Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Szumi válasza ÁDI (#146) üzenetére


Szumi
csendes tag

Köszi szépen :D

(#152) Szumi válasza ÁDI (#149) üzenetére


Szumi
csendes tag

A linkkel van egy kis gond.
Javísd légyszi és megnézzük a képeket ;)

(#153) ÁDI válasza mower (#150) üzenetére


ÁDI
aktív tag

oksi és :R :R :R
minden elismerésem!

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#154) ÁDI válasza Szumi (#152) üzenetére


ÁDI
aktív tag

A kep.tar.hu bejön, de nem a megtekinthető képekkel.
Nem lehet úgy megadni,hogy lássátok? :U
Majd megkérdem!

Játszotok is vagy csak fórumoztok? :D
Én ''mindenevő vagyok'' szinte, összejöhetnénk valamelyik szerveren is!!!

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#155) ÁDI


ÁDI
aktív tag

képenként a linkek:
[link]
[link]
[link]
[link]

remélem működnek! ;)

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#156) misu


misu
aktív tag

Jó Szerencsét!

Most látom csak, hogy van hivatalos ME totyik..:D

Én III. éves fősulis gépész vagyok, levelezőn, mert mellette itt melózok az egyetemen...:)


Vivat Academia!

Bye!

Bűn az élet.

(#157) Re


Re
csendes tag

Jó Szerencsét Barátaim!

Domedee: gratula az államvizsgához!

Rég nem jártam a topikon, közben örülök, hogy egyre több ember tudja és ismeri a selmeci hagyományokat!

Képzeljétek, hogy találkoztam olyan ME gépésszel, aki a hagyományokat finoman szólva hülyeségeknek nevezte. Nem lett a barátom, habár elfogadom a véleményét. Egy technokrata robot lett, elveszítette az emberi mivoltját. Sajnálom őt.

De találkoztam igen lelkes balekínával is, aki megkért, hogy oktassam a miskolci hagyományokról. Szerintetek 10 év távlatából még mindig ugyanazokat a hagyományokat követik ME-n? Szólok neki, hogy itt egy lelkes kis csapat van, jöjjön el közénk, olvasgasson és kérdezzen.

Jó Szerencsét! Üdv az Erdésznek, LFK a kohászoknak!

UI: azt hallottam, hogy már nincs is bányamérnöki és kohómérnöki kar, hanem teljesen más nevük lett :(

A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

(#158) domedee válasza Re (#157) üzenetére


domedee
senior tag

köszi, de nekem már tavaly megvolt az államvizsga :))

Sajna vannak olyanok, akik hülyeségnek tartják a selmeci hagyományokat, nem lehet velük sok mindent tenni.

Nem sokat változnak a hagyományok 10 év alatt szerintem. Bár mindig vannak olyan apróbb szokások, amik előbukkannak, eltűnnek, de a lényeg az marad.

A fiatal balekinákat pedig mindig várjuk...;)

Igaz, változtak a karok nevei... Műszaki Földtudományi Kar és Műszaki Anyagtudományi Kar. Kellett a változtatás, haladni kell a világgal.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#159) ÁDI válasza Re (#157) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Az én időmben nemigen lógott ki senki a sorból (a hagyományőrzést tekintve), de sajna ez van, el kell fogadni, mindenkinek ez a saját döntése (hülyesége, szerintem.... :) ).
Ja-ja nemsokat változhattak a hahgyományok, nyugodtan mond el, amit tudsz , esetleg énekeld el :DDD ,
és
természetesen itt is várjuk a témában érdeklődőket, hagyományőrzőket :R :C :C

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#160) misu


misu
aktív tag

Hy!


[link]
Jó szerencsét!

Bye!

Bűn az élet.

(#161) ÁDI válasza misu (#160) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Köszi a linket!
Ez a hír elkerülte a figyelmemet a hétköznapok során....
Igazán örvendetes hír, hogy külföldi kapcsolatok is kiépülnek.
A szomorú az, hogy nem tolhattam én is a csillét :O

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#162) misu


misu
aktív tag

Hy!

