszerpályán marad a PS bajlódás...

[ Szerkesztve ]

(#1396) BonFire válasza ToBeY (#1395) üzenetére


BonFire
veterán

Csak azért mondja, mert Illustratorban elég csak egy vonalat húzni, aztán annak adsz vonalvastagságot és máris kész a téglalap. A "B" hasát néhány pen kattintással kialakítod görbéből, aztán stroke és OK. Viszont hogy valódi betűből lett faragva, ez azt eredményezi, hogy a vízszintesek nem egyforma vastagok a függőlegessel, és nem rendes körívet követnek.

Ha nem az az elvárás, hogy felismerhető legyen a konkrét betűtípus, kettő darab félkör egymáshoz illesztésével a legkönnyebb létrehozni. Olyat lehet Ps-ben is, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1397) ToBeY válasza BonFire (#1396) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem elvárás hogy felismerhető legyen a konkrét betűtípus,csak valami kb hasonló...Ok,akkor megpróbálom PS-ben amit javasoltál,hát úgy nem lesz ilyen ocsmány a végeredmény. :B

(#1398) BonFire válasza ToBeY (#1397) üzenetére


BonFire
veterán

Ne kínlódj vele!

>>LINK<<

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1399) ToBeY válasza BonFire (#1398) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Uh,nagyon szépen köszi a fáradságot! :R

(#1400) BonFire


BonFire
veterán

Láttam már néhány elképesztő dolgot, de ahogy ez a cover art készült Photoshopban, arra a legmerészebb álmomban sem mertem volna gondolni.

[link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.