Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17600) Kalandor válasza Winne (#17595) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Sziasztok, kérünk titeket, hogy tartsátok be a kiírt szabályt és aszerint hirdessetek, tehát a hardveraprón adjátok fel a hirdetést, és azt hirdessétek.
Ez nagyon fontos a fennmaradásunk szempontjából, köszi!

Hozzászólások

(#16251) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Hajt itt valaki Tacx FLow Smart görgőt? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#16252) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy szakmai kérdésem, van egy tartalék Samsung 530U (NP530U3C), amelynek a biosába nem tudok belépni. Megnéztem a neten elméletileg az F2-es billentyű kombináció lenne az. A fő probléma az, hogy szerettem volna SSD-re cserélni a jelenlegi HDD-t, de sehogy sem sikerült.
A jelenlegi merevlemezzel szépen el indul a rendszer, csupán iszonyú lassú.
HDD nélkül is próbáltam akkor sem sikerült, ráadásul ilyenkor folyton újra indul a masina.
Tapasztalt valaki ilyesmit?

Köszönöm!

(#16253) Kube válasza ticzi01 (#16252) üzenetére


Kube
senior tag

Ha jól látom van a masinán FN LOCK az F12 mellett.
Tudom hülye kérdés, de az véletlenül nem aktív?

Manualja szerint is F2 lenne a BIOS indikátor, szóval ha azt nyomogatod (vagy nyomva tartod) be kellene lépjen. Esetleg F10-el is próbálkozhatsz, általában nem a BIOS-ba lép be hanem kapsz egy BOOT menüt, és élből kiválaszthatod miről bootoljon.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#16254) DJGABI válasza ticzi01 (#16252) üzenetére


DJGABI
addikt

+1 fn lock-ot csekkolj, vagy win alól nézd meg h működik-e maga a gomb. [link]

de amúgy ha w10-ről van szó: ha van másik gép a közelben akkor azon is feltelepítheted az ssd-re, bírja annyira a hardware változásokat, hogy be fog bootolni róla a laptop is.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16255) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Ezeket már mind próbáltam a másik laptopra való telepítésen kívül.
Mintha azt olvastam volna, hogy valami furmányos módon lehetett win8 alól előcsalni, de lehet el kellene engednem, meglehetősen furcsa na.....

Köszönöm, hogy visszajeleztetek!

(#16256) Winne válasza ticzi01 (#16255) üzenetére


Winne
nagyúr

DEL - F2 - FNF2 közül kell legyen valamelyik, úgy emlékszem nagyon gyorsan kell nyomkodni folyamatosan ahogy benyomod a gépet.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16257) Ygg


Ygg
senior tag

Sziasztok!

Konzolt keresek a gyereknek.

Eladó XBOX-a van valakinek?
Esetleg PS4(Pro)?

(#16258) vallas válasza ticzi01 (#16255) üzenetére


vallas
senior tag

HA az üres formázott ssd-t beleteszed egy bootolható win10 telepítővel nem indítja el magától a telepítést, mivel nem talál oprendszert a ssd-n?

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#16259) Winne válasza vallas (#16258) üzenetére


Winne
nagyúr

Samsung más állatfaj volt. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16260) mefistofeles

Ha valaki egy jó kis webkamerát szeretne, keressen bátran.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16261) mefistofeles

Urak! Ha érdekel valakit 2x1 Gb DDR2-es memória kit vagy AMD Athlon processzor INGYEN az keressen privátban a részletekért!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16262) w.miki


w.miki
veterán

Szombathelyen melyik internetet ajánlanátok kollégiumba/albérletbe, ahol a módosítás fúrás/faragás nem lehetséges?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16263) Fifi válasza w.miki (#16262) üzenetére


Fifi
őstag

Első nekifutásra valami Telenor flottás mobilnetet mondanék (Kedvező Üzletti Flotta, IQ, Számlakontroll), de tesztelnék, hogy adott helyen mit nyújt a szolgáltatás, nem telitett-e a cella.

Második gondolat, hogy mivel albérlet/kollégium, ezért gondolom több fiatal használná egyszerre, online játékok (ahol fontos a ping), rengetek stream ... erre meg vezetékes szolgáltatás való. Ha nem kollégium, hanem albérlet, akkor egyeztetnék a tulajdonossal, hogy mik a lehetőségek.

Legelső körben tisztázandó, hogy mire lenne használva az a net pontosan ...

Apropó: Most nincsenek bezárva a kollégiumok? Vagy már előre tervezel?

