Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kipe01 válasza dex87 (#200) üzenetére


kipe01
csendes tag

azt értem, de a mostani kábel nem adsl, hanem lan, ami ugye vastagabb és nem tom bedugni az in be, de az outok ugyanakkorák. :(

(#202) petne válasza dex87 (#197) üzenetére


petne
őstag

Persze, hogy működik, mivel akkor nem lenne rajta. Én úgy értettem, hogy azt nem aktiválják egyelőre az előfizetőknek és mivel leresetelted, akkor letöltötte újra a megfelelő configot a központból, így letiltásra került. :K
A menüből való resetet használtad vagy a hátulján lévő reset gombot? Az utóbbival kellene megpróbálni újra... ha nem megy, akkor be kell jelentened hibára, hogy manuálisan küldjék rá a megfelelő beállításokat.

(#203) petne válasza kipe01 (#199) üzenetére


petne
őstag

Én nem igazán értem, hogy mit szeretnél... Nincs olyan, hogy ethernet out vagy in, hiszen az ethernet port kétirányú kapcsolatot tesz lehetővé.

(#204) Wendelke válasza petne (#195) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a választ! Majd a T-Home-os embert is megkérdezem, aki beszerelte.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#205) kipe01 válasza petne (#203) üzenetére


kipe01
csendes tag

pontosan. De hogy tudom újra konfigurálni?

(#206) petne válasza kipe01 (#205) üzenetére


petne
őstag

Ha leírod, hogy mit szeretnél elérni, akkor talán tudok segíteni, de így nem is értem mit akarsz... :)

(#207) kipe01 válasza petne (#206) üzenetére


kipe01
csendes tag

Szoval
van digi tv net em.
bejön a kábel a lakásba, és szét szeretném osztani kettő gépre. ezzel a thomsonnal szerintem lehetne, csak nem tom csatlakoztatni.

(#208) petne válasza kipe01 (#207) üzenetére


petne
őstag

Jaaah értem, azt nem fogod tudni megoldani, mivel ez kifejezetten DSL Home Gateway, ezért konfigurálni nem tudod sem kábelnetre, sem pedig LAN-netre. Ráadásul a Digi, ha jól tudom csak bizonyos routereket fogad el...

(#209) kipe01 válasza petne (#208) üzenetére


kipe01
csendes tag

köszi szépen, ettől féltem én is.
akkor venni kell egy másik elosztót :W

(#210) Luger27 válasza petne (#194) üzenetére


Luger27
csendes tag

Nekem működik mindkét telefonport.

(#211) dex87


dex87
csendes tag

A hátsón reseteltem, de nem jó ott sem. Hát fogtam magam, és felhívtam a 1412-őt, ahogy ajánlottad, de ott meg előre közölték, hogy néhány körzetben nem működik bizonyos szolgáltatásuk, és már dolgoznak rajta. Hát, hogy holnapra lesz-e már vagy nem, azt az isten sem tudja, vagy az is lehet, hogy nem, de akkor biztos bejelentem hibára. Egyébként azt azért nem tudom, hogy hogy is van az, hogy van net, de telefonvolnal meg nincs. Mert elvileg a Thomsonon keresztül kapom a telefonvonalat is, meg a netet is, szal így elég érdekes egy helyzet sztem. :W

(#212) petne válasza dex87 (#211) üzenetére


petne
őstag

Nem tölti le a megfelelő configot a HGW valamilyen okból, így nincs engedélyezve a telefonod... Tehát nyugodtan jelentsd be, hogy nem világít a VOIP lámpa és nem műkszik a telefon.

