Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

Az lenne a problémám,hogy meg van eretetiben a windows xp pro oem, rá van telepítve a maxtoromra ami nem sata.Mivel kezd meromlani a régi hdd-m egészségi állapota ,át szeretném tenni az új hdd-re(Samsung Sata 160Gb).Nem akarom újra telepíteni mert akkor megint aktiválnom kellene de ezzel várni akarok amig sikerül vennem még egy Sata Hdd-t,hogy raid0-ba menjen.
Tehát a kérdés :Ha van egy ''lemezképem'' a régi hdd-ről és azt ráírom az új Sata winchesterre mi fog történni,illetve mit javasoltok ,mit csináljak.


Köszönettel.

(#2) L3zl13 válasza gorlin (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha a régi image-t áttolod a SATA-s vinyóra, nem fog működni.
Újra kell telepítened szerintem.

Aktiválás nélkül is használhatod 15 napig ha minden igaz. Mennyi idő múlva akarod megvenni a másik vinyót?
És biztos, hogy kell neked az a RAID 0?



[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#3) gorlin


gorlin
őstag

Igen,mert az előző (illetve mostani Hdd-m halálából tanultam) kell a biztonság.
tényleg nem tudok mást csinálni?


Üdv

(#4) L3zl13 válasza gorlin (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Raid 0 mint biztonság? Valamit benéztél.

Ha RAID1-re (tükrözés) gondolsz, akkor az lehet, hogy utólag is megoldható újratelepítés nélkül. (Végülis a vezérlő ugyanaz, a rendszer meg nem tudja, hogy nem valódi vinyó van alatta szerintem.) Bár ezt még nem próbáltam.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#5) gorlin


gorlin
őstag

Igen,nem tudom pontosan melyik raid,de a kérdésem még adott


Üdvözlettel

(#6) maszat válasza gorlin (#1) üzenetére


maszat
senior tag

The WPA.DBL is the activated file for your PC & Hardware. It is unique to your machine so you don't have to worry about it being stolen or used anywhere else, It will only work on the machine you activated it on.
The benefit of backing this up to CD is that you can ''activate'' windows without actually needing to connect or telephone to Microsoft. This means you can re-install without having to worry about the limited times you can activate before calling a Microsoft representative

Note: To use the wpa.dbl file on a clean installation, boot to safe mode after installing Windows XP, copy the wpa.dbl file to the system32 folder (in this case C:\WINDOWS\SYSTEM32) and restart the system (in normal mode). You will be prompted to activate, click OK and you will see that its all activated if the file is still correct to the machine with the Windows XP license. (This method of activating is not supported by Microsoft, if it fails you will have to activate using the methods within Windows XP)

Tehát újratelepíted a Windowst, melyből előtte kimásoltad a WPA.DBL-t és vissza

[Szerkesztve]

(#7) gorlin


gorlin
őstag

Hát sajnos ez nem így működik,szép lenne, de nem .
Tudom mert anno 1 hétig ezzel szórakoztam.
Ha formázod a winchestert, maj újra telepíted akkor újra kell aktíválni.
De ha nem formázod csak újra telepíted akkor fogadja el újra az általad említett fájlt ,ha a konfiguráció változatlan maradt.
Bár holnap érkezik a winchester,de valaki megmondhatná mi fog történni ha felteszem az sata winchesterre az image file-t.


üdv:

(#8) erdoke válasza gorlin (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ki fog derülni. :D
Ne felejtsd el előtte feltenni a SATA-vezérlő driverét a Winre. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#9) gorlin


gorlin
őstag

Hát ki fog, az biztos.Azért majd leírom mi történt, hátha valaki hasonló helyzetbe kerül.


Azért az eddigi hozzászólásokat köszönöm.
Üdv.

(#10) KRi2


KRi2
aktív tag

vmi fejlemény? vagy csinált ilyent valaki?
nekemis PATA winyóról kéne SATA-ra rakni az installált winXP-t.
kipróbálni kipróbálhatnám ,csak munkát/időt/hőt spórolnék meg vele...

||| | || ||||| | ||| ||

(#11) KRi2


KRi2
aktív tag

zup

||| | || ||||| | ||| ||

(#12) KRi2 válasza KRi2 (#10) üzenetére


KRi2
aktív tag

no ,hát megcsináltam magamnak ,elsőre sikerült a ghostolás.
boot is müxik rendesen.
az egész wincsit 120-asat ghostoltam 160-as sata-ra ,magától particionált is arányosan.

||| | || ||||| | ||| ||

(#13) xcbiker válasza gorlin (#3) üzenetére


xcbiker
addikt

ha disk to disk teszed akkkor menni fog.
ha csak partíciókat ghostols át akkor nagy eséllyel nem fog menni a win.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#14) kirkri


kirkri
addikt

Ez a téma engem is foglalkoztat, mert a lementett pata C particiómat nem sikerült ráírni a sata vinyóm C particiójára, mert nem látja a sata vinyómat a vezérlője nélkül.

21 éve a Prohardveren! ™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.