Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Tv válasza b10up (#600) üzenetére


Tv
senior tag

Köszönöm ismét. Ez volt a megoldás :R

(#602) Wentz


Wentz
csendes tag

Sziasztok

Nekem is ST780i-s gépezetem van, az lenne a kérdésem, hogy a wifi-t hogy tudom aktiválni rajta?

( ha lehet, légyszi lépésről lépésre, nem nagyon értek hozzá )

Előre is köszönöm!

(#603) b10up válasza Wentz (#602) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Az előlap közepén lévő bazi gombot tartsd nyomva, ameddig a WLAN led pirosra nem vált, majd utána zöldre/sárgára. A hálózatnevet (SSID) és kódot megtalálod az alján lévő matricán.

Ha a led piros maradna, akkor jelszó nélkül működik, úgy tudod levédeni, hogy belépsz a http://192.168.1.254 címen, név és jelszó 3play, Home Network-> Interfaces->wifi ikon mellett egy link a hálózat nevével, SSID a hálózatnév, lent a rádiógombot WPA-ra teszed, majd beírsz jelszót, elmented és ha mindent jól csináltál, a led zöldre vált.

(#604) Wentz válasza b10up (#603) üzenetére


Wentz
csendes tag

Köszönöm a segìtséget, mindent sikerült beállítani, de a wlan még mindig pirosan világít. Van wifi, jelszóval védett, de piros a led.

(#605) b10up válasza Wentz (#604) üzenetére


b10up
tag

A beállítás végén az "Apply" gombot lenyomtad? Csak mert addig nem ment el semmit. Esetleg indítsd újra a táp ki-be kapcsolásával.

(#606) Wentz válasza b10up (#605) üzenetére


Wentz
csendes tag

Apply-t nyomtam, ujra is inditottam, mukodik hibatlanul, de piros maradt.

(#607) b10up válasza Wentz (#606) üzenetére


b10up
tag

Furcsa. Esetleg ha bekapcsoláskor előbb volt zöld és aztán váltott pirosra, akkor fordítva forrasztották be a ledet. Igazából jelentősége nincs, ha biztosan védi jelszó a hálózatot.

(#608) abit.IS7


abit.IS7
csendes tag

Sziasztok.Szintén Thomson speedtouch 780 WL.Azt szeretném kérdezni,hogy hogyan kell függetleniteni,mert nem birom pppoa ról pppoe re állitani. :C

(#609) b10up válasza abit.IS7 (#608) üzenetére


b10up
tag

Szia!
Tied a cucc vagy szolgáltatóé? Függetleníteni akarod, vagy csak simán admin jogot szerezni?

(#610) abit.IS7 válasza b10up (#609) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

A menübe be birok lépni jelszó nélkül,de ott csak pppoa-van.Nincs választék.Ez saját.Most D-link router van helyette,hogy menjen az összes gép,de viszont nincs telefonom igy már 3 hete. :K

(#611) b10up válasza abit.IS7 (#610) üzenetére


b10up
tag

Tudok segíteni független firmware felpakolásában, viszont telefonod csak akkor lesz vele, ha kifejezetten VoIP (SIP) telefonfiókod van, és tudod is az összes adatát.

(#612) abit.IS7 válasza b10up (#611) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Szia. Hát persze,hogy voip telefonom van már 3-4 éve.A T-homos-al müködik is minden,csak mint irtam 1 lan aktiv rajta.Valamiért elromlott a többi.Milyen adatokra gondoltál? Honnan tudom megszerezni őket?( Hogy megértsd,nekem 2 db.WL 780-asom van.Egyik saját ezzel van gond.)

[ Szerkesztve ]

(#613) b10up válasza abit.IS7 (#612) üzenetére


b10up
tag

A T-home-tól van VoIP telefonod? Ha igen, azt ezzel nem tudod használni, csak ha független szolgáltatótól szerzed be a jelszóval együtt a fiókot. Egyébként szükség van egy XP-s gépre, egy firmware fájlra és a firmware feltöltő programra. Ez utóbbi kettőt át tudom küldeni.

Firmware frissítő
Firmware image

[ Szerkesztve ]

(#614) abit.IS7 válasza b10up (#613) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Igen a t-hom-tól van voip telefonom.Ha a másikból átmásolok mindent akkor sem lessz telefon?

(#615) b10up válasza abit.IS7 (#614) üzenetére


b10up
tag

Azt először rootolni kell, és kiolvasni belőle, azt a HGW-t véletlenül se frissítsd, ameddig nem tudod a telefonod accountját. Ha van skype-od vagy valami távoli asztal elérhetőség, akkor elvileg elő tudom szedni belőle.

(#616) abit.IS7 válasza b10up (#615) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

A t-homost nem akarom bántani,csak amit vettem.Akkor elég ha rádugom az ethernetet és hozzáférek a progival? Hogyan root-oljam? Mi az HGW? Ezen a gépen xp van.