(#213) dex87


dex87
csendes tag

Heh... felhívtam őket, közöltem a problémát, felírtak egy csomó adatot ami 11 percembe került :W és kb. 2 óra múlva már vissza is kapcsolták a telefont. Gyorsak voltak :DD Persze már működik mindkettő vonal, és semmi akadás sincs. Hogy erre miért nem jöttek rá maguktól, hogy rossz??? :) Azért köszi a segítséget mindenkinek... Ezer köszönet :R

(#214) petne válasza dex87 (#213) üzenetére


petne
őstag

Nah ez szuper... :K

(#215) alekostefo válasza petne (#190) üzenetére


alekostefo
csendes tag

BOCS hogy mégegyszer Postolom, de hátha elsiklottatok felette

Ha kikapcsolom midkét eszközön a titkosítást akkor van net addig a pillanatig amíg ki nem húzom az ethernet kábelt. Ezután látják egymást de a kapcsolat nem jön létre. Visszadugom a kábelt, és már az eszközök sem látják egymást.
Ha WEP akkor nem látja egymást a két eszköz, sőt ha WPA már akkor sem.
aztán ujraindítottam mindent ---SEMMI--
aztán átraktam egy másik USB portba- akkor elkezdtem előlröl ha "disabled" a titkosítás működik, addig amíg a windows ki nem írja hogy a kapcsolat korlátozott vagy nem jött létre (majd ez magátol megjavul és van kapcsolat is DE baromi lassú. mintha nem is lenne, pedig jelerősség 100% (egymás mellett van jelenleg)
windows tűzfal, speedtouch tűzfal ki van kapcsolva.
most visszadugtam az ethernet kábelt , az eszközök nem látják egymást megint.
elnézést a hosszú postért , de már lassan kihajítom ezt a sz.rt.

köszi a megoldásokat előre is.

(#216) petne válasza alekostefo (#215) üzenetére


petne
őstag

Nem siklottam el felette, csak próbáltam utánanézni, de eddig semmi ötletem nincs... Nálam kettő is van belőle és minden rendben van velük.

(#217) mesechina


mesechina
csendes tag

Válaszom franky j számára (azért itt, hogy más is lássa):

uTorrent 1.7.7-et használok abban:
Options menü, Preferences menüpont, Connections fül, Port used for incoming connections. Az itt szereplő számot kell megadni a router port forwardnak.
DC++-t nem használok már, nincs fenn a gépemen, de ha jl emlékszem ott File menü, Settings menüpont és hasonló módon meg kell keresni a Connections fület, ahol te adod meg, hogy aktív akarsz lenni és megadod a portot, amin a csatlakozásokat várod, majd ugyanezt beállítod router configban.
Üdv!

(#218) alekostefo válasza petne (#216) üzenetére


alekostefo
csendes tag

köszi

(#219) krisztián04


krisztián04
csendes tag

Sziasztok,

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a Thomson ST780-as gatewayben újraindítottam a beállításokat a set-up menüben. (Nem restart).

Mindent be tudtam újra állítani, kivéve a (Voip) telefonokat. A rendszer látja őket, de nem tudom enable-re tenni. Még csak fel sem jön az opció. Gondolom ezt, azért nem lehet, mert nem administrator-ként vagyok belépve.

A Voip azonosítom megvan a kiküldött szerződésben, de sehol nem tudom használni.

Tapasztalt már valaki ilyet? Mi a megoldás az aktiváláshoz?

A telefonokban van vonal, de állandóan foglaltat jeleznek. :W

(#220) petne válasza krisztián04 (#219) üzenetére


petne
őstag

Miért kellett leresetelni? Nem működött valami normálisan?

Próbáld meg a HGW hátulján lévő reset gombot, mert ilyenkor lekéri újra a beállításokat, ha úgy sem megy, akkor jelentsd be.