Képek a Gépész Főiskolás Szalagavató Szakestélyről:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Tisztelet a Gépésznek!

V.Lászó a. Mindhalálig

Bye!

Bűn az élet.

(#163) ÁDI válasza misu (#162) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Üdv Cimbora!

Nagyon szépen sikerült ez a kupa, gratulálok! :R
Köszi a képeket, ízelítőt kaphattunk abból az estéből...., a krampampuli remélem finom volt ! :))
[link]
itt van az én kupám és pár cucc még ;)



[Szerkesztve]

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#164) misu válasza ÁDI (#163) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Köszi a képeket!

Háááát nem panaszkodhatunk:DDD
A korsó 1.2 l volt, és a is krampács eléggé veszélyesre sikeredett... ;] :B

Amúgy most pénteken a Bányász kollegáknál is jártam szalagavatón, de csak mint vendég.
Szép volt az is.

Szép idő volt, jó idő volt.....:)


Bye!

Bűn az élet.

(#165) takach


takach
újonc

Jó szerencsét!

Örömmel tájékoztatlak benneteket arról, hogy nemrégiben beindult a selmec.lap.hu
címen található linkgyűjtemény, amely a Selmeci Hagyományokkal
kapcsolatos linkeket tartalmaz. Az oldal tartalmaz erre a fórumtémára mutató linket is.

Amennyiben az oldallal kapcsolatban linkajánlást, hibajelzést,
észrevételt küldötök, örömmel veszem.

Üdvözlettel: Takách Géza a. Rímkovách
takach pont lap pont hu kukac freemail pont hu

(#166) davee1989


davee1989
csendes tag

Jó szerencsét!

Üdv az erdésznek, LFS a kohásznak, tisztelet a gépésznek!

én most járok a dunaújvárosi főiskolára és most kereszteltek meg :C
Örülök, hogy itt találtam egy ilyen topicot, ebből is látszik hogy van aki komolyan gondolja a hagyományok ápolását, megőrzését.

mondjuk nem a legújabb már az utolsó hozzászólás, de remélem nem hal ki.

Jó szerencsét!

(#167) Sianis


Sianis
addikt

Jó Szerencsét!

Holnap felavatjuk gyűrűnket!

Öt év, Bacchusra mondom elrepült, mint egy pillanat!

Tisztelet a Gépésznek!

Sianis

(#168) davee1989 válasza Sianis (#167) üzenetére


davee1989
csendes tag

Jó szerencsét!

gratulálok a gyűrűhöz!
Pont most néztem, te voltál aki 2005ben beírtál h most vizsgázol :)

Tisztelet a gépésznek :R

Jó szerencsét!

(#169) Egorov


Egorov
aktív tag

Jó Szerencsét!

Nah nem is tudtam, hogy ilyen totyik is van, örülök neki. Igaz nem nagy a mozgás, ahogy Miskolci Egyetem topikban sem de hátha kialakul. :)

Tisztelet a Gépésznek és sok sikert mindenkinek a közelgő zh időszakhoz. :K

[ Módosította: doc ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#170) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Jó Szerencsét!

Mik vannak, beszarok! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ itt PH-n! Te jó ég! :C :R

Nemrég végeztem Újvárosban. Épp tegnap raktam ki melóban a szobámban a 10 parancsolatot....iparban is igaz természetesen...de meglepődtem, hogy mennyire.

Baranya megyébe elfújt vkit a szél rajtam kívül? Egy cécó de jó lenne.....jahj.

Jó Szerencsét!

ps.: a 7-es hsz-en fetrengtem egy kört! :C
Sianis: Gratulálok és kívánom, hogy legyen lehetőséged vissza-vissza járni.

[ Szerkesztve ]

(#171) Sianis válasza hejesírásó (#170) üzenetére


Sianis
addikt

Maradtam Miskolcon dolgozni. :)

Sianis

(#172) Sianis


Sianis
addikt

Tegnap este hőn szeretett bALEK-om Auf-ja felavatásra került. Milyen hirtelen felnőnek ezek a mai gyerekek. :)

Sianis

(#173) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Jó Szerencsét!

