Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#258) matyi012345 válasza kilozsul (#257) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem is tetszenek ezek a képek azért is linkeltem, bár erre már sokan azt mondanák, hogy sok a PS de engem sosem zavart ha valaki bármit PS-ben old meg, ha a végeredmény szép. :)) Mondjuk világítani azért érdemes megtanulni mert ha mondjuk az ember 1 nap 500 képet kattog le a megrendelőnek akkor kigúvad a szeme mire megcsinálja Ps-ben, ha nem jó az alapanyag.

A snootnál a cimke a lényeg, az üvegbe mindig bele fog csillanni kis pontok formájában, azt ki kell venni utólag. A felső címke sötétségén könnyen tudsz javítani, ha egy fehér kis derítőkártyát vagy lapot beletükröztetsz. Ha ki van villantva a háttered akkor úgyis sok fény fog rá jutni, ha szemből vagy kicsit oldalról visszaderíted. Arra kell figyelni, hogy az üvegbe már ne menjen bele tehát tényleg a címke magasságában egy kis méretű kártyát kell használni rá. Az első kérdést azt nem igazán értem, de arra gondolsz hogy az opál plexi szélein átmenetes lesz a fény? ha raksz oda fekete kartonokat egy csipesszel azzal meg is oldottad. Egyébként szerintem mindent összevetve jó kép lett, ha utómunkával megcsinálod a hátteret tiszta fehérre, esetleg a tükröződésbe raksz egy kis fehér átmenetet az jót tenne neki, meg itt-ott egy kis tisztogatás az üvegen. Ez 5-10 perc munka maximum. Érdekes amúgy, hogy nagy területet villantottál ki mögötte, így a plexi fénye az üvegre mindkét oldalra tisztességes mértékben ráreflektált és így az üveg szélén lévő minimális sötét tónust kiütötted vele. Szerintem nem rossz megoldás és engem nem zavar a reflektlás így most.[link] Ilyesmi utómunkát gondolnék hozzá amúgy nagyjából.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.