Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-01 09:16:38

LOGOUT.hu

Üdv a SkyShowtime Topikjában! Használd az Összefoglalót! Jó filmnézést!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) beyruth82 válasza Rigormortiis (#600) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen tényleg nagyon szép mégha elvileg nem is 4k-s de az én szememnek már a halo is tök szép

(#599) AMD Power

Szerintem is. Már most látok vagy 8-10 olyan tartalmat ami érdekel és ha mégtöbb tartalom lesz hozzá akkor 999ft az nem pénz érte.

(#598) erahurka

Én ennyire már nem értek hozzá, tök laikus vagyok, de azt látom hogy ez a full hd olyan mint a másikon a 4k. :)

(#602) SalBorgese válasza greenday (#533) üzenetére


SalBorgese
csendes tag

Végül is lett végleges megoldás? A restart ugye nem elég. Háromból 1x nem jó.

(#603) kovjoe válasza creed33 (#569) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Fel, ha nem akartad, hogy elküldjenek a munkahelyről.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#604) Rigormortiis válasza beyruth82 (#601) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én is így vagyok vele. Van jó pár sorozat is, ami érdekel és pár film, aztán majd meglátjuk. Ez az ezres tényleg bagó érte.

A 4k még amúgy sem érdekel, nem sok különbséget látok tv-n a Netflix és e között, de sokszor úgyis is tabon nézem, azon meg tök mindegy.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#605) bandor válasza beyruth82 (#597) üzenetére


bandor
tag

Akinek nem tűnik fel, hogy nem 4K a kép, annak baj van a látásával, vagy mini tv n nézi. Mindegy nem is várok Apple tv+ minőséget.Viszont van a képminőségnél nagyobb baj is. A hang egyenlőre kritikán aluli. Tud valaki esetleg arról infot, hogy lesz ebben változás?

(#606) beyruth82 válasza bandor (#605) üzenetére


beyruth82
veterán

55"-os a tv.Valószínűleg itt más eltérés is van (pl bitráta vagy akármi) mert ahogy írtam pl youtube fhd és 4k között én is látom a különbséget. Skyhowtime és netflixes tartalmak között egyelőre nem igazán. Hbo max képminősége meg mintha még csúnyább is lenne mindkettőnél.

(#607) hadam98 válasza bandor (#605) üzenetére


hadam98
senior tag

A minőség nem csak attól függ milyen a felbontás. Függ attól is, hogy az adott felbontáshoz van elegendő bitráta, milyen kódolási eljárással készül illetve az olyanoktól, hogy az adott film vagy sorozat milyen magas költségvetésű. Itt még 1080p felbontás van, de az látszik, hogy magas bitráta, bármin nézem szép a kép. A hang pedig majd alakul, biztos nem marad így, bár hozzá teszem, hogy a legtöbb ember örül ha van szinkron szerintem. Akinek a képminőség nem jó, ott nem azzal van a gond mert nagy a tv. Az Apple TV+ felesleges ide sorolni, brutális költségvetéssel dolgoznak, van minden is, de tartalom a töredéke ami van a többihez képest, ők teljesen máshogy látják a dolgokat. Jelenleg ez a szolgáltató a legjobb, itt nagyon minőségi tartalmak vannak illetve érkeznek, mindez indulásnál, ráadásul pofátlanul olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#608) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a Kaliforgia..... Egyszerüen zseniális!! :C :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#610) erahurka válasza AMD Power (#608) üzenetére


erahurka
félisten

Kár hogy a harmadik évad után kifullad. De addig minden másodperce arany.

(#611) Mr K válasza cujo69 (#581) üzenetére


Mr K
senior tag

Most nézem az Orville sokadik epizódját D+-on: konkrétan monó hang van. Ezt nem úgy kell érteni, hogy mindkét fülemben ugyanazt hallom, hanem hogy jobb fülemben szól, a bal meg néma. :DDD

Ami a kép hang vitát illeti, csak hogy legyen ellenvélemény: én beérem FHD-val és akármilyen sima hanggal, lehetőleg magyar szinkronnal. (Sőt: nem szeretem a hatásvadász, kimaxolt dinamikájú mozis hangzást.) És kimondottan pozitívnak tartanám, ha beszedett pénzt inkább a katalógus bővítésére fordítanák, pl. néhanapján jó lenne megnézni egy-egy fekete-fehér klasszikust is, akár 480p-ben...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#612) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok!

Ti az ilyen plusz infókat mint bitráta, hang 2.0 vagy 5.1-e hol látjátok? Én böngészőből nézem általában és nem találtam ilyen opciót, lehet a TV infó képes kijelezni?

