Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) spejci


spejci
tag

Ma lettem büszke tulaja egy Mugen 2 nek. Ajánlani tudom mindenkinek q9450 et 3,2GHz en 50fok alatt tartja...
Ja és ha valaki nem elégszik meg a sima ventillátorral akkor tegyen rá egy Ultra kaze 3000-et :D :D :D mint én.

(#3752) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok....

gondoltam lecserélem VGA-m hűtését (4870, Silent Efficiency)
3-4 variációt kaptam, ezek közül az egyik eza fajta hűtő:

ilyen vgahűtővel rendelkező tulajoknak érdekelne a véleménye, tapasztalata. csakis a tömény valóság. teszteket néztem róla, de engem nem pont (konkrétan) a pillanatnyi eredménye érdekelne, hanem a hosszútávú.
tehát akik már XY ideje nyomulnak ilyennel, azok válaszát várom a leginkább:U...

köszönöm...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3754) Tidus válasza - = Zk = - (#3752) üzenetére


Tidus
addikt

Tömören, jelenleg a Mushasi a legjobb VGA hűtő a piacon , én használtam 4850-70 kártyákhoz ATT-vel extrém tuningban és 60 fok fölé nem ment a kátya, a ventik extrém teljesítményüek, megbizhatóak és halkak, az egy negativum ami nem tetszett benne, hogy a ventik pótmétere a ház hátuljába a VGA mellé rögzíthető igy csak itt lehet állítani a fordulatot. Viszont ha beállítasz egy jó átlagos fordulatot, akkor nem kell piszkáln,. mivel a ventik olyan halkak, hogy nem is halod őket.

(#3753) cowboy_bebop: Én akkor már Himuro-t vennék olcsobb és szerintem jobban is hűt.

[ Szerkesztve ]

(#3755) smiti válasza Tidus (#3754) üzenetére


smiti
addikt

Valami úton-módon nem lehet a potit kiiktatni ?

(#3756) Tidus válasza smiti (#3755) üzenetére


Tidus
addikt

Ki lehet, de akkor mindig maximumon forognának, annak pedig semmi értelme. Azért kell ki tapasztalni egy jó beállítást, én is így csináltam.

(#3757) smiti válasza Tidus (#3756) üzenetére


smiti
addikt

engem csak azért izgat mert van egy Zalmi panelem és én arra biznám a szabályzást :B

(#3758) Tidus válasza smiti (#3757) üzenetére


Tidus
addikt

Nekem volt egy ilyen thermometerem és nem tudtam megoldani, mert a Mushasi ventiknek csak két tűs a csatlakozó pin-je a fordulat állításhoz pedig három kellene.

(#3759) Henk válasza Tidus (#3754) üzenetére


Henk
veterán

Nem biztos, hogy a hűtés miatt kell. Lehet a zaj csillapításra, abban pedig a Himuro gyengébb.
A venti vezérléséhez pedig elég 2 szál, a 3. a fordulat ellenőrzésére szolgál.

(#3760) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Musashi ventilátorai 3 eresek, ezért ha a két venti 3pin-es csatijait vezérlőre vagy alaplapra kötöd akkor azokkal lehet vezéreltetni. Ilyenkor persze a potmétereket érdemes feltekerni, hogy a ventik a maximumot kapják és az alaplap vagy a vezérlő majd vezérli.

(#3761) [CM]Crusher válasza Tidus (#3754) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Himuró olcsóbb és jobban hűt, de nem olyan hatékony zajcsökkentésben mint a Quiet Drive, ahogy Henk is mondja.

(#3762) cowboy_bebop válasza Henk (#3759) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Zajcsillapításra kell, bizony. Hűtésre meg nekem bőven elég az a 3 fok, amivel langyosabb vele.

(#3763) Henk válasza cowboy_bebop (#3762) üzenetére


Henk
veterán

Gondoltam, én is azért a QD-t választottam. Mondjuk tökéletesen nem szünteti meg a hangot, de sokat javít.

(#3764) DJackson


DJackson
tag

sziasztok! Egy i5 procihoz és giga ud3r laphoz ti a ninját ajánljátok, vagy a mugen 2-t? Egyáltalán a mugent be lehet szerelni ebbe a lapba? Azt látom hoyg a ninja2 revB-t igen, viszont a mugen 2ről még nem találtam hivatalos infót, hogy menne lga1156-ra. A gép 24/7-re lenne, cél az alacsony zaj. Passzívban ebben a felállásban használható valamelyik hűtő? Tuning az nem valószínű, de folyamatosan terhelés alatt lesz a gép, amire képes arra szükség lesz.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3765) Tidus válasza [CM]Crusher (#3761) üzenetére


Tidus
addikt

De mi értelme a Hdd zajcsökkentésének légkavarós gépben, a mai satás hdd zaj mellett? Mert szerintem akit a vinyó hangja zavar az cserélje le valamire valóra. Én használam himuro-t most pedig nem, mert nem fér el de semmi komolyabb hangja nem lett a WD-nek, a raptor pedig bele is sült volna. Semmit nem vesztettem vele hogy eladtam, csak buktam.

