Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-25 16:28:38

LOGOUT.hu

Üdv! Olvasd el, ha új tag vagy, illetve mielőtt képet osztasz meg!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) MartOOn válasza andaxin76 (#2300) üzenetére


MartOOn
addikt

ugyanigy jartam a virag MAKRO kategoriaban... vannak benne naggggyon jok de van olyan is a mi sztem ismetlem sztem NEM makro... :(

remélem a zsűri jobb lesz mint én... de vannak kedvenceim! virágban és naplementében... a csavaros téma nem sikerült véleményem szerint túl jól... másnak sem... nekem sem... :DD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2302) andaxin76 válasza MartOOn (#2301) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Makró meghatározása: Akkor beszélünk makrózásról,
amikor a leképzett (lefotózott) tárgy nagyobb lesz, mint a
valóságban.

Mondjuk egy 22 es monitoron szinte minden virág makró :-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2303) MR007RM válasza andaxin76 (#2300) üzenetére


MR007RM
addikt

Szóval minden képre szavazol. Van aki egyet és van aki 3 képpel indult. Hogy is van akkor? Kategórián belül sem igazságos.

Beütöttem a naplemente szót a google-ban. A képtalálatok közt nem mindegyiken volt jelen egy nagy sárga gömb főleg ha már lement. :K De azért jogos a felvetés. Legközelebb máshogy értelmezzük a dolgot.

(#2301) MartOOn: Nézd. Két féle makró van. Van amit a telóddal készítesz makró módban, és van amikor teszel egy kiegészító lencsét még hozzá. Vagyis mindegyik fotó makrós volt. Én direkt kerültem a lencsés változatot 1 kivétellel.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#2304) andaxin76 válasza MR007RM (#2303) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Hát a kiírásban az volt,minden kategóriában 3 képpel lehet nevezni.Aki 1 el nevezett az szerintem vessen magára....Persze azzal az eggyel is megnyerheti..De szerintem aki alapból sz@r képeket csinál az lehet h akár 10 képet is beküldhetne.Nem a felhasználót díjazzák,hanem a képet.Minden képet külön.Nem a 3 kép átlaga,hanem egy kép a Kategória győztes.Nem értem miért nem lenne igazságos.Így is úgy is a legjobb kép fogja kapni a zsűri díját.A mi szavazatunk pedig nem 100% minőségi,szakmai,hanem szerintem tetszési index lesz.Legalábbis én úgy emlékszem Wa2x_ 2 két külön szavazásról beszélt. Egy ZSŰRI,egy forúmozók általi.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2305) MR007RM válasza andaxin76 (#2304) üzenetére


MR007RM
addikt

Jó, közben már leesett ez a szavazási dolog.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#2306) -Arthas-


-Arthas-
csendes tag

Sajnálatosan 2 napig valamiért nem engedett be a logout,úgyhogy sikerült lemaradnom az első versenyről.. :W
Meglestem a képeket és gratulálok mindenkinek kivétel nélkül! Nagyon szép munkák születtek! :R
Én ezekkel készültem,ill próbálkoztam:
Bogáncs
Kékszakáll
Csavarok
Csavarok2

(#2307) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sajnos most nem indultam, bár nem is tudom, szvsz nem tudtam vona képet készíteni. Naplementét szarul fotóz a telóm, legalábbis amikor vöröses sárga :W . Virág most nem nagyon akadt a környéken, csavar témához nem tudok kitalálni semmit (google, mint ötletbörze sem segített) Szal majd legközelebb. Szvsz a naplementések lettek szerintem a legjobbak. Csavar nem sikerült túl jól, esetleg lehet, hogy a témát megszavazzuk a verseny előtt? Virágok sem lettek annyira rosszak (mint a csavarok :N ).

(#2306) -Arthas-: Tetszenek a virágok, főleg a kékszakáll. Csavarok, hát mit mondjak. Jobb lett volna egy másik téma a versenybe.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2308) -Arthas-


-Arthas-
csendes tag

Igazából szerintem nincs baj a csavar témával.. kreatívabb mint mondjuk ötforintost fotózni vagy ilyesmi.
És az sem árt ha van mindig egy tárgyfotós kategória is a versenyben.