(#613) Precog


Precog
csendes tag

Tudna segíteni valaki, akinek a Digi megoldotta az oldal/app elérési problámáját, hogy mit kellett csinálni. (mindent restartoltam már többször, az nem segített sajnos) Én is hívtam őket, de leráztak azzal, hogy tegnapig felvették a hibajegyeket erről, de a kollégák megállapították, hogy a streaming szolgáltatónál van a hiba jelezzem feléjük. Ők a továbbiakban ebben nem tudnak (akarnak) segíteni.

(#614) Mr K válasza Precog (#613) üzenetére


Mr K
senior tag

Az a probléma, hogy az az IP cím, ahonnan látszol kívülről (lásd whatismyip, de a routered konfigjában is látszik), nem tűnik magyarországinak a Sky szerint. A megoldás az, hogy át kell kerülnöd egy másik tartományba a regisztráció vagy a bejelentkezés idejére (pl. mobilnetről osztasz wifi-t), vagy véglegesen. Utóbbiban segíthet(ne) a Digi, ha akarna. Gyanítom, hogy az volt a megoldás, hogy kivették a delikvenseket a NAT-ból, csak mindenkit nyilván nem tudnak vagy akarnak kivenni, mert nincs annyi fix IP címük...

Lásd még: Miért egy másik országnak szánt SkyShowtime-webhelyet vagy alkalmazást látok?

A router újraindítás (vagy csak simán új egy újrakapcsolódás) abban segíthet, hogy esetleg más IP tartományból kapsz címet. Netes fórumok szerint volt akinek az segített, hogy kikapcsolta az IPv6-ot vagy éppenséggel be. (L. whatismyip, fent). (Ha bekapcsolod, akkor lehetnek más szolgáltatónál problémáid, pl. a Disney+-nál.) Volt, aki VPN segítségével tudott bejelentkezni (magyarországi IP címet kell választani.)

Ha NAT-olt a címed, akkor megpróbálhatod kivetetni magad a Digi ügyfélszolgálatán, természetesen valami egyéb indokra hivatkozva, hátha az segít. :)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#615) toompa válasza Precog (#613) üzenetére


toompa
őstag

Nekem digi van. Mobilról előfizettem, megcsináltam a profilokat. A tv-n már csak be kellett jelentkeznem.

(#616) zoyoxy válasza erahurka (#591) üzenetére


zoyoxy
tag

Van Kodi add-on? Melyik az?

(#617) Kiskutya válasza bandor (#605) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én ennyi pénzért a képpel kibékülnék mert fhd-hoz képest korrekt de a hang..... Már vagy 20 éve 5.1-be jelenleg 5.1.2-be hallgatom amit lehet de ez borzasztó. Nem várok el egy atmos hangzást de legalább egy dd 5.1 alap lenne ilyen nevek mellé mint universal meg paramount.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#618) Chris0321 válasza kovjoe (#603) üzenetére


Chris0321
addikt

Közben jelezték, hogy hagyjuk a bolondot békén

Kiskutya: Még csak most indult az oldal, későbbre ígértek több dolgot. Én számítógépen nézem, 5.1-es hangfalszettel de egyáltalán nem vettem észre a hang minőségével semmi problémát. Tudom vannak vájtfüllűbbek mint én, akik mindenféle dolgot észrevesznek ami engem egyáltalán nem zavar, de a panaszkodás helyett várni kellene egy kis időt, hogy teljesítik-e azt amit mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#619) Precog válasza Mr K (#614) üzenetére


Precog
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszodat! Most már értem a problémát. A mobilnettel indítom az applikációt, bejeletkezem, majd vissza a digis netre megoldás működött. A digit még egyszer felhívom hátha egy másik ügyintéző készségesebb lesz, de ha ez a workaround így tartósan működik akkor ennyi kibírható. Még egyszer köszi!

(#620) erahurka válasza zoyoxy (#616) üzenetére


erahurka
félisten

HBO Maxhoz. Keress rá, fejből nem tudom. Nem hivatalos.

(#621) Kiskutya válasza Chris0321 (#618) üzenetére


Kiskutya
veterán

Remélem megoldják mert ebben a formában nagyon gáz! Ha 2023-ban itt tartana a streaming minősége egy szavam nem lenne de szerintem ez már alap lenne!

hmm...

(#622) CPT.Pirk válasza hadam98 (#607) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennyi pénzért fogjuk rá okés a képminőség, de pl. a TG Maverick amivel reklámozzák az nem az igazi... Mármint rossznak nem rossz, de ha megnézed ugyanazt a filmet egy rendes 4K forrásból, akkor ég és föld a különbség. Ugyanez igaz náluk a 86-os TG filmre is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#623) zoyoxy válasza erahurka (#620) üzenetére


zoyoxy
tag

Félreértettelek. HBO Max nálam is megy Kodival. Azt hittem a Skyshowtime is.