[ Szerkesztve ]

(#16264) fesii válasza Ygg (#16257) üzenetére


fesii
aktív tag

Xbox one fat porosodik egy éve a dobozban ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#16265) w.miki válasza Fifi (#16263) üzenetére


w.miki
veterán

Én is flottára gondoltam először, de valahol a Telenorról olvastam olyat, hogy napi 35GB feletti adathasználat ipari mennyiségnek minősül, és plusz díjat számol fel érte.
Nem tudom, hogy igaz-e.
Elvileg tanulásra lenne használva, de 5-10 ember esetén pedig könnyen összejöhet 35 gb, ha elkalandoznak :DDD
Szombathely környékén milyen internet szolgáltatók vannak még? Van olyan, ami nem telepít eszközt, és tényleg korlátlan, és megbízható?
Valamilyen mikrohullámú cég?
Előre tervezek :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16266) Winne


Winne
nagyúr

Nincs valakinek valami értelmes eladó droidos telefonja? Ne legyen gagyi és drága. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16267) Nordik válasza Winne (#16266) üzenetére


Nordik
őstag

Ment PÜ! :)

(#16268) Winne válasza Nordik (#16267) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16269) mefistofeles

Skacok! Nincs valakinek tapasztalata bojler kérdésben? A régi gázosunk beadta a kulcsot és most el kell döntenem, hogy új gázos vagy villany bojlert vegyek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16270) CoolBoy323 válasza mefistofeles (#16269) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ariston velis evo 100 wifit NE!!!!
Szerintem villany olcsóbb, egyszerűbb. Sima Hajdú, és sose lesz gondod, ha lesz, akkor olcsón javítható.

(#16271) mefistofeles válasza CoolBoy323 (#16270) üzenetére

Csak azt mondják, hogy a villany az nem átfolyós, szóval ha kiürül akkor nincs melegvíz egy ideig. Lehet, hogy ez marhaság de ezt mondták.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16272) CoolBoy323 válasza mefistofeles (#16271) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

4 nővel élek. Este eddig mindig elég 3 hónapja 100l 65fokos víz, egymás utáni zuhanyra.

Átfolyós drágább megoldás szvsz. Nekem a gázkazán átfolyós, de inkább vettem egy bojlert. Sajnos azt a szart... 200l klasszik hajdut vennék legközelebb... És mondjuk éjszakai árammal... Best!

(#16273) sonar válasza mefistofeles (#16269) üzenetére


sonar
addikt

Nekem gázos 20L bufferrel szerelt purmó kazánom van, 2012 óta patika módon üzemel.
És mindig van meleg viz amikor akarom. Ez villanyos éjszakai áramos bojlernél nem mindig volt így.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16274) orion1025 válasza CoolBoy323 (#16272) üzenetére


orion1025
őstag

Ez a vezérelt áramos történet veszélyes, én már megbántam, hogy egyáltalán tetettem B-s órát. Azon az áron inkább amper bővítés, még ha kicsit drágább is az A-s tarifa, de cserébe mindig jön a delej.

Más:
Az a baj, hogy az újabb bojlerek már fospisztoly tűzzománcos hulladékok, így eltávoznak idő előtt. Bezzeg régen a 3-4 mm vastag falú alu bödönök...

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16275) Josi válasza orion1025 (#16274) üzenetére


Josi
aktív tag

A hajdu most is olyan. Igaz az ára is.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#16276) orion1025 válasza Josi (#16275) üzenetére


orion1025
őstag

Azt vettem én is tavaly, nagyon nem az, pedig nem az alsó házból válogattam.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16277) Josi válasza orion1025 (#16276) üzenetére


Josi
aktív tag

Az előző kibírt kb 30 évet. :)
A mostanit lehet nem fogom megtudni, mennyit bír :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#16278) orion1025 válasza Josi (#16277) üzenetére


orion1025
őstag

Nálunk is matuzsálem volt, csak a szerelő nyílásnál elpattant az alu öntvény (ki tudja mikor), és szivárgott. Vettem hozzá szilikon tömítő lapot, kivágtam nagyobbra, még bő egy évet ment, de tovább repedt, így nyugalmazva lett.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16279) mefistofeles

Na bojler kérdés..... Nem volt sok időm, le kellett cserélni a jó öreg Junkers bojlert. Mindenki azt mondta, hogy a Bosh cucca, végülis a Junkers leváltására készült. megvettem, felrakták. Csilivili meg minden, nincs őrláng (ez állítólag -1 köbméter gáz/hó) de emiatt kb, 1 perc mire a fürdőbe ér a melegvíz. Utána már kafa......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16280) fesii


fesii
aktív tag

Remény hal meg utoljára alapon! :U Lapvibrator kéne nekem hétvégén egy napra. De gondolom kiberelni csak egy egész hétvégére tudnám... nincs itt esetleg vállalkozó akinek van és kiberelném tőle?

(#16281) orion1025 válasza mefistofeles (#16279) üzenetére


orion1025
őstag

Ha jól értem átfolyós rendszerű. Egyik ismerősöm is hasonló cipőben jár gázos átfolyóssal, az Vaillant. Sőt, mióta ez van fent neki, a zuhanyzós csaptelepnél alig van meleg víz, a kézmosónál okés. Előtte nem volt ilyen gond, a bojlertől sarokszelepétől befűzővel betúrtam amíg lehetett, vízkőoldót öntöttem bele liter számra, de a helyzet változatlan, anomália...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#16282) mefistofeles válasza orion1025 (#16281) üzenetére

Az én esetem sajnos nem anomália, hanem egyszerűen szar tervezés. Mivel nincs őrláng, jéghideg víz van a bojlerben. Mikor megnyitom a vizet akkor először ézékeli az áramlást és egy elektromos rendszer ad szikrát ami begyújtja a gázt. Ez már eleve 2-3 másodperc. Utána meg még fel kell melegíteni azt a vizet... Onnan már kafa a dolog, de elég szar ha egy kézmosásánál el kell folyatni 10 liter vizet mire elkezd langyosodni...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16283) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

4GB DDR3 ramot keresek egy Asus F552WA laptopra. 4GB van benne, de még így is nagyon lassú, hogy hétvégén tettem bele SSD-t. Online oktatáshoz használja a kis család, ha lenne valakinek kedvező áron szuper lenne.