Most lesz első szakestem mint filiszter....jahj.

Szombaton kerül megrendezésre a Gépész balekok keresztelője.

Már várom->krampi......de rég ittam már.

Lehet h vannak még invik. Ha vkinek kell megérdeklődöm:
pm-me

:R

[ Szerkesztve ]

(#174) davee1989 válasza hejesírásó (#173) üzenetére


davee1989
csendes tag

Jó szerencsét!

Esetleg ismerhetlek én téged? :D

Jó szerencsét!

(#175) golya87


golya87
őstag

Jó Szerencsét!

Rendkívül meglepett engem is amikor megláttam, hogy a pH!-n is van ilyen selmeci topik. Ami még jobban meglepett, hogy barátnőm találta meg a topicot, holott én "élek" itt a pH!-n szinte.

De amiért írok, az segítségkérés lenne. Épp szakestélyt szervezek (Gazdász Marketing Szakirányos) és egyedi invit illetve plakát szövegen gondolkodok. Valamilyen régi stílusút tervezek és nincs esetleg valamelyikőtöknek régi invit/plakát lefényképezve, vagy beszkennelve esetleg email-ben a szövegét nem tudnátok átküldeni? Esetleg akit érdekel invitfeczni, korlátozott számban tudok biztosítani neki.

Pénzt a Gazdásznak!

Frankovics András, a. a Konyhatündér, a. a Pucérmaraton Hőse

(#176) Sianis válasza golya87 (#175) üzenetére


Sianis
addikt

Ha nem sürgős akkor jövő hét végén tudok neked adni, a híres, hírhedt Hármaskönyvből.

Sianis

(#177) golya87 válasza Sianis (#176) üzenetére


golya87
őstag

A Werbőczy féle Hármaskönyvre gondolsz?
Addigra már kész kellene lennem az invittel és a plakátokkal, de legalább majd jó lesz más szakestekre és bALEKoktatásra.

Előre is köszönöm!

(#178) Sianis válasza golya87 (#177) üzenetére


Sianis
addikt

Én erre gondoltam.

Sianis

(#179) golya87 válasza Sianis (#178) üzenetére


golya87
őstag

Ezt a könyvet még nem is láttam. De hát jó pap is...
Várom szeretettel és kíváncsisággal az inviteket!

(#180) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Jó Szerencsét! Dunaújvárosi Szervező bALEKként köszöntöm, az itteni hagyományőrzőket:))

(#181) Egorov válasza vwpolopg (#180) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia neked is. :)
Most vettem csak észre, hogy az első hozzászólásban elírás van "vivant professores" ;]
Nemrég volt bányász bALEKkeresztelő szakest, van egy keresztlányom. A szakest kulturált volt, nem volt hangzavar, tetszett.
Aztán volt SzintSzakest is, kis létszámú olyan 60 fő lehetett. Nagyon jó volt. Szépen lassan gyűlnek a korsók. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#182) vwpolopg válasza Egorov (#181) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nekünk most 25.-én lesz Elsős Szakestély, kövi hónapban Kohlenbrenner. A bALEKkeresztelők még tavaly nov-decemberben lezajlottak nálunk. Gratulálok a keresztlányodhoz:)

(#183) Egorov válasza vwpolopg (#182) üzenetére


Egorov
aktív tag

Köszi. :)

Nálunk gépész karon szintén az első félévben van a keresztelő szakest. Bányászon van a második félévben de szerintem ők csinálják jól. Sokan kiesnek az első félévben és így fölösleges volt minden. Aki pedig bent marad az így jobban megismeri a választani kíván keresztszülőt. Nem csak úgy hipp-hopp felkér valakit, mert minnyá' szakest és jujj nincs senkim.