(#221) T.Jones


T.Jones
tag

sziasztok,kihúztam ma 1 ethernet kábelt a routerből, az alján van a pöcökm ugye amit nyomva kell tartani és ugy húzni,erre a rotuerről letörik két oldalt a pöcök vagy mi amitől bekattan a kábel csatlakozója...mondom de jó minősége van,akkor ezért most kikell fizetni az egész routert majd ha felmondjuk valamikor a t-home-ot?kihúztam még 1et hogy megnézzem az is ilyen jó-e,hát igen,ha ki akarják majd fizettetni megmondom hogy húzza ki ő úgy h nem törik el...szóval mit gondoltok?másnak is volt ilyen?ki lehet cserélni csak azt a részét a modemnek?mert amilyen jó kb 100 forintba kerülhet

(#222) petne válasza T.Jones (#221) üzenetére


petne
őstag

Hát hallod, hogy sikerült ez kivitelezned... nem kell azt annyira erőssen húzni. :U

(#223) kew válasza T.Jones (#221) üzenetére


kew
senior tag

nekem az antenna van letörve, már csak a kábel tartja, ami kijön belőle :) De így lifegősen is müxik. Nem hiszem, hogy kifizettetnék amúgy...

(#224) g0dzilla


g0dzilla
csendes tag

Kérdezni szeretném, hogy Online játékokhoz be kell-e állítani a portok engedélyezését, ha igen akkor hogyan lehet?

Például a BF2142 az alábbi portokat használja (kézikönyv szerint):

TCP 80, 443, 4711, 17475
UDP 1500-4999, 16567, 27900, 27901, 29900, 55123-55125
UDP/TCP 1024-1124, 18000, 18300, 27900, 29900

Ha be kell állítani (gondolom be kell), akkor ezt a Thomsonban hogyan? :B

Előre is köszönöm.

(#225) kew válasza g0dzilla (#224) üzenetére


kew
senior tag

A http://192.168.1.254-en éred el a routert, login/pass: 3play/3play. A Home > Toolbox > Game & Application Sharing alatt Configure (jobbfelül), majd a Use UPNP-t kapcsold be, majd apply. Ha ez után nem menne rendesen a játékod, akkor ugyanitt Create a new game or application, beírod a nevét majd Manual entry of port maps, majd Next. Itt a port range-hez beírod a portot, majd translate to-hoz ugyan azt és Add gomb. Ezt eljátszod azon portokkal, melyek kellenek.
Ha ez megvan, alul visszamész az Assign a game or application to a local network device-al az előző oldalra, alul a Game or Application-nél kiválasztod a beállított játékot, majd a Device alatt a gépet, amin játszod, majd Add gomb.

Lényegében ennyi :K

(#226) szabacsik válasza T.Jones (#221) üzenetére


szabacsik
őstag

kifizetned tuti nem kell hisz a modem árát belekalkulálják a hűségnyilatkozatba. Legalábbis amikor megkaptam ezt az új szerkentyűt az előzőt nem vitték el. Meg amúgy is. nehogy már valami 10éve használt szart adjanak már az újonnan fizetőknek.

/\____/\

(#227) T.Jones válasza petne (#222) üzenetére


T.Jones
tag

hát,egyáltalán nem húztam erősen,ennyire f.s a minősége,2t törtem el szerinted miután egy letört másikat nem még annál is óvatosabban húztam?:) egyszerüen ennyire jó,ha egyszer bedugtad ne húzd ki többet:)biztos benne van a manualba is,midnenesetre megnyugodtam h nem kell kifizetni,köszi a válaszokat,amugy meg fizetek 1 sört annak aki kihúzza törés nélkül:)

(#228) petne válasza T.Jones (#227) üzenetére


petne
őstag

Nemigen hallottam olyanról, hogy beletört volna bárkinél is. Egyébként milyen típusú HGW-d van?

