Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) abit.IS7 válasza b10up (#650) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

A T.-homosnál van,de a másiknál nincs pick a task menü,amiben lenne.

(#652) b10up válasza abit.IS7 (#651) üzenetére


b10up
tag

Amit vettél azt 3play/3play jelszóval használod?

(#653) Billu válasza b10up (#652) üzenetére


Billu
aktív tag

Hali!
Meg lehet valahogy oldani, hogy a telefon hívásoknál a vezetékes legyen az elsődleges?
Mert ha beállítok egy voip számot akkor mindig azon akar kimenni a hívás.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#654) b10up válasza Billu (#653) üzenetére


b10up
tag

Üdv!
Elvileg telneten be lehet állítani, bár nekem valamiért nem engedte úgy elmenteni. Viszont akkor be kell állítani mondjuk a #-et vagy valami mást VoIP előhívótagnak.

(#655) abit.IS7 válasza b10up (#652) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Amit vettem ahhoz nem kell jelszó.Beenged simán a menübe a ip cim után.

(#656) b10up válasza abit.IS7 (#655) üzenetére


b10up
tag

Ha egyszer ránézhetnék távoli asztallal az sokat segítene, mert így már csak találgatás innen.

(#657) abit.IS7 válasza b10up (#656) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Ma megtörtént a csoda.Kijöttek 2 hét után,és egyből cserélték kérdezés nélkül.Mostmár Pirelli van.Most van minden.csak most nem tudom mit kezdhetek a Thomsonnal,ami az enyém.

(#658) b10up válasza abit.IS7 (#657) üzenetére


b10up
tag

Ha akarsz a pirellibe bele lehet erőszakolni nem t-home voip fiókokat. Amúgy szerintem te is dobd fel netre aztán add tovább, vagy tedd el tartalékba.

(#659) abit.IS7 válasza b10up (#658) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Még kipróbálom,hogy megosztásra jó-e a thomson.Mit jelent a nem t-hom voip bővebben?Az miben más mint a t-hom.?

(#660) b10up válasza abit.IS7 (#659) üzenetére


b10up
tag

Használhatod a T-Home által biztosított VoIP telefonszámot, vagy ha olyanod nincs, esetleg mellette használnád, akkor egyéb internetes telefonszolgáltató számát (Ez csak A4201G pirelli esetén, DRG-s pirellivel nem működik).

[ Szerkesztve ]

(#661) abit.IS7 válasza b10up (#660) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Azt a telefont használom ami a routerből kijön.Digitális hoppá dijcsomag.

(#662) b10up válasza abit.IS7 (#661) üzenetére


b10up
tag

Akkor tárgytalan.

(#663) 3newborn


3newborn
csendes tag

Sziasztok!
Osztrákból hozott Pirelli PRG AV4202N router+modem itthoni hálózaton történő életre keltésében tud valaki segíteni? Teljes SuperAdmin hozzáférésem van ezt már sikerült ki googliznom de a pppoe beállításokat és egyebeket nem tudom beállítani hogy működjön is.

Előre is kösz a segítséget.

(#664) b10up válasza 3newborn (#663) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Annex B típusúra kell állítani a DSL vonalat, a PPP kapcsolat VPI/VCI beállítása 1.32 (T-Home) vagy 8.35 (Invitel). Ezen kívül kell még a PPP neved és jelszavad és már működhet is.

(#665) Beyo


Beyo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy speedtouch 780i wl t-home-os készülékem. Inviteles pppoe kapcsolatot szeretnék feléleszteni rajta, de nem sikerül. Beírom a megfelelő felhasználó nevet, jelszót, mégsem jó.

Valaki tudna segíteni?

Köszönöm!

(#666) b10up válasza Beyo (#665) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Le kell cserélni a szoftvert rajta, hogy az inviteles adsl beállításokat meg lehessen csinálni, ezt csak akkor tedd meg, ha a szolgáltató nem kéri vissza tőled.

(#667) Beyo válasza b10up (#666) üzenetére


Beyo
csendes tag

Szia!

Nem fogja visszakérni.
Tudnál segíteni a firmware cserében?

Előre is köszönöm!

(#668) b10up válasza Beyo (#667) üzenetére


b10up
tag

Olvasd vissza ezt és az előző oldalt, aztán ha nem megy az alapján, akkor segítek.

(#669) Beyo válasza b10up (#668) üzenetére


Beyo
csendes tag

Minden rendben lezajlott a firmware frissítéssel kapcsolatban.
Így már gond nélkül megy a net.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#670) zunicum


zunicum
tag

Sziasztok!

