Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pubwart válasza tonyo2 (#44) üzenetére


pubwart
aktív tag

Gratula:R

Bár az igazat megvallva nem tudom mit kell más egyetemeket lemajmolni ilyen tekintetben. Van már annyiféle szakestfajt,ami tök más mint a mieink (egyértelműen rólunk koppintva) és sokmindenki ezekeről többet hall, mint az eredetiről és félek, hogy ez beárnyékolja az eredeti fényt :(((

Nem szeretem eztafajta majmolást:O:O

Where you go how is up to you

(#52) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Továbbra is érdekelne,hogy mi folyik ezeken a szakesteken.

(#53) domedee válasza _Volkovy_ (#52) üzenetére


domedee
senior tag

Bővebben: link, ebben a 25-26. oldaltól kezdve le van írva, mi egy szakest hivatalos menete, bár ez csak egy technikai útmutató, a hangulatot nem adja vissza.

Ami kimaradt belőle az az, hogy minden szakest részét képezik a külöböző felszólalások. Az egyik első az a Komolypohár, itt ált. egy tanár, vagy egy idősebb évfolyam diákja mond pár komolyabb gondolatot a szakest céljáról, az életről,...hasonló dolgokról ;), ennek ellentéte a Vidámpohár, ami nevéből is sejthetően a humorra van kihegyezve, de ez is kapcsolatban szokott állni a szakest céljával.

Később aki úgy érzi, hogy van olyan mondanivalója, nyugodtan felszólalhat, ezek hol viccesek, hol komolyak, embere válogatja. Közben az elnök utasítására dalolgatunk a Nótáskönyvből.

De tényleg látni kell. Ami a legfontosabb, a Szakestély nem kocsma! Bár iszunk, de tartjuk magunkat a szabályokhoz. Egy másik fontos dolog, hogy csak az kaphat Gyűrűt, aki megkeresztelkedik, ezt ne értsd félre, ez azt jelenti, hogy az járhat szakestre, aki meg van keresztelkedve -az egyetemi életbe ''belekeresztelik'', és maga is a keresztelés egy ''Balekkeresztelő Szakestély''-en történik... Itt pedig a sör a keresztelő folyadék. :)) Bár nem azért kell megkeresztelkedni, szakestre járni, hogy a Valétálás végén (azaz a végzéskor) megkapd az arany egyetemi pecsétgyűrűt a kar szimbólumával -félreértés ne essék, nem ingyen kapod, de csak így vagy jogosult hordani, sőt egyáltalán csak így juthatsz hozzá, hiszen mindig az adott végzős évfolyam csináltat magának ilyet, külsősnek nem készítenek. Ugyanakkor ez zárja le a diákéleted igazából, ha követed a selmeci hagyományokat.
Amúgy itt lenne az én gyűrűm:
Bővebben: link

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#54) _Volkovy_ válasza domedee (#53) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hányadik században élünk?:Y

A főiskolai életben minden évfolyamnak megvan a maga szerepe, helye a hierarchiában. Setét pogány, aki nincs megkeresztelkedve. Büdös balek, aki már megkeresztelkedett ugyan, de még elsőéves. A baleknak még nagyon sokat kell tanulnia, hogy igazi bursch (hagyományőrző) legyen. Kohlenbrenner (szénégető), aki másodéves megkeresztelt hallgató. Az elnevezés onnan származik, hogy az akadémisták másodéven tanultak vegytant, mikor is mesterséges úton állítottak elő szenet. A harmadévesek – akik legalább két éve keresztelkedtek – az Isteni Fényben Tündöklő Dicső Firmák. A balekság segítői, a gyengébb nem legfőbb támaszai; nekik lehet keresztgyerekük, és közülük kerülnek ki a Valéta Bizottság tagjai. Aki több időt tölt el a keresztségben intézményünk, illetve más selmeci utódintézmények falai között, mint a képzési idő, azt nevezzük Veteránnak. Régen végzett Firmáink a Veteranissimusok, Ultra Supra Veteránok. Szót kell ejtenünk a Dunaújvárosi Főiskola alapító igazgatójáról, Dr. Molnár László (†1999) a.: Laci bácsiról, az Ultra Supra Veteranissimus Lovagissimusról. Ez kizárólag az Ő titulusa, és a mai napig valamennyi Dunaújvárosban keresztelkedett hallgató számára Laci bácsit jelenti, és fogja jelenteni.

(#55) pubwart válasza _Volkovy_ (#54) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ott élünk. De majd erre rájössz...

