Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate soha többé!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

Szóval ilyet nem fogok soha többé venni.
Viszont érdekelne hogyan tudom a legbiztonságosabb adattárolást elérni 2 vinyóval
Raidre gondolok csak nem értek hozzá.
Köszi előre is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) TeeJay


TeeJay
félisten

valaki magyarázza el hogyan kell
Raid 0
Raid 1
Raid 0+1 dolgot kiépíteni

meg hogy mennyi vinyó kell melyikhez és mi az előnye hátránya összefoglalva.

nagyon köszi
nem szeretném mégegyszer beszívni.
tehát csak biztosra megyek:)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3) konrad válasza TeeJay (#1) üzenetére


konrad
aktív tag

Érdekes címet adtál ennek a topicnak, de azért jó lenne ha köze lenne a tartalmához ...
Ja, te fosod a topicokat?

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#4) Lortech válasza TeeJay (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Aztán ha nem jön össze, akkor kapja be a sok baromarcú, mi?

Thank you to god for making me an atheist

(#5) TeeJay


TeeJay
félisten

előbb volt egy topik de törölték:)
leírtam hogy elveszett pár giga adatom és most nem szeretnék mégegyszer így járni
szóval keresem a a megoldást
ja és csak írtam bele hogy seagate vinyót többet nem veszek
éljen a maxtor meg a hitachi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Vertic


Vertic
aktív tag

hát igen. a márka nem garancia semmire. max. a valószínűsége más, hogy szart fogsz ki. de tképp az se nagyon. csak mindenki szeret ilyeneket mondani, hogy ''ez vagy az szar, mer nekem 2 tönkrement, a havernak meg a másik tök jól megy már mióta''... nem túl nagy mintából messzemenő következtetéseket levonni soha nem jó. ez a ''soha többet seagate'' megint ilyen. 1 vinyó tönkrement, ezért biztos az összes szar :U
minden gyártónál vannak jobb, és rosszabb szériák, de a nagy gyártók kb. ugyanolyan meghibásodási arányokkal operálnak valszeg.

nagyon rossz, ha fontos adat vész el persze. monnyuk ilyen adatokat az ember nem egy példányban tárol, hanem pl. a dv kazettán is megtartja az eredetit, ha olyan fontos... ez most már eső után köpönyeg, dehát ebből is lehet tanulni. mindenesetre ha télleg nélkülözhetetlen, és van sok-sok pénz, akkor kürt kft. lehet, hogy vissza tudja hozni, de magánembernek az valszeg megfizethetetlen. :(

raid-es biztonságnövelés többféle van, viszont ugye többszörannyi vinyót kell venni, mint amekkorát akarunk, tehát nem olcsó mulatság. kell hozzá raid vezérlő is, mert ezt alapból általában nem tudják az alaplapok (illetve nemtom mit szoktak rájuk rakni, de úgy emlékszem, hogy raid 0-t támogatnak, ami épphogy növeli a meghibásodás kockázatát)
(raid 1 tükrözi az egész vinyót egy vagy több másikra
raid 2 hibajavító kódolást használ
raid 3 szétszórja az adatokat több vinyóra + külön vinyóra paritáskód
raid 4 hasonló, de nagyobb darabokra vág, így nagyobb sebességű lehet
raid 5 körkörös paritástárolás, tehát nem egy külön paritásvinyó van
van még raid 6, 7, 10, és 53 asszem)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#7) +Bence+ válasza Vertic (#6) üzenetére


+Bence+
tag

Ha nem esett volna le, akkor
raid 0: kettébontja az adatokat, egyszerre rak mindkettőre. Ha meghal az egyik is, minden oda. Ellenben sokkal gyorsabb lesz. Hibázás: kettőből a rosszabbik. :((
raid 1: tükrözés. Ugyanolyan sebesség, ha egyik meghal, ott a másik. Biztonság: ~100%
raid 0+1: az előző kettő kombinációja

Ez utóbbit még nem próbáltam, de a tippem ez:
3 vinyóval:
a) első vinyó tükre második és harmadik egyszerre. Sebesség ugyanaz. Ha az első meghal, megvan a tükör a másik kettőből. Ha 2. vagy 3. hal meg, ott az első. Ez sokra nem jó, mert erre ott a raid 1, de mellette 3/2 arányban több a meghibásodás esélye
b) elsőre és 2.-ra egyszerre ír, 3. valamelyik tükre. Ha pl az elsőé, akkor ha meghal a 2., minden oda. Ha 1. vagy 3. hal meg, akkor nincs gond. Választani kell. Itt felére csökken a meghibásodás esélye.
4 vinyóval:
első és 3. vinyóra ír egyszerre, 2. az első, 4. a 3. tükre. Ekkor gyorsabb lesz a rendszer és még biztonságos is.