(#2309) andaxin76


andaxin76
aktív tag

....

[ Szerkesztve ]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2310) pucz válasza -Arthas- (#2308) üzenetére


pucz
senior tag

Úgy ahogy a "fotózzunk5ft-ost", úgy a csavaros is eléggé jellegtelen téma. Szerintem...
A téma szavazás szerintem jó ötlet. Egy-két zsűri felvázolna pár végletet, azt lehetne szavazni, melyik a szimpibb.

(#2311) Tomacko válasza pucz (#2310) üzenetére


Tomacko
senior tag

Az 5 forintos az bárhonnan nézve is az ami, bármely kiadását is vesszük neki.
A csavar is csak csavar, ez is tény, de mint szerkezetlakatos bátran merem mondani, hogy azért több a lehetőség a csavar témában mint a forintosban, lévén, hogy csavarokból nagyon sokféle érdekes forma és méret létezik, lásd a pályázó fotók közt azokat amelyek nem a barkácsbolti(reisser csavarok és társaik) csavarokat mutatja be, hanem kint készültek szabadban valahol ipari környezetben talán :)

Nálam azok viszik a pálmát a csavaros témába, a virágos fotók annyira nem tetszettek, és a naplementés témába is van pár ami tetszett.

Szóval, valahogy így látom én ezt a versenyt, ami persze ötletes és mindenképp pozitív dolog.

Tomi

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#2312) MR007RM


MR007RM
addikt

Legközelebb azért a makró szó alatt legyen jobban meghatározva mire gondoljon a versenyző. Ahogy nézem elszúrtam azt is mint a naplementét. Lettek volna kiválló objektíves fotóim is ha az a menő pl a virág esetében ebben a topikban.

Persze nyáron jobban jött volna ki ez a verseny virágilag, így főleg a korábbiakból kellett válogatni.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#2313) -Arthas-


-Arthas-
csendes tag

Viszont abban is van valami izgalmas hogy vajon mit tudnak az emberek kihozni egy jellegtelen témából...
:)

(#2314) pucz válasza Tomacko (#2311) üzenetére


pucz
senior tag

Szintén szerk.lakatos. De bírom fotós oldalról is nézni a csavar témát! :DDD
A csavaros téma számomra azért jellegtelen, mert nagyon nehéz jót kreálni. Olyan hely kéne ehhez, meg esetleg olyan csavarok is. De a nagy átlag csak elővesz pár facsavart, és azt próbálja mókolni. De gondolom sokaknak is okozott csalódást ez a rész, mert így nehéz kreatívat kreálni!

Zoli :R

(#2315) andaxin76 válasza MR007RM (#2312) üzenetére


andaxin76
aktív tag

A makró szerintem nem kétféle.Vagy makró,vagy nem makró.
A meghatározás szerint:
Akkor beszélünk makrózásról, amikor a leképzett (lefotózott) tárgy nagyobb lesz, mint a valóságban.

A naplementénél viszont Wa2x_ mondta hogy nem muszály a napnak rajta lenni.Na de mikor már 1 órája lement a nap,és félsötétség van arra én már nem tudok jó pontot adni akármilyen gyönyörű is a kép,mert az már nem esik bele a kategóriába szvsz.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2316) B1T3 válasza andaxin76 (#2315) üzenetére


B1T3
addikt

A naplementének az is része az én értelmezésemben, hogy lemegy a nap, ergo nem látható, de jelzésértékűen még fényt ad, és megvilágítja a felhőket hangulatos színeket eredményezve. :)

(#2317) MR007RM válasza andaxin76 (#2315) üzenetére


MR007RM
addikt

Értem igazad van.

(#2316) B1T3: Igen, tulajdonképpen én is valami ilyesmire gondoltam. Talán elégséges, ha egy megvilágított felhősáv és alatta a táj. Direkt napos fotóm nincs jó. Csinálni meg nem akartam több okból kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#2318) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Btw Velencei tó naplemente előtt:
Pre-naplemente

Jah, ZTE kis plus, camera zoom fx, picsay pro

Wow most látom, hogy a minőség a szarnál is alacsonyabb. Lehet, hogy makróban hagytam a fókuszálás módját? Telóról nem észrevehető am csak ha belezoomolok.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2319) andaxin76 válasza B1T3 (#2316) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Egyetértek veled,nekem is van hasonló képem.De van kép a pályázatban ami már erős szürkületben lett csinálva,tippem szerint minimum egy órája lement a nap,és ilyen megvilágításnak már szinte nyoma sincs.A kép tőlem másik kategóriában csillagos ötöst kapna,mert nagyon szép lett.

