Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Kephamos válasza Egorov (#200) üzenetére


Kephamos
addikt

Még nem cuccoltam haza. Majd a héten. Szerdán megyek Miskócra.

(#202) Kephamos válasza Egorov (#200) üzenetére


Kephamos
addikt

Sianis: Nagyon tetszenek ezek a meghívók, szívesen látnék én is többet, ha lehet.

Rendes srác nagyon. Szerintem bescanneli az egészet, ha szépen megkéred. Tudom, Kusch! :DDD

(#203) Egorov válasza Kephamos (#202) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ki tudja..lehet azóta csak szkennel és feltolja netre, letőttyük osz' kezicsókolom. :DDD
Amúgy meg lyukszopatást kapsz tínslukker helyett, ha beszólsz. ;]

Jah voltam a Szalamanderen, szép volt, tetszett most is. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#204) Sianis válasza Egorov (#203) üzenetére


Sianis
addikt

Majd válogatok még. bALEK tudja milyen vastag a könyv, megöregszem mire beszkennelném.

Sianis

(#205) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Sianis, kösz az ajándékot! :C

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#206) Sianis


Sianis
addikt

Hoztam nektek egy újabb adagot. Tessék ujjongani, véleményezni.

Sianis

(#207) amanoba


amanoba
őstag

Jó Szerencsét!

üdv mindenkinek, örülök, hogy van ilyen topic, azt hiszem ide gyakran be fogok nézni..

golya87: a Balhés Charley-féle Hármaskönyv megtalálható az egyetemi könyvtárban is, múlt évben, amikor szigóra kellett volna tanulnom, akkor fedeztem fel. :D
igaz csak olvasótermi, de nem is az a buszra való könnyed könyvecske..

illetve ajánlom még az erdészoktatás 200 évét bemutató könyvet is, csodálatos dolgok vannak abban is!(most a pontos címet nem tudom, de majd utánanézek.)

más: digitális formában nincs meg vkinek az Aki a párját keresi?
vagy esetleg könyv formájában vmi antikváriumban...mondjuk könyvesboltban sem taláni. :(

és a végére a bemutatkozás:
Lovász Norbert a. Zenét a Világnak!

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#208) lorcsi válasza Sianis (#206) üzenetére


lorcsi
veterán

csak anynit tudok hozzá tenni, hogy jobbnál is sokkal jobbak :R

(#209) Sianis válasza amanoba (#207) üzenetére


Sianis
addikt

Miskolcon a Gépész Valétában kapható volt az általad említett könyv.

Sianis

(#210) amanoba válasza Sianis (#209) üzenetére


amanoba
őstag

"volt"

sajnos ezen van a hangsúly.. :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#211) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Jó szerencsét!

Ezer éve nem jártam ezen az oldalon, de ma keresgettem neten a Búcsú szövegét, amit valétáláskor énekeltünk most szombaton, és ráakadtam itt. :-) Nem kis melegséggel töltötte el a szívem. Igaz, még csak elsős vagyok (de már kohlenbrenner, nemrég volt a stafétaátadó :-) ), és sokat kell még tanulnom, de mindenkit csak bátorítani tudok a hagyományok megismerésére. Igen, sokszor szól az ivásról (sajnos), de én pl. sosem iszom, és anélkül is végig lehet csinálni. Küzdelmesebb, de nem lehetetlen. Tényleg és őszintén remélem, hogy az összetartás nem múlik el a selmeci diákok közt, és tényleg mindenki meglátja, hogy valójában miről szólnak a szakestek és a nótaestek.

Üdv az erdésznek!
Pénzt a fásnak!
Isten éltesse a közgazdászokat!

a. Nemeslelkű Amazon

(#212) Gruzmonguz


Gruzmonguz
csendes tag

Mit jelent ez: egy pár létra bort?

(#213) domedee válasza Gruzmonguz (#212) üzenetére


domedee
senior tag

Régies űrmérték elvileg (hasonlóan mint a pint/korsó). A pontos mennyiségére most nem emlékszem.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#214) KEndre válasza Gruzmonguz (#212) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Régies: Térfogategység, amit folyadék mérésére használnak, és egyenlő 10 deciliterrel; liter.
A társaság asztalán gyorsan elfogyott a kihozott két létra bor. A pincér gyorsan kihozza az újabb megrendelt létrákat.
Eredet [létra < latin: litra < libra (mérő, mérleg) < libro (mér, egyensúlyban tart)]
Lásd: liter

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.