Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate, wd(sata-pata) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Először is megint bocs, ha már van ilyen topic, de még sajna nincs kereső.:(

Venni akarok két winchester-t. Mi a véleményetek, melyik lenne a jobb:
2 db Seagate 80Gb Sata, vagy 2 db WD 120 Gb 8Mb cache PATA?
Raid 0-ban fognak menni.Árban szinte forintra ugyanannyi.
Megéri a SATA plussz sebessége a 80Gb helyáldozatot?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) Balage77


Balage77
csendes tag

A plusz sebesség addig, amig 7200-as mechanika van, egy elvi dolog SZVSZ. Viszont a megbizhatóság igencsak a Seagate mellett szól...

(#3) Atlantis válasza Balage77 (#2) üzenetére


Atlantis
veterán

No, végre valaki!
Seagate szerintem is király!Akkor inkább abból veszek 8MB Cache PATA vinyót.
Itt inkább a PATA-SATA különbség a kérdéses.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4) Atlantis


Atlantis
veterán

UP!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) nokamiki válasza Atlantis (#4) üzenetére


nokamiki
senior tag

Hali!
Nekem is ez a Dilemmám!
Én úgy vagyok hogy vagy WD120GB 7200 8mb cache vagy ugyanez seagate Barracudában!
Mit jelentenek ezek: Sata Pata?
Köszi!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#6) Atlantis válasza nokamiki (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Serial Ata és Parallel ATA.
Az első az újabb, a második, a hagyományos, régi, széles kábeles csatlakozási mód.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7) Atlantis válasza nokamiki (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezek szerint nem SATA vinyót akarsz.
Lehet, jobb lenne, ha én sem tenném, de már a szellőzés miatt is megérné.Fene tudja, ugyanazon a pénzen 80GB-tal több helyet vehetnék.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) erdoke válasza Atlantis (#1) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem 2 db WD Raptor 10000 rpm a RAID 0-hoz, és egy nagyobb Hitachi a tároláshoz, pl. 180GXP 120 GB. A tárolóra nem is fontos a 8 MB cache, gondolom, főleg nagy fájlok mennének rá.

A legjobb aláírás a héten

(#9) nokamiki válasza Atlantis (#7) üzenetére


nokamiki
senior tag

Én megelégszem a hagyományossal is!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#10) nokamiki válasza nokamiki (#9) üzenetére


nokamiki
senior tag

Te melyikre voksolsz?
(gyártó)

V2 rider - Yamaha MT-01

(#11) -Devil- válasza Atlantis (#1) üzenetére


-Devil-
aktív tag

2 normál IDE winyó is megteszi. Ameddig nem terjed el rendesen az S-ATA, addig felesleges. Ha a sebesség a fontos és van pénzed, akkor 2 WD Raptor-t vegyél. Viszont ha annyira nem számít a sebesség, és fontos, hogy nagy legyen a kapacitása a winyóknak, akkor 2 7200 RPM-es 8MB Cache-es normál P-ATA merevlemez is megteszi. Még szerintem a normál ATA133 sávszélességét sem tudnád kihasználni, az S-ATA-ét meg végképp nem. Ha meg a szellőzés miatt aggódsz: léteznek lekerekített ide kábelek is. :P

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#12) erdoke válasza -Devil- (#11) üzenetére


erdoke
titán

SATA-nál nem a sávszélesség a lényeg (legalábbis amíg a vinyó-technológia nem ugrik egy nagyot), hanem a kisebb CPU használat, a jobb kábelezhetőség, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Atlantis válasza erdoke (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

Bizony! Sajnos a lekerekített IDE kábelek sem olcsók.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) Atlantis válasza nokamiki (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

Seagate.Bár WD-ből csak régi Caviar-t láttam, az eléggé krákogott már.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) dimanche


dimanche
csendes tag

Ki tudja? A sata-s maxtor vinyók 2 vagy 8 mega cache-sel vannak szerelve?

(#16) nokamiki válasza Atlantis (#14) üzenetére


nokamiki
senior tag

Ezt érdemes megnézni:

[L]http://www.tomshardware.hu/storage/01q4/011120/index.html[/L]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#17) nokamiki


nokamiki
senior tag

Jaa és ezt is:

[L]http://www.tomshardware.hu/storage/03q2/030501/index.html[/L]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#18) Atlantis válasza dimanche (#15) üzenetére


Atlantis
veterán

Szvsz van mindkétféle változat is. AKárcak PATA-ban.Persze, lehet, hogy tévedek.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) Atlantis válasza nokamiki (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát igen, erről már írtam. 36Gb-ért szvsz nem fizetem ki egy 80GB-s árát, még ha gyors is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) nokamiki válasza Atlantis (#19) üzenetére


nokamiki
senior tag

Tehát akkor az első link a nyerő neked is nem?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#21) Atlantis válasza nokamiki (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) Atlantis válasza Atlantis (#21) üzenetére