Viszont kár, hogy nem az ME-re jöttél... Itt igazán feeling a dolog....

Ez kicsit így száraz, a dolgok változnak,d e így van amúgy... PErsze furának hangzik,d e majd rájössz hogyis van ez.

De attól félek, hogy ezt az egészet megöli ez a buzi bsc msc rendszer...

Where you go how is up to you

(#56) domedee válasza _Volkovy_ (#54) üzenetére


domedee
senior tag

ne csodálkozz annyira, egy 270 éves hagyományról van szó, aminek a gyökerei még régebbre nyúlnak vissza, egészen a céhes időkbe.

Persze ez így leírva eléggé elrémisztő is lehet, de hidd el nem az. Ne ezt vedd észre, hanem azt, hogy mekkora összetartás bújik meg a sorok mögött. Összeköti az embereket az, hogy mindannyian ugyanazon mentek keresztül. Talán ahhoz lehetne hasonlítani, mint akik két évig voltak katonák, ott is megvolt a hierarchia és szerintem durvább volt, mint bármilyen selmeci szokás. Ugyanúgy, ha ők mesélnek neked valamit a katonaéletről, főleg most, hogy már nincs kötelező sorozás, az jut az ember eszébe, hogy mekkora szerencsélye van, hogy kimaradt, ugyanakkor ha kicsit jobban odafigyel, mindenki találhat olyan dolgot, ami miatt azt mondja, de kár hogy nem voltam ott. A történetek, amin annyit lehet derülni.

Mert a selmeci hagyományok sem szólnak másról, mint élvezni az életet, de nem egyedül, hanem barátok között. Velük együtt örülni, nevetni, sírni, búslakodni,...

De tényleg csak annyit tudok mondani, hogy próbáld ki, nézd meg belülről és ha nem tetszik, akkor nem kötelező tovább járni, nem lesz semmilyen hátrányod belőle, hacsak az nem, hogy kimaradsz azon eseményekből, amiben a többiek, akik követik a hagyományokat, átélnek.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#57) fokukac


fokukac
nagyúr

LOL, micsoda topic!

azért pofátlankodok csak ide, mert mindkét szülőm Miskolcon végzett (sőt, én is itt voltam well control tanfolyamon egy hónapja)
tele van a lakás serlegekkel, amiken ott a ''Selmec, 1735'' felirat...

(az egyetemen gazdtöriből ezért kaptam négyest, mert az 1735-ös évszámról csak Rákóczi halála és másik 3 esemény jutott eszembe, a tanár pedig a selmeci egyetem alapítására gondolt... pedig ugye, gyerekkorom óta nézem ezeket a korsókat...)

Úgy hallottam, hogy apám is isteni fényben tündöklő firma volt, és így ismerte meg a gólyalány anyukámat... aztán véletlenül megjöttem én... :D

és láttam jónéhány régiesen megfogalmazott, gót betűkkel, kézzel megírt papirost is, amin az ilyen firma, meg valéta-ökörségek voltak rajta... meg hallottam, hogy a bizottsági ülésen vedelni kellett a sört, s akinek nem volt épp' ingere hozzá, annak sörimpotenciát kellett jelentenie... :D

-----------------------

na mindegy, igazából én irígylem ezt a hagyományt, és összetartást, amiről a szüleim meséltek mindig.
Irígylem, mégpedig azért, mert én egy olyan egyetemre jártam, ahol futószalagon képezték a közgazdászokat, és közel ezren voltunk egy évfolyamban, ergo nálunk nem lehetett ilyesmi. Személytelen volt az egész. és már vége. és mintha nem is lett volna. apámék-anyámék 25-30 év elteltével is összejárnak...
na.

Köszönöm szépen, ennyit akartam elmondani, leülök magamtól... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#58) pubwart válasza fokukac (#57) üzenetére


pubwart
aktív tag

nem serleg, kupa, gondolom ezt ők is kijavítanák neked...

:Y:R

Where you go how is up to you

(#59) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Egy nagy UP-ot magunknak! :DD

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#60) domedee válasza ÁDI (#59) üzenetére


domedee
senior tag

:D, nekem is egy nagy UPP lenne jü, mert eléggé le vagyok eresztve. Tanulni kellene, mert 1,5 hét múlva államvizsga :O...