(#624) erahurka válasza zoyoxy (#623) üzenetére


erahurka
félisten

SkyShowtime-hoz nem találtam sajna, de még Peacockhoz se hogy kipróbáljam, hátha az jó SkyShowtime-hoz.

(#625) norbertoth válasza CPT.Pirk (#622) üzenetére


norbertoth
senior tag

Így van... engem nemrég keményen leoltottak hogy engedjem el a 4k dolgot mert nem nagyon van kül full hd és 4k között, aha. :DD Ha 2003-at írnánk oké.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#626) CPT.Pirk válasza norbertoth (#625) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amúgy a filmek többsége nem valós 4k, általában 2k környékén veszik fel őket, mert rettentően sok számítási igénye van így is az utómunkának, 3D effekteknek meg mindennek. Szóval 4k-s feldolgozás helyett a 2k környéki forrásanyagot az utómunkák után felskálázzák 4k-ba és ezt adják el 4k filmnek.

2 filmet tudok amit valódi 4k-ban vettek fel, azok ezek:
Ryan közlegény megmentése
2001 Space Odessy (1968)

Na ha ezekkel tényleg meg lehet mutatni, hogy miért jó a 4k...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#627) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

HD és 4K között ég és föld a különbség.Sok filmnél azt mondom nem is kell HD-nál jobb ( Főleg régi filmek ).
De egy új menő filmnél azért rakják be a maxot amit csak tudnak! ;)

(#628) Chris0321 válasza Kiskutya (#621) üzenetére


Chris0321
addikt

Sokan nem használják ki az 5.1-et és engem sem érdekel, hogy abban van-e a hang. Szóljon szépen és kész. A 4k-t sem tudom kihasználni mert egy sima 24"-os FHD monitort használok. Már többször írták, hogy ezek az indulási paraméterek és később lesz jobb minőség is.

(#629) zseko válasza Chris0321 (#628) üzenetére


zseko
veterán

Az 5.1 annyira engem sem érdekel, a tévé hangszóróján hallgatom. Szerencsé(m)re elég jól is szól még zenehallgatáshoz is. Egyébként nem is tudnám elviselni ha nem lenne jó.
A 4k viszont FHD monitoron is szemmel láthatóan szebben néz ki.

HR24.hu

(#630) Chris0321 válasza zseko (#629) üzenetére


Chris0321
addikt

Én pc-ről, egy FHD 24"-os monitorról nézem. Eddig csak az új Star Trek sorozatot néztem meg, de nem láttam rajta semmi problémát, nagyon szép volt a kép. Szoktam letölteni pár dolgot amit nem tudok megnézni máshol, szintén FHD-ban és nem láttam különbséget.

(#631) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok! A Battlestar Galactica ismerőitől kérdezném, hogy a SkyShowtime-on a BG (2004) 4 évados verziójának 1. évad 1 része úgy kezdődik, hogy

"A csillagközi romboló előző részeiből ...".

Mivel ez az 1. évad 1 része, mi volt előtte???

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#632) Kiskutya válasza Chris0321 (#628) üzenetére


Kiskutya
veterán

Attól hogy te nem használod az 5.1-et a jelenlegi konkurencia mellett alap lenne!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#633) zseko válasza Chris0321 (#630) üzenetére


zseko
veterán

Nekem semmi problémám a FHD-val, egészen tavaly nyárig én is egy 24"-es monitoron néztem mindent az elmúlt ~17 évben, csak azóta van egyáltalán tévém is, most lett igényem rá.
Csupán annyi, hogy nyilván forrásanyagtól függően is persze, de azért egy FHD monitoron is észre lehet venni a különbséget az 1080p és a 4k között. A Youtube-nál pl. ez nagyon kijön - szerintem -, ott már az 1440p is szebben néz ki.
Ezek a FHD, 4K megnevezések szvsz amúgy sem jelentenek szinte semmit a képminőség szempontjából, a tömörítésen és a bitrátán múlik minden.
Nekem tetszik az a képminőség amit eddig itt láttam.

HR24.hu

(#634) Mr K válasza Kiskutya (#632) üzenetére


Mr K
senior tag

De miért ne dönthetne úgy a SkyShowtime, hogy abban fog különbözni a konkurenciától, hogy a legkevesebb extrát adja, cserében ő lesz a legolcsóbb? Mo-n milliók néznek tévét 5.1-es (vagy bármilyen) hangrendszer nélkül, sokan arra sem veszik a fáradságot, hogy a csatorna HD változatát nézzék, ne az SD-t.

#633 zseko "Csupán annyi, hogy nyilván forrásanyagtól függően is persze, de azért egy FHD monitoron is észre lehet venni a különbséget az 1080p és a 4k között."
Azért ez már az ezotéria világa: ha látsz különbséget, az a bitrátából adódhat, egy jó HD stream-nél nem szabadna számottevő eltérést látni.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#635) gyugyo79 válasza Yogi Bear (#631) üzenetére


gyugyo79
addikt

Volt egy minisorozat
Elvileg fent van az is a videó tárukban. Legalábbis én láttam a listában.