Atlantis
veterán

Bár inkább Seagate párti vagyok, mert az a legcsendesebb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) nokamiki válasza Atlantis (#22) üzenetére


nokamiki
senior tag

Nálam úgyis enyomja a hűtők zaja úgyhogy ez nem szempont!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#24) Atlantis válasza nokamiki (#23) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát igen, jobban beleolvasva, nagyon tetszik a WD. Lehet, hogy majd megpróbálom. CSak hát 2-3 vinyót is veszek, nagy a tét.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#25) nokamiki válasza Atlantis (#24) üzenetére


nokamiki
senior tag

Én azért veszek WD-t (lehet hogy ezt már írtam) mert senki nem fikázza nem is becsülik túl!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#26) Atlantis válasza nokamiki (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Tetszik a Raptor is. CSak lenne nagyobb tárolókpacitása. Majd eldöntöm, átváétok-e WD-re. Akkor eladom a mostani Seagae-et is.Az összes vinyómat egy gyártótól akarom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) nokamiki válasza Atlantis (#26) üzenetére


nokamiki
senior tag

Persze, Persze!
Egyértelmű!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#28) erdoke válasza dimanche (#15) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem már minden SATA felületes HDD 8 MB cache-t kapott, de nem 100%.

A legjobb aláírás a héten

(#29) nokamiki válasza erdoke (#28) üzenetére


nokamiki
senior tag

Mennyire észrevehető az a 8mb cache a 2 helyett ?
Nagyon?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#30) Atlantis válasza nokamiki (#29) üzenetére


Atlantis
veterán

Azt mondják, sok kis file-nál jó, ha van. Ez se 100%

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#31) Xpod válasza nokamiki (#29) üzenetére


Xpod
addikt

Nekem 8Mb-s WD-m van :D . Gyors halk (mint a Seagatem), 5mp a winme betóltés, a kis
fájloknál is és a nagyoknál is észrevehető a különbség másoláskor.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#32) Ordogke válasza Xpod (#31) üzenetére


Ordogke
csendes tag

Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a vinyóban tényleg 8Mb cache van?

(#33) robekri válasza Ordogke (#32) üzenetére


robekri
addikt

Pl ez egy 120 Gb-os 8 MB WD:WD1200JB!
Ez legyen ráírva a matricájára!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#34) MasOyama


MasOyama
őstag

Ehhe, nekem 3 hónap után megadta magát a WD 80Gb-os winyom, és minden adatom elveszett. :( Ennek 3 napja. Most vettem egy tengerkaput 120Gigásat, és reménykedem, hogy ez nem adja meg magát.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#35) KZT


KZT
tag

A SATA-s Maxtorokba 8Mb a cache.Mindegyikbe.

(#36) dzsoni


dzsoni
senior tag

Az alapkérdésre visszatérve:

Én lecserélte(tte)m a két db 120GB-os Maxtor-t kát db 80GB-os SATA Seagate-re. A maxtorok kezdtek elszálldosni.

(#37) alga


alga
tag

Na, akkor én is kérdezek a SATA témában:

Új gépem van (részben SEx alkatrészekből összerakott), már működik, de még bütykölgetem, próbálgatom a hardveres részeket megismerni, kísérletezek a meghajtóprogramokkal, és rendezkedek a régi (20+10 GB-os) HDD-ken.

No, ebben az új gépben van egy Maxtor 80 GB (8 MB cache) HDD, de még a hagyományos (PATA?) szalagkábellel bekötve, a dobozában viszont találtam egy másfajta (SATA?) csatlakozót is. Érdemes átkötnöm arra, vagy nem éri meg a vacakolást? Azt írta itt valaki, hogy úgy kevésbé terheli a provcit a HDD, vagy ez csak akkor lényeges, ha a csak PAT HDD-t hasonlítom a SATA csatlakozóshoz (azaz attól függ, hogy van-e 8 MB cache vagy nincs)? Lesz-e észlelhető hatása annak, ha átkötöm, vagy csak az időmet töltöm vele? (10-20 GB-os adattömegeket másolgatok ide-oda, úgyhogy dolgozik most a HDD keményen.)

Alga

(#38) vzzoli válasza Ordogke (#32) üzenetére


vzzoli
tag

Nekem azt mondták az eladók, hogy minden SATA vinyóban 8mb cache van.

If you one door how a mace?

(#39) vzzoli válasza vzzoli (#38) üzenetére


vzzoli
tag

Persze nem a hentesnél... :))

If you one door how a mace?

(#40) Atlantis válasza alga (#37) üzenetére


Atlantis
veterán

PATA-SATA átalakítód van? mert csak azzal tudod rákötni a PATa vinyódat SATA csatira. Annyit nyersz vele, hogy megszabadulsz a randa széles kábeltől. Sebességben nem fog rajta számottevően javítani,mivel a vinyó továbbra csak PATa marad. Milyen alaplapról van szó?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) Charlie


Charlie
tag

Lehet már SATA-s Samsungot venni nálunk ?

(#42) t-shirt


t-shirt
veterán

Hello

El tudná magyarázni valaki hogy mi az a RAID,
azt tudom hogy a winchivel illetve annak vezérlésével van összefüggésben
de hogy ez miben külömbözik a sima vezérléstől azt nem tudom
????????????????????????????????????????????????????????????? :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate, wd(sata-pata) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.