T-home-os THOMSON ST780 van nálam. Tudna valaki segíteni, hogyan kell admin jogokat szereznem a készülékre.
Alapvetően egy problémát szeretnék orvosolni az admin jogokkal. Ezt az értéket szeretném megváltoztatni, vagy kikapcsolni: DHCP Lease Time: 1 day, 0:00:00. Naponta bontja a kapcsolatot, és így a hozzá kapcsolódó interaktív sat tv-s boxomat újra kell indítanom, mert nem látja a hálózatot.
A wifit már rég lekapcsoltam, mert bemelegett és 3-4 óránként újraindult.

Köszönöm a segítséget!

(#671) b10up válasza zunicum (#670) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Elvileg a lejáratnak semmi köze a problémához, mert a lejárat előtt már jóval meg kell hosszabbodnia az IP-foglalásnak. Az a baj, hogy ha egyszerre IPTV és Internet is megy az adsl részen keresztül akkor túlterhelődik az egész és újraindul... hát még ha erre rásegít a wifi is. Ha mindezek ellenére is rootolni akarod, akkor töltsd le ezt :

[link]

Azt nem mondom, hogy jobban jársz egy új HGW-vel, mert a többi is enyhe minőségű, szóval próbáld meg kihozni ebből a maxot.

A rootolást úgy kell csinálnod, hogy a jelszónak és névnek 3play-nek kell lennie, felrakod a python-t, lefuttatod a zipben lévő fájlt, majd utána jelszó nélkül, Administrator névvel már be tudsz lépni. Ha szolgáltatói cucc, akkor véletlenül se frissítsd konfig mentés nélkül a firmware-t.

(#672) Arzabalo


Arzabalo
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy van egy Speedtouch Thomson ST780i WL modem/router. Ez után kötnék be egy TP-Link TL-WR940N routert, de úgy kellene működnie, hogy a TP-link szórja a wireless netet. Egy délutánt küzdöttem vele, de nem sikerült összehozni :W.Ötleteket várnék. Köszi.

(#673) b10up válasza Arzabalo (#672) üzenetére


b10up
tag

Szia!

1 : Bekötöd egy random gépre önállóan a TP-Linket, belépsz a 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 címen (admin/admin)

2: A WLAN-t tetszés szerint állítsd be.

- Ha a TP-Link IP címe 192.168.1.1 akkor a 3-as és 4-es lépést hagyd ki.
-------------
3: Network menü->LAN, a Router IP Address-t 192.168.1.1-re átírod majd Save.

4: Visszalépsz a routerbe, de már a 192.168.1.1-as címen
-------------
5:DHCP menü->DHCP Server-t disabled-re állítod, majd save.

6: Kösd rá a SpeedTouch-ot valamelyik LAN porton keresztül és kapcsolódj rá wifivel. Elvileg működni fog.

* a továbbiakban a TP-Link gyakorlatilag csak egy AP lesz, a portnyitásokat a SpeedTouch-ban kell megcsinálni akkor is, ha a TP-re kapcsolódnak a cuccok.

(#674) Newlachka


Newlachka
őstag

Hozzám is került december elejével egy ilyen spídtács vacak.
3x voltak már kint hozzá a T-Isztelt urak:D
Szval első alkalommal a tápja adta meg magát, így bizonyos időközönként, levágja magát majd újraindul. ugye ilyenkor minden meghal a házba..
Másodjára az egyik utp kábellel volt bajuk.
most megint a tápja szállt el
mit lehet tenni,hogy a hiba ne jöjjön vissza?
vagy milyen másik eszközt kérhetek a szolgáltatótól?
vagy van valami alternatív megoldás,hogy ne dögöljön meg állandóan?

(#675) b10up válasza Newlachka (#674) üzenetére


b10up
tag

Ha nincs IPTV és/vagy VoIP telefonod, akkor simán használhatnál helyette modemet és routert, sokkal stabilabb.
Ha meg van, akkor az nagyobb gond, de a Speedtouch ST780i WL az egyik legrégebbi HGW amiket osztogatnak, helyettük már van 2 fajta Pirelli (DRG225 és A4201G) vagy ZTE ZXV H201L, ezekből hogy melyiket kapod az totál random, jó esetben tudod kérni a droidot, hogy milyet NE hozzon.

A SpeedTouch-nál maradva... A belseje tele van gagyi kondenzátorokkal, a CPU meg fűti őket mint a vadállat, és legyengülnek, ezért fekszik meg mindig és melegszik ész nélkül és teszi szarrá a tápot. Saját felelősségedre kicserélheted őket normálisra, én egy ilyennel kipróbáltam, a műtét sikerült, de ha egyszer úgyis vissza kell adnod/amúgy is csak kölcsönben van a szolgáltatás részeként, akkor cseréljék ki ingyen az egészet.

