Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bacsis: Támogassááá', hogy ingyenesek maradhassúúúúnk!!!!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
-
LOGOUT
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#24334592
törölt tag
válasz
róbert gida #4770 üzenetére
egy érdekes gondolatot tűznék be ide, részint témába vágó.
mit számít, h mennyire pontos egy mechanikus óra, ha egy atomóra is képes a késésre?
cikk:
Az atomórák azon az elven működnek, hogy alumíniumatomok rezgéseit (két energiaállapot közti váltakozásait) számolják. Minél biztosabban, és pontosabban tudja számolni a műszer a rezgéseket, annál megbízhatóbb az óra A kísérletben használt óráknál 90 milliószor milliárd rezgési ütem adott ki egy másodpercet. Ezek az órák annyira pontosak, hogy 3,7 milliárd év alatt késnek vagy sietnek egy másodpercet.
A reletivitáselmélet szerint ha egy tárgy eltávolodik a rá ható gravitáció központjától (vagyis felemelkedik a Föld felszínéről), a rá ható gravitáció ereje csökken, így a gravitáció időlassító hatása is kisebb lesz, vagyis az órának gyorsabban kell járnia. A kísérletben a tudósok ezt a jelenséget már egy láb, vagyis 33 centiméter emelkedésénél ki tudták mutatni a két atomóra között.
A Science tudományos szaklapban megjelent tanulmány szerint a kísérletet vezető James Chin-Wen Chou professzor azt is kiszámolta, mennyivel gyorsabban öregszik a csökkenő gravitáció hatására a magasabban lakó ember. A kísérletben legkisebb mérhető távolságként kapott 33 centiméter plusz magasság mellett az ember 90 milliárdod másodpercet veszít az átlagos 79 évnyi élettartam alatt. Egy emeletnyi magasság ennek nagyjából a százszorosát, 6600 méteres magaslat pedig a húszezerszeresét jelenti, ami még mindig sokszorosan alatta van annak az időtartamnak, amit képesek vagyunk érzékelni.
A fizikusok szerint a kísérlet eredménye segíthet a Föld gravitációs mezejének változását az eddigieknél sokkal pontosabban mérő műszerek megépítésében.
-
Veron
addikt
válasz
róbert gida #4775 üzenetére
szép óra, én is gondolkodtam rajta. de aztán végül egy másik márka lett belőle. ár/érték arányban teljesen OK ez a Pulsar!
-
seiko
senior tag
válasz
róbert gida #4770 üzenetére
nem rossz, amit kinéztél.
wr100-as, zafíros, acéltokos, seiko szerkezetes.
ha tetszik, nyugodtan vedd meg.az teljesen természetes, hogy egy mechanikus karóra "össze-vissza" jár.
ezért (is) szeressük! -
Veron
addikt
válasz
róbert gida #4769 üzenetére
hi!
szerintem is "low endebb" a lorus, pulsarból vannak 40-45ezerért is, én lorusból csak 25, max. 30ezerig láttam... no meg a lorusok 10 körül kezdődnek. amúgy van olyan lorus, ami 20ezer körül van és echte Seiko van benne, ezt a Seiko boltban mondták nekem. -
seiko
senior tag
válasz
róbert gida #4764 üzenetére
nem rossz, ez a Seiko "low end" szériája.
az automatád nem javítható?
vagy most kvarcot akarsz?
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- Csere-Beszámítás! Sapphire Pulse RX 7900XTX 24GB Videokártya!
- Veszünk: PS5 Fat/Slim/Digital/Pro konzolt, játékokat, Portalt stb. Kérj ajánlatot!
- Mini PC, tiny PC HP ProDesk 600 G2 i5-6500T, Fujitsu Esprimo i5-7500T
- Eladnád a telefonod? KÉSZPÉNZES OKOSTELEFON FELVÁSÁRLÁS azonnali fizetéssel!
- Samsung Galaxy A15 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest