Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Henk


Henk
veterán

Most vettem egy Kaze Server-t és olyat produkál, hogy indításnál felpörgeti max-ra a ventiket majd vissza áll a beállított értékre. Ennek így kell működnie, másnál is csinál ilyet? Illetve a potik ugye nem fokozatmentesek és egy fordítással 60-90 rpm-et is állít a fordulaton. Nem tudok kisebb mértékben szabályozni. Aztán már arra is gondoltam, hogy a ventik miatt csinálja. Vélemény? :U

(#3902) Gorneck válasza Henk (#3901) üzenetére


Gorneck
titán

Ha a érték alatt fordulatszámot értesz, akkor sztem oké is lehet a dolog...nálam is ez van igaz más panellal és más ventikkel.

Biztos maxra egyébként?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3903) Henk válasza Gorneck (#3902) üzenetére


Henk
veterán

Persze a fordulatra értettem. Elindítom akkor felpörögnek majd 1mp múlva vissza áll a beállított 800rpm körülre.
Biztos maxra egyébként? ezt, hogy érted?

(#3904) Gorneck válasza Henk (#3903) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam is felpörgeti őket, arra viszont nem emléxem, hogy anno a Yate ventijeimmel is ezt tette volna...mert azt halottam volna...
Az ACkat viszont sztem nem max-ra pörgeti fel a MFC2öm (kb 20mp alatt áll be 840es fordulatra az összes)...de ma megnézem...

Sztem ez nem probléma...

Gorneck#1239

(#3905) Henk válasza Gorneck (#3904) üzenetére


Henk
veterán

Ja értem. Nem hiszem, hogy max-ra, de mondjuk nincs is időm megnézni mert annyi, hogy felpörögnek aztán már veszi is vissza. Mint ahogy egyes nvidia vga-nál szokta, indításnál felpörörg aztán azonnal vissza is áll. Nem zavar a dolog mert talán 1mp az egész, csak kiváncsi voltam, hogy másnál is így megy e. Az inkább zavaró, hogy nem tudom fokozatosan változtatni a fordulatot, egy fordításra egyből 60-90 rpm-et változik. De ez lehet, hogy a ventik miatt van. Meg olyan sokat amúgy sem tekergetem. :D

(#3906) Gorneck válasza Henk (#3905) üzenetére


Gorneck
titán

Az zalmanon is ekkora ugrások vannak...vagy mittom én... :D

Gorneck#1239

(#3907) DJackson


DJackson
tag

amúgy hogy kell kiejteni a márka nevét?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#3908) [CM]Crusher válasza DJackson (#3907) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

"Szájt"

(#3909) somasz válasza [CM]Crusher (#3908) üzenetére


somasz
addikt

nekem eddig szkiccs volt :C igyekszem átszokni

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3910) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

Phenom II 955-re kellene hűtő, egyelőre nem lesz tuning.
A gép:
Gigabyte MA770T-UD3P alaplap
Radeon 5770
Cooler master sileo házban

Ajánlották a Scythe Ninja 2-t, és elég szimpiatikusnak tűnik, azt is írták, hogy talán elég lehet csak a ház hűtése. Radeon kifele fúj, a házban két nagyobb venti van.

Ehhez a konfighoz szerintetek elég saját venti nélkül?

Köszi,
CsL

(#3911) gYaLo válasza csl1982 (#3910) üzenetére


gYaLo
őstag

Én Mugen2 párti vagyok, azt ajánlom :)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3912) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy az Orochit fel lehet tenni erre [link] az AM3-as deszkára?
Köszi a segítséget! :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#3913) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 2 hetes Kaze Master Ace 5,25"-ös szabályzóm és a 3. potméter csak akkor működik ha bekapcsolt állapotban kötöm rá a ventit. Ha kikapcsolom a gépet és nem kapcsolom rögtön vissza akkor nem megy. Van erre megoldás, hogy ne kelljen visszaküldenem vagy küldjem.

(#3914) UdVi86 válasza csl1982 (#3910) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Ninja 2 passzívban jobb, a Mugen 2 aktívban. Én így tudom.

(#3915) gYaLo válasza UdVi86 (#3914) üzenetére


gYaLo
őstag

Igen, de sztem semmi hangja nincs annak az aktívnak sem :)) :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3916) h.adam.92 válasza yakuza.tora (#3912) üzenetére


h.adam.92
őstag

(#3917) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok , próbált már valaki feltenni 1 Musashit 1 HD5850-re?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#3918) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

Mugen 2 mellett döntöttem, adnak ehhez hűtőpasztát?