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#61) ÁDI válasza domedee (#60) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hol küzdesz kolléga?
Mi államvizsga előtt ezt idéztük magunknak egy kommandós filmől:
''Oda megyünk, megdádázzuk őket és kész. Ez a dolgunk, ezért fizetnek.''
És így is lett :DD :DD :DD
Ja, és a népi Kína 1 évi össztermelése szakadjon rád (szerencse gyanánt).
Sok szerencsét!
Ja és: Jó szerencsét! :R

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#62) domedee válasza ÁDI (#61) üzenetére


domedee
senior tag

Szintén zenész?...;) anyagmérnök leszek, ha minden jól megy :DDD-szóval majdnem kohász.

thx a jókívánságokat

úgyhogy:

Jó Szerencsét!
és
LFS a Kohásznak!

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#63) ÁDI válasza domedee (#62) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Alakítástechnológus / Dunaújváros (NME-KFFK ) / 91' (mintha ma lenne....)
Jó, hogy anyagmérnök :C , de hol ,gyűröd?
Viszlát, hétfőn!

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#64) domedee válasza ÁDI (#63) üzenetére


domedee
senior tag

ME-MAK (Miskolc, Műszaki Anyagtudományi Kar, azaz a régi Kohómérnöki, majd Anyag- és Kohómérnöki Kar)... Szép idő volt, jó idő volt, kár hogy elmúlt.

bye a hétvégén én sem nagyon leszek, meló-ami végülis szórakozás egyben (mondhatni társadalmi munka)

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#65) ÁDI válasza domedee (#64) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Kár, gy nem Dunaújvárosi vagy (voltál), de mindegy!

Hát az minő meló, ami szórakozás? :)

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#66) domedee válasza ÁDI (#65) üzenetére


domedee
senior tag

tájékozódási futás lenne, most hétvégén volt a Borsod Kupa és a Herman O. EV. Jó volt, bár egész nap a gép előtt ülni és figyelni, hogy minden rendben megy-e s közben folyamatosan javítani ki az apróbb bakikat,...;) eléggé fárasztó agyilag, de ugyanakkor jó buli is, mert közben haverokkal van az ember.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#67) ÁDI válasza domedee (#66) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Ah, so.....
Valami ilyesmire gondoltam én is. :C

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#68) ÁDI


ÁDI
aktív tag

up :)

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#69) pubwart válasza ÁDI (#68) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ma akasztják a hóhért. Ma és holnap államvizsga van domedee-nek :):B

Where you go how is up to you

(#70) domedee válasza pubwart (#69) üzenetére


domedee
senior tag

Csak holnap....:Y

lassan kész vagyok, de teljesen....csak a holnapi napot éljem túl:O

'asszem holnap nem vállalnám be a zabszempróbát :DDD

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#71) pubwart válasza domedee (#70) üzenetére


pubwart
aktív tag

Sok Sikert holnapra.

miből van államvizsgátok? Mi a 3 tantárgy?

Where you go how is up to you

(#72) domedee válasza pubwart (#71) üzenetére


domedee
senior tag

Törzsanyag:anyagtudomány,
Szakirány:anyaginformatika,
Ágazat:anyagtervezés,

azaz összesen olyan 100 tétel (pontosabban 99 + 1 a diplomavédés végül is)

lassan kezdek ideges lenni....:Y

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#73) pubwart válasza domedee (#72) üzenetére


pubwart
aktív tag

már mindegy :)

allok polimeren vagy végülis? Szerintem kicsit sux az infó... Bár én tiszta vegyész vonalon vagyok. Az pöppet másabb ;]

Where you go how is up to you

(#74) domedee válasza pubwart (#73) üzenetére


domedee
senior tag

végül is igen, ploimer, bár mi még vegyesen anultunk minden jót: fém, kerámia, polimer, fa, építőanyag,...

az tényleg másabb....

az igaz sajna, hogy az infó lehetett volna jobb is...de király volt ez így is, igazából most már csak sajnálja az ember, hogy vége.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#75) pubwart válasza domedee (#74) üzenetére


pubwart
aktív tag

elhiszem. De szerintem egy energia sokkal jobb lett volna ehhez... :)

Where you go how is up to you

(#76) domedee válasza pubwart (#75) üzenetére


domedee
senior tag

lehet, bár az az igazság, kicsit kockafejű vagyok, talán a legkockafejűbb a tankörben, azaz én vagyok a leginfósabb talán....