[ Szerkesztve ]

(#617) b10up válasza abit.IS7 (#616) üzenetére


b10up
tag

Amit vettél, abba Magyarlandon is használható firmware-t kell beküldeni, az nem probléma. Viszont abba max a PPP neved és jelszót fogod tudni beleírni, mert a VoIP jelszót nem adják ki, ezt ki kell trükközni a szolgáltatói HGW-ből (A HGW=Home GateWay, szóval a modemrouter, ami jelenleg a speedtouch).

Amit a szolgáltatói cuccal tenni kell mindenek előtt:
1: Admin belépési jogokat szerezni
2: Kiolvasni a VoIP adatait, vagy akár az egész konfigurációt
3: Betölteni a saját HGW-dbe
4: A gyári T-s HGW-t reseteld, hogy a rootolás megszűnjön

Erre kb. fél órát kell rászánni, és a jelszó kiolvasással kell kezdeni.

(#618) abit.IS7 válasza b10up (#617) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Szia. Valami virust kaptam.Állandóan ujraindulok. Majd később jelentkezem,ha a probléma megoldódott.

(#619) b10up válasza abit.IS7 (#618) üzenetére


b10up
tag

Rendben.

(#620) abit.IS7 válasza abit.IS7 (#618) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Ja, a másikat állitólag Őcsény-ben használták,és elmondásuk szerint sikeresen.

(#621) b10up válasza abit.IS7 (#620) üzenetére


b10up
tag

Nem baj, fog működni. A telefon élesztésében tudok segíteni akár távoli asztallal is, viszont a firmwarecsere és csatlakozás részt -internet hiányában- egyedül kell csinálnod, de az nem nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#622) abit.IS7 válasza b10up (#621) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Na itt vagyok.A gépnek annyi,csak netezni birok vele,a többi futtatást bezártam.Elővettem egy másik gépet arra dugtam rá a WL 780-ast.A linkelt upgrade nem ismeri föl.Mit tegyek?

(#623) abit.IS7 válasza b10up (#621) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Az ip cimen(192.168.1.254)-be tudok lépni a menüjébe,de az upgrade progik nem tudnak csatlakozni rá,és nem ismerik fel ez itt a baj.Pedig már reseteltem töbször is,vagy 15-20 mp.-ig.

(#624) b10up válasza abit.IS7 (#622) üzenetére


b10up
tag

Úgy kell, hogy fix IP-t adsz a gépednek (192.168.1.100) és kikapcsolod a HGW-t. A reset gombot elkezded taposni, közben visszakapcsolod, és addig nem engeded fel a reset gombot, ameddig a Power led sárgán világít, és az ethernet lassan zölden villog. Ilyenkor "recovery" módba kerül, nem kér semmilyen jelszót, kezdheted a frissítést a programmal. Menet közben lesz, hogy az ethernet világít és a power villog, ilyenkor ne nyúlj hozzá, majd ha ennek vége, akkor állítsd vissza az IP kérést, és kész a HGW, lehet beállítani.

(#625) abit.IS7 válasza b10up (#624) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

A fix ip.-t hogy?

(#626) abit.IS7 válasza b10up (#624) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Na ebből nem fél óra,hanem egy hétvége lessz minimum ugy érzem.

(#627) b10up válasza abit.IS7 (#626) üzenetére


b10up
tag

Csinálhatok az egész folyamatról egy videót is, aztán akkor menni fog simán, de azt csak holnap.

(#628) abit.IS7 válasza b10up (#627) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Nem kell.Azt tudom,hogy a protokol-nál kell.Most megpróbálom.Csak egyszerre 3 gépen vagyok.1-en netezek 2.-letöltök.3. -on meg a Speedtouch wl780.

(#629) abit.IS7 válasza b10up (#627) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Bejött,de azt irtja nem kompatibilis a szoftver.

(#630) abit.IS7 válasza b10up (#627) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

A bennelévő szoftver 7.4.32.7.

(#631) b10up válasza abit.IS7 (#630) üzenetére


b10up
tag

Olyan nincs, max megerősítést kér. Kell, hogy valahol engedje. Esetleg screenshot?

(#632) abit.IS7 válasza b10up (#631) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

A BANT-r 6.5.29.0.0 van benne.Amit linkeltél az meg BANT-r 6.2.29.2.0. Azt irja not compatible.De ez a készülék ST 780 WL,nem pedig ST 780i WL.

(#633) b10up válasza abit.IS7 (#632) üzenetére


b10up
tag

Akkor itt keresgélj: LINK

(#634) abit.IS7 válasza b10up (#633) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Itt már voltam vagy 2 napja,de megpróbálok egy párat a 780i.-ből hátha jó a 780-ra.

(#635) abit.IS7 válasza b10up (#633) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Kipróbáltam már mindent,de még törölni sem birom a régit,nemhogy felülirni.

(#636) b10up válasza abit.IS7 (#635) üzenetére


b10up
tag

(#637) b10up válasza abit.IS7 (#635) üzenetére


b10up
tag

(#638) abit.IS7 válasza b10up (#637) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Ha netán nem menne,akkor a t-homos 780i-sel lehet-e valamit kezdeni,hogy legalább 3 port jó legyen rajta ne csak 1.

