Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:50

LOGOUT.hu

SONY sport és akció kamerák

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#307) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Na és akkor most tőlem nagyjából utoljára - főleg, hogy már nincs meg az SJ4000 és nem tudom tovább összehasonlítgatni.
És elnézést azoktól akik nem akarnak SJ4000-ről hallani ebben a topikban, de mivel tényleg egy népszerű kamera és sokan jöttek át abból a táborból némiképp elfogadható, hogy van róla szó, de igérem én igyekszem majd nem erről beszélni a jövőben, és mivel összehasonlítás az AS20 tulajoknak se baj tudni, hogy hogyan viszonyul a gép a konkurenciával kapcsolatban.

Elsőnek ez a rezeg-nem rezeg téma, amiből itt már ntsc-pal meg fps vita lett. Igen, én indítottam el a témát ezzel a hozzászólással.
Tehát még egyszer megpróbálom a lehető legérthetőbben, szájbarágósan elmagyarázni. Az SJ4000-gyel összehasonlítva a Sony AS20 kamerát azt vettem észre, hogy ugyanazon beállítások mellett, vagyis 1920x1080-as felbontás, 30 frame/se és a Sony esetében kikapcsolt képstabilizátor, az SJ4000 sokkal jobban felveszi a mechanikus mozgást, tehát ha felvtel közben lépkedek, sétálok, lépcsőn megyek le, akkor ugyan mind a kettő kamera képe beremeg, de az SJ4000 láthatóan jobban felveszi az ilyen külső behatásokat.
Tehát nem arról van szó, hogy a Sony a nagyobb frame rate miatt szebb képet produkál - vélhetőleg amúgy ez így van, hanem arról, hogy kevésbé veszi fel a külső rezgéseket a kamera.
Ezt nem csak én vettem észre, Techmoannak az SJ4000 vs GoPro Hero összehasonlításánál is szemet szúrt ez a dolog, és külön letesztelte, itt látható, hogy a GoPro Heroval összehasonlítva az SJ4000 valamivel jobban felveszi a rezgéseket.
Ezt tényleg nem tudom jobban, érthetőbben leírni, szerintem aki akarja az megérti.

Fehéregyensúly kérdése. Számos felvételt készítettem a két kamerával, kültérben, beltérben. A Sony WB kezelése sokkal jobb. Igaz nem állítható, de nagyon nincs is rá szükség. Az SJ4000-nél állítható, de még így sem lehet vele sok esetben korrekt színeket kapni (én pl. lakáson belül képtelen voltam a sárgás beütést eltűntetni akármire is állítottam a fehéregyensúlyt). Az SJ4000 képe beltérben sárgás, kültérben kékes színezetet kap. Ez utóbbi nagyon jól látható akár a ma készült felvételeimen is. Önmagában az SJ4000 képe nem tűnik rossznak, de mellé nézve a Sony korrekt színhűséggel készült képét már ordít a különbség.

Élesség kérdése. Az SJ4000-nél állítható az élesség, én a középső (normál) állásban készítettem a felvételeket. Igen, az SJ4000 képe élesebb. Bár az összehasonlítás picit sántít, mert a Sony nagyobb látószöge miatt "kisebbek" lesznek ugyanazok a részletek, mint az SJ4000 képén. Sokszor látszik a szoftveres élesítés az SJ4000 képén, és az, hogy a bitráta néha nem bírja el a részleteket és kockásodik a kép. Továbbá ez az a paraméter amit a színezetnél könnyebben lehet korrigálni utómunkával és felhozni a Sony képét az SJ4000 szintjére ha szükséges. Összességében az én szememnek utómunka nélkül is kellemesebb a Sony képe.

Mindent összevetve én nem "bántani" akarom az SJ4000-et, tehát egyeseknek nem kell feltétlenül megvédenie velem szemben. Jómagam is tulaj voltam, mert ár/teljesítményben egy nagyon jó kis kamera, azon a pénzen amiért hozzá lehet jutni, főleg annyi kiegészítővel a dobozában nagyon jó vétel. Ha 45 forint lett volna ez a Sony, akkor eszembe se jut lecserélni, de így, hogy 22 ezer forintért hozzá lehetett jutni a Sonyhoz, így nálam ez utóbbi lett a nyerő (két kamerára nincs szükségem).

Nagyjából ennyit szerettem volna elmondani erről az AS20 vs SJ4000 témáról még. És elnézést ha valakit nem érdekelt ;)

És egyébként arról már volt szó itt a topikban, hogy az AS30 és az AS20 képrögzítésben teljesen megegyeznek, az AS30-ban van GPS és NFC ennyi a különbség.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.