Lehet csinálok képeket a korsókról és felteszem Picasawebre.Igaz még csak 7 db van. :B

Szerk.: Ha gondolod lesd meg ezt az oldalt: http://www.vivatselmec.atw.hu/

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#184) Egorov válasza Egorov (#183) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nah fel is tettem őket. http://picasaweb.google.com/klabeng/Szakest_Korsok# :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#185) vwpolopg válasza Egorov (#184) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nagyon szépek:)) Meglestem a weboldalt is:)

(#186) Sianis válasza Egorov (#184) üzenetére


Sianis
addikt

Majd én is tartok már egy bemutatót! :)

Sianis

(#187) Egorov válasza Sianis (#186) üzenetére


Egorov
aktív tag

Örülnék neki. Szívesen nézegetem mások korsóit. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#188) golya87 válasza Egorov (#187) üzenetére


golya87
őstag

Jó Szerencsét!

Az is meglepő volt számomra, hogy "Selmeces" topic van a pH!-n, az meg pláne, hogy ilyen közeli kollégák is képviselik magukat.

üdv szintén a hatosból

Sianis: Ha még mindig úgy gondolod, hogy megtisztelsz vele, engem továbbra is érdekelnének az invitszövegek illetve plakátok a Hármas Könyvből.

[ Szerkesztve ]

(#189) Egorov válasza golya87 (#188) üzenetére


Egorov
aktív tag

Én nem vagyok kolis. Csak sok haver van a 4. emeleten így jutok el a Szint Szakestekre. :) Nagyon jó szokott lenni a hangulat. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#190) Sianis válasza golya87 (#188) üzenetére


Sianis
addikt

Jó Szerencsét!

Gyűjtöttem egy párat, bár a könyv hatalmas, idő betil átlapozni, szemezgetni. Hamarosan beszkennelem a dolgot és akkor közkinccsé teszem.

Sianis

(#191) golya87 válasza Sianis (#190) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm Szépen! :R

(#192) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Most kedden volt Elsős Szakestély, nagyon jó volt, + hétfőn megkaptuk a gyűrűket is, volt esemény a hétre bőséggel. Jövő hónapban, több szak gyűrű és kupaavató szakestélye, no meg a kohlenbrenner szakestély is esedékes:)) lesz esemény bőven:D

[ Szerkesztve ]

(#193) Sianis válasza golya87 (#191) üzenetére


Sianis
addikt

Történelmi esemény, szkenneltem pár meghívót, lesz még ha kell.

Sianis

(#194) lorcsi válasza Sianis (#193) üzenetére


lorcsi
veterán

ezek nagyon jók :)
mekkora fantázia és ötletek :R

(#195) Sianis válasza lorcsi (#194) üzenetére


Sianis
addikt

És csak éppen elkezdtem lapozgatni a könyvet ami ~1200 oldalas.

Sianis

(#196) lorcsi válasza Sianis (#195) üzenetére


lorcsi
veterán

ha lesz időd és kedved szívesen megnézem a többi finomságot is :)
ezeket a hagyományokat érdemes életben tartani :K

(#197) Sianis válasza lorcsi (#196) üzenetére


Sianis
addikt

Táborba jössz-e?

Sianis

(#198) lorcsi válasza Sianis (#197) üzenetére


lorcsi
veterán

még nem tudom biztosra..lehet

(#199) Kephamos válasza Egorov (#184) üzenetére


Kephamos
addikt

Két egyezés van. Ha hazahordtam a cuccaimat, akkor én is csinálok pár fotót a korsóimról. :)

(#200) Egorov válasza Kephamos (#199) üzenetére


Egorov
aktív tag

Gondolom a bALEK meg a Firma. :) A többit meg tőccsed felfele, mert még nem láttam meg különbenismegamúgyis inni kellene laza 12 sört, mert már rég voltunk. :DDD

Sianis: Nagyon tetszenek ezek a meghívók, szívesen látnék én is többet, ha lehet. :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#201) Kephamos válasza Egorov (#200) üzenetére


Kephamos
addikt

Még nem cuccoltam haza. Majd a héten. Szerdán megyek Miskócra.

(#202) Kephamos válasza Egorov (#200) üzenetére


Kephamos
addikt

Sianis: Nagyon tetszenek ezek a meghívók, szívesen látnék én is többet, ha lehet.