Köszi

(#3919) gYaLo válasza csl1982 (#3918) üzenetére


gYaLo
őstag

Igen, gyárilag adnak ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3920) csl1982 válasza gYaLo (#3919) üzenetére


csl1982
tag

Köszi, már csak az a kérdés, hogy elfér-e, ahogy méregettem necces, de majd bepaszírozom valahogy :)

(#3921) gYaLo válasza csl1982 (#3920) üzenetére


gYaLo
őstag

Milyen lapra lesz ?
Nekem a P6T Deluxe/OC Palm-on bőven elfér :)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3922) csl1982 válasza gYaLo (#3921) üzenetére


csl1982
tag

GB MA770T-UD3P, egy Cooler master Sileo-ban.

(#3923) gYaLo válasza csl1982 (#3922) üzenetére


gYaLo
őstag

Szerintem kompatibilis mind a két termékkel, csak azt ne mtudom, hogy hány memóslotod lesz használhatatlan a hűtés miatt :B

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3924) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Mugen 2-t tervezek I5 alá, tunighoz.

Ha lecserélem a gyárit akkor ti biosban lévő fordultaszám szabályzót használjátok a ventihez vagy külön progit hozzá?

Vagy had pörögjön simán max fodulaton ? :F

(#3925) Vasinger! válasza Khaosz55 (#3924) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos i5 tuningot vinni fogja.

A venticsere azért érdekes, mert az sem mind1, hogy milyen ventit veszel rá. Én a helyedben egy Coolink Swif 2 120P-t vennék rá (én is azt fogok) az szintén PWM-s, mint a gyári amit a lap magának szabályoz terheléstől függően.

A 3 pines ventivel az a baj, hogy csak eléggé nehézkesen lehet szabályozni, nem mind1 milyen lapod van. A 3 pint nem szabályozásra találták ki, kivéve ha van előlapi paneled.

Persze a legegyszerűbb ha hagyod maxon pörögni és egyben a legteljesítménycentrikusabb is, de itt számolnod kell a hanggal is. :K

(#3926) csl1982 válasza gYaLo (#3923) üzenetére


csl1982
tag

Hát remélem legalább 2 slot megmarad. Remélem legkésőbb kedden össze tudom rakni.

(#3927) Khaosz55 válasza Vasinger! (#3925) üzenetére


Khaosz55
addikt

Először kipróbálom a gyári ventivel. Nem vagyok én milliomos :)

(#3928) #01758976


#01758976
törölt tag

Üdv!

Napokban vettem egy Kaze Q-t.Két ventit vezérlek vele a házban.Ez eddig rendben van,de szeretném rákötni a vga ventit is.A bökkenő az,h annak pici csatlakozója van és nem jó a kazéból jövő csatira.Hogyan,mivel tudnám ezt a problémát megoldani?

(#3929) Vasinger! válasza #01758976 (#3928) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hogyha valami ilyesmi csatlakozója van, azt nem is fogod tudni szabályozni. Azt egyedül a VGA BIOS-a tudja, illetve a RivaTuner. Csak ha a komplett hűtést cserélsz VGA-n akkor fogod tudni szabályozni előlapról.

(#3930) yakuza.tora válasza h.adam.92 (#3916) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:R
Köszi!

Alléz Olympique de Marseille!

(#3931) #01758976 válasza Vasinger! (#3929) üzenetére


#01758976
törölt tag

Thx
Sajna ilyen a csatija /ati 4830/,2000-et pörög nekem mindig,most megyek mindjárt a biosába turkálni :)

(#3932) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek eladó proci hűtőbordája 12centis ventihez?

:R

(#3933) Vasinger! válasza #01758976 (#3931) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nm. De ne a lap BIOS-ban turkálj, hanem a VGA-ban kell. Az azért elég kockázatos, olvass utána. :K

(#3934) Henk válasza #01758976 (#3931) üzenetére


Henk
veterán

Mielött itt belemerülnél a különböző bios-okba szerintem nézz, mondjuk egy riva tuner-t, hátha azzal tudod a venti sebességét vezérelni. Amúgy ha lecseréled a vga hűtő csatiját egy normál venti csatira akkor rá tudod dugni a szabályzóra, csak elötte ki kell nyomozni, hogy melyik vezeték melyik. Ott mintha más lenne a színjelölés. De mindenképpen a programok között nézz először körül, hogy megoldható e a szabályzás.