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#77) pubwart válasza domedee (#76) üzenetére


pubwart
aktív tag

Kohász szint, magas szint ;]

The Higher Level ;)

Mit szólsz, hogy nem Gyurkólurkó lett a Kémia tsz.vezető? :Y

Where you go how is up to you

(#78) domedee válasza pubwart (#77) üzenetére


domedee
senior tag

háát, kár, hogy nem ő lett, amúgy ő lesz a Ph.D konzulensem is.... de végül is K.K.né-val is jól megvagyok, úgy semmi bajom nincs vele, de hát ez van. Nem baj, majd a következő turnusban... Amúgy jövőre lejár George-nak a dékánija is, ha jól tudom, kíváncsi vagyok ki lesz utána.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#79) pubwart válasza domedee (#78) üzenetére


pubwart
aktív tag

Hááát én kifejezetten örülök neki. Senki mást nem utálok annyira mint őt. Ennek elég komoly okai vannak. :(((

Jövőre nem lesz dékán. Utána megy a süllyesztőbe, egy nagy senki lesz belőle. Mint aki eddig is volt csak ranggal (PH nyelven moderátori ranggal:)) )

Pletyik szerint elmegy kanadába, ott ajánlottak neki tszvezetői állást. De ez csak pletyi, remélem igaz:C

A kémián ő SOSEM lesz tanszékvezető...

Ui.: Gácsi lesz valszeg a dékánunk utódja ;):B

Where you go how is up to you

(#80) domedee válasza pubwart (#79) üzenetére


domedee
senior tag

Kinek a pap, kinek a papné,... Jól kijövök én KKné-val is.

Azért itt a PH-n sem semmiért lesz valakiből mod. Valami személyes ügy miatt vagy vele ennyire fasírtban? (csak kíváncsi vagyok, tudom, hamar meg fogok öregedni ;))

Ez a Kanadás pletyi nekem új, hol hallottad, vagy tudsz bővebbet?

Mondjuk azt sejtem, hogy a kémián annyira nem örültek neki, amikor összeolvasztotta a két tanszéket, bár ezt sajna meg kellett csinálni, /politika, mindig csak az a politika/...

Mondjuk én is azt hallottam, hogy Gácsi tűnik a következő jelöltnek... Na én meg vele nem vagyok jóban, vagy inkább csak valahogy a vizsgázásaim voltak mindig olyan furcsák nála:
''Nagyon jó, nagyon szép, nagyon olyan,... bennt vagyok fél órát és végül ad egy 4-est.
visszamegyek javítani, bent vagyok 3-5 percet, feltesz 2-4 kérdést,
és
megadja az 5-öst, ennek viszont így mi értelme? mert többet szvsz nem tudtam később sem, sőt ált. úgy mentem vissza, hogy csak átfutottam aznap reggel újra az anyagot.''

na mindegy jó lesz ő is. mondjuk érzésem szerint sokan úgy vannak George-val, mint anno Bokros-sal, mert hiába létfontosságú volt az országnak a csomagja, mégse szerették ezért...mondhatni. Lehetett neki is egy-két húzása, ami szükségszerű volt, de nem örömteli.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#81) pubwart válasza domedee (#80) üzenetére


pubwart
aktív tag

A forrásaimat érthető okoból nem adom ki...

Mellesleg egy nagyon fontos dolgot húzott át nekem a kis ... (hogy csak csendben fogalmazzak).
''mert nincs pénz''. De az ő emberei a ''4grácia'' (szerintem tudod kikről van szó) meg kapja a pénzt szarásig... És ez még nem is szó rá... (de szerintem te erről nem tudsz, --jó források, tudod--)

Gácsi meg kegyetlen korrekt ember. Mást nem lehet rá mondani.

Kaptay nem Bokros csomag. Mert a kémát nem összevonni kellett volna, hanem még tovább osztani, amit a vegyészképzés miatt támogatott volna a két nagy vegyipari cég, de nem... Mert nem. Hát erre nem leht mit mondani. Legalább hálom kémia kellett volna. A mostani, a fizkém meg egy szervest. Ez a minimum... Szal erről ennyit

Kaptay túlkapásairól meg inkább nem is említek egy szót sem... A vagon ellopott pénz meg a másik vagon nemhivatalosan elköltött pénz... Ami majd idővel doktoranduszként érinteni is fog majd, de majd mindent megtapasztalsz a bőrödön. Bár ne úgy legyen... Ezt kívánom neked

Where you go how is up to you

(#82) domedee válasza pubwart (#81) üzenetére


domedee
senior tag

Nem kértem, hogy add ki a forrásaidat. Csak a pletykát részletesebben, esetleg;) Ha nem akarod, nincs harag. Majd utána érdeklődök én is valamikor.