MR007RM pedig ha van olyan teló ami kifejezetten alkalmas rá,az a tied :-)

[ Szerkesztve ]

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2320) -Arthas-


-Arthas-
csendes tag

Lehetne például olyan kategória is valamikor hogy : virág (vagy akármi) makró teljes sötétben.
Illetve úgy értem amikor csak a telefon segédfény segíthet be.. Szerintem sok érdekes kép jöhetne össze :)

(#2321) hito


hito
nagyúr

Szvsz a csavar téma a legjobb. Én minden fotós oldalról kitiltanám a virág témát, mert már olyan szinten unalmas, hogy az valami döbbenet :B De ez csak az én véleményem. A naplemente is egy könnyű téma. Ezen a háziversenyen toronymagasan a csavar téma a legjobb kiírás. Aki egy nyomorult csavart úgy lencsevégre tud kapni, hogy attól leeseik az ember álla és el tudja nézegetni percekig, na az tényleg tud fotózni. És itt nem magamra gondoltam, a 0-hoz konvergál a fotós tudományom, de szemem és ízlésem azért akad. Csak egy példa egy másik topicból. Itt meg a párja.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2322) andaxin76 válasza hito (#2321) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Igazat adok,a csavarhoz kellett kreatívitás,mert különben egy snassz csavar semmit nem ér.Született is pár számomra teljesen értékelhetetlen....De elismerem az összes kategóriát,mert akinek nem volt napos képe,az egész nap várhatta a pillanatot,és kereste az alkalmas helyet.Nekem pl 1 képem volt,és 2 őt még vadásznom kellett.Csavaroshoz kb 40 képet lőttem,40 különböző nézetből...

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2323) jonnyjoker01 válasza -Arthas- (#2320) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem biztos, hogy jó lenne, mivel nem mindegyik készüléken van segédfény (és ezalatt az én telefonomat is értem)

Üdv. Johnny

(#2324) MartOOn


MartOOn
addikt

Na. Jo lett ez a verseny. :-) vannak velemenyek, latasmodok... Tetszik! Van mirol beszelni. Van mibol tanulni. Mert eddig, valljuk be, valaki lott vmit es mindenki megdicserte vagy max mondott par tanacsot. Szerintem igy joval tobbet tanulunk. :-D
Nekem mindharom temaban van kedvencem. A csavar temahoz tenyleg kellett (volna) kreativitas... En is szivesen elmenetem volna egy regi hidra vagy a csepeli femmube fotozni. Tuti jobb lett volna mint a fiokbol elokapott facsavarom... De sajna most ennyi jott ki. ;-) de biztos 1-2 oranyi setalgatas nezelodes utan barki (en is) talalt volna egyeb csavart a varosban ahol el. De ha tanyan el, akkor ott is. Szal a csavartemahoz legalabb annyit kellett volna menni nezelodni mint egy jo naplementehez. Szoval hajra! Meg tobb ilyet!
Mkor lesz a következő? ;-)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2325) BalanceR


BalanceR
addikt

Kísérlet:
Remegő kézzel 3400méteren: Mount Afour

:DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2326) MartOOn válasza BalanceR (#2325) üzenetére


MartOOn
addikt

jó! Síelni voltál? ;)

:R

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2327) Bozek válasza BalanceR (#2325) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hihetőbb lenne, ha egy kis porcukrot szórsz rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#2328) BalanceR válasza MartOOn (#2326) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, aztán rájöttem, hogy nem tudok... ;)