(#229) T.Jones válasza petne (#228) üzenetére


T.Jones
tag

THOMSON ST780 és nem beletört hanem ahogy húztam ki a kábelt a router csatlakozóján alul 2 oldalt betüremkedő rész tört kile:D

(#230) petne válasza T.Jones (#229) üzenetére


petne
őstag

Nekem 3 is van belőle, de még egyszer se sikerült ez a mutatvány... :U

Mikor kapom meg a sőrt? :C

(#231) T.Jones válasza petne (#230) üzenetére


T.Jones
tag

ha az enyémből húzod ki:) én se húztam még ki 1x se,most előszőr és ennyi,és dugdostam már pár kábelt,mind1 igy is müködik ha nem mozgatom a routert nagyon:)

(#232) Beyonce


Beyonce
csendes tag

Sziasztok!
olyan kérdésem lenne hogy újra szeretném telepíteni a laptopom és nem tudom hogy akkor elveszik e a beállításom a jelszó meg az ilyenek?!:S
és ha elveszik akkor hogy tudom vissza állítani:S
kérlek segítsen aki tud
írhattok itt is meg az msn címem:k.beyonce@vipmail.hu
előre is köszi

(#233) 100b


100b
tag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnél szeretném beizzítani a wifit a Speedtouch-on. Mennyire biztonságos a készülék wifi-je? olvastam, hogy nem lehet MAC szűrést beállítani. Egy combosabb titkosítást legalább el lehet vele érni?

Egyébként amíg nem tudtam, hogy van az eszközön wifi akkor még próbálkoztam egy WL router beiktatásával (a speedtouch után). De ez valamiért leblokkolta a T-Home IPTV szolgáltatását. Egyszerűen csatornaváltás után kb 5 mp után befagyott a kép. Ez vajon mitől lehet?

Előre is köszi a választ!

(#234) petne válasza 100b (#233) üzenetére


petne
őstag

Elég biztonságos, a WEP, WPA, WPA2 titkosításokat ismeri.

Az IPTV STB-t is az új routerhez csatlakoztattad? Mert azt mindenféleképpen a SpeedTouchoz kell.

(#235) petne válasza Beyonce (#232) üzenetére


petne
őstag

Ez attól függ, hogy milyen eszközeid vannak, milyen szolgáltatásod, mivel kapcsolódsz a nethez (wifin, vagy kábelen). :U

(#236) 100b válasza petne (#234) üzenetére


100b
tag

Ja a WPA2-vel eddig is el voltam. Mondjuk azért jobban örülnék a MAC szűrésnek is. Az ördög sosem alszik. Főleg egy jó forgalmas helyen :)
SSID-t is meg tudok adni?

Az IPTV maradt a Speedtouch 4-es portján. Csak a netet akartam megosztani illetve wifi-ről elérhetővé tenni. Akkor még nem tudtam, hogy a speedtouch-on levő wifi "házilag" is beizzítható (a tulaj meg nem tudta :) )
A fura az volt, hogy ha újraindítottam a modemet, akkor kb egy percig ment a TV. Aztán megint elkezdett fagyogatni. Nem gondolnám, hogy a router okozza, de miután kiszedtem a routert jól működött a TV is. Fogalmam sincs miért lehet ez. De ha jól működik a speedtouch wifi is (olvastam negatív kritikákat is :( ), akkor nem kell a plusz router.

Köszi a választ!!!

(#237) petne válasza 100b (#236) üzenetére


petne
őstag

A MAC szűrés már könnyen ki lehet játszani sajnos, tehát az már nem nyújt nagyon védelmet.
Igen, azt is meg tudsz adni.

Passz, én se tudom, hogy mi okozhatta azt a problémát.

(#238) Beyonce


Beyonce
csendes tag

senki sem tud nekem választ adni vagy csak nem figyeltetekk:S

(#239) Fidel76


Fidel76
tag

Üdv!