Sajnálom, hogy ennyire nem jöttek ki neked a dolgok... Nekem mondhatni pont az ellenkező tapasztalataim vannak. Na igen, a pénz...nagy úr. Sajnos sosem egyszerűek a dolgok, ha money is van benne. Halkan súgom meg, lehet, hogy én is a ''4grácia''-ban vagyok esetleg ;), mert végül is ő a konzulensem már 3 éve a TDK, depimunka s remélem phd alatt. Nem akarom szemellenzősen védeni, mert nem ismerek minden érvet, nem látom át a dolgokat, de azért az elmondom, hogy annyira nem kapjáka pénzt szarásig senki sem KGy emberei közül senki sem.

Én is tudom, hogy sok más tanszéken azt mondják, hogy a saját embereit nyomja/pénzeli csak... De az sokaknak nem jut eszébe, hogy ugyanazokat a pályázatokat, kutatási támogatásokat más is megpályázhatná (mindenki a saját témájával). Tudom, ez nem teljesen így van, de hidd el nem vagyunk elárasztva mindennel. Meg még egy, mivel viszonylag kevesen vagyunk, látványosabb tud lenni a pénz, mert nézz meg egy fémtant pl., ahol nagyságrendilen többen vannak, na ott kevésbé is látni a pénzt, pedig ott is megvan, csak hát mégis arányosan kevesebb jut. Pedig az biztos, hogy Róosz és Gácsi is támogatja az embereit, a ő javukat nézi.

Na mindegy, ebbe ne menjünk bele, mert sosem lesz vége. Sajna... Te ellene vagy, én mellette;te a másik oldalt ismered, én az övét.

Gácsival úgy nekem sincs bajom, csak mondom idáig az összes vizsgám így zajlott nála, nem értem mitől tudtam többet, vagy mitől volt jobb a javításom. Emiatt nem igazán volt kedvem sosem nála vizsgázni.

Igaz, nem Bokros-csomag, de sajna ''politikai'' okok miatt kellett összevonni a két kémiát. Igazad van, hogy jobb lenne, ha külön lenne a 3 kémia, de a jelen pillanatban nem igazán életszerű (pénzügyileg). De látod, egyszerűen a fémes tanszékeket sem lehetett külön hagyni.

Az ellopott pénzekről nem tudok nyilatkozni, nem vagyok benne a pénzügyekben, sőt ha lehet, ki is akarok maradni a későbbiekben is, csak a zűr van velük. Nehéz átlátni az tény.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#83) pubwart válasza domedee (#82) üzenetére


pubwart
aktív tag

nem vagy benne a 4 gráciában, mert mind a 4et személyesen ismerem :)
Ők kapják a pénzt szarásig, ezt is biztos (tőlük) forrásból tudom.

A többi mind igaz amit leírtál. Bizonyosan így van. Bár én kifejezettem gyűlölöm őt. És én nem Gácsipárti vagyok. Én a kémia tsz oldalán állok, nem a fizkémén. Nekem az sosem lesz ugyanaz...

Szerencsére nekem is vagy egy nagy aduász a kezemben egy nagyon nagy ember, aki még Kaptaynál is jobb. És nem fogok ölbetett kézzel hagyni, amit velem tett :( Nem bizony. De ez már más téma. Örülök, hogy jó tapasztalataid vannak vele kapcsolatban

Nálam már betelt rég a pohara. sosem volt bajom senkivel sem, sosem hiszem el a rosszindulatú pletyiket, de mivel beleköpött a levesembe, így a a kenyeret szépen lassan, de visszaadom

Where you go how is up to you

(#84) domedee válasza pubwart (#83) üzenetére


domedee
senior tag

Talán sejtem akkor a gráciá vagy 2-tagját. Nem is ez a lényeg.

A kémia helyett még én is azt mondom, hogy fizkém...azt is fogom, mondjuk ez abból is adódik, hogy nem is igazán ismerem a másik folyosót. De hidd el, pár év múlva, akik most kezdik, azoknak már csak egy kémia tsz. lesz két folyosóval...

Amúgy nem úgy értettem, hogy Gácsi-párti vagy, csak vannak tanrok, akiknél szívesebben vizsgázok.

Hát, ahogyan látom, eléggé kiakadtál Kaptayra. Biztos igazad van, bár így egyre jobban fúrja az oldalam, miért.

Végül is a ti kettőtök ügye, neked kell elrendezni a dolgokat.
Majd folyt köv. most már tényleg megyek vissza tanulni, még fél nap és túl vagyok az államvizsgán:Y

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#85) pubwart válasza domedee (#84) üzenetére


pubwart
aktív tag

Sok Sikert Mára!

