Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Suba53

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeptember óta vagyok a T-home kábelnet előfizetője. Korábban ADSL-em volt az Enternetnél, majd a Datanetnél, és végül azért döntöttem a T-home mellett, mert az összevont csomagkedvezményekkel, TV, Teló, Net így nagyon kedvező a számla.
    Karácsonyig semmi gondom nem volt, de karácsony másnapján elkezdett szakadozni.
    Tíz perc net, tíz perc semmi. Bejelentettem, miután az összes otthon elvégezhető előmunkálatokat elvégeztem. Modem reset, router reset, router csere, semmi javulás. Két nap múlva jött egy SMS, hogy megoldották a poblémát.
    Na mondom, ennyi belefér, bár az ADSL-es időszakból ez a probléma ismeretlen volt.
    Négy napig rendben levőnek tűnt, de szilveszterkor megint elkezdte. 10-15 percig jó, majd 5-10 percig semmi. Elsején ismét bejelentettem, de mostanáig semmi változás.
    Már az idegeimre megy, egyszerűen így használhatatlan.

    Tapasztaltatok hasonló gondokat a T-home kábelnetes rendszerén? Szokott ilyen makacs probléma előfordulni? Vagy térjek vissza az ADSL-re? Ott nyolc év alatt egyszer volt szakadás, amikor egy munkagép átvágott egy nemzetközi főkábelt, és a fél országnak nem volt net.
    De azt is hamarabb oldották meg. :-(

  • Suba53

    csendes tag

    Hát eléggé lehangolóan fest a dolog. Azt gondoltam, hogy a call centeresek nem végzett hirközlési szakemberek, de azt reméltem, hogy legalább a vasakat hozzáértők kezelik.

    Kíváncsi vagyok a folytatásra. Reggel kaptam egy SMS-t, hogy a hibát elhárították.
    Ha hazamegyek ránézek, hogy valóban ez-e a helyzet.

    A XVI kerületben lakom én is. A fiam több osztálytársa is panaszkodott, hogy az ünnepek alatt a T-home net használhatatlan volt.

    Igazán nem értem ezt a társaságot. Komoly tőke áll mögötte. A technológia ki van találva, csak megfelelően működtetni kellene. És erre sem képesek.
    Kíváncsi lennék, hogy ugyanezekkel a berendezésekkel mondjuk a németeknél, hollandoknál hogyan muzsikál a rendszerük.

    Ez a PING dolog érdekes. Ez nálunk is neuralgikus a játék miatt. A kisebbik fiam állandóan panaszkodik, hogy magas a pingje. 50-60 alá még nem sikerült mennie európai szervereken.

    Az említett végpont állítás kábelnet esetén is működik, vagy csak adsl-nél?

  • Suba53

    csendes tag

    Nos valamicskét javult a helyzet. Nem szakad olyan sűrűn, de az est során voltak kimaradások.
    De a sebesség csapnivaló. A szeptemberi kezdés óta karácsonyig bármikor mértem, este, napközben, hétvégén, mindig hozta a 15Mb-et stabilan.
    Már azt gondoltam itt van végre európa a spájzban, és végre van egy szolgáltatás, ami azt nyújtja, amit előfizettél.

    Most meg ez a szenvedés a szakadozással, a sebességel, elkeserítő.
    Mit érdemes tenni?
    Bombázzam őket bejelentésekkel? Van olyan fórumuk, ahol érdemi választ is adnak, nem csak a zombi call centeresek, "igen, felveszem, továbbítom, nincs információm" sablon válaszait kapja az ember?

  • Suba53

    csendes tag

    Úgy néz ki, hogy helyreállt a rend. Csak az ünnepet szúrták el a kétszer három nap szarakodással.

    Több hozzászólásban is olvasom a garantált minimum értékkel való játékot. Nos ez azért annyira nem szabad pálya a szolgáltatónak. Azt nem teheti meg, hogy csak a garantált minimumot szolgáltatja folytonosan hónapokon keresztül, és beszedi a sokszoros sávszélesség utáni díjat.

    Például előfizetsz egy 25 Mbites csomagot, de egy idő után csak úgy 3-4 Mbittel jön folyamatosan a net. Itt a folyamatosságon van a hangsúly. Ha néha a terhelés függvényében leesik a minimumra, azt le kell nyelni, az nem számít hibának. Ha tehát folyamatosan csak a szerződött sávszélesség töredékét tudja biztosítani, akkor jogod van kérni, hogy annak a sávszélességnek megfelelő csomag díját fizesd addig, amíg nem tudja helyreállítani a szerződött sávszélességet. Ebben az esetben az 5Mbites díjat kérheted arra az időre.

    Szerintem itt is meg van határozva egy %-os rendelkezésre állási érték, mint a professzionális hírközlő rendszereknél, csak talán nem 99,9%, hanem kevesebb, de ezt valószínűleg a hírközlésről szóló szabvány, vagy törvény tartalmazza.

  • Suba53

    csendes tag

    válasz Snoop-y #3456 üzenetére

    Szia Snoop-y!

    Korábbi hozzászólásaidból azt szűrtem le, hogy a szolgáltatónál dolgozol, és rálátásod van a rendszerre. Ez jó hír, amit írsz. Az ünnepek alatt a jó kövér free leech-ek lehetőségeit kihasználva bizony aggódtam, hogy elérem a 350GB-ot, és jön a feketeleves. Mert bizony a T-nél volt az a korábbi, általad korábban is említett 50 useres kizárás, aminél rosszabbat, image rombolóbbat kitalálni sem lehetett volna. ( Ott dolgozik még az a manager zseni, aki ezt megálmodta? )

    Hivatalosan is kivették az előfizetői szerződés opciói közül, vagy csak belső utasítás, hogy nem alkalmazható?

    Van valami infód arról, hogy mi volt a karácsonyi, újévi problémák oka? Mert nem csak lokálisan az én kábelirányomban voltak problémák, hanem sokaktól hallottam, hogy hasonlóan szenvedtek a nettel. ( nettől :W )

  • Suba53

    csendes tag

    válasz Mr. Teddy #3457 üzenetére

    Az nem csak egy szűrő, hanem egy 75 ohmos illesztett elágazó is, ami a kábelmodem felé csak a megfelelő frekvenciájú jeleket engedi oda vissza.

    RF rendszereknél az illesztetlen lezárás, elágazás baromi sok probléma forrása lehet.
    Frekvenciától függően olyan csillapításokat okozhatnak a kialakuló állóhullámok, hogy egyszerűen eltűnhetnek csatornák, az interferencia egekbe nőhet, torzul az átvitel, lehetetlenné válhat a szinkronizálás, szellemképessé válhat az analóg adás, nem tud dekódolni a digitális adás QPSK, QAM dekódere, vagy csak olyan nagy hibaaránnyal, ami élvezhetetlenné teszi az adást, stb.

    Szűrni meg ezért kell, hogy a nagy amplitúdójú TV jelek ne terheljék, ne vezéreljék túl a modem bemenő fokozatát, ami megint csak a stabil kapcsolatot veszélyeztetné, másrész az oda vissza haladó jelcsomagok ne jussanak a TV bemenetére, mert ott meg ezek okozhatnak problémát, zavart.

  • Suba53

    csendes tag

    válasz Mr. Teddy #3462 üzenetére

    Szerintem a mondandóm második része a szűrés miértjét magyarázta. :K

    Amúgy nem szimpla felüláteresztő, inkább váltószűrő. A TV felé felüláteresztő, a modem felé aluláteresztő, vagy csatornaszűrő.

    De a lényeg az, hogy már tudod miért kell. :)

Aktív témák

Hirdetés