[ Szerkesztve ]

(#3935) yakuza.tora válasza Mandarinn (#3932) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ez jó!
A ventihez keresed a hűtőt? Nem a procihoz kellene azt méretezni? :DDD
Nézz szét az apróhirdetések között! Biztos, hogy fogsz találni.

Alléz Olympique de Marseille!

(#3936) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Én a Speedfan progival szoktam szabályozni a gépben lévő ventilátorok fordulatszámát. Szerintem jó kis progi.

Esetleg van más is amit érdemes lenne kipróbálni?

(#3937) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

A korábban beígért Danamics LMX folyékony fém hűtő vs. Mugen 2 teszt kikerült:

[link]

(#3938) gYaLo válasza [CM]Crusher (#3937) üzenetére


gYaLo
őstag

Köszönjük a tesztet. :C
Én többet vártam, azthittem h legalább vagy 10fokkal megveri... :U :U :F

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3939) #01758976 válasza Henk (#3934) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nagynehezen sikerült.Riva nálam nem ment,csak cc driver és att.Most jól szuperál a dolog.Maradt két felesleges tekerőkém játszani :U

(#3940) Henk válasza [CM]Crusher (#3937) üzenetére


Henk
veterán

Hát én is többet vártam ettől az új csoda hűtőtől, ezzel nem lehet egy vizet kiváltani. Meg szerintem drága és komplikált is ahhoz, hogy széles körben elterjedjen.

(#3941) [CM]Crusher válasza Henk (#3940) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egyet értek! Valóban jobban kellett volna teljesítenie és többet várt az ember. De egy valami megint csak bebizonyosodott, Mugen 2 egy jó hűtő :)

(#3942) Henk válasza [CM]Crusher (#3941) üzenetére


Henk
veterán

Na akkor mégis volt valami értelme az új hűtőnek, öregbítette a Mugen2 hírnevét. :D
Tényleg a Mugen2 rev.b mikortól lesz kapható vagy van már?

(#3943) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

végre megérkezett a Mugen 2-m, tegnap fel is szereltem, épp vissza lehet rakni a ház oldalát :)
CM sileo-ban, PII 955-ös procin, nyitott háznál 50 fok, csukottnál 51 fok - kb. 20 perc Prime95 után.
Ezek az értékek jók?

Még 1 kérdés: a ventit legcélszerűbb lenne a ház eleje felé rakni, ugye? Memória felöl szívna, és a hátsó venti még besegítene, ha jól gondolom. Most alul van, mert az állt legjobban kézre, kicsit idő szűkében voltam, ezért oda raktam.

Nekem AM3 kellett, de az útmutatón már rajta volt az LGA1366-os összeszerelési rajz is, így gondolom az alkatrész is meg volt hozzá, ha jól rémlik, az a rev B, ugye?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3944) kircipeti


kircipeti
senior tag

A Ninja 2 Rev.B csak attol kulonbozik a sima Ninja 2-tol, hogy jar hozza LGA1156, LGA1366 lefogato?

(#3945) [CM]Crusher válasza kircipeti (#3944) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen, másban nem különbözik.

(#3946) [CM]Crusher válasza Henk (#3942) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jaja már van, a gépemben is az lapul :DDD

Nem csak azt javították, hogy már 1156-ra is jó, hanem a hátlapon is alakítottak, illetve a felfogatási rendszeren is ami azért jó, mert pl 1366-nál ennél már nem kell szétszedni a gyári proci foglalatot mint a sima mugen 2-nél, hanem egyszerüen a hátlapon át 4 csavarral rögzíted a hűtőt. Így 1366-on is megmarad a gyári merevítő + a mugen hátlapja is felkerül, így dupla merevítés. Szerelhetősége így sokkal egyszerűbb lett.

(#3947) yakuza.tora válasza [CM]Crusher (#3937) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát...ezen még kell dolgozniuk! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#3948) gYaLo válasza [CM]Crusher (#3946) üzenetére


gYaLo
őstag

Gondolom, hogy az ára is az 1. szériás Mugen2 höz hasonló ?! :)
Mondjuk, csak annak éri meg a rev.b aki folyamatosan szétszedi a gépét. :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3949) Henk válasza [CM]Crusher (#3946) üzenetére


Henk
veterán

Na ez egy okos megoldás volt tőlük, hogy olyan lett a back plate, hogy rámegy a gyári hátlapra. Ezen először is meg voltam lepődve, hogy le kellett szerelni mielött a Mugen2 felkerült volna.

(#3950) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

nem akarok türelmetlenkedni, de nem szeretném ha elsikkadna,erről mi a véleményetek?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.