(#639) abit.IS7 válasza b10up (#636) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Ezt is próbáltam már,de nem kompatibilis azt irja.Rájöttem,hogy semilyen alacsonyabb verzióval nem lehet felülirni.De akkor hogy lehet törölni?

(#640) b10up válasza abit.IS7 (#639) üzenetére


b10up
tag

Ha kernel módba teszed, elvileg felül kell tudd írni. Amúgy biztos csak PPPoA-t tud? A T-sen ha hardveresen szar a switch, akkor azzal nem tudsz kezdeni semmit, ha csak le van tiltva, az nem ügy.

(#641) abit.IS7 válasza b10up (#640) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Az upgrade progi infójában ez olvasható mikor rácsatlakozik a speedtouchra: invalid system software transferred. És akkor még nem is töltődik rá semmi.

(#642) abit.IS7 válasza b10up (#640) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Most néztem a t-homost is.Azzal nem lenne probléma.Azon pedig 6.1.7.2.0 soft van.Abba viszont be tudok menni,és át birnám cserélni,de viszont azt nem merem,mert nem az enyém,és félek elszáll az adat belőle.

(#643) b10up válasza abit.IS7 (#642) üzenetére


b10up
tag

Az nem probléma, ha elviszik, nem nézik, hogy mi van vele. Ha meg azért cserélteted, mert hibás, akkor elviszik és elvileg meg se nézik hanem megy selejtbe. Viszont szerintem még a speedtouch a leghosszabb életű HGW-je a T-nek, kár lenne érte. Ha a T-set akarod buzerálni, akkor azt rootolni kell, kimenteni belőle a konfig fájlt, utána már lehet piszkálgatni, mert ha elrontod, visszatöltöd bele a konfigot és kész. A lényeg, hogy ne szedd szét, aztán akkor a többi az mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#644) abit.IS7 válasza b10up (#643) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Mikor meghozták pár éve,akkor 2 hónap után szét kellett szedni,mert nem fogadta a resetet és csavarhuzóval zártam rövidre.Utánna jöttem rá,hogy 15 Mp.ig kell nyomni.A T-hom-os hoz csak akkor nyulok,ha van rá esély,hogy visszajön a többi lan csatlakozó.Ha nem sok az esély akkor cseréltetem.Ezért vettem tartalékba a másik 780-ast,amivel nem tudok mit kezdeni most.

(#645) b10up válasza abit.IS7 (#644) üzenetére


b10up
tag

Mint mondtad, azok a ledek is világítanak, amelyik portba nem is kötöttél semmit, szerintem innentől kezdve hardveres hiba, mert a switch IC kezeli a hátsó ledeket és nem a CPU (az előlapi ethernet 1 másodperccel később kezd villogni, mint a hátsók). Amit te szereztél, ott a broadband fül alatt akartad beírni a jelszót és az PPPoA? Csak mert ha a SpeedTouch/Configuration menüben alul a Set Up linkre mész, akkor ott engedi váltani a PPPoE/PPPoA módot.

(#646) abit.IS7 válasza b10up (#645) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Hát ez az.A setup nincs benne. Csak a restore,meg a default setting. A t-homosban meg van setup.A t-homosnál,hátul csak a 3.-es port világit folyamatosan,de csak a 2.-es jó.Bekapcsolásnál felvillan mind,utána a 3.as ugy marad.Amit vettem utoljára annál akkor sehogyse lehet törölni a firmware-t szerinted?

(#647) abit.IS7 válasza b10up (#645) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Holnap kiváncsiságból megpróbálom visszarakni a T-hom-ost,és ami 1 jó abból átviszem a Vásárolt Speedtouch ba megosztásra.Bár 1 az ip cimük,és nem tudom mi lessz.Lehet se telefon se net.A T-hom-nak már irtam a problémáról vagy 2-3 napja és várom a reagálásukat.Az eredeti Speedtouch-al a net 17-18 Mbps-ig ment föl.Most a D-link-el max 11,5Mbps.

(#648) b10up válasza abit.IS7 (#647) üzenetére


b10up
tag

Ne a konkrét problémát közöld, hanem mondjad csak, hogy random elmegy a net meg néha sokszor nincs, aztán akkor cserélik. Egyébként amit vettél annak átírod az IP címét 192.168.1.2-re, a második IP címét (10.0.0.138) kitörlöd, a DHCP szerverét kikapcsolod, és akkor kész is van, de ennek nagyon magas a fogyasztása, (7-18 watt), szerintem nagyon nem gazdaságos 2-t összekötni.

(#649) abit.IS7 válasza b10up (#648) üzenetére


abit.IS7
csendes tag

Hát ez az baj,hogy még olyan menüje sincs hogy átirjam az ip cimet.Ezért is kellene a firmware csere.

(#650) b10up válasza abit.IS7 (#649) üzenetére


b10up
tag

Olyan kell, hogy legyen. A Home network/interfaces/local network alatt van, egy kicsit mélyre elásva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.