Utómunka:
Vágás, méretezés, afterfocus-ban elkentem a hátteret, mert bolyos volt a törölköző akarom mondani az ég.... :))
Ezután vignette effekt + keret...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2329) pucz válasza BalanceR (#2325) üzenetére


pucz
senior tag

Szerintem nagyon eredeti. Találó! :DDD

(#2330) andaxin76 válasza BalanceR (#2328) üzenetére


andaxin76
aktív tag

LIKE :-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2331) rizso válasza BalanceR (#2325) üzenetére


rizso
addikt

Tényleg ötletes! :)

Tőlem mára egy esti kép - S4 Zoom +kis Aviary.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2332) jonnyjoker01 válasza BalanceR (#2325) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ötletes, én is csak ezt tudom mondani! Porcukor télleg jó lett volna rá. :)
Rizso tetszik! Rottendorf? Nem egészen kivehető...

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#2333) rizso válasza jonnyjoker01 (#2332) üzenetére


rizso
addikt

Wien - U4 - Richtung Hütteldorf :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#2334) andaxin76


andaxin76
aktív tag

rizso jó lett,hangulatos.

A téma megszavazásával nem értek egyett.Egy pályázat nem kívánságműsor,még ha csak játék is :-) Jó volt ez így,mindenből lehet tanulni.Látom más képeit,látom a szépet,és hát persze a csavarba sok negatívumot is.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2335) jonnyjoker01 válasza rizso (#2333) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ahh... :0

Üdv. Johnny

(#2336) pucz válasza jonnyjoker01 (#2335) üzenetére


pucz
senior tag

Mivan gyerek, elélveztél? ;]

(#2337) siskad válasza pucz (#2336) üzenetére


siskad
őstag

:DDD :W

Xiaomi 13

(#2338) pucz


pucz
senior tag

Ráálltam a telefonos szerkesztésre! Úgy nagyobb a kihívás. De persze csak szökőévente egyszer csinálok képet.. :DDD

| Téma: Csavar, de nem fa! |

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ ѕ ιιι
Aviary

(No meg a lustaságom is hozzájárul. Egyszerűbb telón lőni egyet, utána megvágni, szerkeszteni, és nyomni egy "Add to Dropbox"-ot... :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#2339) jonnyjoker01 válasza pucz (#2336) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:W

Üdv. Johnny

(#2340) andaxin76 válasza pucz (#2338) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Ilyenkor bezzeg lövöd a csavarokat,csakhogy már nem kiváncsi rá senki....Pályázatra kellett volna :D
Egyébként valahova 10-30. helyezettig be is fért volna.. :DD
Csak viccizek,jó lett.Bár sörös képekben jobb vagy:-)

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#2341) pucz válasza andaxin76 (#2340) üzenetére


pucz
senior tag

Majd csinálok söröset is! :DDD

Más, nagyon off: Senior lettem, de nincs meg a 2500 regisztrált nap. :((( lőhetem az egyéni avatart.. :DDD

(#2342) siskad válasza pucz (#2341) üzenetére


siskad
őstag

majd ha őstag leszel. ;)

Xiaomi 13

(#2343) pucz válasza siskad (#2342) üzenetére


pucz
senior tag

Seniortol is van. Csak kell a 2500 regisztrált nap. :DDD

(#2344) siskad válasza siskad (#2342) üzenetére


siskad
őstag

tudom, de ha őstag vagy akkor asszem 400 kell csak.

Xiaomi 13

(#2345) pucz


pucz
senior tag

| Valami virág |

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ ѕ ιιι
Aviary

(A levelei igen érdekesek lettek. De alapképen is ilyenek voltak... :((( )

(#2346) siskad válasza pucz (#2345) üzenetére


siskad
őstag

szép!

Xiaomi 13

(#2347) pucz válasza siskad (#2346) üzenetére


pucz
senior tag

Thanks!

(#2348) siskad válasza pucz (#2347) üzenetére


siskad
őstag

:)

Xiaomi 13

(#2349) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

A versenyt lekéstem, bár nem sok esélyem lett volna.

Minden esetre ha már makrók, akkor ide is berakom a ma délutáni képeket. :)

[link] [link] [link] [link] [link]

Samsung Galaxy S3 LTE.

(#2350) siskad válasza tzsolesz (#2349) üzenetére


siskad
őstag

még hogy nem sok esélyed lett volna...

Xiaomi 13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.