[ Szerkesztve ]

(#636) tigipuf válasza Yogi Bear (#631) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem egyszerű a történet engem is érdekel a dolog,ezt a kommentet találtam erről:
Ebben a sorrendben érdemes nézni a részeket:
- Miniseries
- S01
- S02
- The Resistance
- S03
- Razor
- Razor Flashbacks
- S04E01-E10
- The Face of the Enemy
- S04E11-E21
- The Plan
- Blood and Chrome

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#637) CPT.Pirk válasza Yogi Bear (#631) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csillagközi romboló... Az a sorozat a magyar szinkronizálás egy nem túl szép pillanata volt. Abban a részben a botanikai cirkálót is sikerült valami botán krúzernek fordítani... Jobban jársz ha egyéb forrásból nézed angolul és alárakod a rendes magyar feliratot...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#638) bandor válasza Kiskutya (#617) üzenetére


bandor
tag

Én is így vagyok vele. A képpel kibékülnék, de a hang nagyon gáz. Nem az a baj hogy sima sztereó, mert egy jó erősítő azt elrendezi. Neural x, Dolby, Auro 3D. Viszont itt a sima sztereó valamiért nem jó. A nagy Marantz sem nagyon tud minőséget faragni belőle.

(#639) Yogi Bear válasza gyugyo79 (#635) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Köszi mindenkinek!

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#640) zseko válasza Mr K (#634) üzenetére


zseko
veterán

Ezt írtam én is: "a tömörítésen és a bitrátán múlik minden". Nem is minden esetben látsz számottevőt, király FHD vs. szar 4k esetén nyilván nem a 4k lesz a szebb persze. A legfőbb különbséget egyébként abban látni hogy élesebb a kép, mivel leskálázza a képet, lényegében mint egy élesítés a videón.
Természetesen én is találkoztam már olyan 4k-nak hazudott anyaggal amit még 1080p-nek is alig néztem, annyira agyon volt tömörítve. Bár nem hazudtak, mert a felbontás megvolt 4k... az hogy ez a jelölés nem a minőséget határozza meg, már más kérdés.

HR24.hu

(#641) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!
Ti hogy tudtátok fire 4k tv stickre feltenni az appot? Én a megadott linkről leszedett appot, megnyitom X-plore val, de a zip fájlban nem találok installert....?! Mi a bibi?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#642) zseko válasza olajbogyo (#641) üzenetére


zseko
veterán

Melyik linkről leszedett app?

HR24.hu

(#643) Kiskutya válasza bandor (#638) üzenetére


Kiskutya
veterán

Erről beszéltem. Ahogy írod sztereónak is furcsa hangja van több filmnél.

hmm...

(#644) Kiskutya válasza Mr K (#634) üzenetére


Kiskutya
veterán

Dönthet csak pl amazon prime 899 Ft és 4k dolby vision és dolby atmos.

hmm...

(#645) rothfb


rothfb
veterán

Én annyit írnék a hang témához, pl a Star Trek SNW hangja bár kicsit doboz hangú, viszont tetszik, hogy nem az van mint máshol, hogy a beszéd durván halk, a robbanások, háttérzaj meg kiviszi a közfalat. Marha idegesítő. Nos itt a Star Trek sorozatnál nem kellett játszanom a távszabályzóval. A beszéd hangos, a háttérzaj meg halk.

(#646) Tonyk válasza Kiskutya (#644) üzenetére


Tonyk
veterán

És ha ügyes vagy és az amazon.pl oldalon lépsz be és izzítod be a Prime-ot, akkor 49 PLZ az éves előfizetés, ami ~329Ft/hó ;) . [kép]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#647) Kiskutya válasza Tonyk (#646) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi az infót! :K

hmm...

(#648) zseko válasza Tonyk (#646) üzenetére


zseko
veterán

Csak annyit fűznék hozzá, hogy az Amazon Prime és a Prime Video az két különböző dolog. Bár az előbbi tartalmazza az utóbbit is. Ez egy nyomorult megtévesztő elnevezés, bár annyi pénzért végülis nem gond :) Csak az eredeti áron, ha valaki nem figyel...

HR24.hu

(#649) olajbogyo válasza zseko (#642) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

bit.ly/skystpt
Ezt leszedem, mint oly sokan, de nekem betallózva Xplore ba nincs install a zip fájlban....?!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#650) Fifi válasza Tonyk (#646) üzenetére


Fifi
őstag

Köszi! :R
Ennél drágábban volt ezelőtt csak Prime Videom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.