Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték

Hozzászólások

(#129) guminyúl


guminyúl
tag

Szerintem nagyon nehéz összeszedni állandó csapatot, főleg ha több, mint 30 percet kell utaznia valakinek. Nekünk volt saját RPG klubunk, évekig (6-7 év) ment egy műv. házban, de miután leérettségizett mindenki, meghalt a dolog. Sok energiát emészt fel az állandó szervezés és 4-5 emberből általában 4 lusta, 1 meg belefárad fél év után. Hamar alábbhagy a lelkesedés, ha a földi dolgokkal is kell foglalkozni:
- Állandó helyiség keresése (valami közhasznú épületben), mert bérelni ugye senki nem szeretne (nekünk havi 20k lett volna vagy 8 éve, akkor meg belépős lett volna, ami elég sz@r és ha 4 hét/ 20 ember, az heti 250Ft, most mondjuk 300-500/alkalom, ha 15+ a létszám, és most rendes voltam)
- Ha ingyen van, pl. egy műv. házban, ott van házirend, 5 ember még betartja, 10 ember felett káosz, ráadásul időhöz kötött (14-22h-ig általában)
- Lakáson szinte kizárt (hacsak valaki nem agglegény :) ), fiatalon szülők morognak a sok idegen miatt, kicsit idősebben meg a feleség/barátnő (hozzáteszem jogosan), főleg, ha havi 1 alkalomnál sűrűbben lenne játék.
- Marad mondjuk McDon@ld's és társai, ami komoly tervek esetén komolytalan
- Esetleg egyetemi termek, hétvégén, ha van valaki HÖK-os, aki vállalja, hogy elintézi a bürokráciát.
- Általában több mesélő kell, mert egyvalaki hamar megunja, hogy állandóan mesél, a többiek meg játszanak (kivéve pl.: én, mert én csak mesélni szeretek)
Ha ezeket meg tudjátok oldani, akkor viszont nagy jó buli lesz.

Mert ugye, itt nem arról van szó, hogy pár osztálytárs összeül valakinél és nyomnak egy jó party-t. Persze, ha a PH! támogatja, akkor nincs gond, de ez kissé valószínűtlen, hisz nem tartozik a cégprofilhoz, ha jól sejtem.
Ha alkalom jellegű parti (csak versenyekre), akkor sokkal könnyebb a helyzet (csak a verseny lesz sokkal nehezebb)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Szerepjáték
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.