(#3764) DJackson: Mükszik az az i5-el is.

[ Szerkesztve ]

(#3766) Khaosz55 válasza Tidus (#3765) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali én is valami komoly hűtőt nézek az I5-höz.

Scythe Ninja 2 Rev. B, SCNJ-2100
vagy
Scythe Mugen 2, SCMG-2000

Itt nagyon nincs benn a listában a Mugen 2
I5

Különben melyik a jobb választás?

I5-öt akarok 4Gzh-en tolni.
Azt írták hogy gáza a Scythe felfogatása meg a hátlapi merevítő így nem túl jó választás.

Ezek egyáltalán ráférnek egy Asus P7P55D - lapra ?
[Asus]

Jó közel lesz a videó kártya :F

[ Szerkesztve ]

(#3767) Tidus válasza Khaosz55 (#3766) üzenetére


Tidus
addikt

Az i5-nek ugyan az a felfogatása mint az i7-nek, ráadásul kevesebbet is fogyaszt, tehát kissebb a hőmérséklet.Mi a probléma?
Mind a kettő nagyon jó hűtő, de ha igazán jót akarsz, akkor szerezz be egy Ninja Coopert, ennek nincs párja de szinte lehetetlen hozzájutni.
Nem a VGA közelsége lenne az igazi probléma, hanem a ramok-é.

(#3768) Tidus válasza [CM]Crusher (#3760) üzenetére


Tidus
addikt


Igazad van utánna néztem a képeim között.

(#3769) - = Zk = - válasza Tidus (#3754) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nagyon szépen köszönöm, felírtam magamnak...:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3770) Henk válasza Tidus (#3765) üzenetére


Henk
veterán

Lehet olyan halk gépet építeni, hogy idle a vinyó hallatszik ki agépből, erre kell a QD. Nekem WD van, de annak is hallatszott a hangja, sőt még minimálisan most is.
Az i7 meg az i5-nek nem ugyanaz a lefogatója, más a lyuktávolsága.

(#3771) Khaosz55 válasza Tidus (#3767) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az nem lesz gond mert alacsonyak a ramok.

(#3772) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Az hogy nem hátlapi merevítős gondot okos az I5-nek? Nem tépi ki az alaplapot? :B

(#3773) DJackson


DJackson
tag

upp

úgy látom mi egy csónakban evezünk Khaosz55 ;]

én is úgy tudom, hogy nem egyformák a lyuktávok, ezért a mugen 2 hiába jó a i7-re, nem jó i5-re. Sztem a Ninja se volt jó eredetileg, csak a rev B-be már mellékelték azt a bizonyos felfogatót. Most külön szerezni nem tudom megéri-e egyáltalán.

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3774) Khaosz55 válasza DJackson (#3773) üzenetére


Khaosz55
addikt

Bizony bizony.

még ezt néztem ki de ez drágább meg nem találok senkit aki az 1156-os foglalthoz forgalmazna ilyen hűtőt. Bocs hogy nem Scythe termék.

[link]

(#3775) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Mugen 2 az alapból nem támogatja az i5-öt. Nemsokára megjön a Mugen 2 Rev. B és az már tudni fogja. Illetve egy időben jön a külön kapható mugen lefogato 1156-hoz a régi mugen 2-es tulajoknak, így ők is már rá fogják tudni rakni i5-re.

(#3776) [CM]Crusher válasza DJackson (#3773) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Scythe hűtőknél ami tudja az 1366-ot az tudja az 1156-ot is. Kivéve a Mugen 2, de ez hamarosan megoldódik. Ninja 2 alapból 1366-ot sem tudta. Rev B. meg már mind a 2-t tudja.

(#3777) [CM]Crusher válasza Khaosz55 (#3772) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem tép ki semmit :)

(#3778) gYaLo


gYaLo
őstag

Mugen 2 szépen működik, 3,8ghz en az i7 idle 45fokos :)) a gyári ventivel.
Szerintem a pasztázását elrontottam,túl sok lett...
Majd valamikorra tervezek polírt is, a cél a 40fok ;)
Eddig ez a legjobb hűtőm!
Volt már CM GeminII is, ott konkrétan ferde volt a procira felfekvő rész :U :U :W

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3779) Tidus válasza Henk (#3770) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam is W.D.-k vannak, és nem is alap típusok, a Ninja Cooper is álltalában szólóban megy venti nélkül. de valahogy a vinyók hagja nem tud bezavarni, pedig a VelociRaptor a legpörgősebb az összes közül.

(#3780) DJackson válasza [CM]Crusher (#3776) üzenetére


DJackson
tag

ezigen! Mind nagyon hasznos infó volt amiket mondtál, köszi!