Amikor beüzemelték nálan ezt a készüléket akkor a szerelő azt mondta nekem, hogy nyomtatót is rá tudom rakni és így több gépről is el tudnám érni. Na most a kérdésem az lenne, hogy a nyomtatot a készülék usb kivezetésére kellene kötnöm? Mert ezen az usb ugyan olyan mint a nyomtatón van, de a nyomtató kábel másik fele sima usb 2es(lapos) Most nekem olyan kábelt kellene vennem aminek mind2 végén ilyen usb csatlakozó van?
Ha ezekkel megvagyok kell-e valami extrát állítanom a készülék menüjébe? Vagy inkább ne is probálkozzak mert csak magamnak csinálok + gondokat?:)

Elöre is köszönöm!
Fidel

(#240) goyslee válasza rii (#8) üzenetére


goyslee
csendes tag

Valaki segítene nekem, belőni az utorrentet? Van egy ilyen kütyüm de a kliensem állandóan passzív (emiatt?). Nekem ami itt van nem igazán átlátható, szal ha részletesen valaki leírná nekem, megköszönném! Akár ide, vagy a goyslee@gmail.com címre. Előre is kösz.

(#241) juhaszjani


juhaszjani
csendes tag

Sziasztok, kaptam kéz alól egy ilyen Thompson 780WL routert és segítségetekre lenne szükségem. Dunawebes internetem van ami vezeték nélküli, az antennától jön egy kábel egy bridge-be és onnan megy ethernet kábellel a PC-be(hálókártyába) ami fix IP címen kapcsolódik a netre. Nos már 2 napom ráment arra, hogy ezt az ethernet kábelt ne a PC-be hanem a routerba kötve legyen internetem wifin megosztva laptopon és ethernet kábelen a PC-n. Tudna segíteni valaki lépésről lépésre az elejétől mit hova csatlakoztassak, hogy elossza a router ezt az internetet ethernetre és wifire? Már olyan sokat próbálkoztam annyi beállítással és sehogy sem jött össze :( Az internet fix ip-s és ethernet kábelen jön szóval ez is ethernet csatlakozóba menne a routerba de a router beállításaiba csak PPoA és PPoE csatlakozási lehetőséget találtam. Van rá valami mód amivel Fix vagy dinamikus IP-s internetre lehet csatlakozni?

(#242) petne válasza juhaszjani (#241) üzenetére


petne
őstag

Ez nem megoldható, mivel ez csak ADSL HGW (router), ezért másfajta nettel nem fog működni, ezért van csak PPoA és PPoE csatlakozási lehetőség az admin felületén.

(#243) petne válasza goyslee (#240) üzenetére


petne
őstag

Ha egy kicsit visszanézel megtalálod a leírást... [link] :K

(#244) petne válasza Fidel76 (#239) üzenetére


petne
őstag

Ez nem igaz, nincs benne nyomtatószerver.

(#245) petne válasza Beyonce (#238) üzenetére


petne
őstag

Én írtam... :K

(#246) mesechina válasza juhaszjani (#241) üzenetére


mesechina
csendes tag

Hát ez sajnos nem fog menni.
Ez egy DSL modem, ami betárcsáz és csatlakozik az internethez.
Van benne egy gateway, ami a jelet szétválasztja TV-re, telefonra és netre.
Van benne egy router, ami a netet hivatott szétosztani.
A 4 db RJ45ös (ethernet) csatlakozó egyike sem ara való, hogy azon külső net jöjjön be a routerbe.

(#247) goyslee válasza petne (#243) üzenetére


goyslee
csendes tag

Köszönöm!

Pedig átnéztem a fórumot, de elsiklottam a hozzászólás fölött. :F

(#248) juhaszjani


juhaszjani
csendes tag

5000 Ft-ért érdekel valakit egy ilyen készülék? Mert akkor nekem feleslegesen van.

(#249) juhaszjani


juhaszjani
csendes tag

X-Micro wifi wlan 11g egy ilyen készülékkel menne a fix ip címes ethernettel csatlakozó internet megosztás?

(#250) kew válasza juhaszjani (#248) üzenetére


kew
senior tag

valahogy cserélj rajta firmware-t a gyárira, és akkor használhatod arra amire akarod :) Bár nemtom lehetséges-e az admin password nélkül, de utána kell nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.