Szép napot!

(#16284) Josi válasza ticzi01 (#16283) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha az SSD nem segített, akkor a ram se fog.
Ha jól sejtem akkor AMD E1 proci van benne. Az ezt tudja.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#16285) BaLee válasza Josi (#16284) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

+1

Szenvedtem anno egy ilyen förmedvénnyel.
1ghz-es proci, ami megjelenéskor (8-9 éve) 2013ban is a low endbe volt pozicionálva főleg netbookokba. Az a plusz 4gb semmit nem fog rajta dobni.

(#16286) ticzi01 válasza Josi (#16284) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Azért jobb lett mint volt, de a ram csak segítene még rajta.
A proci gondolom integrálva van, így cserélni sem lehet.

Ilyeneket árulni, kész rémálom....
Akkor a ram kérdés nem releváns, de legalább már tudják némileg használni.

[ Szerkesztve ]

(#16287) Cathfaern válasza ticzi01 (#16286) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én is jártam úgy, ismerősnek mondtam ne vegye azt, pakoljon rá egy 20-30k-t és nagyságrendekkel jobb gépe lesz. Nem, nem mert az van pirosban :U Most meg jönnek hogy hát nagyon belassul mit lehetne vele kezdeni. Mondtam rakhatok rá minimál linuxot, más nem fog segíteni :)

(#16288) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok,

4 mm atmeroju (zsinor) habgumit keresek szombathelyen. Mas nevek: habositott gumi, habositott szilikon, habszilikon, esetleg neopren.
Hol lehet ilyen?

(#16289) net84


net84
őstag

Sziasztok!

Volna egy ilyen pakkom:
XBOX ONE S 1TB + 1db gyári kontroller (alap fehér)
Cirka 1 éves a gép, amint előszedtem a papírjait, tudom mondani a még hátralévő garanciaidőt is.
+ 1db gyári kontroller (alap fekete)
+ VENOM dupla kontrolleres dokkoló 2db akkuval
+ Játékok (lemezes kivitelben):
- Marvel Avengers (bontatlan, fóliás)
- Minecraft Starter Collection
- Minecraft Dungeons
- LEGO City Undercover
- LEGO Marvel Avengers
- LEGO Batman 3
- LEGO Marvel Super Heroes
- LEGO Star Wars The Force Awakens
- LEGO The Incredibles
- LEGO The Lego Movie 2
- LEGO The Ninjago Movie Videogame
- LEGO Jurassic World
- Paw Patrol ON A ROLL
- Plants vs Zombies Battle for Neighborville
- Plants vs Zombies GW2
- Cars 3 Drive to Win
- Forza Horizon 4

Egyelőre csak egyben eladó, így árat nem írok. Ha valakit érdekel, megbeszéljük (lehetőleg telefonon vagy emailben - mindkettő az adatlapomon).
Csere, beszámítás lehet:
- Nintendo Switch (V2) - csak gyári, nem mókolt verzió
- a félkövérrel jelölt játékok Nintendo Switch-re készült változatban

Read only...

(#16290) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg valakinek van elfekvőben külső dvd meghajtója?
Online oktatás miatt keresek.

Köszönöm!

(#16291) mefistofeles

Ha esetleg érdekel valakit egy 19'-os makulátlan Samsung LED monitor az keressen privciben.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16292) Winne


Winne
nagyúr

Olyan kontaktot tudtok-e adni, aki elsősorban francia autókkal foglalkozik? Gyújtáskapcsoló probléma miatt kellene megnézni egy Reanult-t.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16293) Ygg válasza Winne (#16292) üzenetére


Ygg
senior tag

Szia!

Nekem josi ajánlott egy jót.

Küldöm privátban.

(#16294) Josi válasza Ygg (#16293) üzenetére


Josi
aktív tag

A renaultos? Azt elküldtem neki :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#16295) Winne


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16296) Ygg válasza Josi (#16294) üzenetére


Ygg
senior tag

:R

(#16297) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Keresek DDR sodim 4gb memóriamodult notiba, SSD-t ls továbbra is küldő usb-s dvd meghajtót.

Köszönöm!

(#16298) Josi válasza ticzi01 (#16297) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha DDR I-et keresel, akkor nem fogsz találni. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#16299) ticzi01 válasza Josi (#16298) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Elnézést elírtam DDR3-at keresek!
Az a fránya hármas lemaradt :)

(#16300) mefistofeles

Ha valakit érdekel egy makulátlan Huawei teló, emberi árban az jelezzen!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.