Tehát biztonságért kétszeres, gyorsaságért megint kétszeres, a kettőt együtt 4-szeres áron lehet megkapni. :DD

A vinyók meghibásodásával kapcsolatban egyetértek Verticcel. Pl X legyárt 100 000 vinyót 1% hibával, akkor ez 1000db rossz, 99 000 jó. Ha Y legyárt 10 000-t szintén 1% hibával, akkor 100db rossz, 9 900 jó.
X-et ezren anyázzák, Y-t csak százan. Teccik érteni? :P

Nekem pl ment 12 évig az 50MB-s Quantum, megy 6 éve kb az 1,6-os Samsung, megy 3 éve a 15-ös IBM és 1 éve a 80-as Seagate, 3 hónapja a 120-as Maxtor.
Ellenben elromlott 2 év után a 200MB-os nem tudom már mi. Akkoriban gyakori márka volt, de most már teljesen kihalt. Basszus nem emlékszem. Pedig szép volt belülről... :DDD

Ui: ajánlom a topic nyitó figyelmébe az Alapelvek gombot. (:)))

[Szerkesztve]

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#8) Chain|Q válasza TeeJay (#5) üzenetére


Chain|Q
tag

Csak kotozkodeskeppen:

20GB Seagate Barracuda IDE, 60GB Seagate Barracuda IDE, 20GB Seagate Barracuda SCSI... Jelenleg ez a HDD parkom. A polcon meg van egy 40GB-s doglott Maxtor, amely ~38GB cuccomat vitte magaval... A Hitachi meg ugye ugyanaz mint regen az IBM volt, amelyek foleg az vegso idokben nem eppen a megbizhatosagukrol voltak hiresek. De egyebkent persze mindenki azt vesz amit akar. :D

Hogy valami ertelmeset is mondjak, az teny hogy Seagatebol csak Barracudat szabad venni, a Medialist szeria, amely a low-end winyoja a Seagatenek az tobb mint ocska szerintem is. Melohelyen van meg par Medialist az origi IBM gepeinkben, de hullanak mint a legyek, a Barracudakkal nincs gaz, azt teszek a helyukre. Mondjuk ebbol is lattam mar doglottet, de hat nincs olyan winyo szeria, amibol ne lenne selejt, ugye.

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#9) xcbiker


xcbiker
addikt

nekem vagy 6db seagate barracudával (IV, 7200.2) volt tolgom ér mind jól működött.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10) Gorneck válasza xcbiker (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy emberünk ad egy címet egy topicnak és nem arról szól a kérdése, problémája! Nevetséges! Tegnap már törölve lett a topicja illetve ma! Egyébként tényleg jó a Seagate! Van nekem is 1 Seagate 120/8 és 80/2 Barracuda-m és tök jól megy mindkettő!

Gorneck#1239

(#11) BRinyo válasza TeeJay (#2) üzenetére


BRinyo
aktív tag

RAID 0 és 1-hez 2db vinyó kell, RAID 0+1-hez legalább 4db kell. RAID 5 a legjobb (sztem), mert ahhoz már 3 is elég. Van már ATA-RAID kártya, ami tudja a RAID 5-öt és boot-olni is tudsz róla. Tömböt úgy kell létrehozni, hogy belépsz a kártya BIOS-ába és ott kiválasztod a tömb létrehozását, - típusát, mely lemezekből, mekkora szektormérettel. Ha veszel egy RAID kártyát, ami tudja az 5-öt is (~25000) és 4db 120-as (nekem seagate nagyon jó) vinyót, lesz ~350 GB megbízható tárhelyed és többet nem vész el fontos adatod. Egyébként pár gigát lehet menteni könnyen. Kimented 1x és utána már csak inkrementális mentést csinálsz.

BR!

(#12) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Nekem egyébként van 1 db ST340016A-m (2002.04), 2db ST3120022A (2003.09.) és még soha egy byte-nyi adatom nem veszett el.

(#13) L3zl13 válasza +Bence+ (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hmm? Ezek milyen RAID verziók?

RAID fél és másfél? :F

3 vinyóval mindenképp a RAID 5 a legjobb. Csaknem RAID 1 szintű biztosnáság, közel RAID 0 sebesség, és nagyobb a hasznos kapacitás aránya mitna RAID 1-nél.
Hátránya külön vezérlő kell hozzá, mert az alaplapi cuccok ilyet nem tudnak.

Ha mindenképp 3 vinyód van, és nem akarsz RAID5-öt:
1- temp adatok, rendszer, telepített progik stb.
2-3 Pótolhatatlan adatok, dokumentumok stb RAID1-ben.
Az 1. vinyó lehet kicsi. Tönkremehet, de csak újra kell telepíteni és kész. Ha nem akarsz időt veszíteni telepítés után csinálsz róla egy image-et, és utánna szükség esetén 10 perc alatt fel van húzva a komplett rendszer szoftverestől.


Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Seagate soha többé!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.