Rendes srác nagyon. Szerintem bescanneli az egészet, ha szépen megkéred. Tudom, Kusch! :DDD

(#203) Egorov válasza Kephamos (#202) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ki tudja..lehet azóta csak szkennel és feltolja netre, letőttyük osz' kezicsókolom. :DDD
Amúgy meg lyukszopatást kapsz tínslukker helyett, ha beszólsz. ;]

Jah voltam a Szalamanderen, szép volt, tetszett most is. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#204) Sianis válasza Egorov (#203) üzenetére


Sianis
addikt

Majd válogatok még. bALEK tudja milyen vastag a könyv, megöregszem mire beszkennelném.

Sianis

(#205) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Sianis, kösz az ajándékot! :C

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#206) Sianis


Sianis
addikt

Hoztam nektek egy újabb adagot. Tessék ujjongani, véleményezni.

Sianis

(#207) amanoba


amanoba
őstag

Jó Szerencsét!

üdv mindenkinek, örülök, hogy van ilyen topic, azt hiszem ide gyakran be fogok nézni..

golya87: a Balhés Charley-féle Hármaskönyv megtalálható az egyetemi könyvtárban is, múlt évben, amikor szigóra kellett volna tanulnom, akkor fedeztem fel. :D
igaz csak olvasótermi, de nem is az a buszra való könnyed könyvecske..

illetve ajánlom még az erdészoktatás 200 évét bemutató könyvet is, csodálatos dolgok vannak abban is!(most a pontos címet nem tudom, de majd utánanézek.)

más: digitális formában nincs meg vkinek az Aki a párját keresi?
vagy esetleg könyv formájában vmi antikváriumban...mondjuk könyvesboltban sem taláni. :(

és a végére a bemutatkozás:
Lovász Norbert a. Zenét a Világnak!

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#208) lorcsi válasza Sianis (#206) üzenetére


lorcsi
veterán

csak anynit tudok hozzá tenni, hogy jobbnál is sokkal jobbak :R

(#209) Sianis válasza amanoba (#207) üzenetére


Sianis
addikt

Miskolcon a Gépész Valétában kapható volt az általad említett könyv.

Sianis

(#210) amanoba válasza Sianis (#209) üzenetére


amanoba
őstag

"volt"

sajnos ezen van a hangsúly.. :(

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#211) Unique girl


Unique girl
csendes tag

Jó szerencsét!

Ezer éve nem jártam ezen az oldalon, de ma keresgettem neten a Búcsú szövegét, amit valétáláskor énekeltünk most szombaton, és ráakadtam itt. :-) Nem kis melegséggel töltötte el a szívem. Igaz, még csak elsős vagyok (de már kohlenbrenner, nemrég volt a stafétaátadó :-) ), és sokat kell még tanulnom, de mindenkit csak bátorítani tudok a hagyományok megismerésére. Igen, sokszor szól az ivásról (sajnos), de én pl. sosem iszom, és anélkül is végig lehet csinálni. Küzdelmesebb, de nem lehetetlen. Tényleg és őszintén remélem, hogy az összetartás nem múlik el a selmeci diákok közt, és tényleg mindenki meglátja, hogy valójában miről szólnak a szakestek és a nótaestek.

Üdv az erdésznek!
Pénzt a fásnak!
Isten éltesse a közgazdászokat!

a. Nemeslelkű Amazon

(#212) Gruzmonguz


Gruzmonguz
csendes tag

Mit jelent ez: egy pár létra bort?

(#213) domedee válasza Gruzmonguz (#212) üzenetére


domedee
senior tag

Régies űrmérték elvileg (hasonlóan mint a pint/korsó). A pontos mennyiségére most nem emlékszem.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#214) KEndre válasza Gruzmonguz (#212) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Régies: Térfogategység, amit folyadék mérésére használnak, és egyenlő 10 deciliterrel; liter.
A társaság asztalán gyorsan elfogyott a kihozott két létra bor. A pincér gyorsan kihozza az újabb megrendelt létrákat.
Eredet [létra < latin: litra < libra (mérő, mérleg) < libro (mér, egyensúlyban tart)]
Lásd: liter

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.