(#676) Newlachka válasza b10up (#675) üzenetére


Newlachka
őstag

van IPTv meg net meg telefon is..
hát biztos kérni fogok másikat...az agyvérzés kerülget, most már egy üzenetet nem tudok megírni,hogy le ne vágja magát..
Cserélje is csak mondom már lassan a T-home kollegák többet vannak itthon mint én:D
igen mondjuk lehet nálam is az aktív használat dönti meg az xbox,smartTv,laptop és 3 telefon személyében:D

[ Szerkesztve ]

(#677) b10up válasza Newlachka (#676) üzenetére


b10up
tag

Töményen nyomasd nekik a hibákat és akkor cserélni fogják. Az, hogy ugyanilyet kapsz az kb. esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#678) Newlachka válasza b10up (#677) üzenetére


Newlachka
őstag

akarva akaratlanul azon vagyok:D

(#679) b10up válasza Newlachka (#678) üzenetére


b10up
tag

Csak nyugodtan :D Itt előző évben egész pontosan 9x voltak kint a T-droidok, az utolsó 5 alkalommal már alapból hozták az új HGW-t :DD

(#680) Arzabalo válasza b10up (#673) üzenetére


Arzabalo
csendes tag

Köszönöm, sikerült megoldani, annyival kiegészíteném, hogy a másodlagos router WAN portjába kellett csatlakoztatni a Speedtouchot, és ennek az egyik lan portjára raktam rá az asztali gépet is.

(#681) b10up válasza Arzabalo (#680) üzenetére


b10up
tag

Ha a TP-link WAN-ját DHCP-re rakod akkor duplaNAT-ot csinálsz, szóval akkor ha portot kell nyitnod az dupla meló, egyrészt a thomsonból továbbítanod kell a TP-be, onnan meg ahova kell.

(#682) Newlachka


Newlachka
őstag

VAlaki segítsen már legyen szíves.
az alábbi gond közben
Speedtouch Router ehhez wifin megy a pc meg a 3 teló +xbox
smart tv beltéri kábelen.
a telómmal Xperia P tudtam tartalmat nézni a tv-n egyszerűen csak lejátszás az eszközön paranccsal.
próbáltam WMP-t is belőni erre de a hálózaton nem megy át a film.
mostmár telóról sem megy a lejátszás.
a t780- szinte gyári beállításokkal üzemel.

(#683) b10up válasza Newlachka (#682) üzenetére


b10up
tag

Van a SpeedTouch wifi konfig részében egy olyan, hogy "Allow multicast from Broadband network", azt pipáld be. WMP-nek meg a Hálózati és megosztási központ\Speciális megosztási beállítások módosítása és ott médiaadatfolyam-továbbítás, azon belül pedig engedélyezed a TV-t.

(#684) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Speedtouch routert és egy wrt54gl tomato fw-es routert szeretnék összekötni repeaterrel wds-el vagy anélkül. Elég gyenge a wifije a t-s eszköznek azért szeretném ezt a megoldást! Segítséget szeretnék kérni! Köszi!

(#685) b10up válasza GoZoL (#684) üzenetére


b10up
tag

Szia!
A WRT54GL-ben a DHCP-t kikapcsolod, a wifit azonos csatornára rakod a SpeedTouch-ban beállított csatornával, Basic/network fülön a wifit AP+WDS módba teszed, SSID lehet más mint a Speedtouch-é, de a kódolás legyen 64 vagy 128 bites WEP, írd be mind a 6 helyre ugyanazt (WPA csak látszólag támogatott, gyakorlatilag nem működik, azzal ne próbálkozz).
A Thomsonban beállítod ugyanazt a WEP jelszót és csatornát, majd alul a Pick a task alatt->Configure WDS->scan for wireless access points-> megvárod ameddig keres->a listán bepipálod a WRT54GL SSID-nevét, lent save (vagy apply?), és kész is van.

(#686) GoZoL válasza b10up (#685) üzenetére


GoZoL
senior tag

Köszi, megy! Igaz feleannyi a sávszél a WDS miatt de működik és ez a lényeg!

(#687) Newlachka válasza b10up (#679) üzenetére


Newlachka
őstag

hoztak egy pirellit úgyhogy most boldog vagyok :)

(#688) b10up válasza Newlachka (#687) üzenetére


b10up
tag

Akkor minden happy. :C

(#689) Newlachka válasza b10up (#688) üzenetére


Newlachka
őstag

hát jobb mint a speedtács. stabilabb..simán megy a wifi kábel kapcsolat smart tvn

(#690) vader108


vader108
tag

Sziasztok!