Where you go how is up to you

(#86) domedee válasza pubwart (#85) üzenetére


domedee
senior tag

Levizsgáztam!!!:Y
Levizsgáztam!!!:Y
Levizsgáztam!!!:Y
Levizsgáztam!!!:Y

Megvan az államvizsgám!!!

Bár eredmény csak délután (4-5 körül) lesz, de azért számítok valami jobb jegyre...;) Remélem jó lesz.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#87) ÁDI válasza domedee (#86) üzenetére


ÁDI
aktív tag

GRATULA! :R :R :R
Légy üdvözölve a NAGYBETŰSÉLETBEN! ;)

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#88) domedee válasza ÁDI (#87) üzenetére


domedee
senior tag

Köszike!

:DDD

Most már felébredtem végre, bár még nem vagyok olyan fitt. Ugyanis kedd reggeltől tanultam szerda reggelig az államvizsgáig (nuku alvás), aztán maga a vizsga, utána este pedig buli... hajnalig, ma reggel olyan 4 körül kerültem ágyba (2 nap alvás nélkül), s most jöttem ki belőle 13 óra szundi után. De még érzem, hogy este egy jót fogok durmolni.:DD

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#89) ÁDI válasza domedee (#88) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hát , nem tudom én még képes lennék ilyen teljesítményre? :R

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#90) domedee válasza ÁDI (#89) üzenetére


domedee
senior tag

Hááát, ami azt illeti én sem hittem, hogy még tudok ilyet, az utóbbi 1,5 évben igencsak csökkent az ilyen irányú teljesítményem. Bár ami azt illeti tegnap este mégsem sikerült olyan hamar ágyba kerülni, ugyani ma olyan 3-4 között aludtam el, hogy aztán 1/2 8-kor keljek....:Y Szóval még mindig nem vagyok 100%-os, de lassan már emberi állapotban látom magam a tükörben.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#91) ÁDI válasza domedee (#90) üzenetére


ÁDI
aktív tag

:C

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#92) Re


Re
csendes tag

Jó Szerencsét!

Üdv az Erdésznek!

Legyen fényes sikere a Kohásznak!

Tisztelet a Gépésznek!

Volt Bányamérnöki kar hallgatója :)

Örülök, hogy a ME hagyományai nem múlnak el nyom nélkül! :C

A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

(#93) ÁDI válasza Re (#92) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Mostanság merre dolgozol, mit csinálsz?

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#94) Re válasza ÁDI (#93) üzenetére


Re
csendes tag

dolgoztam rendszergazdaként a nagy Kék óriásnál, majd logisztikusként egy külf. cégnél, ahonnan hamar leléptem, most éppen egy osztrák ker. cég informatikusi értékesítőként és tanácsadójaként. Semmi a szakmából :(
Szereztem mellé egy OKJ rendszergazdai papírt, most éppen a közgázt végzem.
Kevés tankörtársam maradt az iparban... Te merre nézelődsz?

A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

(#95) ÁDI válasza Re (#94) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, de nyaralni voltam :).
Én viszonylag szakma közelben vagyok: technológusként dolgozom
(tűzhelyeket, kályhákat gyártunk).

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#96) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Mindnyájan jártunk egyszer az Akadémián.
Leraktunk minden vizsgát, no egy-kettő híján…
Megittunk néhány ekset, s jó néhány létra bort.
A dicső Firma az volt, ki szerte udvarolgatott!

Szép idő volt, jó idő volt, kár, hogy elmúlt. Jajj, be kár!


Jó Szerencsét! :C

KEndre
Egy öreg gépész az őskorból Sztálin városából. :R

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#97) domedee válasza KEndre (#96) üzenetére


domedee
senior tag

'' ...visszatérünk
egyszer, százszor, visszajövünk, ha tudunk,
felöltjük az aufunkat,
s barátok közt vígadunk.

Mert a szívünk nem változik,
S örökre diák marad.''

Jó látni, hogy többen vagyunk itt: és nem öregek, hanem csak több ekset látott Firmák is.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#98) pubwart válasza domedee (#97) üzenetére


pubwart
aktív tag

Sikerült felvételt nyerned?

Where you go how is up to you

(#99) domedee válasza pubwart (#98) üzenetére


domedee
senior tag

Igen :))

Úgyhogy szept.-től folytatom tovább, bár addig is fogok bemenni a nyáron. van dolog azért néha

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#100) ÁDI


ÁDI
aktív tag

#100 :))
UP

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.