Még egy kérdésem lenne hozzád mint Scythe szakértőhöz, hogyha az i5-öt nem akarom tuningolni, viszont 24/7-ben használnám, és csendet szeretnék, akkor passzív használat elfogadható-e, kis ház szellőztetéssel, és ebben az esetben kell-e a Mugen 2 vagy elég egy Ninja 2 is erre a feladatra? Köszönöm a választ előre is!

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3781) [CM]Crusher válasza DJackson (#3780) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha nem lesz tuning és jár a házban a levegő és a zajcsökkentés előtérben van, akkor Ninja passzívan.

Ha más nem, a Ninja-ra is rakhatsz bármilyen 12-es ventit.

(#3782) gYaLo válasza [CM]Crusher (#3781) üzenetére


gYaLo
őstag

Esetleg Mugen2 passzívba ? :R ill. minimumra szabájozva ? ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3783) [CM]Crusher válasza gYaLo (#3782) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Minimumra szabályzás működne. :)

(#3784) gYaLo válasza [CM]Crusher (#3783) üzenetére


gYaLo
őstag

DJacksonnak ajánlanám a Mugen2-t min. fordulaton,ha a zajcsökkentés a lényeg és kell teljesítmény is :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3785) DJackson válasza gYaLo (#3784) üzenetére


DJackson
tag

na ez érdekes :) mivel tudnál érvelni a passzív ninja ellenében? :DDD

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3786) jookomak válasza DJackson (#3785) üzenetére


jookomak
őstag

Ha kell a kraft, feltekered a ventit, és hűt, mint a barom! :)

ha minimumra tekert ventivel járatod, nem hinném, hogy hangosabb lenne, mint bármely más venti a házadban, vagy esetleg a táp.

(#3787) samrodstin


samrodstin
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni VGA hűtővel kapcsolatban!
Nekem van egy HD 4870-es kártyám és szeretném lecserélni a gyári hűtését egy Scythe Musashi SCVMS-1000-re, de sajnos sehol nem találtam adatot arra názve, hogy összeépítve milyen hosszú lesz a kártya,ha valaki tud nekem erre vonatkozólag egy pontos méretet írni azt megköszönném!!!!
Minden miliméter számít!!!

A válaszokat előre is kőszönöm!

(#3788) [CM]Crusher válasza samrodstin (#3787) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia

Kb 2 újj távolságot lóg túl a musashi.

(#3789) Henk válasza [CM]Crusher (#3788) üzenetére


Henk
veterán

Ha minden mm számít akkor a kb. 2 ujjnyi lehet nem lesz elég pontos mérés. :DDD

(#3790) [CM]Crusher válasza Henk (#3789) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DDD igaz.

Ha lesz holnap lehetőségem akkor megmérem. Épp van bent egy gép 4870-el, musashival.

[ Szerkesztve ]

(#3791) samrodstin


samrodstin
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

A helyzet az hogy ha a VGA a helyén van és ha a felfogató bordátol mérek a szembelévő HDD-t tartó bordáig akkor 26,4 cm-em helyem van! Talán a két bűtyök nincs útban de az a kérdés hogy a túllógó lamella befér-e?

Köszi

(#3792) gYaLo válasza samrodstin (#3791) üzenetére


gYaLo
őstag

Ebbe menne bele a 4870 ? :DD :DDD :Y :C
Musashi tényleg profi hűtő, talán a legjobb a piacon ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3793) samrodstin


samrodstin
csendes tag

Köszönöm Crusher!

Az nagyon tuti lenne!!!! :D

Mellékeltem egy képet is hogy érthetőbb legyen mire gondolok.

Köszi a segítséget! :R :R

(#3794) samrodstin


samrodstin
csendes tag

Ez nem az én gépem, csak a belső merevítőbordák miatt raktam fel, hogy szemléltessem hogy mire gondolok.

(#3795) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

(#3789) Henk: Két újjnyi az pont két hüvelyk, vagyis 5,04cm. :DDD

(#3792) gYaLo: Ha a az alaplap belefért, az is bele fog, ugyanis 4870-es nem lóg túl az alaplapon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3796) samrodstin


samrodstin
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Most lemértem pontosn és a VGA végétől a szembenlévő merevítőbordaig pontosan 2cm-em van!

(#3797) Henk válasza TESCO-Zsömle (#3795) üzenetére


Henk
veterán

Attól függ kinek milyen vastag az ujja. :D
Amúgy az nem 5,08?

(#3798) TESCO-Zsömle válasza Henk (#3797) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha mértékegységként használjuk, csak XIII. Henrik hüvelykujja számít.
De. :B

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3799) [CM]Crusher válasza samrodstin (#3793) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Megmértem és 2,3cm-t lóg túl a a Musashi. A mért érték a heatpipe végéig értendő.

(#3800) DJackson


DJackson
tag

elő a ráspollyal, 3 mm abból a hdd tartóból hamar meglesz ;)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.