Az alábbi nagyszerű készüléket kaptam minap a T-home-tól: THOMSON ST780..

Problémám az lenne h ha belépek egy játékban amelynél szerverre kell felcsatlakozni, (hasonló mint a Counter Strike) azonnal megszakad a net...

megnéztem a logot és ezt írja:

00:01:22 (since last boot) VOIP: Recv 200 OK

00:01:22 (since last boot) VOIP: Send REGISTER

00:01:22 (since last boot) VOIP: Recv 401 Unauthorized

00:01:22 (since last boot) VOIP: Send REGISTER

00:01:16 (since last boot) FIREWALL event (1 of 1): disabled rules

00:01:16 (since last boot) PPP link up (Internet) [84.0.193.150]

00:01:16 (since last boot) PPP PAP Authenticate Ack received

00:01:16 (since last boot) PPP PAP Authenticate Request sent

00:00:58 (since last boot) xDSL linestate up (downstream: 12476 kbit/s, upstream: 638 kbit/s; output Power Down: 20.0 dBm, Up: 13.0 dBm; line Attenuation Down: 26.5 dB, Up: 15.5 dB; snr Margin Down: 7.0 dB, Up: 25.0 dB)

00:00:50 (since last boot) LOGIN User 3play logged in on [HTTP] (from 192.168.1.66)

00:00:37 (since last boot) DHCS server up

00:00:37 (since last boot) FIREWALL level changed to Standard.

00:00:32 (since last boot) FIREWALL exact tcp state check (1 of 1): Protocol: TCP Src ip: 192.168.1.66 Src port: 58046 Dst ip: 69.171.246.16 Dst port: 80

00:00:14 (since last boot) WIRELESS automatic channel selection done (channel = 11)

00:00:10 (since last boot) FIREWALL event (1 of 1): enabled rules

00:00:01 (since last boot) WIRELESS interface turned on.

00:00:01 (since last boot) KERNEL Cold restart

Valaki ki tud ebből hámozni valamit h miért csinálja ezt?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#691) b10up válasza vader108 (#690) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Típushibája ennek a sz@rnak hogy rebootol ha be van kapcsolva a tűzfala meg sokszor csak úgy random is.

(#692) Crossoverdog


Crossoverdog
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: Speedtouch Thomson ST780i WL modem/router nem enged be ezzel az IP-vel az admin felületre: http://192.168.1.254 :W :W :W
Hogyan tudnám ezt megkerülni vagy valahogy bejutni?
Előre is köszönöm a segítséget.

Molnár Péter

(#693) b10up válasza Crossoverdog (#692) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Megnézed az alapértelmezett átjáró címét, és azzal lépsz be, az is a speedtouch. Egyébként pedig elérhető még ezeken a címeken:
-speedtouch.lan
-10.0.0.138

(#694) Szentione válasza Larry (#451) üzenetére


Szentione
csendes tag

Szia Larry légyszíves segíts Nekem,hogy kell megcsinálni a rootolást telnettel,mert nemtom,és nem leltem rá a megoldásra előre is köszi :)

(#695) b10up válasza Szentione (#694) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Bár nem Larry vagyok, azért leírom. Nem telnettel kell rootolni Rakd fel a Python-t a gépedre, és futtasd le a linkelt programot: [link]
A HGW-nek 3play/3play kell hogy legyen a belépése, a .py fájlt csak lefuttatod és utána már rootként leszel bent.

(#696) Szentione válasza b10up (#695) üzenetére


Szentione
csendes tag

Szia nem t-s a speedtouch. de azért köszi,rendes vagy :)

(#697) b10up válasza Szentione (#696) üzenetére


b10up
tag

3play nevű és jelszavú fiókot ha beállítasz rajta, elvileg megy. Feltéve ha csak rootolni akarod, mert a teljes függetlenítést is meg lehet oldani, azt az összesnél ugyanúgy kell csinálni.

(#698) Szentione válasza b10up (#697) üzenetére


Szentione
csendes tag

sajnos,csak addig jut el hogy megtalálja a modemet és kilép . :(

(#699) b10up válasza Szentione (#698) üzenetére


b10up
tag

Mindenképpen csak root kell vagy teljes root jogú független firmware?

(#700) Szentione válasza b10up (#699) üzenetére


Szentione
csendes tag

nem mindenképp. most a 7.4.4.7 függrtlen van rajta,de ez már nem támogat usb-t.olyat rátennék ami támogatja,.teljes root jogú független firmwaret

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.